Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243123 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5865 Dátum: 2010.09.04 00:06:26 »
Ha ennek híre megy (márpedig híre megy, sőt már híre is ment), akkor annak elrettentő hatása lesz.
Eddig rendben is lenne, (a vessző után inkább nem írnék semmit, nem akarok zöldbe vivő hatást gyakorolni.)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5866 Dátum: 2010.09.04 01:35:05 »
Nem azt mondtam, hogy ne sajnálnám a lányokat, vagy hogy arányosnak tartanám ezt az eljárást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5867 Dátum: 2010.09.04 09:36:36 »
Én egyet értek a döntéssel... legyen csak nyugodtan elrettentő példa. Nem kellett volna LOPNI és akkor nem lett volna SZÍVÁS. Nyugodtan csukják be pár órára, azok meg ne csodálkozzanak...ennyi... vége van a büntetlenül 20e alatt bármit korszaknak. Én elhiszem, hogy baromi nagy lelki károkat szenvednek, de szerintem azt már előtte elszenvedték és ezért voltak annyira gátlástalanok, hogy kinyúlnak valamit boltból. Én 100%ig támogatom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5868 Dátum: 2010.09.04 09:42:03 »
Na, akkor leírom, amit nem akartam:
Oké, büntessék meg őket, de akkor mindenkit büntessenek meg, aki törvényt szeg, és ehhez a büntetési tételehez mérten arányosan!
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5869 Dátum: 2010.09.04 10:27:14 »
A gond ott van, hogy bizonyos embercsoportok -hangsúlyozom, hogy nem etnikumokra, hanem kultúrcsoportokra gondolok- ezt játsszák, hogy a gyerek bemegy, és kilopja a kolbászt, ruhát, cipőt. Ha elkapják, nem tehettek eddig semmit, mert mind kisértékű, ráadásul fiatalkorú...
Most megváltozik, és ha a boltos viszi a kamerafelvételt, hogy ott van, és mindennap vesz egy kiflit, és lop hozzá egy kolbászt, vagy besétált szakadt cipőben, és kisétált újban, akkor megfogható, és megtanítható, hogy  a másikét nem vesszük el, mert az igazi kommunizmus - az osztatlan népi tulajdon - néhány Izraeli kibucon kívül soha nem volt.

Ezt a törvényi rést évtizedekkel ezelőtt be kellett volna foltozni, akkor eszükbe sem jutott volna bármit ellopni, vagy ha megteszik, akkor tudják, hogy lecsukhatják őket, ahogy a tyúktolvajt, a gyümölcstolvajt, a fenyőtolvajt is. És a 10kg gyümölcslopás is büntethető, mert úgy volt eddig, hogy egyenként mindegyik szigorúan 5-10e Ft értékben lopott, aztán megvolt a piacra kivihető adag.

-Igen a jogrendszerben mindig is voltak aránytalanságok, de bizonyos gyakori eseteket csak így lehet visszaszorítani.
-Lásd a közig birság esetét - 50-helyett 66 már 30e - és bizony van ahol bőven indokolatlan, meg ottmaradt az útépítés tábla, de a baleseti statisztika bizonyítja, hogy jelentősen csökkent a halálos balesetek száma.
Ennek is hasonló lesz a hatása, van morgolódás, de azok morognak, akik eddig ezt büntetlenül megtették és most szembesülnek azzal a ténnyel, hogy ez innentől nem megy.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5870 Dátum: 2010.09.04 10:40:59 »
Szerintem jó ez az új csomag, mert így meg lehet fogni azokat az embereket, akik rendszeresen lopnak kisgyerek létükre. (Ezt itt törölnöm kellett.)

