Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243243 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4455 Dátum: 2009.12.22 10:28:34 »
ja. van a mondás usaban hogy az első verésig mindenki demokrata.. :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4456 Dátum: 2009.12.22 10:42:34 »
etessük csak őket!
elaltatni, szerveiket átadni a betegenknek oszt csókolom

Ja, mint a régi autót, bontóba velük....


Biztosan túl sokat vagyok a gyerekkel.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4457 Dátum: 2009.12.22 10:47:55 »
Az ilyenekkel szemben pedig nehéz emberséget tanúsítani, ugye, Misi. A befizetett adóforintjaimból szívesebben áldoznék egy injekcióra vagy két méter környezetbarát kötélre, minthogy még 40 évig etessük puliszkával az ilyen állatokat.

Igen, én is gondolkozom azon, hogy mondjuk nem fektetek több energiát a gyerek nevelésére, ha meghal, hát meghal, a felszabaduló időmben többet nézhetek filmet, vagy vehetek egy PS3-at FIFA10-zel.
Egyre jobban azt érzem, hogy velem van a baj, mert nem az erőszakot gondolom megoldásnak, mert nem gondolom azt, hogy az emberölés jó büntetés.
És egyre kevésbé érzem azt, hogy az itteni közösség az, amihez tartozni szeretnék....

Tényleg nem tudom, hogy mivel lesz különb az az ember, aki erőszakra erőszakkal válaszol, vagy esetleg ő maga kezdi azzal.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4458 Dátum: 2009.12.22 11:41:39 »
Misi, semmi baj nincs veled.
ugyanolyan apa vagyok mint Te meg mint bárki. én már éreztem a kiraboltak tehetetlenségét, /3 ork/ a megvertek félelmét, /4en voltak katona voltam rámdobták a pokrocot/
és nem akarom hogy a gyerekeim is áldozatul essenek egy ilyen állatnak. van egy PONT amikor nincs tovább. ezek elérték! ezért halál jár.
nem csokit loptak a boltból.
a fiamat is ha eljön az ideje beiratom cselgáncsra vagy valamire mert nem akarom h kabát nélkül jöjjenek haza.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4459 Dátum: 2009.12.22 11:43:17 »
És egyre kevésbé érzem azt, hogy az itteni közösség az, amihez tartozni szeretnék....

...és ezt abból szűrted le, hogy felnőtt, tettei alapján egyértelműen antiszociális, érzelemmentes, pszichopata, javíthatatlan emberek börtönéveit ill. kényszergyógykezelését nem szeretném finanszíroztatni? :D Ahogy gondolod.

A gyereknevelést ne keverd ide. Ezek már nem gyerekek.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4460 Dátum: 2009.12.22 13:06:04 »
pszichopata, javíthatatlan emberek börtönéveit ill. kényszergyógykezelését nem szeretném finanszíroztatni?
Én is sok mindent nem akartam finanszírozni az elmúlt években..na de hagyjuk is ezt. A börtönre visszakanyarodva: miért nem lehet a rabokat csíkos rabruhában, sokkolós nyakörvvel közmunkába fogni, pl parlagfűirtás, szemétszedés stb? Persze kutyás fegyveres őrökkel örízve őket.
Az a baj ma, hogy a gyilkosnak több joga van, mint az áldozatának.....

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4461 Dátum: 2009.12.22 13:21:08 »
pszichopata, javíthatatlan emberek börtönéveit ill. kényszergyógykezelését nem szeretném finanszíroztatni?
Én is sok mindent nem akartam finanszírozni az elmúlt években..na de hagyjuk is ezt. A börtönre visszakanyarodva: miért nem lehet a rabokat csíkos rabruhában, sokkolós nyakörvvel közmunkába fogni, pl parlagfűirtás, szemétszedés stb? Persze kutyás fegyveres őrökkel örízve őket.
Az a baj ma, hogy a gyilkosnak több joga van, mint az áldozatának.....

Me a kutyákat etetni kell és az nem ócsó :D A sokkolóhoz meg paks supportot kéne szereni :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4462 Dátum: 2009.12.22 13:45:33 »
A halálbüntetéshez.
1. Ne ölj! Ez valami tízparancsolatféléből való.
2. Általános dolog, sok vallás és filozófia magának vallja, mert a társas élet alapja, hogy amit nem kívánsz magadnak, mással se tedd. Ha bármilyen okkal megölünk egy másik embert az akkor is gyilkosság marad, ha az adott rendszerben működő jog (és erkölcs!!!) ezt megengedi.
3. Biztos mindenki hallott ama hírhedett és az ellenpróbák miatt többször megismételt kísérletről, amikor 20 emberrel börtönt játszattak. 10 lett börtönőr, 10 pedig rab. Néhány hét után a börtönőrök elkezdtek kegyetlenkedni a rabokkal. Mindig ez történt, akárhogy is választották ki a delikvenseket.
4. Biztos mindenki hallott ama másik hírhedett kísérletről, amikor vizsgaszituációt modelleztek, és az "oktatónak" azt az utasítást adták, ha a vizsgázó rosszul válaszol, adjon neki áramütést egy kapcsoló elfordításával - de minden egyes rossz válasz után emelni kell az áram feszültségén. (Természetesen nem ez történt, de a delikvens ezt nem tudta.) Pusztán kötelességtudatból a halálos adag többszörösét is képesek voltak kimérni az áldozatra, miközben látták, hogy az illető hogy szenved a büntetéstől.

