Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243113 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5625 Dátum: 2010.07.26 15:07:37 »
De egyébként igazi megoldás -főleg nagyvárosokba- a sürített levegős autó, mert
-tisztítja és
hűti a levegőt
Így két légy üthető egy csapásra.

Szerintem a jövőben, a közeli jövőben, lesz az embereknek egy benzines gépszörnyük, mellyel különféle feszteken lehet állatkodni és lesz egy környezetbarát valamilyük, amivel meg a hétköznapokon fognak közlekedni.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5626 Dátum: 2010.08.02 12:11:32 »
Gyulán hétvégeztünk, szálloda előtt full teltház, mondta a recepciós csajszi, hogy ne álljunk fűre vagy záróvonalra (forgalomtól elzárt terület :szemez:) mert kihívják a rendőröket, mármint nem ők, hanem a környékbeliek, s mondom akkor hova álljunk :) vagy vigyük fel a kocsit?

Mondja: háááát nem tudja, keressünk valahol helyet, aztán másnap már tud adni zárt parkolót, oké...

Baxus sehol egy hely :wacko: 3utcával arrébb találtam, kihalt, világítás nélküli utca, na mondom én itt nem hagyom a kocsit, akkor inkább büntessenek meg "záróvonalos" parkolásért.
Visszamentem, közbe láttam hogy egy Opel feltalálta magát, kb. 15parkolóhelyenként volt 2x2"üres parkoló", ilyen visszaforduló sáv szerűség, (festés szerint parkoló meg sáv is, tehát még a rendőr se tud belekötni) szemből az egyiket már lezárta, én meg szépen beálltam elé, teljesen korrekt volt, ha valaki akar simán megfordul, azért akkora forgalom nincs, hogy egyszerre jön két autó szemből ;) ha netán valami nagyobb teherautó féleség jön, az meg 15autóval később simán megfordulhat, mert ott már amúgy is a főbejárat volt, bazi nagy hellyel.

Na másnap reggel kiváltottam az őrzött parkolót, megyek átállni, Opelnak meg nekem is mind3 ablaktörlőlapát felhajtva, az opelnél a tükrök behajtva, (nekem behajtja az elektronika csak azért nem) és ilyen kockás, tehénszájából kivett papírra a következő: "Gondolom a főfaluba is a kanyarodósávba állsz meg, ez itt nem szokás, úgyhogy vagy állj el vagy menjél haza Bunkópestre!"

A vendégszeretetről híresek vagyunk, de azért tök jó hogy egymást is utáljuk :yes: biztos nagy fennakadást okoztam ott este 11től reggel negyed8ig :szemez:

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5627 Dátum: 2010.08.02 13:38:10 »

....és ilyen kockás, tehénszájából kivett papírra...


Azért látom benned is van egy kis előítélet!
99' Avensis 1.6 4A-FE

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5628 Dátum: 2010.08.02 13:46:06 »
De miért is? :hmmmm:
Egy körbetépkedett, gyűrött, megsárgult kockás papírt nem így szokás hívni?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5629 Dátum: 2010.08.02 13:50:52 »
Na másnap reggel kiváltottam az őrzött parkolót, megyek átállni, Opelnak meg nekem is mind3 ablaktörlőlapát felhajtva, az opelnél a tükrök behajtva,
Ez itt is szokas a munkahelyem mellett. Vannak esemenyek, amikor nincs eleg parkolo es a szomszedos telek es a munkahely keritese kozott van egy kis utca. Annak a szelere szoktak megallni. Ekkor a telek gazdaja felhajt mindent amit lehet es levagott szenaval/fuvel pakolja tele a kocsit.
Ez az ut amugy egy hazhoz vezet, kvazi bejaro. Ki is van teve, hogy maganterulet, de teljesen nyitva all, gyalogosan mindenki azon jar a keresztbe. Aztan a multkor elkaptak a csavot amint pakolja a szenat megint egy odaparkolt Mitora. Ezutan a foszer kis feher Fiestajat vkik ilyen saros szenas trutyival kentek ossze  [rohog]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5630 Dátum: 2010.08.02 14:05:22 »
De itt semmilyen magánterület semmi nincs, elfoglaltunk egy parkolóba(!) 1visszafordító sávot a 6ból. Én tudom milyen az mikor akadályozva, gátolva vagy a mozgásban egy másik autós miatt (garázs sztorik) ez marhára nem az a szituáció!