Nem a 15 éves gimnazista lányokra találták ki a törvényt, de jól alkalmazták szerintem, mert így legalább tanultak a kis csitrik a leckéből. Még a szülők és a boltos részéről kellett volna 2 nagy pofon is és akkor lenne teljes a kép. Megint az van, hogy egyesek lopnak és utána még nekik áll följebb, ha bekasztlizzák őket ezért... A szülők biztos megértőek nagyon, visznek mindent a szegény kislányuknak, engem hülyére vertek volna a szüleim, az tuti, ha loptam volna. Ezért is jó, ha valaki legalább "rendbe teszi" ezeket a kis hülye gyerekeket, ha már a szülőknem a nevelés nem sikerült kellőképpen...
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.04 10:56:40 írta kleingy »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5871 Dátum: 2010.09.04 10:58:50 »
Én egyet értek a döntéssel... legyen csak nyugodtan elrettentő példa. Nem kellett volna LOPNI és akkor nem lett volna SZÍVÁS. Nyugodtan csukják be pár órára, azok meg ne csodálkozzanak...ennyi... vége van a büntetlenül 20e alatt bármit korszaknak. Én elhiszem, hogy baromi nagy lelki károkat szenvednek, de szerintem azt már előtte elszenvedték és ezért voltak annyira gátlástalanok, hogy kinyúlnak valamit boltból. Én 100%ig támogatom.
Az a pár óra 72 lett és ráadásul bilincsbe verve váratták őket, mint valami ön- és közveszélyes nehézfiúkat. Valamint a szülőket sem tájékoztatták, meg persze a gyerekeket se...
Nekem sem a törvénnyel van a bajom, hanem az alkalmazásával meg az arányossággal. Valamint azzal a ténnyel, hogy ha hozzálopnak még egy karkötőt, akkor 20ezer fölött lett volna és az első kihallgatás után mehettek volna haza. Ez nem stimmel.

Ha kell, itt egy példa. Ugyan nem esik róla szó, de minden valószínűség szerint szabadlábon védekezhettek, majd megkapták az ítéletüket, amit persze felfüggesztettek. Pedig ők csoportosan követtek el egy ember ellen bcs-t. Ami pedig különösen vicces, az a bíró indoklása: " Mikó Gergely bíró az ítélet indoklásakor kiemelte a cselekmény súlyos társadalmi veszélyességét, hiszen a garázdaságot szolgálatban lévő biztonsági őrök követték el." Mindezek után ne akadjak ki azon, hogy a bűnükkel igazi kárt nem okozó, megszeppent kis tiniket akár 72 órára bezárják, a fenti körülmények között. Ne mondjátok nekem, hogy így stimmel ez a jogrendszer, pontosabban az alkalmazása!
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5872 Dátum: 2010.09.04 11:09:48 »

Az a pár óra 72 lett és ráadásul bilincsbe verve váratták őket, mint valami ön- és közveszélyes nehézfiúkat. Valamint a szülőket sem tájékoztatták, meg persze a gyerekeket se...
Nekem sem a törvénnyel van a bajom, hanem az alkalmazásával meg az arányossággal. Valamint azzal a ténnyel, hogy ha hozzálopnak még egy karkötőt, akkor 20ezer fölött lett volna és az első kihallgatás után mehettek volna haza. Ez nem stimmel.
-Ez a rendőrség hülyesége, szerintem egyszerűen fogalmuk nem volt arról, hogy ezzel most mit kell tenni, nem volt kidolgozva az esetre vonatkozó semmiféle eljárás leírás. Más kérdés, hogy gyorsabban, és humánusabban megoldható lett volna ez az eset.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5873 Dátum: 2010.09.04 12:24:24 »

Az a pár óra 72 lett és ráadásul bilincsbe verve váratták őket, mint valami ön- és közveszélyes nehézfiúkat. Valamint a szülőket sem tájékoztatták, meg persze a gyerekeket se...
Nekem sem a törvénnyel van a bajom, hanem az alkalmazásával meg az arányossággal. Valamint azzal a ténnyel, hogy ha hozzálopnak még egy karkötőt, akkor 20ezer fölött lett volna és az első kihallgatás után mehettek volna haza. Ez nem stimmel.
-Ez a rendőrség hülyesége, szerintem egyszerűen fogalmuk nem volt arról, hogy ezzel most mit kell tenni, nem volt kidolgozva az esetre vonatkozó semmiféle eljárás leírás. Más kérdés, hogy gyorsabban, és humánusabban megoldható lett volna ez az eset.


Igen,a törvény jó,de az eljárás (vagy a végrehajtási utasítás,ha van!)az bizony rossz!A lányok akkor is a "fejükhöz kaptak" volna,ha kijön a "közeg",jegyzőkönyvet készítenek a boltossal,másnapra idézés kihallgatásra,majd feljelentés és később egy korrekt bírósági tárgyalás!Nem ez lenne az európai módja az intézésnek?

