Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243215 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6600 Dátum: 2011.03.08 09:54:13 »
Aki dohányozni akar dohányozzon, de csak ott ahol nem zavar vele másokat!
Így van, aki dohányozni akar, az dohányozzon, de a nem dohányzók ne szenvedjenek tőle. És a törvény is kb pont erről szól.
Az egy másik dolog, hogy ha adott esetben önként vállalom, hogy szívom, mert mondjuk veled beszélgetek közben, de ne legyen elkerülhetetlen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6601 Dátum: 2011.03.08 09:55:31 »
Nem hiszem, hogy kocsmaba kellene menned a terhes felesegeddel, ahol fust van. Oda nem valo a terhes feleseg, se a kiskoru gyerek. Szerintem a kocsmabol nem a cigit kellene kitiltani, hanem az allapotos noket... Az etterem termeszetesen mas, de arrol feljebb irtam mar.
Te miről beszélsz, vazze?! Ki beszélt itt arról, hogy Én Kocsmába járok a feleségemmel?! Én kávézóról beszélek, nem kocsmáról. Tudod, amiből van egy sétálóutcán, vagy egy plázában is, ahol barátokkal meg lehet inni egy Latte Macchiato-t, vagy ilyesmit. Mi köze van ehhez a kocsmához?! Szerintem semmi.

Az, hogy éttermekben ketté van választva a dohányzó és nem dohányzó részleg, az egy faxság, de rohadt nagy! Még, ha húznak is ki a két légtér közé egy paravánt, az nem jelent lóxart sem, mert a füst, a büdös átjön. Hatástalan, és nem megoldás. Kocsmába nem járok, így ott lexarom, hogy dohányoznak-e vagy sem, de egy beülős kávézóban, étteremben Ne Tegyék! Nem bírnak ki a dohányosok 1-, max 1,5 órát, hogy ne gyújtsanak rá?! :censored: :censored: :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6602 Dátum: 2011.03.08 09:57:51 »
Aki dohányozni akar dohányozzon, de csak ott ahol nem zavar vele másokat!
Így van, aki dohányozni akar, az dohányozzon, de a nem dohányzók ne szenvedjenek tőle. És a törvény is kb pont erről szól.
Az egy másik dolog, hogy ha adott esetben önként vállalom, hogy szívom, mert mondjuk veled beszélgetek közben, de ne legyen elkerülhetetlen.

Így van! Engem nyitott helyen, utcán a dohányzók nem zavarnak, nagy a légtér, de az eldobált csikkek annál inkább. Persze ezzel nem szeretnék általánosítani, kivétel mindig van! :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6603 Dátum: 2011.03.08 10:07:11 »
Annyit mondanek, hogy nem a mostani torveny a rossz, csak az ettermek rosszul tartjak be. Elvileg le kellene a legteret valasztani; ennek az esetenkenti hibajarol nem a torveny tehet, hanem az etterem es az ANTSZ, aki engedi igy azt mukodni.

A kavehoz jo a cigi, ez teny. Miert kellene megvonni ezt a jogot a dohanyosoktol? Szerintem jol szellozo, szeparalt helyeket kell kialakitani, ahol mindenki jol erzi magat. Az, hogy ez a gyakorlatban rosszul valosul meg, az nem a torveny hibaja vagy a dohanyosoke, hanem az ettermeke, akik rosszul tervezik meg az epuleteket. Ergo a jelenlegi torvenyt kellene betartatni es nem ujabb kontrollalatlan torvenyt hozni, amit leszarnak majd az etteremesek megint csak.

En ertem a felvetest, hogy rossz a szeparacio, de ez csak a vendeglato helyek hibaja.

