Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243146 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5685 Dátum: 2010.08.03 11:55:15 »
De ha ez mondjuk egy régebbi épület, akkor azért az építéskor még más volt a helyzet, nem volt ennyi autó... És utólag hogyan oldod ezt meg? Nálunk is 52 szoba van, de parkolóhely maximum kb. feleennyi autónak jut; és a környék beépítettsége olyan, hogy teljesen lehetetlen lenne ezt bővíteni. Megoldás? Nincs  ::)

Az épület régi volt, ez tiszta sor, a környék sztem alkalmas lett volna még jó pár tucat parkolóhely befogadására, de mindenhol megállni tilos táblák, forgalomtól elzárt területek. (volt aki ide is simán megállt, lehet nem bactatnak érte, de én ezt nem vállaltam be)

Gondolom nem akarják hogy ott is parkoló legyen, amit meg is értek, ne az legyen, hogy autó hátán autó, mert az tényleg undorító, kifejezetten jó volt sétálni amúgy a full autómentes főutcákban :yes: de az a baj, hogy szinte mindenhol lehetetlen a megállás, kisutcákba a porták előtt abszolút felejtős, középrendű utak is olyanok hogy max úgy hogy bumm megállsz, aztán kerülgessenek, na azt én nem. :surrender:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5686 Dátum: 2010.08.03 11:55:32 »
B.S. kicsit gyere meg eszakabbra. Veronatol eszakra kezd beindulni a buli  :yes: Jesolo es kornyeke nagyon nem ilyen, ott meg magyarul is ki vannak irva a dolgok...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5687 Dátum: 2010.08.03 11:58:39 »
Szerintem déli part specifikus eléggé, bár tény, hogy nálunk eléggé durva a helyzet. Voltam én is itt sok jó vendéglőben, de nagyon sokban országszerte még mindig udvariatlanok és nem tudják az alap illemszabályokat sem. Ausztriából hazafelé múltkor is beültünk egy kis fogadóba, se a kiszolgálás, se a kaja nem volt egy nagy szám. Múltkor Kaposvár-Siófok között ültünk be valahová enni, ez egy kis magyaros csárda volt, ott a tulaj kiváncsiskodott erőszakosan, meg osztotta részegen a baromságot nekünk...

A Kistücsök a haverom apjáé volt 1 évvel ezelőttig, ott azért más a rendszer. Van még pár ilyen hely, de a legtöbb sajnos nem ilyen...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5688 Dátum: 2010.08.03 11:58:51 »
Kicsit divatja múlt ez a szemlélet is. Mindenhol jó, mindenhol OK, de nálunk mindenki bunkó, és ide is csak a legalja külföldi jön. Erre mit lehet írni?
Idén voltam 2X1 napot a Balatonon, kevés volt a német, főleg magyarok voltak. Akik meg voltak, azokkal semmi gond nem volt, normális disztingvált németek voltak. 2hónapja Sopronban a szállodában is volt német csoport, ahol éppen mi is voltunk. Teljesen kulturált emberekből álltak.
Szerintem minden idegenforgalomból élő helynek szembe kell néznie azzal, hogy sokféle ember jön. Sok 5csillagos felkapott üdülőhelyi hotelt megszállnak a bunkó oroszok, és a bunkó angolok.
Amiben egyetértek: szerintem a magyar idegenforgalom szervezettségét, és infrastrukturális ellátását kellene fejleszteni, és akkor egész jó úton vagyunk.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5689 Dátum: 2010.08.03 12:06:13 »
B.S. kicsit gyere meg eszakabbra. Veronatol eszakra kezd beindulni a buli  :yes: Jesolo es kornyeke nagyon nem ilyen, ott meg magyarul is ki vannak irva a dolgok...

Verona, ill a Garda környékén elég jól elvoltunk a Német és az Angol nyelvvel ( németül jobban, csak azt kevésbé beszéltük :D ) Velencétől délre viszont az olaszon kívül semmit nem hallottunk, kézzel-lábba, kis angol, meg német körítéssel megértettük magunkat.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5690 Dátum: 2010.08.03 12:31:21 »
Szerintem déli part specifikus eléggé...
Az VOLT. De ma már nem az. Fonyódon, Fenyvesen legalábbis nagyban konszolidálódott a helyzet. A magyar vendéglátósok, és a külföldi vendégek terén egyaránt. A Zimmerferi-típusú hiénák, és a bunkó proli Ossik gyakorlatilag eltűntek (ami nyilván nem azt jelenti, hogy nem maradt belőlük hírmondó).

