Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243232 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5550 Dátum: 2010.07.01 12:33:31 »
Ha enyém a lakás, akkor én rendelkezem a közüzemi dolgokról is. Számlázási címet hozzám kérném, nem fizetném és kikapcsoltatnám. Víz, gáz villany nuku.
Egyébként ezért (is) érdemes szerződést írni és előre letisztázni írásban az ilyen eseteket. Akkor jöhet a kilakoltatás hatóságügyileg.
Jah, a főbérlőnek kell fizetnie a számlákat és nem szabad ezt az albérlőkre rábízni. A saját címre kell kérni a kiadott lakás számláit is.

A másik meg az, hogy tényleg egyszerűbb kilakoltatni őket erőszakkal, mint bíróságra mászkálni hónapokig, meg várni a végrehajtóra... Abban az esetben, ha kárt nem okoztak, nagy hátralékot nem termeltek, akkor nem kell a bíróságot ebbe bevonni, működik a "kib.szom, mint macskát szarni" módszer is.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5551 Dátum: 2010.07.01 13:10:03 »
azért nem ilyen egyszerű ez a dolog.  ::)

Óóóó dehogyisnem. :flowers:

Úgy kipenderíteném, mint a macskát nagyvécézni, vagy Te inkább járnál pár évig a bíróságra ::) addig a joker simán ott lakna, aztán egyszer csak lelépne :clap: milyen faca lenne...

Kivágnám hogy csak lesne, és örüljön ha ennyivel megúszná, hát nem fizet és ott lakik, ugyanmár, ezt azzal lehet megcsinálni aki hagyja...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5552 Dátum: 2010.07.01 17:40:45 »
Nem tudom pontosan hogy van, de van egy rendőr ismerősünk albérletben. Ő azt mondta a főbérlőt be se kell hogy engedje, az ővé a lakás használati joga - ez lehet hogy hülyeség, de nekem így maradt meg. Persze ehhez szerződés kell és gondolom a bérleti díj nem fizetése ezt bontja.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5553 Dátum: 2010.07.01 17:43:05 »
Az a baj, hogy ha manapság valaki hivatalosan, szerződéssel akarja kiadni a lakását, az totál ráfizetés. Szerződés nélkül pedig tényleg semmit sem tehet a főbérlő. Mire jelenti fel? Nem fizetett x éven át az állam bácsinak semmit, tehát még rajta vernék el a port. Itthon sajnos ez így megy, Németországban pl. teljesen máshogy működik. Ott nagyon védik a bérbe adót és a bérbe vevőt is. Sajnos ez benne van a pakliban. De mindig lehet szerezni némi felárért méretes haverokat.  :whistling:
         

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5554 Dátum: 2010.07.01 17:58:56 »
Ő azt mondta a főbérlőt be se kell hogy engedje, az ővé a lakás használati joga...

Lehet hogy így van, csak engem marhára nem érdekelne :flowers: s mit csinál ha kirakom, rendőrt hív?

Ex-főnököm muterjáéknál volt egy kisebb házikó, amit rendszeresen kiadtak, egyszer kifogtak egy fiatal gyereket, kb. 6hónapig nem volt vele baj, aztán elmaradt 1havi lakbérrel, most rúgták ki, nincs meló, haladékot kért, tiszta sor...

2hó is elmaradt, még nincs meló, haladékot kér, oké... 3, dettó... Most hagyta el az élettársa, nagyon xar minden, haladékot kér, közbe azért élt, kocsival járkált, bulizott, hajnali 3ig nyomták a partykat :ph34r: szóval nem azaz elkeseredett, munkanélkülire járó kép volt.

Persze a számlákat se fizette, úgyhogy kapott 1hét haladékot, hogy kifizesse az elmaradt lakbért +számlákat, vagy különben kaució ugrott (nem fedezte volna teljesen a költségeket) és mehet ahová akar. 1hét múlva csak adta a hülyét, meg jöttek a kifogások, mondta hogy nem rakhatják csak úgy ki, mert különben feljelent :D aztán meggondolta magát :whistling: és aznap este el is húzott...

Ha akkor ott nem rakják ki, lehet még mindig ott terpeszkedne. :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5555 Dátum: 2010.07.01 18:07:20 »
Szerződés nélkül pedig tényleg semmit sem tehet a főbérlő. Mire jelenti fel?

Most őszintén: ha van is szerződés, ez a feljelentés mennyit ér? Pár évig elhúzódna, és addig mi van ha marad :ph34r: oké igazunk van hurrá, ott az ítélet, kiköltöz(tet)ik, még pár év míg betudnád, ha betudnád hajtani a pénzt, ki csinálná ezt végig?

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5556 Dátum: 2010.07.01 18:48:13 »
Amikor megiszol egy pohár kólát: változások a szervezetben
Olyan jókat írnak róla, hogy mindjárt veszek egy 2 literest.  :D
Hát ez gyönyörű, tényleg  ::) ... Azt eddig is tudtam, hogy nem a legjobb poén, nade ez  :wacko: ... A francba, nem érdekel, ettől még időnként be fogok dobni egy-egy pohárral  :censored: !

(Hozzátenném, hogy egyáltalán nem kávézom és gyakorlatilag nem dohányzom - értsd: mondjuk 2-3 cigit szívok el egy héten átlagosan.)