A kavezo az hasonlo a kocsmahoz, oda kell a cigi. A cukrazda, ahova nem kell, nagy a kulonbseg a ketto kozott.
A kavezo az ugyan az, mint a presszo vagy kocsma, de hivhatom beulos helynek is. A cukrazda az, ahol nem cigiznek es nem hangoskodnak az emberek.  :excl:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6604 Dátum: 2011.03.08 10:24:57 »
mivel sokat BKVzom, teljesen jó ötlet volt betiltani a bagót az aluljárókban és a megállókban.
untam már h a mellettem füstölö szarát kellett szívni. nem érdekel.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6605 Dátum: 2011.03.08 10:28:44 »
1 Figyelj! Most sem kell szivnod az ettermekben a fustot, ugyanis egy mostani etterem olyan, hogy vagy dohanymentes vagy olyan, hogy tobb elvalasztott resz van kialakitva. Senki nem kenyszerit ra a dohanyzasra. Viszont nem ertem, hogy miert kellene ezt a jogot megvonni a dohanyosoktol, hiszen megoldhato az, hogy a nem dohanyosok ne szivjak a fustot be. Azt meg majd eldonti a dohanyos, hogy neki mi undorito, neked ahhoz semmi kozod.

2 Nem hiszem, hogy kocsmaba kellene menned a terhes felesegeddel, ahol fust van. Oda nem valo a terhes feleseg, se a kiskoru gyerek. Szerintem a kocsmabol nem a cigit kellene kitiltani, hanem az allapotos noket... Az etterem termeszetesen mas, de arrol feljebb irtam mar.

3 Az utcan nem kotelezo eldobni a dekket, ez nem a dohanyosokat minositi, hanem azokat a bunkokat, akik eldobjak a csikket mindenhol. En nem dobok el egy ragopapirt sem, egy zsepit sem, szerintem ez mastol is elvarhato lenne. De ha mar itt tartunk, egy cigicsikk elbomlik par nap alatt, hiszen a nagy resze papir.

4 Csomo fat kivagnak azert is, hogy legyen mivel kitotorolnie az embernek a segget. Kevesebbet kell enni es akkor kevesebbet xarik az ember es nem kell annyi fat kivagni. Meg a fing sem jo senkinek sem, igy a kevsebb taplalekbevitel a fingast is visszaveszi. Ez kb ugyan akkora demagog szar volt, mint amit a kollega irt az elobb.

5 Olyan a mai vilag, hogy nem a dohanyosok azok, akik raeroltetik a cigizest a tobbiekre, reg nem errol van szo. Pontosan forditva, a nem dohanyzok eroltetik ra az akaratukat a dohanyosokra, sokszor ugy, hogy oket nem is korlatozza vagy erinti a dohanyzas temakore. Szerintem kell ennyi tolerancia, hogy minden ember jol erezze magat.

6 Legyen ilyen es olyan hely is, legyen mind a ket tabor kiszolgalva, ez a legjobb megoldas. Van, hogy ide ulok, van, hogy oda, attol fuggoen, hogy mit akarok. Amugy lehet atjaras is a ket tabor kozott: nem mindenki dohanyzik folyamatosan, sokan csak alkalmankent cigiznek egy adott emberrel, amugy a nem-dohanyzok kozott ulnek.

7 Szerintem nem a dohanyzas a legnagyobb problema, hiaba hallani most sokat felole. Itt Pesten is betiltottak a dohanyzast az aluljarokban, pedig senkit nem zavart szerintem, mert akkora az a legter, hogy semmit sem erezni. Engem speciel a ***ak jobban zavarnak, akiket a stricijuk ott futtat 20 meterre a Nyugati Teren pl. Szerintem ezzel kellene inkabb foglalkozni, mint a dohanyosok kameras megfigyelesevel. Es valahogyan ezzel az osszes nem-dohanyos baratom is egyet ertett...