Összességében véve kicsit túl sötéten látod a helyzetet  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5691 Dátum: 2010.08.03 12:58:37 »
Verona, ill a Garda környékén
A Garda-to gyakorlatilag Nemetorszag mar ami az ott jelenlevok nemzetiseget illeti  :D Egesz evben  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5692 Dátum: 2010.08.03 14:29:48 »
most jövök a váci utcai mekiből. kérek 2 sajtburgert (500ft) odaadok 3 db fém200ast a gyereknek. hát a kis buzi ugy gondolja h akkor erről ennyit.
lezárja a kasszát, kérdezem h a százasommal mi lesz? ja..úgy kellett hívni a managert nyitni. kis gyökér :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5693 Dátum: 2010.08.03 14:57:59 »
most jövök a váci utcai mekiből. kérek 2 sajtburgert (500ft) odaadok 3 db fém200ast a gyereknek. hát a kis buzi ugy gondolja h akkor erről ennyit.
lezárja a kasszát, kérdezem h a százasommal mi lesz? ja..úgy kellett hívni a managert nyitni. kis gyökér :devil:
Fogadjunk hogy kirángattad, és rácsaptad a fejére 3x a jobb1 (büntető) ajtódat  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5694 Dátum: 2010.08.03 15:18:10 »
Nem úgy van, hogy a mekiben nem is fogadhatnak el borravalót (vagy ez csak régebben volt így)?

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5695 Dátum: 2010.08.03 15:18:55 »
most jövök a váci utcai mekiből. kérek 2 sajtburgert (500ft) odaadok 3 db fém200ast a gyereknek. hát a kis buzi ugy gondolja h akkor erről ennyit.
lezárja a kasszát, kérdezem h a százasommal mi lesz? ja..úgy kellett hívni a managert nyitni. kis gyökér :devil:

Édesapa ez semmi :cool2:
Meséltem már az "alj" nélküli hamburgerekről, "sima víz" szprájtról, 1/3ig rakott krumpliról és társairól :sorcerer:
Tudod hogy néz ki nálunk egy drájv vége? Hambik kibont leellenőriz, üdítőkbe belekóstol, krumpli lecsekkol, aztán go :D (amúgy halkan jegyzem meg: úgy minden 3. rendelésnél nem kóser valami)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5696 Dátum: 2010.08.03 15:29:23 »
Nem úgy van, hogy a mekiben nem is fogadhatnak el borravalót (vagy ez csak régebben volt így)?

Elfogadhatnak, csak a kasszának kell 0ásnak lennie, tehát se + se -.

Más kérdés, hogy nem jellemző, meg sztem nem is nagyon hagynának jattot, pont Gyulán beszélgetem az amúgy gyönyörű :wub: standos lánnyal, mondta hogy valami siralmas mennyire nincs borravaló...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5697 Dátum: 2010.08.03 15:31:07 »
nem csináltam amugy semmit. csak csóváltam a fejem.. :cry:
a gyerek turistának nézett..kis buzi
amugy itt a legjobb a sajtburger. a nyugatiban a fele súlyra :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5698 Dátum: 2010.08.03 15:38:17 »
pont Gyulán beszélgetem az amúgy gyönyörű :wub: standos lánnyal,

jut eszembe nem a zasszonnyal voltál?  ::) :lol:
én állnék le csak dumálni standoslányokkal asszem.. :hammer: :gunsmilie: :death:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5699 Dátum: 2010.08.03 15:40:15 »
Iszonyat nagy eltérés lehet amúgy gyorsétterem és gyorsétterem között, pedig ugye gyakorlatban is ugyanazt kéne kapnod.

A mekinél pl. tudom hogy van belső feketelista, a legrosszabbul teljesítő/legtöbb panaszos éttermekről. Ex-ex-exbnő mekiben volt, ő mesélte...
Kőbányai mekibe (az ömv-oldali) pl. nem szívesen mennék :whistling: bár a szembe lévő se top. Az üllői útiba pl. érezhetően jobb kaját adnak, és még szerencse hogy ritkán járok mekibe mi :)