Úgyhogy óvatosan a jelzőkkel, mert nem vesszük észre, de a történet rólunk szól! Aki nem hiszi, olvasson csak bele az Általános/Beszélgessünk-be, hogy egyesek - ki csak verbálisan, ki majdnem tettekben is - mit képesek művelni, pedig csak annyi történik, hogy teszem azt,  egy másik ember lassabban megy, (betartja a szabályokat...) .
music     

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4463 Dátum: 2009.12.22 14:04:52 »
2. Általános dolog, sok vallás és filozófia magának vallja, mert a társas élet alapja, hogy amit nem kívánsz magadnak, mással se tedd.

Pontosan. Viszont a nyugat.hu tudósításában szereplő nyomorultaknak erről fogalmuk sincs, nem játszanak a társadalmi szabályok szerint, egyértelmű, hogy nem lehet elérni semmilyen módszerrel azt, hogy beilleszkedjenek. Magyarul ahhoz, hogy ne öljenek, ne tegyenek kárt másokban, el kellene őket különíteni életük végéig.

A) bezárod őket, legyen az börtön vagy kényszergyógykezelés
B) keresel másik megoldást

Ne legyünk képmutatóak, a másik megoldás hatékonyabb, olcsóbb, fájdalommentesebb.

A 4. szituációban visszatérően részt veszek, és nem kísérlet szintjén, hanem élesben. Még sosem kapott el a hév, sőt, gyerekként sem kínoztam sem állatot, sem embert. De vannak határok, amikről elvárom, hogy ne lépjék át őket. Hármasával embereket félholtra verni passzióból? A szememben ilyenek után bárki elveszti az élethez való jogot. Kérjek elnézést? Érezzek lelkiismeret-furdalást? Tartsak önvizsgálatot?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4464 Dátum: 2009.12.22 14:12:04 »
Ne legyünk képmutatóak, a másik megoldás hatékonyabb, olcsóbb, fájdalommentesebb.
De végleges és nincs lehetőség korrekcióra. Amíg az igazságszolgáltatás nem 100%-os - márpedig soha nem lesz tévedhetetlen -, addig nem hozhatna visszavonhatatlan döntést.
Egyébként nem akarom, hogy fájdalommentesebb legyen, miért is akarnám? Ha annyira reménytelennek érzi a 130 év büntit, szíve-joga, hogy lerövidítse, az már az ő döntése.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4465 Dátum: 2009.12.22 14:31:18 »
Kicsit vidámabb:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4466 Dátum: 2009.12.22 14:32:05 »
Ez a téma már kezd kicsit túl off lenni....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4467 Dátum: 2009.12.22 21:09:28 »
music megelőzött (részben), mert én is azt akartam felvetni, hogy velem ellentétben, aki nagyon nem vallásos, a halálbüntetést, ajtórányitást késsel kezelő, egyéb agresszív megoldásokat pártoló tag közül mennyien mondják magukat vallásosnak, és hogy tudják ezt a jellemvonásukat összeegyeztetni azzal?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4468 Dátum: 2009.12.22 21:14:20 »
És egyre kevésbé érzem azt, hogy az itteni közösség az, amihez tartozni szeretnék....

...és ezt abból szűrted le, hogy felnőtt, tettei alapján egyértelműen antiszociális, érzelemmentes, pszichopata, javíthatatlan emberek börtönéveit ill. kényszergyógykezelését nem szeretném finanszíroztatni? :D Ahogy gondolod.

A gyereknevelést ne keverd ide. Ezek már nem gyerekek.

Nem, ezt abból szűrtem le, hogy a "az erőszak szerintem nem a helyes probléma megoldás", illetve a "gyilkosság büntetése nem egy másik gyilkosság" véleményem elég elenyésző támogatásra talált. És ellentétben azzal, ha mondjuk valakinek más a kedvenc színe, vagy más nótákat kedvel, ez eléggé zavar.

A gyereknevelést pedig sarkított példának szántam. Írhatnám azt is, hogy ne fektessünk a rákkutatásba, mert úgy is csak sokára lenne eredménye, ahogy mondjuk csak 25 év fegyház után térne valaki jó útra.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4469 Dátum: 2009.12.22 21:41:56 »
Nem, ezt abból szűrtem le, hogy a "az erőszak szerintem nem a helyes probléma megoldás", illetve a "gyilkosság büntetése nem egy másik gyilkosság" véleményem elég elenyésző támogatásra talált.

Ezzel alapvetően egyetértek, de sajnos nem tudok ésszerűbb megoldást emberként nem viselkedő állatok semlegesítésére. Te visszaengednéd őket a társadalomba? Én nem. Akkor minek őket életben tartani? Sokszoros visszaeső, már ölt, nyilván fog is, ha elengedik, márpedig ez meg fog történni - mondj megoldást a helyzet kezelésére...