Ennél nagyobb közlekedési kihágásom az életbe ne legyen, annak meg aki papírfecniket rakosgat hajnali 6kor: nagyobb öröme... rakosgasson cetlit a szállodára, hogy csináljanak több parkolóhelyet, vagy a városházára hogy küldjék el a turistákat.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5631 Dátum: 2010.08.02 14:16:08 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5632 Dátum: 2010.08.02 14:16:15 »
azt nem értem mér megy be az illető egy szálloda Pba hogy ott ragaszgasson? mit érdekli? nem az ő portája, nem?
ott minden autó a vendégeké akko meg mit izgatja?
megnézhetnék  magukat a vendégek nélkül..  
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5633 Dátum: 2010.08.02 14:17:10 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5634 Dátum: 2010.08.02 14:21:11 »
....és ilyen kockás, tehénszájából kivett papírra...
Azért látom benned is van egy kis előítélet!
"Vidékiként" mondom (amúgy fenemód gyűlölöm ezt a megkülönböztetősdit), hogy szvsz egy ilyen akció után ez a reakció Peti részéről még egészen mérsékelt volt. Még csak nem is anyázott  :)

Mondjuk, recepciósként azt is jól tudom, milyen gáz az, amikor a vendég már nem tud hol parkolni (az előző munkahelyemen jóval kevesebb parkoló volt, mint szálláshely - 6 autót tudtunk elhelyezni, 15 szobára), és te nem tudsz segíteni, mert hát mit tehetnél  :surrender: ... Némelyik vendég erre meglehetősen ingerülten reagál, na most kérdem én, tényleg, hogy mégis mit tehetnék? Varázsoljak oda egy parkolót?!  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5635 Dátum: 2010.08.02 15:21:19 »
Olaszoknál bevett szokás, hogy a pl 45 szobás szállodának van 10 kocsira parkolója, a többi oldja meg vagy ráállnak egymásra és leadják a kulcsot (ettől mindig féltem, inkább máshol kerestem helyet).

Az meg hogy helyben nem találsz parkolót nem mentesít a szabálytalan parkolás alól (ha ez nem szabálytalan volt, akkor ne faljál fel rögtön, légyszi  :flowers: )

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5636 Dátum: 2010.08.02 16:14:49 »
Mindentől függetlenül, mi az, hogy bárki hozzányúl a másik autójához??!
Olyan gyagyás emberek élnek a földön, hogy netovább!
(Mert van aki felnő, de van aki csak megöregszik.)
Nekem a frissen fújt kocsim C oszlopán volt 1 hét múlva egy fémig hatoló karcolás.
Ja, és a tükrömet is letörték egyszer.
Arról már nem beszélve, amikor kilopták belőle a Bosch-Silver aksit.
Egyszer, amikor még néztem TV-t, láttam egy műsort, Konc Gábor volt a meghívott művész.
Megkérdezte tőle a műsorvezető, hogy ha lehetne egy kívánsága mi lenne az.
Azt válaszolta, hogy "lássam, amikor a kocsimon valaki letöri az antennát vagy megkarcolja kulccsal a fényezést."

Hát, valahogy én is így vagyok ezzel.
Mert ezek a dögök mindig sunyi módon támadnak ... a gép ellen.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5637 Dátum: 2010.08.02 17:43:48 »
azt nem értem mér megy be az illető egy szálloda Pba hogy ott ragaszgasson? mit érdekli? nem az ő portája, nem?
ott minden autó a vendégeké akko meg mit izgatja?
megnézhetnék  magukat a vendégek nélkül..  