1. Ezt Te sem gondolod komolyan. A vasúti "termes" kocsiknál is volt ez a megoldás, és meg is szüntették, mert egyszerűen nem működik. A dohányfüst mindenen átmegy, ha talál egy kis rést. Éttermekben én sem értem, mi szükség van dohányzásra, még az evés élvezeti értékén is ront, mert kevésbé érzed az ízeket tőle.
2. Erre már válaszoltak.
3. Persze, hogy nem kötelező eldobni, de ha nem lenne cigi, nem dobnák el legalább ezt. Viszont akkor a dohányosok nagy része bunkó, mert az utcán heverő csikkek mennyisége nagy. Külön szeretem azt, aki a kocsijából dobja ki, meg aki élő virág cserepébe, és hasonlók dobja.
4. Igen, csak az az ici-pici különbség, hogy sz.rni muszáj, dohányozni meg nem.
5. A nemdohányos nem zavarja a dohányost azzal, hogy nem dohányzik. Fordítva ez nem mondható el.
6. Lásd az előbbi.
7. Nem értem, hogy a kettő miért zárja ki egymást. A k...a ugyanúgy zavar, mint amikor valaki előttem megy az utcán, és két utcasarok közt szagolhatom a füstjét, mert nem tudok mellette elmenni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6606 Dátum: 2011.03.08 10:30:45 »
Egyébként meg lehet nézni, hogy tőlünk nyugatabbra milyen szigorú szabályok vannak, és hogy mennyi csikket látsz az utcákon. Ha mi is itt tartanánk, nem kéne most egymásnak írogatnunk.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6607 Dátum: 2011.03.08 10:31:13 »
A kavehoz jo a cigi, ez teny.
Neked.
A KV-hoz nem jó a cigifüst, ez tény, nekem  :flowers:
Annak, aki nem dohányos környezetben nőtt fel, nem dohányosok között él és dolgozik (pl én és családom), annak a legkisebb dohányfüst is zavaró. Csak eljesen elválasztott (falak, ajtóval) megoldást tartom elfogadhtónak. A kávézó teraszán két asztallal arrébb dohányzó is zavaró tud lenni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6608 Dátum: 2011.03.08 10:47:11 »
B.S., azt te sem gondolohatod komolyan, hogy az éttermekben a dohányzó és nemdohányzó részel elválasztása megoldott!  :nono:
A legtöbb helyen közös a légtér. Az egyik asztal még dohányzó, a mellette lévő pedig nem dohányzó. Biztos jól működik.   :hug:
A kedvencem mégis az ahol két szint van (galériával, tehát a légtér szintén közös): a lenti a kijelölt dohányzó rész, meg persze a fenti is mert oda száll fel minden.  :hmmmm:

Szórakozóhelyre jórészt azért nem járok, mert nem akarom szívni más cigifüstjét. Lehet téged és a haverjaidat nem zavarja, de nekem elég sok ismerősöm van úgy vele ahogy én is vagyok. E mellett a bőrömtől a hajamig valamint az összes ruhám undorító büdös lesz, főleg így télen nagyon klassz minden egyes alkalommal a kabátmosás...

Szóval tiltsák csak be!
Aki dohányozni akar dohányozzon, de csak ott ahol nem zavar vele másokat!

Orulok, hogy nem vagyok egyedul ezzel a hozzaallassal  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6609 Dátum: 2011.03.08 10:47:36 »
Egyébként meg lehet nézni, hogy tőlünk nyugatabbra milyen szigorú szabályok vannak, és hogy mennyi csikket látsz az utcákon. Ha mi is itt tartanánk, nem kéne most egymásnak írogatnunk.

Ugyannak a nemzetközi egyezménynek a nyomán vezetjük be most itt is, mint tőlünk nyugatabbra, tehát egészen hasonló lesz a szabályozás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6610 Dátum: 2011.03.08 10:48:58 »
De ha mar itt tartunk, egy cigicsikk elbomlik par nap alatt, hiszen a nagy resze papir.
Hogyne. 2 hetig nem is kell takaritani, utana ontisztulo lesz az utca  :1eye: Par evet akartal irni es nem flaszteren...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6611 Dátum: 2011.03.08 10:59:14 »
Van, hogy pár perc alatt elbomlik...ha jön egy csöves :lol:
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6612 Dátum: 2011.03.08 11:05:53 »
inkább a hajlékonyak bomlanának le villámgyorsan.  ::)
megőrülök h felszállok vhova mellémül egy büdös disznó és mehetek a jármű végébe.  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6613 Dátum: 2011.03.08 11:20:35 »
Az a problema, hogy mindenki csak a sajat oldalarol kozeliti meg e kerdest. Egyutt elunk, masok az igenyek es toleransnak kell lennunk masokkal szemben. Elvarhato a dohanyosoktol jogosan, hogy ne zavarjak a tobbi nem-dohanyos embert. De forditva is igaz, kicsit engedhetne a masik oldal is, senki nem hal bele azert abba, ha dohanyoznak mellette szabad teren.

