Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243214 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4800 Dátum: 2010.03.19 08:13:04 »
92-93 - ban voltam, az utolsó 1 éves ciklusban, a következő vonulók már csak 9 hónapot voltak.
...
Azt meg hogyan? Én 1996. augusztus 21-től 1997 augusztus 1-ig voltam egy évet (az állami ünnepségek miatt később vonultunk), utánunk a novemberieknek csökkentették valami 1 hónappal és a '97 februáriak már csak 9 hónapot voltak, ez volt az első igazi 9 hónapos időszak.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4801 Dátum: 2010.03.19 08:16:33 »
ezt én sem értem. mikor benn voltam nem is hallottunk arról h a köv. ciklus csak 9 hónapot lesz.. :devil:
én 351 napot voltam bent :sorcerer:
93 körül szó sem volt erről

Mferi: amúgy van már melód?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4802 Dátum: 2010.03.19 08:25:53 »
No ennek utána megyek, az biztos, hogy az utánunk jövők kevesebbet voltak, mi meg egy hét híjján egy évet, de lehet, hogy ez csak a tisztire vonatkozott akkor még?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4803 Dátum: 2010.03.19 08:29:35 »
Sajnos, nincs (Köszönöm az érdeklődést!!!), de még csak passzív betegállományban vagyok :) 3 hete tart a dolog (pár szóban: ott hagytam az igencsak jól jövedelmező, teljesen bejelentett nyomdai (vezető gépmesteri  :D) állásomat, egy szintén nyomdai területen működő cég technikai tanácsadói munkaköréért, jobb időbeosztás reményében; se ez utóbbi, se a többi ígéret nem jött be, hazudozni a vevőinknek, partnereinknek meg főleg nem volt ínyemre, így felálltam, inkább leszek munka nélkül, mint hogy akármi (egészség, család, tisztesség) rámenjen, bár e mostani sem túl szerencsés állapot...)
Úgy néz ki, kilátásban van kettő is (mármint munkahely), bár mindkettőre várni kell egy kicsit, addig átvészelem valahogy, remélem...
No ennek utána megyek, az biztos, hogy az utánunk jövők kevesebbet voltak, mi meg egy hét híján egy évet, de lehet, hogy ez csak a tisztire vonatkozott akkor még?
Több, mint valószínű; ahogy Vámos Miklós mondta egy műsorában: amikor bevonultak a felsőfokú végzettséggel bírók (Ő is közéjük tartozott), "ná, megjöttek a "tudáósok"!" (sajnos, nem tudom jobban leírni azt a ..... kiejtést, ahogy mondta, de nyilvánvaló, hogy kiknek a szájából hangzott el  :D)  :flowers:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4804 Dátum: 2010.03.19 08:42:55 »
hát akkor jól megjártad. :censored:
én is hasonló cipőben vagyok. egy hónap múlva vége a jelenlegi melómnak. tavaly a válságra hivatkozva párunkat elintéztek, bekerültem a jelenlegi melómba ígértek fűt fát, aláírtam és elutasítottam sokkal jobb ajánlatokat. aztán itt kiderült hogy májusig tudnak tudnak tartani. fa@a.   így megint munkát keresek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4805 Dátum: 2010.03.19 09:01:48 »
Akkor kitartás!

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4806 Dátum: 2010.03.19 12:32:19 »
Szintén így látom utólag. Értelmetlen volt, mert amire elvileg jó lett volna, abból semmi sem valósult meg  :no:

Egyáltalán nem volt értelmetlen. Annak ellenére, hogy a vezetés nem volt a helyzet magaslatán, voltaképpen most sincs ott.....
Én visszahoznám a sorkötelezettséget látva milyen országokkal vagyunk körülvéve és ezen országok hogy viszonyulnak hozzánk.
Egy minimális haderőre szükség van mindenképp, aki békeidőben pl. katasztrófaelhárítási, árvízvédelmi stb. feladatokat látnak el.

Aminek nincs semmi értelme az a külföldi külszolgálat, Afganisztán meg Irak. Nekünk az  felesleges pénzkidobás.


« Utoljára szerkesztve: 2010.03.19 12:34:29 írta tutinet »

TZoli

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4807 Dátum: 2010.03.19 13:09:05 »
Hülyeség lenne visszahozni a sorkötelezettséget, ott vannak az önkéntesek.
Én sem voltam katona, pont akkor kezdtem dolgozni amikor jött a behívom, hülye lettem volna otthagyni, nem volt egyszerű elintézni, de papíron polgári szolgálatos voltam egy intézményben, ott se voltam, ugyanúgy dolgoztam tovább a munkahelyemen és még zsoldot is kaptam a szolgálatért, így visszagondolva nekem is szép emlék :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4808 Dátum: 2010.03.19 13:14:32 »
Egyáltalán nem volt értelmetlen.
De az volt. Ahol én voltam (Tapolca, HK) és akkor (86-87), ott nagy csalódás volt. Első lépcsős laktanyaként, azzal az ember állománnyal és technikával senkitől nem védtük volna meg az országot. Nap mint nap szembesültünk az értelmetlenséggel, pazarlással, sóherséggel (igen, így együtt a kettő) és az 1 év alatt egyetlen értelmes dolog, hogy januárban kaját vittünk a hótól elzárt falukba, meg beteget szállítottunk. Hatalmat adtak a 8 elemit (sem) végzett gyökereknek és azok élvezték is. A civil életben egy kapát nem adtam volna a kezébe, ott meg ő volt a főnök. Egyetem előtt kimondottan agyi leépülés volt.
Pl: éjszakai lőgyakorlat után megmaradt egy rakás hk lőszer és csak azért, hogy ne kelljen visszavételezni (mert az akkora papírmunka), hát ellövöldöztük. Tönkre ment egy hk ágyú, géppuska és a lőteresek 2 hét alatt tudták újra használhatóvá tenni a lőteret. Ugyanakkor nem volt elég tüzelő (szimpla vegyes kályha a körletben), 2 hetente 1X meleg zuhany...stb. Januárban elmentünk háborúzni és délre hiányzott a fél század, pedig nem is lőttek ránk.
Tehát sorkatonaság nem kell, de egy kicsi, magasan képzett és felszerelt katonaság igen.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4809 Dátum: 2010.03.19 13:27:40 »
így van . hatalmat adtak gyökereknek.
nálunk direkt felhozták pestre a borsodi nyirségi tiszteseket, tiszteket kiképzésre. primitiv pestigyülölö barmok, a borsodi kopaszokat nem bántották, minket meg kicsináltak

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4811 Dátum: 2010.03.19 13:42:40 »
Sok igazság van abban, amit írtál, Nagycitrooom. Azt, hogy volt-e értelme, mindenki máshogy látja. Tény, senkitől se védtük volna meg Mo-t, se akkor, se amikor én voltam, se ma; tény, hogy sokan arra használták azt az időszakot - főleg, ha csillagot is szereztek (bár én is közéjük tartozom, szakaszvezetőként szereltem le, ez csupán egy szimpla tény, se ott, se a civil életben nincs ma már semmi jelentősége) - hogy kiéljék gyökérségüket (bár a mi vonulásunkból, 16 fő, ebből 11 hajdú-bihari, velem együtt (Debrecen), ha jól emlékszem, 7-en lettünk tisztesek, ebből páran kiképzők, minket soha nem akartak kimaradáson megverni (még a pestiek sem...), inkább meghívtak sörözni; ez talán némiképp megmutatja, mennyire nem voltunk gyökerek; ha viszont velünk volt valaki gyökér, semmi gond, szolgálatparancsnoktól (mind a 4 pesti volt :D) "jutalmat" kapott...)
Személy szerint azt gondolom, ha komolyabb felszereltségű lenne a honvédség, talán lenne értelme a sorkötelezettségnek. Ha lehetne hasznos dolgokat tanulni, nem csak takarítani kellene, mint anno sokszor (leszerelés előtt két nappal kivezényeltek minket a Budaörsi útra, külső körletre...  :D ) stb...
Viszont mostani formájában az önkéntesnek sincs értelme, nyilvánvaló okokból... na mindegy.
(a vidék-Pest ellentét mindig is fennállt, ilyen-olyan formában, szerintem; pár éve már Pesten dolgoztam, amikor egy beszélgetés során kiderült egy régóta ott dolgozó számára, hogy db-i vagyok, erre elképedve megjegyezte, "jé, nem is beszélsz tájszólással"...  :banging:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4812 Dátum: 2010.03.19 23:39:34 »
92-93 - ban voltam, az utolsó 1 éves ciklusban, a következő vonulók már csak 9 hónapot voltak.
...
Azt meg hogyan? Én 1996. augusztus 21-től 1997 augusztus 1-ig voltam egy évet (az állami ünnepségek miatt később vonultunk), utánunk a novemberieknek csökkentették valami 1 hónappal és a '97 februáriak már csak 9 hónapot voltak, ez volt az első igazi 9 hónapos időszak.
Engem is meglepett ez a dolog, mert egyik jóbarátom '94 őszén vonult be (Siklósra, HÖR-nek, na ez a kombináció volt ám a nagy "poén" akkoriban!), és egy évet húzott le; legalábbis nagyon így rémlik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4813 Dátum: 2010.03.19 23:43:50 »
Egyáltalán nem volt értelmetlen. Annak ellenére, hogy a vezetés nem volt a helyzet magaslatán, voltaképpen most sincs ott.....
Én visszahoznám a sorkötelezettséget látva milyen országokkal vagyunk körülvéve és ezen országok hogy viszonyulnak hozzánk.
Egy minimális haderőre szükség van mindenképp, aki békeidőben pl. katasztrófaelhárítási, árvízvédelmi stb. feladatokat látnak el.

Aminek nincs semmi értelme az a külföldi külszolgálat, Afganisztán meg Irak. Nekünk az  felesleges pénzkidobás.
Lehet hogy pénzkidobás; bár szerintem nem az, mert a katonáinknak lehetőség a tapasztalatszerzésre, és a technikai fejlesztéseket is indokolja (lásd pl. az NVG-vel legutóbb felszerelt helikoptereket) - továbbá a nemzetközi megítélésünknek használ, amúgy meg egy szövetség tagjai vagyunk, ami nyilván kötelezettségekkel is jár. De itt persze megint kezdünk közel sodródni a politikához.

Ami magát a hadsereget illeti: abban egyetértünk, hogy nagyobb létszámúra lenne szükség szerintem is; én úgy kb. a mostani állomány legalább három-, inkább négyszeresét tartanám elégségesnek - és persze ennek megfelelően több technikai eszközre is szükség lenne. De ezt az egészet sokkal szerencsésebb lenne szerintem profi, hivatásos katonákból felépíteni, mint sorállományúakból, akiknek semmi más nem jár a fejében (elsődlegesen), mint hogy minél előbb végezhessen az egésszel és mehessen haza.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4814 Dátum: 2010.03.19 23:51:43 »
Tény, senkitől se védtük volna meg Mo-t, se akkor, se amikor én voltam, se ma...
De igen - mégpedig azért, mert jópár szomszédos állam hadserege sem (volt) jobb a miénknél  ;) ... Konkrétan a románra volt/van a leginkább rálátásom - az egy rakás xar. Volt régebben, és nem sokkal különb ma sem - csak kisebb. Szerintem a (tág fantáziával) potenciális ellenfélként szóba jöhető országok közül egyedül a szerbektől lenne érdemben félnivalónk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )