Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243109 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4770 Dátum: 2010.03.15 13:17:13 »
Nekem egyébként az már furcsa, hogy miért is kell egy sportlövőnek 9 mm-es parával járkálni.
Én úgy tudtam, a sportlövők légpuskával vagy más könnyített fegyverrel lövöldöznek. De semmiképp sem éles lőfegyverrel.

A sílövészetnél mit használnak pl ? Biztos nem vadászpuskát.
Rengeteg féle sportlövészet van. Egészen a 3-4 Joule-os légpisztolytól a brutális mesterlövész/romboló puskákig...
Nyilván más technikát igényel egyik-másik, ezért is alakult ki több féle ág. Aki éles vadászpuskával akar lőni vagy nagykaliberű pisztollyal, az pár idióta miatt miért ne hódolhatna a kedvenc sportjának?! Külön van nagy kaliberű szituációs lövészet: IPSC.

Egy sportlövőnek nem kell "járnia" 9 mm-es pisztollyal, ha lehetősége van, akkor a lőtéren is hagyhatja, erre azonban nincs lehetőség általában és a felelősséget is a tulaj vállalja...

A fegyvert nem viselheti, csak tarthatja, ez azt jelenti, hogy büntetést és fegyverelkopzást von az maga után az, ha a testközelben (nem megtöltve) megtalálják nála a pisztolyt. Azt a lőszerektől elkülönítve, elcsomagolva biztonságos helyen kell szállítani a lőtérig és haza. Otthon falba fúrt páncélszekrényben kell tartani a fegyvert elkülönítve a lőszertől, melyet a hatóságok rendszeresen ellenőriznek.

A becsületes és tisztességes sportlövők (99,999%) a fegyverüket a szabályoknak megfelelően kezelik és félnek egy durvább közlekedési vétségtől is, nehogy bevonják az engedélyeket és a fegyvereket. Nem merik az utcai viselést megkockáztatni.

A sífutók .22LR (Long Rifle) peremgyűjtásos éles lőfegyverrel lőnek, mellyel emberi élet is kioltható. Ez nálunk lőfegyvernek minősül és komoly szabályai vannak. Szlovákiában és a nyugati államokban engedélymentesen vásárolható és tartható. (Mégsem gyilkolnak a sportlövők vele.)

Megjegyzem, hogy egy csavarhúzóval is kioltható emberi élet, ha vesénszúrok vele valakit. Mégsem tiltott a használata, ahogyan a kenyérvágó késnek sem. A boltból a házig azt is el lehet vinni, de még akár szalonnázni is a közeli erdőbe...

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4771 Dátum: 2010.03.15 17:04:19 »
A lőtéren hagyni a fegyvert , fegyvereket. NEEEEEEEEE !!!!!!  :whistling: :whistling:
Ez nagy butaság lenne. Gondolj csak bele egy esetleges rablótámadás esetén pár rabló megszerezhetné azt a sok fegyvert és később szétosztaná másoknak.
Nagy elmebeteg akinek ez a beteg ötlete támadt.

Különben: a lőtéren hagyott fegyvereket őrzni kéne non-stopt24/24-ben. Ezt ki fizetné ki ?   :no:
Ezért jó a jelenlegi szabály, hogy érvényes fegyverengedéllyel rendelkezőnek otthon zárt fémszekrényben kell tartania a fegyverét, mellette a tárat üresen.
Pont a sportszövetség javasolta az orvosi vizsgálat erősítését belevéve a pszichológiát is de ezt a kormány nem támogatta, sőt fölszámolta a sportorvosi hálózatot, sportkórházat.  :whistling:



murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4772 Dátum: 2010.03.15 20:00:13 »
93ban kopasz koromban lövészeten voltam balassagyarmaton. lelőttük a kötelezöt majd a félrészeg tisztek otthagytak páradmagammal összeszedni a cuccot. rengeteg löszer maradt parancsba adták el kell lőni mindet.
három heveder PKM /vagy mi/ géppuskaloszert lőttem el meg vagy 5 tár Ak47 tárat.
elég uncsi volt.. ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4773 Dátum: 2010.03.15 20:27:02 »
Sziasztok!

Ma délután ellopták a céges bérautónkat, ha az országban véletlenül valaki látná akkor a 20/5-832-500-as számon tud elérni.

Az autó:
'98 Toyota Hiace 9 személyes busz, 4 ajtós fehér. Az autó tele van matricázva bérelhető feliratokkal és Toyota TMAX-os logókkal.
Rendszám: LOK-787

A segítségetek előre is köszönöm!

üdv: Ludi

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4774 Dátum: 2010.03.15 20:43:54 »
 :eek:

Akkor mivel megyunk Bogaba?  :cry:

Amugy "berlo" nem vitte vissza, vagy null-null elloptak a teleprol?
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4775 Dátum: 2010.03.15 21:10:47 »
A sífutók .22LR (Long Rifle) peremgyűjtásos éles lőfegyverrel lőnek, mellyel emberi élet is kioltható. Ez nálunk lőfegyvernek minősül és komoly szabályai vannak. Szlovákiában és a nyugati államokban engedélymentesen vásárolható és tartható. (Mégsem gyilkolnak a sportlövők vele.)
Kérdés hogy mit értesz "nyugati állam" alatt, mert nem hinném, hogy pl. a németeknél legális lenne a .22-es  ::) ... Pont azért, amit te is írsz: egy .22-essel simán le lehet lőni egy embert, hisz pl. vadásznak is ezzel az űrmérettel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4776 Dátum: 2010.03.15 21:12:02 »
Az autó:
'98 Toyota Hiace...
Bakker, ilyeneket is lopnak  :ph34r: ? A fene gondolná... Sajnálom  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4777 Dátum: 2010.03.16 11:39:55 »
Kérdés hogy mit értesz "nyugati állam" alatt, mert nem hinném, hogy pl. a németeknél legális lenne a .22-es  ::) ... Pont azért, amit te is írsz: egy .22-essel simán le lehet lőni egy embert, hisz pl. vadásznak is ezzel az űrmérettel.
Ausztriában, Csehországban, Szlovákiában engedélymentesen vehető és tartható. Németországot nem tudom. Ott azonban a polgári önvédelmi lőfegyverviselés lehetséges, az tuti, nem úgy mint nálunk... A többi országot most fejből nem tudom. Angliában a legszigorúbb a szabályzás, ott senkinek sem lehet semmije sem. Van olyan kommandós alakulat, ahol még a kommandósokat is csak félautómata MP-5-tel szerelik fel, max 10-es tárral. (Agyrém.)

A .22LR-rel már nem lehet nálunk vadászni, csak sportlőni. Kb 10-15 éve tiltották be vadászatra, mondván, hogy ahhoz túl gyenge.

Amivel vadászni is lehetne, az a .22WMR (Winchester Magnum Rimfire), de ilyet meg itt senki sem vesz, mert kb rókára vagy nyúlra lenne csak használható. Ezzel sportlőni nem lehet már, mert ahhoz túl erős - szerintük. Meg drága is és nem is nagyon lehet mifelénk kapni.

A legkedveltebb kiskaliberű vadász töltény a .222 és a .223 (=5.56x45 NATO)-as Remington. Ez is kb 5,5-es, mint a .22LR, csak éppen nem 200 J-os, hanem 1.600 J-os torkolati energiát ad le. Ezek már nem perem, hanem központi gyújtásúak. Ezzel lehet menni őzre is, kimondottan arra a legjobb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4778 Dátum: 2010.03.16 17:39:00 »
Angliában a legszigorúbb a szabályzás, ott senkinek sem lehet semmije sem. Van olyan kommandós alakulat, ahol még a kommandósokat is csak félautómata MP-5-tel szerelik fel, max 10-es tárral. (Agyrém.)
Itt most mit kell érteni "kommandós alakulat" alatt? Feltételezem, hogy rendőrségi és nem katonai egységet.

A legkedveltebb kiskaliberű vadász töltény a .222 és a .223 (=5.56x45 NATO)-as Remington. Ez is kb 5,5-es, mint a .22LR, csak éppen nem 200 J-os, hanem 1.600 J-os torkolati energiát ad le. Ezek már nem perem, hanem központi gyújtásúak. Ezzel lehet menni őzre is, kimondottan arra a legjobb.
Azt el is tudom képzelni, hogy őzre jó ez a lőszer - naná hogy jó, ha belegondolunk, hogy ugye ez a szabvány NATO egyéni lövészfegyver-lőszer.

Ezt meg Ausztriában találtam (!) a legutóbbi őszi túránkon - gondolkodtam rajta, hogy hazahozom, csak úgy dísznek - de aztán inkább mégis otthagytam, nehogy még valami gondom legyen belőle. Mondjuk, azon a vidéken szarvasra és zergére vadásznak elsősorban, szóval ebből a kis űrméretből azért sokmindent ki lehet hozni. Na ja, 50-es hosszal nyilván.



('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4779 Dátum: 2010.03.16 17:50:01 »
Rendőrség SWAT alakulatára gondoltam.

Annyit még hozzátennék, hogy a .223 űrméretben azonos a 5,56x45 NATO-val, azonban a NATO lőszer erősebb töltetű, ezért ezt vadászpuskákban nem szabad használni!

Amit találtál, az kimondottan egy őzezős lőszer, viszonylag ritka űrméretű és drága, mint az állat. Az ilyen nyalánkságokat a magyar alattvalók nem igazán engedhetik meg maguknak sajnos.

Az RWS jó minőségű lőszert gyárt, mondjuk nem 9mm K vagy PAK kaliberben... Most el lett adva a cég, reméljük, ezután is jó lesz. Az ára eléggé magas, látszik, hogy a vadász nem egy igénytelen paraszt... :D Spéci kaliber, olyan ez, mint neked az LM olaj. :D Minőségben is ott van. Ehhez a puska is jó szokott lenni, gondolhatod... Már sárgulok, mennék én is az Alpokba őzezni most egyet...

Jó, hogy nem hoztad haza, mert az lőszerrel való visszaélés lenne: több év sitt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4780 Dátum: 2010.03.17 11:20:34 »
Rendőrség SWAT alakulatára gondoltam.
Akkor ez bejött, gondoltam hogy azért mégsem a katonákat fogják ilyesmivel gúzsba kötni (bár rendőrség esetében is "vicces").

Amit találtál, az kimondottan egy őzezős lőszer, viszonylag ritka űrméretű és drága, mint az állat. Az ilyen nyalánkságokat a magyar alattvalók nem igazán engedhetik meg maguknak sajnos.

Az RWS jó minőségű lőszert gyárt, mondjuk nem 9mm K vagy PAK kaliberben... Most el lett adva a cég, reméljük, ezután is jó lesz. Az ára eléggé magas, látszik, hogy a vadász nem egy igénytelen paraszt... :D Spéci kaliber, olyan ez, mint neked az LM olaj. :D Minőségben is ott van. Ehhez a puska is jó szokott lenni, gondolhatod... Már sárgulok, mennék én is az Alpokba őzezni most egyet...

Jó, hogy nem hoztad haza, mert az lőszerrel való visszaélés lenne: több év sitt.
Vágom  :yes: ... Elsősorban ezért nem hoztam haza. Tudom hogy bcs, tanultam büntetőjogból  ;) ...

Amúgy most, hogy mondod: valóban, akad ott őz is. Pénzük meg tényleg van az ottani vadászoknak, megengedhetik maguknak a specializációt... Bár, gondolom, zergére is jó lehet ez a "kis" lőszer.

Ezek szerint te vadászember vagy?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4781 Dátum: 2010.03.18 17:25:19 »
Ezek szerint te vadászember vagy?
Jelenleg vendégvadászember csak. :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4782 Dátum: 2010.03.18 19:34:35 »
Ezek szerint te vadászember vagy?
Jelenleg vendégvadászember csak. :(
Na, immerhin  :yes: ! ... Én még életemben nem lőttem légpuskán és gázpisztolyon kívül mással  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4783 Dátum: 2010.03.18 22:31:13 »
Tegnap vizsgára készítettem ill. vizsgáztattam egy 2002-es Fabiát.
Ilyen f.sza féktárcsák voltak rajta elöl, természetesen cseréltem a betétekkel együtt.
http://imagerz.com/QFdCDVwDBwQ
http://imagerz.com/QFdCDVwDBwU

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4784 Dátum: 2010.03.18 22:34:19 »
Jézus, és ez ég lassított valamit?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!