Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243114 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5925 Dátum: 2010.10.12 09:52:29 »
Ha a Sonyhoz leszerződött zenész témáját játszod engedély nélkül, netán még le is játszod a zenét, és arra gitározol, akkor ott bizony a Sony nyugodtan közbeléphet.
Gondolom, aki gyakorol otthon, az nem a saját fejéből kipattant futamokkal kezdi, s ha pedig meg akarja mutatni hangszeres tudását a nagyvilágnak, akkor olyan témákat játszik le, amit mindenki ismer. Azért, hogy legyen összehasonlítási alap.
Ettől ez még nem lopás. Akkor lenne az, ha az adott témát egy másik, alkalmasint saját számába építené be. - ahogy erre számos példa van a valós zenei életben. -szerintem.
Inkább ezeket kellene letiltani, s nem pedig a szárnyait próbálgató tehetségek szárnyait megvagdosni.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5926 Dátum: 2010.10.12 10:22:45 »
Elveknek, véleményeknek van helye ebben a témában is, csak nem lényegesek... Az amcsi jog (is) a Sony mellett áll ez esetben.

Egyébként a zeneipar azért rohadt le, mert a kiadóknak hívott qrvanagy monstrumok nem tudják megfelelően használni az internetet. Az átlagember fizetne a zenéért, de nem annyit, amennyibe egy CD kerül. Egy CD anyagára párszáz Ft, mégis ezrekbe kerül... Sőt, az átlagember fizetne a letöltésért is - kár, hogy az iTunes itthonról csak trükközéssel érhető el. Sőt, a vájtfülű zenerajongó is fizetne a letöltésért, ha korrekt minőséget (veszteségmentes muzsikát az mp3 és egyéb tömörítések helyett) kapna.

A kedvenc helyi lemezboltom most zárt be. Sajnálom, a tulajjal is együtt érzek, a boltot sokat látogattam régebben, de be kell látni, elment felette az idő. A Sony nem látja be a változtatás szükségességét. Jogilag igaza van a tiltással, de ettől még el kellene fogadnia, hogy az internet _minden_téren_ megváltoztatta a zeneipart.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5927 Dátum: 2010.10.12 10:40:51 »
Ha a Sonyhoz leszerződött zenész témáját játszod engedély nélkül, netán még le is játszod a zenét, és arra gitározol, akkor ott bizony a Sony nyugodtan közbeléphet.

Bizony! A "szerzői-jog" a zeneszerzőt,szövegírót védő intézmény.A mi esetünkben pedig a SONY a szerzői-jog tulajdonosa:vagyis megvásárolta a szerzőktől a forgalmazás (előadás) jogát!

Ez hasonlítható a szabadalmi joghoz:már nehogy valaki a más találmányával csináljon üzletet!
Pl.:van egy presszód és ott Santana zenét játszol.Ezt csak a "Szerzői Jogi Hivatal" engedélyével teheted.Engedély és jogdíj köteles az eset! Egyébként a You Tube-on is szórakoztatsz másokat!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5928 Dátum: 2010.10.13 10:54:41 »
Ha a Sonyhoz leszerződött zenész témáját játszod engedély nélkül, netán még le is játszod a zenét, és arra gitározol, akkor ott bizony a Sony nyugodtan közbeléphet.

Bizony! A "szerzői-jog" a zeneszerzőt,szövegírót védő intézmény.A mi esetünkben pedig a SONY a szerzői-jog tulajdonosa:vagyis megvásárolta a szerzőktől a forgalmazás (előadás) jogát!

Ez hasonlítható a szabadalmi joghoz:már nehogy valaki a más találmányával csináljon üzletet!
Pl.:van egy presszód és ott Santana zenét játszol.Ezt csak a "Szerzői Jogi Hivatal" engedélyével teheted.Engedély és jogdíj köteles az eset! Egyébként a You Tube-on is szórakoztatsz másokat!
Én értem ám, hogy ti ketten miről beszéltek!  :flowers:
De vajon ti is értitek, hogy én miről?  ::) :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5929 Dátum: 2010.10.13 22:45:42 »
Ettől ez még nem lopás. Akkor lenne az, ha az adott témát egy másik, alkalmasint saját számába építené be. - ahogy erre számos példa van a valós zenei életben. -szerintem.
Senki nem mondta, hogy lopás, csak fizetni kell a használatért.
Annyira kell, hogy pl. ha egy iskolai ünnepélyen lejátszanak egy felvételt, azért is kell(ene) fizetnie az iskolának! Igen, nem vicc!!
music     

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5930 Dátum: 2010.10.13 23:02:07 »
Ha a Sonyhoz leszerződött zenész témáját játszod engedély nélkül, netán még le is játszod a zenét, és arra gitározol, akkor ott bizony a Sony nyugodtan közbeléphet.

Bizony! A "szerzői-jog" a zeneszerzőt,szövegírót védő intézmény.A mi esetünkben pedig a SONY a szerzői-jog tulajdonosa:vagyis megvásárolta a szerzőktől a forgalmazás (előadás) jogát!

Ez hasonlítható a szabadalmi joghoz:már nehogy valaki a más találmányával csináljon üzletet!
Pl.:van egy presszód és ott Santana zenét játszol.Ezt csak a "Szerzői Jogi Hivatal" engedélyével teheted.Engedély és jogdíj köteles az eset! Egyébként a You Tube-on is szórakoztatsz másokat!
Én értem ám, hogy ti ketten miről beszéltek!  :flowers:
De vajon ti is értitek, hogy én miről?  ::) :)

De értem miről beszélsz:  de facto a nagyvilágnak akkor is csak  a szerző v.jogbirtokos engedélyével mutathatod meg a játéktudásodat,vagy saját szerzeménnyel!Ez van!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5931 Dátum: 2010.10.14 00:10:11 »
Inkább fogd fel dicséretnek  :clap:

Most képzeld el hogy a feltöltött videódat megvizsgálta egy "robot" ééés felismerte a dalamot , zenét, zeneszámot  :D
Tehát jól játszottad . . . .

Hacsak el nem követted azt a hibát, hogy odaírtad  "ezt"  a számot játszom  [rohog]
mert akkor egy sima szövegfeldolgozó script szúrta ki, amit szabadidejükben lefuttattak .
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5932 Dátum: 2010.10.15 10:11:38 »
Inkább fogd fel dicséretnek  :clap:

Most képzeld el hogy a feltöltött videódat megvizsgálta egy "robot" ééés felismerte a dalamot , zenét, zeneszámot  :D
Tehát jól játszottad . . . .

Hacsak el nem követted azt a hibát, hogy odaírtad  "ezt"  a számot játszom  [rohog]
mert akkor egy sima szövegfeldolgozó script szúrta ki, amit szabadidejükben lefuttattak .
Jó megközelítés, tetszik a gondolkodásmódod.
Köszönöm!  :D

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5933 Dátum: 2010.10.15 10:39:55 »
Senki nem mondta, hogy lopás, csak fizetni kell a használatért.

Bezony. És ez általánosságban így is van jól. Ha aktívan zenélnék, én is utálnám, ha engedély ill. jogdíj-fizetés nélkül használnák a szerzeményeimet.

A youtube-os rágitározós videókkal lazábban bánnék, az nem egy hivatalos rendezvény, nem kellene ennyire mereven venni a szabályokat. Ez már legyen a Sony marketingeseinek és jogászainak a dolga, döntsék el ők, mi használ jobban a cégnek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5934 Dátum: 2010.10.15 21:30:30 »
A youtube-os rágitározós videókkal lazábban bánnék, az nem egy hivatalos rendezvény, nem kellene ennyire mereven venni a szabályokat. Ez már legyen a Sony marketingeseinek és jogászainak a dolga, döntsék el ők, mi használ jobban a cégnek.
Nem az, viszont potenciálisan több milliárd nézője is lehet(ne).
music     

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5935 Dátum: 2010.10.16 13:40:52 »
Melyik megállónál szállsz le?

Derren Brown a metrón utazva demonstrálja, hogy egy kis NLP technikával elérhető, hogy még akár azt is elfelejtjük, hogy hol akartunk leszállni.

A technika lényege, hogy egy utasítást rejt a beszélgetésbe, amit az áldozat pillanatnyi összezavarásával "bejuttat" a tudatalattiba. A rejtett parancs: stop thinking, állítsd meg a gondolkodásod. Azért különösen vicces a helyzet, mert éppen a kérdésébe rejti az utasítást kis nyelvi bukfenccel, de észrevehetetlenül:

What stop? Thinking about it. Melyik megálló, ha végiggondolod?

 Azért megnyugtató, hogy nem mindenkin működött a trükk.

 

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5936 Dátum: 2010.10.16 14:14:04 »
Ez az "összzavarás" az egyik olyan mód, amellyel közvetlenül lehet hatni a tudatalattira.
Erről írtam (volna) a topikomban anno, amikor kaptam egy személyeskedő hsz-t és az egészet kitöröltem.
De most majd újra leírom!  :D

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5937 Dátum: 2010.10.16 14:26:09 »
Azt hittem valaha, hogy rám nem hatnak a reklámok. Átlátok a szitán, tudatosan ellenállok, majd én eldöntöm mit akarok stb. Miután megnéztem D. B. kisérletét, már tudom hogy ehhez kb füldugóval és szemellenzővel kellene közlekednem az utcán.

A video angolul van, ezért lelövöm a poént:
Felkért két reklámügynökségi kreatívot, hogy egy adott témában készítsenek kisérletképpen egy reklámkampányt. Kaptak rá fél órát, hogy vázlatosan megalkossanak egy plakátot, szlogent és logót egy Derren által ott helyben ismertetett feladatra, egy állatkitömő bolthálózat részére.
Mielött a munkát elkezdték, Derren az asztalra letett egy lezárt borítékot.
A szakemberek összedobtak valamit, láthatóan kreatív, isteni szikráktól vezérelt hangulatban. Tehetséges fiúk.
A végén Derren megkéri őket, hogy nyissák ki a borítékot és csodák-csodája az általa előre elkészített vázlat kb 95%-ban egyezett a hüledező reklámszakamberekével. Na azt már nem írom le, hogy hogyan csinálta, de a végén megmutatja. Durva.


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5938 Dátum: 2010.10.16 20:32:07 »
"This video contains content from Chanel 4, who has blocked it in your country on copyright grounds"
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5939 Dátum: 2010.10.16 20:35:01 »
Majd itthon megnézed.  :flowers: