Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243236 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5280 Dátum: 2010.06.08 15:58:27 »
Lakás-előtakarékosság, szülői segítség, plusz munka, autó eladás, öröklés, stb. Tudom, vannak helyzetek, amit nem lehet megoldani, de azért nem hiszem, hogy erről lenne szó itt a legtöbb embernél. Persze, cefetül meg kell húznia magát az embernek, ez tény.
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5281 Dátum: 2010.06.08 16:01:46 »
Azért egy lakást kiadni nem akkora biznisz, mint sokan gondolják... Ha nem fizet, akkor sem tudod kilakoltatni, ha olyan szociális helyzetben van, otthagyja a közüzemi számlákat a nyakadon, lelakja a lakásodat; ha berendezve adtad ki, akkor mindig van mit javíttatni, ami épp nem tetszik a júzernek, mosógép, tv, kazán, nyílászárók, stb...
Adózol, biztosítasz, újrafestesz, újraburkolsz.....
(Fizeted a hitelt?)
Mindehhez képest 25-30-40ezer plusz rezsi egy másfél szobás lakás havi bérlete (Csongrád megye). Bp-n 60-70 plusz rezsi, azzal se mégy semmire, ha kifogsz egy inkorrekt bérlőt.
A kaukció meg kb. semmire nem elég, sokan nem is kérnek, mert örülnek, hogy valaki egyáltalán kiveszi....

kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5282 Dátum: 2010.06.08 16:02:26 »
OK, de ha van egy fix kereted és nincs tőkéd, akkor mihez kezdesz? Valahol kell lakni. Ez egy ördögi kör.

Ott a pont! :sorcerer:

1éve Muter kijelentette, hogy vagy elköltözök otthonról, vagy elköltözök otthonról. :D

Na erre mit lépsz üres zsebbel.

Természetesem mi is mennénk a picsba, saját lakásba, de nem titok, (szégyennek lehet hogy szégyen) nincs miből.

Vagy eladhatnám a kocsit, most xaréhugyé, és abból lenne valami alap, de lefelé nem szeretek építkezni, értsd ha már megvan valamim, nehezen áldozom fel... de aztán lehet ez lesz, mert ez tényleg feneketlen kút, közel 1misit kidobtunk, gyakorlatilag a semmire :ph34r: egyszerre dühítő és elszomorító.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5283 Dátum: 2010.06.08 16:21:04 »
Természetesem mi is mennénk a picsba, saját lakásba, de nem titok, (szégyennek lehet hogy szégyen) nincs miből.
Szégyennek valóban szégyen, hogy egy átlagos fizetésből képtelenség ezt összehozni - de nem a te szégyened, és ebbe a témába ne is menjünk bele.

Ha most nekem kellene elköltöznöm otthonról, számomra is az albérlet maradna az egyetlen opció.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5284 Dátum: 2010.06.08 16:23:42 »
Peti meg kell tanulni lemondani. nézzél oldalra szerinted én mé járok evvel a fostalicskával? me minden pénzem a lakásba meg a családba van.
életembe egy ft-ot nem fizettem lakásbérletért.  
vannak fontos és kevésbé fontos dolgok. egy autó olyan mint egy nadrág. semmi. jó ha van, de asse érdekel ha nincs :hug:
anyám ilyet mondana akkor egy percig nem gondolkodnék. eladod a kocsit az elég egy kis lakás foglalóra

amugy semmi közöm hozzá. felfogás kérdése.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5285 Dátum: 2010.06.08 16:23:44 »
Lakás-előtakarékosság, szülői segítség, plusz munka, autó eladás, öröklés, stb. Tudom, vannak helyzetek, amit nem lehet megoldani, de azért nem hiszem, hogy erről lenne szó itt a legtöbb embernél. Persze, cefetül meg kell húznia magát az embernek, ez tény.
Ezek közül egyedül az előtakarékosság az, amit meg tudsz oldalni önerőből. A többi vagy van, vagy nincs, és nem lesz rá befolyásod. Ha nem örökölsz, nincs (számottevő értékű) autód amit eladj, nem tudnak/nem akarnak segíteni a szüleid, és nem keresel annyit hogy albérlet mellett előtakarékoskodj (amihez azért hazai viszonylatban meglehetősen jól kell keresni, pláne ha egyedül vagy), akkor kész, nem tudsz mit csinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5286 Dátum: 2010.06.08 16:26:51 »
Azért egy lakást kiadni nem akkora biznisz, mint sokan gondolják... Ha nem fizet, akkor sem tudod kilakoltatni, ha olyan szociális helyzetben van, otthagyja a közüzemi számlákat a nyakadon, lelakja a lakásodat; ha berendezve adtad ki, akkor mindig van mit javíttatni, ami épp nem tetszik a júzernek, mosógép, tv, kazán, nyílászárók, stb...
Adózol, biztosítasz, újrafestesz, újraburkolsz.....
(Fizeted a hitelt?)
Mindehhez képest 25-30-40ezer plusz rezsi egy másfél szobás lakás havi bérlete (Csongrád megye). Bp-n 60-70 plusz rezsi, azzal se mégy semmire, ha kifogsz egy inkorrekt bérlőt.
A kaukció meg kb. semmire nem elég, sokan nem is kérnek, mert örülnek, hogy valaki egyáltalán kiveszi....
Tíz éve gyakorlatilag én intézem ezt jóbarátnéméknek. Nehéz sport, valóban, de azért korántsem lehetetlen. Tíz év alatt sok bérlőnk volt már, de igazán nagyot egyikkel sem xoptunk eddig. A projekt réges-régen kifizette már önmagát és azóta tiszta profitot termel. És ez csak egy (kis) lakás. Három-négy ilyen már simán eltartana egy embert, minimális időráfordítással.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5287 Dátum: 2010.06.08 16:31:26 »
Azért egy lakást kiadni nem akkora biznisz, mint sokan gondolják...

Persze hogy kilehet fogni link bérlőt, de bátorkodom megjegyezni, (ha már én vetettem fel a témát) hogy konkrét esetről beszéltem: nem tudom sajnálni azt akinek 3kiadó lakása van, és mondjuk pont benyel egy bérlőt aki, lelakja* az egyik lakását :ph34r:

*=őszintén szólva nem tudok elképzelni olyan lelakást, amit ne fedezne a "lakbér" (és mondjuk + a kaució) hogy maradjunk az én sztorimnál, kb. fél éve mesélte a tulaj, hogy kirakta az egyik lakás bérlőjét, (1év után) mert piszok volt, lelakták stb. A kauciót nem adta vissza, ki kellett festeni+nagytakarítás, kellett egy új ágy meg aszem egy budi :ph34r: akárhogy számolok ez közelébe sincs mondjuk annak cirka 1misinek ami tisztán zsebre rakott a projekt után...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5288 Dátum: 2010.06.08 16:34:29 »
...vannak fontos és kevésbé fontos dolgok.

Akkor el kell adjam a kormányom is :surrender: ( :D )

Viccet félretéve, qvára igazad van, én is érzem, csak nem akarom tudomásul venni :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5289 Dátum: 2010.06.08 16:34:36 »
Így van. Egy kis másfél szobás téglalakás itt Pécsett, külvárosban, behoz évi 400 ezret. Évente! Egy bérlőnek azért marha durva dolgokat kellene csinálnia ahhoz, hogy ennyibe kerüljön utána a javítás. Rá kell nézni havonta és ennyi. Ha károkat okoz és/vagy nem fizeti a számlákat, akkor ki kell dobni. Balszerencsés esetben hagy maga után 100-150 ezer sarat és/vagy javítanivalót. És ebből még ugye lejön a kaució. Na bumm... Ezt tessék viszonyítani az évi 400 ezerhez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5290 Dátum: 2010.06.08 16:36:39 »
Viccet félretéve, qvára igazad van, én is érzem, csak nem akarom tudomásul venni :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:
Majd úgyis tudomásul veszed, amikor igazán fontos lesz. Addig meg élsz úgy, ahogy azt most jónak látod. Jelenleg pl. nekem is prioritása van az autó(k)nak a lakással szemben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5291 Dátum: 2010.06.08 16:41:56 »
Egy kis másfél szobás téglalakás itt Pécsett, külvárosban, behoz évi 400 ezret. Évente! Egy bérlőnek azért marha durva dolgokat kellene csinálnia ahhoz, hogy ennyibe kerüljön utána a javítás. Rá kell nézni havonta és ennyi. Ha károkat okoz és/vagy nem fizeti a számlákat, akkor ki kell dobni. Balszerencsés esetben hagy maga után 100-150 ezer sarat és/vagy javítanivalót. És ebből még ugye lejön a kaució. Na bumm... Ezt tessék viszonyítani az évi 400 ezerhez.

Ha már belementél a számokba, nálunk a tulaj negyed misit rak el havonta :excl: a 3lakás+garázsból, az azért nem rossz :hmmmm:

Ebből 1 lakást már a kiadás projekt szült meg, (4év alatt :ph34r:) s mellette azért nem nyomorog, bár egy 37rugós számla azért még odaba_ :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5292 Dátum: 2010.06.08 16:48:02 »
Ha már belementél a számokba, nálunk a tulaj negyed misit rak el havonta :excl: a 3lakás+garázsból, az azért nem rossz :hmmmm:

Ebből 1 lakást már a kiadás projekt szült meg, (4év alatt :ph34r:) s mellette azért nem nyomorog, bár egy 37rugós számla azért még odaba_ :ph34r:
Erről van szó. Ennyiből már két ember megél, anélkül hogy dolgoznia kellene. Ha az embernek van tőkéje ebbe belevágni, egy idő után a lakásai eltartják, nem beszélve arról, hogy mekkora tőkét képviselnek. OK hogy ez a tőke nem mobilizálható gyorsan, viszont mégis ott van, ha kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5293 Dátum: 2010.06.08 18:21:48 »
gyerekek lefo..om a főbérlők lelki világát. nekem is itt sír a haverom h a 2. lakását el kell adnia nincs bérlője.
jóvan majd ha lesz szabadidőm akkor sajnálom.

Peti az x360 kormányt el ne add!  :sorcerer:
azé annyira nem fontos ez az egész  :no: :lol:
jönnek ősszel a gámák dögivel!  :yes:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5294 Dátum: 2010.06.08 19:34:35 »
Igen, amíg nem éget a kérdés, addig az ember nem annyira foglalkozik vele. Elhihetitek, én sem a főállásomból vettem a kocsit (a másodikból, aztán volt még ott még egy harmadik is). Igaz, ez sem normális dolog, hogy csak így lehet megélni, de ahogy Palaczk mondta, ebbe a részébe ne menjünk bele.