Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243158 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3600 Dátum: 2009.10.12 20:26:02 »
Eddig sem az összegről volt szó, hisz azt nem tudjuk. Hanem az elvről  ;)
Nekem egyébként nem vészes az Ave kötelezője, cirka 16e/év.  :tt2:
Viszont mióta a súlyadó teljesítményadó lett, a Corolla és az Ave díja is duplázódott. De nem szólnék egy szót sem, ha ez utóbbit tényleg az utakra költenék. De sajna nem az utakat foltozzák belőle, hanem a költségvetési hiányt.  :ph34r:
(a többit előre kimoderáltam)  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3601 Dátum: 2009.10.12 20:30:28 »
Persze, csakhogy akkor nem kéne autó sem. Kettő semmiképp.
És azért gürizik az ember, hogy ne élvezze a megtermelt javakat, míg megteheti (él). Ez is egy meglátás.
Lehet gyűjtögetni míg élsz, aztán ha eljön a vég, akkor az örökösök marakodnak a megspórolt vagyonon, vagy ha nincs örökös, akkor az állambácsinál cseng a kassza.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3602 Dátum: 2009.10.12 20:53:02 »
És azért gürizik az ember, hogy ne élvezze a megtermelt javakat, míg megteheti (él). Ez is egy meglátás.
Lehet gyűjtögetni míg élsz, aztán ha eljön a vég, akkor az örökösök marakodnak a megspórolt vagyonon, vagy ha nincs örökös, akkor az állambácsinál cseng a kassza.

Dehogy. Pl. utazhat az ember, költhet hobbira, gyerekre, anyósra, amire csak akar, nem visz el annyit az autózás. Vagy akár kevesebb güri is elég. Kinek mi a fontos(abb). :)

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3603 Dátum: 2009.10.12 21:19:50 »
Nekem egyébként nem vészes az Ave kötelezője, cirka 16e/év.  :tt2:

Hol ? Melyik biztosító ?

Gondolom vidéki cím.

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3604 Dátum: 2009.10.12 21:25:12 »
Nekem egyébként nem vészes az Ave kötelezője, cirka 16e/év.  :tt2:

Hol ? Melyik biztosító ?

Gondolom vidéki cím.

Nekem B6 20/év.  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3605 Dátum: 2009.10.12 22:20:08 »
Csak azért kérdezem, mert ugyanezen a jogcímen már fizetünk egyszer. Adjanak neki más nevet és akkor nem támadható. Plusz oldják meg, hogy minden autós fizesse be a kötelezőt.  ::)
Egyrészt na és - hányszor adóztatják meg a már adózott legális jövedelmedet...? Másrészt nem ugyanezen a jogcímen... Az egyik egy biztosítás, a másik egy adó.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3606 Dátum: 2009.10.12 22:24:01 »
de ezt sem értem... most annak legyen a legjobb akinek kis szaros 600 meg 998köbcentis taligája van és nulla benzint fizet amivel nulla adója van az államnak és stb. annak aki meg megveszi a 12litert 100km ként az meg fizeti a kbszott teljesítményadót meg mittomén már mit... meg eredetvizsgánál is plusz x ezer pedig az egésznek nulla értelme van... meg a luxusadó a mittomén hányéves  öreg kocsikra csak azért mert nagyobb motor van benne amiért többet adózik meg több benzint vesz..... meg most az ave 110kw és már a legfelső kategória....
én komolyan mondom a chevrolet aveora meg dacia loganokra vetnék ki adót mert izlésrombóló és igénytelen... és lehetne a neve szarkocsiadó...
Igen, annak legyen a legjobb, akinek kis autója van. Ez eddig talán másképp volt?
Mennél Japánba, akkor miket mondanál. Ott a 660ccm és 64 lóerő alatti autókra van normális mértékű adó, a többire sok. Mert pici a hely.
Egyébként a 110kW még nem a legfelső kat.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3607 Dátum: 2009.10.12 22:25:49 »
Ez rendben is van, csak a tálalással nem értek egyet. Ez olyan mintha meccs közben változtatnának a szabályokon, úgy hogy ne tudj nyerni.
Szerinted itt mikor lehet nem meccs közben változtatni? Mindig lesz olyan, aki már megvette autóját, és olyan, aki csak most fogja.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3608 Dátum: 2009.10.12 22:28:20 »
De most aki mondjuk abban éli ki magát hogy jó kocsija van ami mondjuk gyors meg élvezi ha vezetheti akkor annak feltétlenül bünhődnie kell?? Akinek keveset fogyaszt a kocsija annak miért nem hoznak létre egy adót azért mert ő nem fizet eleget benzinadóban.... hm??? akinek meg sokat eszik mert mittomén az meg úgyis perkál a benzin miatt.....
Nagyjából egy korcsoportot összevetve egy kisebb autó mindig környezetkímélőbb lesz, mint egy nagy: kevesebbet eszik, kisebb gumikon jár, kevesebb olajat, stb kell beletölteni, kevesebb anyagból van.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3609 Dátum: 2009.10.12 22:30:53 »
A másik, hogy egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a nagyobb autók gyakrabban okoznak balesetet. De konkrét statisztikát nem láttam erről, pedig lehet érdemes lenne.  ::)
Ezért találták ki a bónusz-malusz rendszert - merthogy még mindig  a kötelező biztosításról beszélünk, aminek egyik eleme fog változni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3610 Dátum: 2009.10.12 22:33:46 »
Miért talán nem úgy néznek ki a buszok mint a hányás? vagy nem volt mostanában ezzel kapcsolatban botrány?
Szerintem a buszok állapota semmivel nem rosszabb, vagy jobb, mint általában bármié Mo.-on.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3611 Dátum: 2009.10.12 22:40:40 »
Nekem speciel kevesebbe kerül havonta kocsival a melóba járni, mint tömegközlekedéssel. Plusz naponta megspórolok 2 óra utazást. CSerébe jó sokat fizetek be a kasszába mindenféle jogcímen. Ráadásul mivel két autónk van, meg kell szorozni kettővel.  :ph34r: Tudom, én vagyok a ***
Ezt nehezen tudom elhinni. Ha városhatáron belül laksz, akkor az autózás egyhavi költsége nehezen tud konkurálni a már 9400 Ft-os bérlettel. És akkor egyéb lehetőségekről nem szóltam...
Gyorsabbnak gyorsabb. Bár ez is attól függ, ma sikerült kemény 4 percet rávernem a villamosra. (41 kontra 45). De általában kb. kétszer annyi idő, különösen este - nálam ez nem ritka - nagy a difi, akkor inkább 3x annyi.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3612 Dátum: 2009.10.12 22:43:47 »
Valóban nem. Viszont ezt akkor is ki kell fizetnem, ha a kocsi a garázsban áll, én meg járok vonattal meg BKV-val.
Plusz, ha reggel lekésem a kiszemelt vonatot, akkor 30 perc plusz bukta, ha meg este maradok le, akkor plusz 60 perc. Nekem nem éri meg.  :no:
De ha nem kocsival járnál dolgozni, nem biztos, hogy lenne két autótok, akkor lassabban kopnának el a kopó alkatrészek, egy csomó karcolást, egyéb sérülést nem szednél össze, stb. Azért van ennek más költsége is, mint az üzi.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3613 Dátum: 2009.10.12 22:53:37 »
De sajna nem az utakat foltozzák belőle, hanem a költségvetési hiányt.  :ph34r: (a többit előre kimoderáltam)  ;)
A kettő közül az a nagyobb...
Egyébként az a gyanúm, hogy jobb, ha nem az utakat foltozzák, mert azt rosszul csinálják. Most már 3 éve lakom itt, és járom ugyanazt a néhány útvonalat (II., XII., és XI. kerület) munkába jövet-menet. A helyzet semmit se változik. Minden évben 2-3 alkalommal betömik ugyanazzal a rossz eljárással ugyanazokat a kátyúkat, amelyek természetesen idővel szépen újra kilyukadnak.
music