Anyamek regebben dohanyoztak, ma egyik osom sem cigizik mar. A tesommal nem dohanyoztunk akkoriban (most sem igazan), megsem haltunk bele abba, ha a teraszon anyamek elszivtak egy cigit. Sot budosek sem lettunk tole. Arrebb alltunk 1 meterrel, nem rank ment a fust es mindenki boldog volt, kozben meg jokat beszelgettunk.

Szerintem azon mulik a dolog, hogy az emberek odafigyeljenek a masikra. Ha valakit extremen zavar, amellett nem kell ragyujtani. Ha masokat nem zavar annyira, akkor meg ugy kell ulni es fujni a fustot, hogy ne menjen az a nem-dohanyzo emberekre. Kb ilyen egyszeru a dolog.

A sok eldobott csikk nem a dohanyzas elkerulhetetlen velejaroja, siman kultura kerdese. Eltem Ausztriaban, ott is sokan cigiztek,csak eppenseggel nem dobtak el a csikket az utcan, mert volt kuka, meg az emberek odafigyeltek a tisztasagra. A lampakra szerelt ujsagos zacskobol sem loptak ki az ujsagot es a penzt sem vertek ki a felszerelt perselybol. Mind minden, ez is kultura es odafigyeles kerdese csupan csak.

Olaszorszagban is bevett, hogy a pizzeriak nyilt teraszan a KV-hoz ragyujtanak az emberek, nem ugy lattam, hogy ez tilos lett volna. Ha ugy fujta a szel, hogy masra ment a fust, akkor elnyomtak a cigit vagy arrebb ultek, azt meg volt oldva a dolog.

Ennyi erobol be lehetne egyebkent meg nagyon sok mindent tiltani. Pl. ne lehessen alkoholt fogyasztani az utcan es az ettermekben sem, mert zavaro a sok ittas ember, az utcan szetdobaljak a sorosdobozokat, meg kellemetlen az ettermekben az illuminalt hangoskodo magatartas is. De a furdetlenseg es a mocskossag is legalabb annyira zavaro tenyezo, csak ugye ezt nem lehet szabalyozni.

Abban egyetertek, hogy ne lehessen az iskolak kornyeken cigizni, meg inni, meg a diakok se dohanyozhassanak. Bar az utobbinak hagyomanya van, nagyon sokan a mai felnottek kozul derultseggel emlekeznek a WC-be torteno cigizesrol es az iskola toveben torteno bagozasrol. Termeszetesen ez nem normalis dolog.

A buszmegallo is olyan dolog, hogy ha valaki ragyujt es arrebb all, nem a masikra nyomatja a fustot, akkor nem zavaro a dolog, azt mindenki boldog. A kulcsa, hogy tekintettel kell lenni masokra, viszont a nem-dohanyosoknak is kell egy kis toleraciat tanusitani, mert a masik ember boldogsaga is fontos. En sem teszek az eletben sok mindent szova, pedig higgyetek el, elegge zavar.

A kocsiba dohanyzas szerintem is gaz, mert balesetveszelyes is, igenytelen is (a kocsit leeli teljesen), a kidobalt csikkekre meg en is ki vagyok akadva, plane mikor az ego dekk a kocsimon landol. De ez megint csak kultura kerdese szerintem.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6614 Dátum: 2011.03.08 11:20:51 »
A hajlékony se kedvtelésből hajlékony.... Fogadni mernék, hogy egyik se úgy tervezte az életét. Pl. azért mert kisemmizte a volt házastársa és megszüntették a munkahelyét, már egyből "bomoljon le" ?

A másik témához, én elég periodikusan dohányzom, tehát mindkét oldalt megértem valamilyen szinten.
Ha adott hely, aminek az ajtajára ki van írva, hogy a dohányzás korlátozás nélkül megengedett (kávézó/kocsma/presszó/akármi) akkor nem kell hőbörögni. Nem kötelező bemenni.
Az eldobott csikkek nekem sem tetszenek, de szerintem lehet kultúráltan dohányozni.

Akinek problémát jelent a füst, az miért jár autóval? Miért nem kerékpározik vagy használ trolit/villamost/villanyvonatot? Miért van kandallója/kályhája otthon?
Kezdjen el lázadni a dohányos az autós ellen?
Ha kicsibe nem lehet füstölni, akkor zárjuk be a gyárakat is, meg járjunk elektromos üzemű járművekkel, vagy szekérrel.
kisa
born to ride