Igenis:kell mérlegelni az elkövetők személyisége szerint!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5874 Dátum: 2010.09.04 13:09:41 »
Ez így van, kellene mérlegelni. Az is látszik, hogy ez egy elcsépelt intézkedés volt, mert nem tudták, hogy mit is kellene tenniük.

Azonban nem volt rossz lecke a lányoknak és a kortársaiknak sem ettől függetlenül. Legalább megtudták, hogy mi vár a tolvajokra és a rablókra.

Amúgy eléggé ideggyengék lehettek, ha már az egyik fél nap után idegileg kikészült. Mikor lopni, meg arcoskodni kell a haverok előtt, akkor nem volt egyik sem ideggyenge. Ez is jó ürügy amúgy utólag a rendőrséget szidni, hogy szegény lányokat milyen trauma érte. Nem erről kellene beszélgetni a médiában sem, hanem a bolti lopásokról és a diákok erkölcsösségéről szerintem. A vége úgy is az lesz, hogy ők a szegény, meghurcolt fiatalok, mert a durva rendőrség lecsapott rájuk, a zsaruk a hibásak... Nem, kérem, a diákok bolti tolvajok, akiket a megillető módon kell kezelni: jegyzőkönyv, rendőrség, kihallgatás, a család részéről meg 2 nagy pofon és egyéb retorziók...

Talán ha az ő családjához mennének be este csak úgy bizsut lopni, akkor másképpen gondolkodna mindenki... Akkor az ő családja kárálna a legjobban, hogy a betörő/tolvaj mit érdemel, bezzeg a rendőrség...

Őszintén megmondom, hogy eléggé utálom ezeket a kis piti tolvaj diákokat, ha tőlem lopnának, akkor mindegyik kapna 2 nagy pofont, az biztos. Szerintem a lopással kellene foglalkozni és annak az okaival, és nem azzal, hogy a kis tinilelke miket élt át...

Elég nagy probléma egyébként az, hogy ma milyen a közerkölcs hazánkban. Rengeteg fiatal már ilyen korban elkezd lopni, csalni, hazudozni.  Ezen kellene változtatni. Ha megengedjük és elfogadjuk ezt a viselkedést, akkor ez táptalajt ad a durvább bűncselekményeknek is szerintem. Ma minden napra jut egy rablás, egy gyilkosság, lassan ez normálisnak számít már. Szerintem itt kezdődik valahol a dolog, hogy már tinikorban elfojtjuk az ilyen irányú személyiségekben a bűnözési hajlamot. Lehet, hogy ezek sosem lettek volna máskor tolvajok vagy komolyabb bűnözők, de az is lehet, hogy ha könnyen megúszták volna, akkor tovább lopnak és idővel rabolnak, ölnek is. (Lsd taxis gyilkosság anno.) Le kell törni ezeknek a kis tiniknek a szarvát, mert mára sajnos a legtöbből eltűnt az empátia, az idősek és más emberek és a normák tisztelete és a gátlásosság is. Sokan közülük flegmák, bunkók, tiszteletlenek, gátlástalanok sajnos; azt hiszik, hogy ők szarták a világot, minden értük van, nekik mindent szabad -- nekem ez a tapasztalatom. (Iskolában tanítottam korábban.) Az egyetemre érkező elsősök is teljesen el vannak szállva maguktól, aztán hamar rájönnek, hogy jobban járnak, ha nem arcoskodnak, hanem behúzzák fülüket-farkukat és másokkal tisztelettudóan viselkednek. Ugyanis ezt a rossz magatartást már sem a felsőoktatás, sem a munkaerőpiac nem tolerálja...