Mert ez ilyen közös parkoló féleség, itt egy disszertáció gyanús műszaki rajz a parkolóról, zöld a szálloda parkolója, a fekete free, tehát nem az ott lakóké(!) bárki megállhat, piros= én meg zopelos'. :flowers:

Az évek alatt biztos kialakult egy (meg)szokás, hajlamosak az ott lakók kisajátítani, kicsit magukénak tudni a parkolóhelyeket, mérgelődni ha más (pláne bunkópesti) odaáll, ami persze valahol érthető, engem is tuti idegesítene ha nem tudnék megállni a lakásom előtt, de eszembe nem jutna minden autóra fenyítő leveleket írogatni, meg ablaktörlőket hajtogatni.

Itt arról van szó, hogy rohadjon meg aki próbál megállni, a szállodának van külön parkolója, (ami nem elég) álljon oda! Ez nyilván visszatérő jelenség, hogy a vendégek elfoglalják a parkolót, fűre állnak stbstb. Azt értem, hogy ez dühítő, de nem hinném hogy az én hibám, és nekem kell szerelemes leveleket ragasztgatni, pláne nem egy xaros éjszaka után, mert ha még ott álltam volna 1.5hétig :ph34r:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.02 17:47:46 írta Peti »

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5638 Dátum: 2010.08.02 18:21:32 »
"Vidékiként" mondom (amúgy fenemód gyűlölöm ezt a megkülönböztetősdit), hogy szvsz egy ilyen akció után ez a reakció Peti részéről még egészen mérsékelt volt. Még csak nem is anyázott  :)

Tényleg bocs ha az jött le hogy vidékizek, (bár én továbbra se érzem az írásomban) mert marhára nem erre céloztam, ez sztem egy szimplán arrogáns és túlreagált művelet volt.

Persze nem ismerem az előzményeket, lehet volt hogy elfoglalták az egész visszafordító sávot vagy mitomén, mindenesetre ez nekem nagyon nem bejövős, nem szeretem ha hozzányúlnak az autómhoz, mert onnan már egy lépés hogy jöjjön valami keményebb hvcs és mondjuk végigkarcolják vagy bármi...

Idézet
Mondjuk, recepciósként azt is jól tudom, milyen gáz az, amikor a vendég már nem tud hol parkolni (az előző munkahelyemen jóval kevesebb parkoló volt, mint szálláshely - 6 autót tudtunk elhelyezni, 15 szobára), és te nem tudsz segíteni, mert hát mit tehetnél  :surrender: ... Némelyik vendég erre meglehetősen ingerülten reagál, na most kérdem én, tényleg, hogy mégis mit tehetnék? Varázsoljak oda egy parkolót?!  :nonono:

Úgy ahogy mondod, ez nagyon gáz!
Nyilván nem a recepciós hibája, (én se üvöltöztem vele, pedig elég mérges voltam) de az nem módi hogy nem tudod letenni egy normális helyre az autód, ez olyan mintha azt mondanák hogy van szoba de ágy csak holnap reggel lesz benne! Álljak meg valahol? De hol? 20perc sétára egy kies utcában? Miért kell nekem bohóckodnom, nem ismerem a környéket a szokásokat, semmit. Ráadásul előre kértem helyet az autónak, de mint utólag kiderült, azt csak szombat reggeltől tudták biztosítani, mert annyira nagyon teltház van. Ez röhejes....

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5639 Dátum: 2010.08.02 18:24:13 »
De miért is? :hmmmm:
Egy körbetépkedett, gyűrött, megsárgult kockás papírt nem így szokás hívni?

Gyűrött , megsárgult kockás papírnak.
99' Avensis 1.6 4A-FE