Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243115 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3615 Dátum: 2009.10.13 19:17:30 »
Nekem speciel kevesebbe kerül havonta kocsival a melóba járni, mint tömegközlekedéssel. Plusz naponta megspórolok 2 óra utazást.
Ezt nehezen tudom elhinni. Ha városhatáron belül laksz, akkor az autózás egyhavi költsége nehezen tud konkurálni a már 9400 Ft-os bérlettel. És akkor egyéb lehetőségekről nem szóltam...
Gyorsabbnak gyorsabb. Bár ez is attól függ, ma sikerült kemény 4 percet rávernem a villamosra. (41 kontra 45). De általában kb. kétszer annyi idő, különösen este - nálam ez nem ritka - nagy a difi, akkor inkább 3x annyi.
Egy tankolással 6 hétig járok melóba. Ha tömegközlekednék, akkor kéne BKV bérlet, meg egy elővárosi. Ez utóbbinak árát nem tudom, de kollégáim megkérdezhetem. Az utazási idő különbségét meg egy kolléganőm tudja igazán értékelni, akit néhanapján felveszek, itt lakik pár utcányira.
Ha elég korán megyek, akkor 15 perc alatt kint vagyok Dunakeszin (rosszabb esetben 20). Ennyi idő alatt talán az első buszig jutnék el gyalog, utána még át kellene szállnom egy másik buszra, aztán vonatra, majd az állomástól még 10-12 perc a cég.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3616 Dátum: 2009.10.13 19:24:03 »
De ha nem kocsival járnál dolgozni, nem biztos, hogy lenne két autótok, akkor lassabban kopnának el a kopó alkatrészek, egy csomó karcolást, egyéb sérülést nem szednél össze, stb. Azért van ennek más költsége is, mint az üzi.
Ha végig lenne bicikliút, akkor tavasztól őszig bringával járnék.  ;)
Kivéve parlagfüves időszak, mert akkor a pollenszűrős klíma "életmentő".
(és asszem Nektek is hasonló okból van két autó, mint nekünk  ;) ) Tényleg, a baba mikorra várható Nálatok?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3617 Dátum: 2009.10.13 23:45:26 »
Kipróbálok néhány karakter ez alapján.
… pont, pont, pont
×-szorzás
„idézőjel”
Őőőő, miért is fontos ez? :hmmmm:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3618 Dátum: 2009.10.14 01:08:13 »
Egy tankolással 6 hétig járok melóba. Ha tömegközlekednék, akkor kéne BKV bérlet, meg egy elővárosi. Ez utóbbinak árát nem tudom, de kollégáim megkérdezhetem. Az utazási idő különbségét meg egy kolléganőm tudja igazán értékelni, akit néhanapján felveszek, itt lakik pár utcányira.
Ha elég korán megyek, akkor 15 perc alatt kint vagyok Dunakeszin (rosszabb esetben 20). Ennyi idő alatt talán az első buszig jutnék el gyalog, utána még át kellene szállnom egy másik buszra, aztán vonatra, majd az állomástól még 10-12 perc a cég.
Szóval Bp.-en kívül laktok, ezt nem tudtam. Így már teljesen más a helyzet, akkor megértem. Azt hittem, csak BKV-zni kéne.
nekem hetente kb. 90-100 km-t a munkahelyi autózás. Ez 8 literes fogyival számolva (mostani áron) kb. 2100-2300 Ft, tehát havi átlagban 21,5 munkanappal számolva azonos a bérlet árával. Ha a Corsát is használom, akkor kicsit jobb a helyzet.
De én nem megyek át a Dunán. Amint a hidak belejönnek a képbe, sokkal rosszabb lesz az arány az autó kárára.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3619 Dátum: 2009.10.14 01:12:46 »
Ha végig lenne bicikliút, akkor tavasztól őszig bringával járnék.  ;)
Kivéve parlagfüves időszak, mert akkor a pollenszűrős klíma "életmentő".
(és asszem Nektek is hasonló okból van két autó, mint nekünk  ;) ) Tényleg, a baba mikorra várható Nálatok?
Nálam sajnos a bringa már nem jön szóba. Egyrészt a pocakom miatt, másrészt a hegy miatt folyton leizzadnék, harmadrészt pár éve egy sima influenza ráment a fülemre egy kicsit, és azóta nagyon huzatérzékeny lett. Gyakorlatilag már a +15˙-tól is megfájdul. Igaz, azóta meg nem voltam influenzás...
Baba hivatalosan még 3 hét, és egyelőre semmi nem látszik ennek ellent mondani. :D
music     

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3620 Dátum: 2009.10.14 11:21:42 »
... Ráadásul a kocsim is annyit fogyaszt, mint egy dízel Yaris. Ez csak az igazán felháborító! Mondd, hogy viccelsz, cartárs...
felháborító,h nem bírsz gazdaságosabban vezetni  [rohog]

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3621 Dátum: 2009.10.14 11:25:41 »
Csak azért kérdezem, mert ugyanezen a jogcímen már fizetünk egyszer. Adjanak neki más nevet és akkor nem támadható. Plusz oldják meg, hogy minden autós fizesse be a kötelezőt.  ::)
megoldják...1hónapja kaptam egy idézést,h jelenjek meg az okmányirodába(munkaidőben...faxa...vegyek ki szabit egy teljesen felesleges papírtologatás miatt), m irgumburgum: nem fizettem be a kötelezőt! :eek:
persze befizettem egyben, egész évre előre. vittem a szerződést, és a befizetési igazolást...kiderült,h a biztosító variált el vmit. :wacko:

az elöttem várakozó emberke 5éve eladta már az autóját és most kapott szintén felszólítást.
szóval megy ez, ha pénzt kell behajtani :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3622 Dátum: 2009.10.14 17:54:14 »
felháborító,h nem bírsz gazdaságosabban vezetni  [rohog]

Bírok, csak nem szeretek! :)

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3623 Dátum: 2009.10.15 02:11:48 »

az elöttem várakozó emberke 5éve eladta már az autóját és most kapott szintén felszólítást.

Csak megkérdezném, ha az illető visz adásvételit, hogy eladta, amin ugye rajta van a vevő neve címe is, akkor miért őt zaklatják ?????
 :gunsmilie:
Ott az új tulaj, keressék rajta. Pedig amikor láttam vadi új LCD panelos Fujitsu-Siemens PC-k (core2-es) voltak az okmányirodában.
Ott a sok számítógép nemtom mire használják.......

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3624 Dátum: 2009.10.15 07:53:40 »

az elöttem várakozó emberke 5éve eladta már az autóját és most kapott szintén felszólítást.

Csak megkérdezném, ha az illető visz adásvételit, hogy eladta, amin ugye rajta van a vevő neve címe is, akkor miért őt zaklatják ?????
 :gunsmilie:
Ott az új tulaj, keressék rajta. Pedig amikor láttam vadi új LCD panelos Fujitsu-Siemens PC-k (core2-es) voltak az okmányirodában.
Ott a sok számítógép nemtom mire használják.......
az új tulaj "elfelejtette" átíratni :flowers:
az adásvételit kérte tőle az ügyintéző is.

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3625 Dátum: 2009.10.15 10:35:27 »
az új tulaj "elfelejtette" átíratni :flowers:
az adásvételit kérte tőle az ügyintéző is.

csókoltatom ez ilyen tulajokat
És akkor hogy kötött kötelezőt ?????

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3626 Dátum: 2009.10.15 21:08:01 »
Őőőő, miért is fontos ez? :hmmmm:

Időmilliomosok...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3627 Dátum: 2009.10.15 21:47:12 »
Tessík mán megnézni mikor írtam! :winkiss:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3628 Dátum: 2009.10.16 22:04:02 »
Tudom hogy velem van a baj, de nem vágom, mentségemre legyen: fáradt vaok, elég húzós hét van mögöttem :surrender:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3629 Dátum: 2009.10.16 22:47:39 »
Csak arra akartam célozni, hogy éjjel ha vki ír, annak nem feltétlen van oly' sok ideje...

Más, tök OFF. Így nyerjen az ember a lottón, kicsiny országunkban...
Gabe 254.