Annak idején nekünk eszünkbe sem jutott volna így viselkedni, mert a tanárok is és a szülők is adtak volna 1-1 pofont, meg égtem volna, mint a Reichstag, pedig nem vagyok én sem túl öreg még. Mi tiszteltük a tanárokat, mindegyikkel rendesen beszéltünk, udvariasak voltunk és a szüleinkkel is tisztelettudóan beszéltünk. Ha pl. én 10 évesen lehülyéztem volna a szüleimet, akkor olyan pofont kaptam volna, hogy leesek az asztal alá. De eszembe sem jutott volna ilyet mondani. Mára meg sok gyereket hallani, hogy szidja a saját anyját, mint a bokrot, sokszor mások előtt is. Nah, ezek azok az erkölcsi dolgok, amelyekkel többet kellene foglalkozni. Ez a fajta gátlástalanság vezet ide, a lopásokhoz is, meg a később komolyabb bűncselekményekhez.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.04 13:27:35 írta B.S. »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5875 Dátum: 2010.09.04 15:57:46 »
Ez is benne van. De sajnos a média szerepe is. Az én gyerekkoromban még másfél tv-adó volt, hétfőn szünnap, este nem villódzó, vértől és szextől fröcsögő akciófilmeket adtak, hanem igen gyakran színházi előadást, tévéjátékot, koncert közvetítést, stb.
Ma az állítólag gyerekeknek szánt - és sajnos nagyon sok szülő által, mert nekik így könnyebb, megengedetten nézett - razfilmek tele vannak brutális erőszakkal, rémes, félelmetes alakokkal.
Továbbá az értékrendszer is eléggé félrecsúszott, mindennek trendinek kell lenni - = ronda és használhatalan vacak -, az egyetlen értékmérő a pénz, stb.
A gyerekek így nem ismerik meg a tisztelet fogalmát, nem tanulják meg a konfliktuskezelés kultúrált formáit, arról nem is beszélek, hogy fogalmazni sem tudnak már, meg két értelmes mondatot kinyögni, szóval akik ezen nőttek fel, azoknál ne csodálkozzunk, ha mások a normáik, pontosabban nincsenek is.
Ha egy ilyet pofon vágsz, válaszul belédnyomja a fogazott kését...
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5876 Dátum: 2010.09.04 18:22:10 »
rövid leszek: a mai kölkök mindent akarnak, azonnal. de dolgozni egyik sem akar.  a meló ciki.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5877 Dátum: 2010.09.04 19:59:54 »
Csak egy mondat: Én még az "átkosban" nőttem fel, de eszembe se jutott bármit is elvenni, ami nem az enyém volt. Meg sem fodrult a fejemben, lehet, hogy rosszul vagyok összerakva, nem tudom. Vagy csak simán jó nevelést kaptam, a szüleimtől, az iskolától.

Egyszer láttam a Kispesti Meinl-ben - ami a Kossuth tér és a Üllői sarkán állt, jelenleg ott a nagyáruház -, hogy loptt egy gyerek, a sarki rendőrt hívták, az megtekintette a tényállást, majd adott egy nyaklevest a 12-14 év körüli suttyónak, és el volt intézve a dolog.
Ma ezért mondjuk 30x feljelentenék a rendőrt, rasszistának titulálnák és nem kapna egy vasat sem, csak vasat.  :hug:

Más volt a világ, más volt az értékrend, az erkölcs.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5878 Dátum: 2010.09.04 21:45:44 »
Ez is benne van. De sajnos a média szerepe is. Az én gyerekkoromban még másfél tv-adó volt, hétfőn szünnap, este nem villódzó, vértől és szextől fröcsögő akciófilmeket adtak, hanem igen gyakran színházi előadást, tévéjátékot, koncert közvetítést, stb.
Ma az állítólag gyerekeknek szánt - és sajnos nagyon sok szülő által, mert nekik így könnyebb, megengedetten nézett - razfilmek tele vannak brutális erőszakkal, rémes, félelmetes alakokkal.
Továbbá az értékrendszer is eléggé félrecsúszott, mindennek trendinek kell lenni - = ronda és használhatalan vacak -, az egyetlen értékmérő a pénz, stb.
A gyerekek így nem ismerik meg a tisztelet fogalmát, nem tanulják meg a konfliktuskezelés kultúrált formáit, arról nem is beszélek, hogy fogalmazni sem tudnak már, meg két értelmes mondatot kinyögni, szóval akik ezen nőttek fel, azoknál ne csodálkozzunk, ha mások a normáik, pontosabban nincsenek is.
Ha egy ilyet pofon vágsz, válaszul belédnyomja a fogazott kését...
Szülő vagy, tehetsz ellene (mármint a saját gyerekre értem). Tőled függ, hogy milyen lesz a gyerek. Az okosok szerint kb. 10 éves korig kellene normálissá nevelni. Ami addig elmulasztottál, az mát úgy is marad.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5879 Dátum: 2010.09.04 22:25:48 »
Szülő vagy, tehetsz ellene (mármint a saját gyerekre értem). Tőled függ, hogy milyen lesz a gyerek.
Teszek is... ;)
music