Jo nagy hulyeseg a cikk, illetve nem az, de feleslegesen idegesiti az embereket. A cikk iroja egy idiota marha, gondolom hust sem eszik... Nem kell beszarni egy pohar kolatol, nem kell meginni napi 2 litert, de abszolut nem annyira gazos, ahogyan azt a kedves iro megfogalmazta es kozel nincs benne ennyi cukor.  :censored:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5557 Dátum: 2010.07.01 21:17:45 »
Ha nem így lenne fogalmazva, akkor nem lehetne gyerekeket ijesztgetni vele :devil:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5558 Dátum: 2010.07.02 00:36:03 »
Jo nagy hulyeseg a cikk, illetve nem az, de feleslegesen idegesiti az embereket. A cikk iroja egy idiota marha, gondolom hust sem eszik... Nem kell beszarni egy pohar kolatol, nem kell meginni napi 2 litert, de abszolut nem annyira gazos, ahogyan azt a kedves iro megfogalmazta es kozel nincs benne ennyi cukor.  :censored:
Nem nagy hülyeség, vannak benne tévedések, de alapvetően igaz. Nem mellesleg úgysem fogsz 1 pohárnál megállni, mert az a Cola, amiből kiment a szénsav, ihatatlan, és akkor máris más a helyzet. és azt bizony nem árt tudatosítani, hogy eléggé káros.
Nekem elég sok a savam, volt idő, hogy naponta többször volt refluxom, de olyan erős, hogyha a gyereket vittem a karomon a lépcsőházban, meg kellett állnom, amíg tartott, nem bírtam továbbmenni. Most naponta egy bögre (ez nálam fél liter vízben órákig áztatott egy filtert jelent) borsmentateát megiszom, és gyakorlatilag megszűnt.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5559 Dátum: 2010.07.02 09:06:41 »
Nem mellesleg úgysem fogsz 1 pohárnál megállni, mert az a Cola, amiből kiment a szénsav, ihatatlan...
De visszatekert kupakkal, hűtőben napokig eláll érdemi minőség-romlás nélkül. Melóhelyen többnyire három műszakot szoktam átvészelni egy kétliteressel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5560 Dátum: 2010.07.02 11:21:41 »
Jo nagy hulyeseg a cikk, illetve nem az, de feleslegesen idegesiti az embereket. A cikk iroja egy idiota marha, gondolom hust sem eszik... Nem kell beszarni egy pohar kolatol, nem kell meginni napi 2 litert, de abszolut nem annyira gazos, ahogyan azt a kedves iro megfogalmazta es kozel nincs benne ennyi cukor.  :censored:
Azért mert Te esetlegesen függő vagy és (sok) kólát iszol, nem kellene megmagyarázni másoknak, hogy az nem is olyan rossz, meg az egész cikk egy baromság. Szerintem nem minden igaz belőle, de azért van benne sok igazság. Tényleg savat okoz, szétmarja az ember gyomrát, tönreteszi a fogait, nehezíti az emésztést, stb... Ezek mára már olyan tények, hogy kár is ezen vitatkozni, mindenki tudja, hogy szemét hulladék a kóla.

Ettől függetlenül néhanapján én is iszok egy pohárral, nem halok bele. Sok más dolog is káros, amit még kibír az emberi szervezet. Azonban ettől még a kóla az egyik legegészségtelenebb ital, amit lehet kapni.

Foszforsav is csak ebben van, a Fanta, a tonik, a gyömbér nem tartalmazza azt. Ez a foszforsav olyan erős, hogy szinte azonnal feloldja a kálciumot. Ezért is használjuk a KV-főző vízkőtelenítésére is. (A gyári Saeco vízkőtelenítő is 5%-os foszforsavas oldat.) Nos, a fogakkal is ezt csinálja. Volt még régen a suliban kísérlet, ahol a tanár beledobott egy tejfogat a kólába és 2 nap múlva eltűnt a fog!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5561 Dátum: 2010.07.02 11:41:20 »
Amúgy nem tudom mi igaz belőle, mi nem, de azt halottam, hogy a kólát elsősorban másnaposságra találták ki.
Szerintem amúgy az emésztést segíti - már ha előtte jól telekajáltad magad.
Én kólát a koffein tartalma miatt szoktam inni néha.
Vízkőre pedig mi ecetet használunk - a mosógépbe is Calgon helyett.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5562 Dátum: 2010.07.02 11:45:51 »
Jo nagy hulyeseg a cikk, illetve nem az, de feleslegesen idegesiti az embereket. A cikk iroja egy idiota marha, gondolom hust sem eszik... Nem kell beszarni egy pohar kolatol, nem kell meginni napi 2 litert, de abszolut nem annyira gazos, ahogyan azt a kedves iro megfogalmazta es kozel nincs benne ennyi cukor.  :censored:
Azért mert Te esetlegesen függő vagy és (sok) kólát iszol, nem kellene megmagyarázni másoknak, hogy az nem is olyan rossz, meg az egész cikk egy baromság.
El kéne olvasni hogy mit is írt pontosan ;) ... A cikk sarkít, ijesztgetni akar (sikerrel). Ami nem baj, de ettől ezt még észre lehet venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5563 Dátum: 2010.07.02 11:58:45 »
Amúgy szerinted mi nem igaz a cikkből?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5564 Dátum: 2010.07.02 13:52:23 »
Sokféleképpen lehet tálalni az igazságot, és ezen elég sok múlik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )