Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243116 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6375 Dátum: 2011.01.20 18:17:18 »
...a diákok egy részében meg felmerül az a téves következtetés, hogy ha fizetek, akkor tanulnom sem kell. (Saját fülemmel hallottam ilyet, nem egyszer, és fórumokon is visszatérő téma.)
Ez bizony így van. Az oktatói tanfolyamon is (ami ugye kvázi egyetemi szinten zajlott, egyetemi előadások keretében stb), számtalanszor találkoztam csoporttársaim többsége részéről azzal a hozzáállással, hogy "fizetek ezért a tanfolyamért x összeget, nehogy már még szivassanak is a vizsgán".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6376 Dátum: 2011.01.20 19:09:30 »
Fix telepitett kamerak vannak, csak amikor idekoltoztunk eszak-Londonba, akkor nem tudtam mi merre, hol vannak es hat na. Nem kell senkinek bemutatni, uj volt a motor, 4savos ut, ejjel, nulla forgalom, 20fok, hulyegyerek, jol gyorsul.......

Ja, sorry elfelejtettem hogy te nem Mo-on vagy. Akkor Rád nem érvényes a 60 nap. Nem tudom ott mik a szabályok :) De a telepített kamerák meg gondolom csak szemből mérnek, tehát nopara.
                                                                                                                                                   

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6377 Dátum: 2011.01.20 19:40:06 »
De a telepített kamerák meg gondolom csak szemből mérnek, tehát nopara.

Nem-nem! Az m1 en pl forgatható, ahogy a közös kivezetőn és még több ponton is :) van olyan hely ahol hídon van és direkt az elhaladókat nézi :)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6378 Dátum: 2011.01.20 20:27:43 »
Én éppenséggel büszke lennék rá, ha az RTF-re járnék, vagy a Zrínyire, vagy bármi hasonlóra.
Én oda járok, meló mellett. ZMNE-BJHK :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6379 Dátum: 2011.01.20 22:27:34 »


Én éppenséggel büszke lennék rá, ha az RTF-re járnék, vagy a Zrínyire, vagy bármi hasonlóra.
ismered a poént?
mindenki rendörenk születik, de van aki tovább tanul :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6380 Dátum: 2011.01.20 22:33:53 »
Ha bemesz egy szep epuletbe, ahol jol oltozott a portas es rad koszon udvariasan, akkor Te is visszakoszonsz udvariasan, majd ha kerdesed van, akkor kulturaltan teszed fel neki...
Ha bemesz egy mocskos epuletbe, ahol rosszul oltozott a portas, aki ittas es belepeskor letegez, akkor Te visszakoszonsz neki udvariasan (tegezve vagy magazva), majd ha kerdesed van, akkor vagy nem teszed fel neki vagy sokkal egyszerubben fogalmazol es leadod a szintet.
Most erre mit mondjak, én még egyik esettel sem találkoztam. Nem tudtam eddig összefüggést felfedezni egy épület szépsége, és a benne lévő portás között. Egyébként apám arra tanított, hogy egy intézményben két emberrel kell jóban lenni: a portással, és a takarítónővel. Ha így teszel, mindenhová lesz bejárásod. ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6381 Dátum: 2011.01.21 01:14:27 »
Én éppenséggel büszke lennék rá, ha az RTF-re járnék, vagy a Zrínyire, vagy bármi hasonlóra.
Én oda járok, meló mellett. ZMNE-BJHK :whistling:
Ejj... Vmi ilyesmibe kellett volna fognom nekem is, ha időben képes lettem volna végiggondolni, hogy mi is az, ami igazán érdekel. Vagy még nem vagyok elkésve, 37 évesen  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6382 Dátum: 2011.01.21 07:51:28 »
legutolso vizsgámon nem az oktatonk volt bent, hanem egy másik tanár....... a viszgalapon a kérdés nem volt egyértelmü számomra, és  mielött megirtam volna rákérdeztem a felügyelö tanártol h ezt + ezt kell e irni rá...... ö helyeselt.
majd  mikor kiosztották ugy keresztül volt huzva hogy csak na :wacko:
szándékosan félrevezetett.
Vagy véletlenül  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6383 Dátum: 2011.01.21 09:09:27 »
A világon mindenhol így csinálják, még ha ez nem is vigasz. De nem is ok arra, hogy emiatt speciálisan a magyar rendőrséget fikázd.

Nem, ez bizony igy ebben a formaban nem igaz. Ez az ipiapacsos, gyerekes, elbujkalos  rendszer ez tipikusan az idiota magyar rendorok sajatja. Ilyen bujocskat szinte senki se jatszik. Legalabbis az osztrakok, nemetek, amerikaiak biztosan nem.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6384 Dátum: 2011.01.21 09:12:21 »
Te kajakra rendőrnek tanulsz?
ennyit nézel ki belölem? :eek: :D
azt irtam fösuli (GAMF gépészmérnöki)    , nem rendör tiszti föiskola :)
"Ennyit nézel ki belőlem", pfff  :nonono:

Én éppenséggel büszke lennék rá, ha az RTF-re járnék, vagy a Zrínyire, vagy bármi hasonlóra.

Nem vagyunk egyformak.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6385 Dátum: 2011.01.21 09:14:08 »
Ha bemesz egy szep epuletbe, ahol jol oltozott a portas es rad koszon udvariasan, akkor Te is visszakoszonsz udvariasan, majd ha kerdesed van, akkor kulturaltan teszed fel neki...
Ha bemesz egy mocskos epuletbe, ahol rosszul oltozott a portas, aki ittas es belepeskor letegez, akkor Te visszakoszonsz neki udvariasan (tegezve vagy magazva), majd ha kerdesed van, akkor vagy nem teszed fel neki vagy sokkal egyszerubben fogalmazol es leadod a szintet.
Most erre mit mondjak, én még egyik esettel sem találkoztam. Nem tudtam eddig összefüggést felfedezni egy épület szépsége, és a benne lévő portás között. Egyébként apám arra tanított, hogy egy intézményben két emberrel kell jóban lenni: a portással, és a takarítónővel. Ha így teszel, mindenhová lesz bejárásod. ;)
Szerintem fussal ennek neki meg 1x...  :flowers:

Senki nem beszelt itt a portas es az epulet szepsege kozotti osszefuggesrol. Itt arrol van szo, hogyha tragya a kozeg, amiben vagy, akkor demotivalt leszel es kevesbe kulturalt egy ido utan. Ugyanis rossz kilogni a sorbol nagyon, az ember vagy beilleszkedik az adott kozegbe a maga modjan vagy elmegy az adott helyrol.

Ha mindenki paraszt korulotted, akkor vagy elmesz az adott kozegbol vagy te is kisse leadsz a szintbol, hogy ne te legyel a kirivo, idealista gyoker, aki finomkodik, mint egy kocsog... (sarkitva)
Ha viszont minden szep, tiszta korulotted, az emberek kulturaltak, rendesek, akkor te sem viselkedsz majd maskeppen. A hatter, a kozeg, amiben mozogsz, meghatarozza a szemelyisegedet hosszabb tavon.

Szerintem a rendorok kozul is azert olyan sok a tusko, mert veluk is lekezeloen, bunkon beszelnek az emberek. Ha megbuntetik oket, akkor megy a szemelyeskedes, a bunkozas a rendorok iranyaba. Persze, hogy egy ido utan mar ok sem lesznek kedvesek, meg pozitiv hozza allasuak a dolgokhoz.

Az egyetemen is szerintem ez van, a tanarok is sok serelmet szenvednek el, mind a diakok, mind a tanari kar oldalarol. Kiabrandulnak sokszor az egesz szakmabol es ok is fasultta, demotivaltta valnak.

Mind a ket esetben azonban a fuggosegi viszony tetejen allonak kellene megtenni az elso lepest szerintem a konszolidacio iranyaba. A rendor van abban a statuszban, hogy meg ha vele bunkok, akkor sem engedheti meg ugyan ezt maganak. A tanar pedig egy ertelmisegi felnott ember, akinek peldat kell mutatnia es felulkerekednie az ilyen kicsinyes dolgokon, meg a sertodottsegen, a dacon...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6386 Dátum: 2011.01.21 09:14:31 »
Vagy még nem vagyok elkésve, 37 évesen  :hmmmm: ?
"Jó pap...". Miért lennél elkésve, ő is most állt neki.  ;)
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6387 Dátum: 2011.01.21 09:42:19 »
A világon mindenhol így csinálják, még ha ez nem is vigasz. De nem is ok arra, hogy emiatt speciálisan a magyar rendőrséget fikázd.

Nem, ez bizony igy ebben a formaban nem igaz. Ez az ipiapacsos, gyerekes, elbujkalos  rendszer ez tipikusan az idiota magyar rendorok sajatja. Ilyen bujocskat szinte senki se jatszik. Legalabbis az osztrakok, nemetek, amerikaiak biztosan nem.
Lehet, hogy csak túl közel vannak a magyar határhoz, de én itt már többször találkoztam bújócskázós rendőrrel. Igaz nem szaladtam bele, mert abszolúte nem siettem, meg jeleztek is...
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6388 Dátum: 2011.01.21 10:07:40 »
A világon mindenhol így csinálják, még ha ez nem is vigasz. De nem is ok arra, hogy emiatt speciálisan a magyar rendőrséget fikázd.

Nem, ez bizony igy ebben a formaban nem igaz. Ez az ipiapacsos, gyerekes, elbujkalos  rendszer ez tipikusan az idiota magyar rendorok sajatja. Ilyen bujocskat szinte senki se jatszik. Legalabbis az osztrakok, nemetek, amerikaiak biztosan nem.
Lehet, hogy csak túl közel vannak a magyar határhoz, de én itt már többször találkoztam bújócskázós rendőrrel. Igaz nem szaladtam bele, mert abszolúte nem siettem, meg jeleztek is...
...és a németeknél is előfordul. Valamikor a nyáron volt egy riport pont e témában (ha jól emlékszem Pro7), ott is hőzöngtek, mert a trafi eléggé el volt rejtve.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6389 Dátum: 2011.01.21 10:11:52 »

Vagy véletlenül  :)

tuti nem, 1 éve egy másik tárgybol ugyanezt eljátszotta :censored:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)