Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243264 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3585 Dátum: 2009.10.12 19:59:39 »
Peace, ne húzd már fel magad feleslegesen.  :flowers:
         

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3586 Dátum: 2009.10.12 20:00:56 »

Az autózás költséges hobbi (már persze annak, aki "abban éli ki magát hogy jó kocsija van"), mindig is az volt.


Erre már akkor is rájöttem mikor 18 éve megvettem az első Ladámat, sajnos sokan elfelejtik a régi mondást: addig nyújtózkodj......
Ezzel nincs is semmi gond, csak mintha kicsit rászálltak volna az autósokra, lehetne a rossz híreket lassabban adagolni. ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3587 Dátum: 2009.10.12 20:03:37 »
Főleg azóta költséges, mióta ráharaptak, hogy az autósokról milyen sok bőrt le lehet húzni. Mert ugye egy elég jól nyilvántartott, jól körülhatárolt és megfogható csoportról van szó.
A másik, hogy egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a nagyobb autók gyakrabban okoznak balesetet. De konkrét statisztikát nem láttam erről, pedig lehet érdemes lenne.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3588 Dátum: 2009.10.12 20:05:12 »
Lehet hogy van egy világképem de sztem akkor sem azokat kéne mégjobban szivatni akik ígyis elet pergetnek a kasszába... én vállalom hogy fizetek többet mert nem annyit fogyaszt a kocsim mint egy dízel yaris de azért mindennek van egy határa és ez sztem már pont ottvan... elhiszem hogy tömegközlekedni kéne meg stb, de azt majd talán akkor amikor lesz emberi tömegközlekedés nem pedig olyanok lesznek a buszok hogy a kutyámat nem engedném föl na meg ha megveszem a jegyecskét 300ft ért és este meg hallgatom hogy ki mennyi milliót kapott mint végkielégítés meg stb....én megértelek hogy van aki csak beül hétvégén és leszámolja azt a 3decit amit elfogyasztott és örül neki hogy dejóljárt viszont vannak egy páran akik élvezik ha jó kocsijuk van...a véleményem hogy kezd ez már sok lenni...

A tömegközlekedésről: A válasz moderálást vonna maga után...

Azzal nincs is semmi baj, hogy mivel az érdekeidet sérti az új szabályozás, nem tetszik...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3589 Dátum: 2009.10.12 20:07:07 »

A tömegközlekedésről: A válasz moderálást vonna maga után...

Azzal nincs is semmi baj, hogy mivel az érdekeidet sérti az új szabályozás, nem tetszik...


Miért talán nem úgy néznek ki a buszok mint a hányás? vagy nem volt mostanában ezzel kapcsolatban botrány?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3590 Dátum: 2009.10.12 20:09:13 »
Nekem speciel kevesebbe kerül havonta kocsival a melóba járni, mint tömegközlekedéssel. Plusz naponta megspórolok 2 óra utazást. CSerébe jó sokat fizetek be a kasszába mindenféle jogcímen. Ráadásul mivel két autónk van, meg kell szorozni kettővel.  :ph34r:
Tudom, én vagyok a ***
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3591 Dátum: 2009.10.12 20:10:37 »
Főleg azóta költséges, mióta ráharaptak, hogy az autósokról milyen sok bőrt le lehet húzni. Mert ugye egy elég jól nyilvántartott, jól körülhatárolt és megfogható csoportról van szó.
A másik, hogy egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a nagyobb autók gyakrabban okoznak balesetet. De konkrét statisztikát nem láttam erről, pedig lehet érdemes lenne.  ::)

Ez így van, van ilyen törekvés. Ez is igaz, de az új szabályozás szvsz igazságosabb a réginél. Hogy van nála jobb is az tény, a némethonba szakadt kollégák talán el tudnák mesélni, hogy ott ez hogyan működik.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3592 Dátum: 2009.10.12 20:12:53 »
Miért talán nem úgy néznek ki a buszok mint a hányás? vagy nem volt mostanában ezzel kapcsolatban botrány?

Mivel tegnap ki lett moderálva az erről írt hozzászólásom, nem írom be újra, sorry...

Elég annyi, hogy én holnap a légkondícionált, patyolattiszta Flirtből fogom nézni a dugóban ücsörgőket...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3593 Dátum: 2009.10.12 20:14:45 »
Nekem speciel kevesebbe kerül havonta kocsival a melóba járni, mint tömegközlekedéssel.

Na ezt kötve hiszem. Nem számolsz a vételár elmaradt kamataival, az értékvesztéssel, gumicserével és egyebekkel. Az autó drágább a bérletnél jóval. Cserébe kényelmesebb, rugalmasabb, sok esetben gyorsabb.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3594 Dátum: 2009.10.12 20:15:54 »
Elég annyi, hogy én holnap a légkondícionált, patyolattiszta Flirtből fogom nézni a dugóban ücsörgőket...

élj vele boldogan....

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3595 Dátum: 2009.10.12 20:16:47 »
Juteszembe nálunk is számít egy csomó minden a kategórián kívül, igaz biztosítója válogatja. De lakóhelytől, gyerekszámtól, életkortól és még sok minden mástól is függ a díj.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3596 Dátum: 2009.10.12 20:17:32 »
élj vele boldogan....

Pont ezt teszem! :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3597 Dátum: 2009.10.12 20:19:34 »
Nekem speciel kevesebbe kerül havonta kocsival a melóba járni, mint tömegközlekedéssel.

Na ezt kötve hiszem. Nem számolsz a vételár elmaradt kamataival, az értékvesztéssel, gumicserével és egyebekkel. Az autó drágább a bérletnél jóval. Cserébe kényelmesebb, rugalmasabb, sok esetben gyorsabb.

Valóban nem. Viszont ezt akkor is ki kell fizetnem, ha a kocsi a garázsban áll, én meg járok vonattal meg BKV-val.
Plusz, ha reggel lekésem a kiszemelt vonatot, akkor 30 perc plusz bukta, ha meg este maradok le, akkor plusz 60 perc. Nekem nem éri meg.  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3598 Dátum: 2009.10.12 20:21:12 »
Hogy van nála jobb is az tény, a némethonba szakadt kollégák talán el tudnák mesélni, hogy ott ez hogyan működik.

Angliában ezt nagyon komolyba nyomják, millió paraméter módosítja az alapdíjakat, szerintem amíg nincsenek összegszerűségek nem ér egy szóval se többet. Egy kollegám most is 1.5X annyit fizet egy vagon r után mint én. Szerintem egy év múlva térjünk rá vissza.  ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3599 Dátum: 2009.10.12 20:24:52 »
Valóban nem. Viszont ezt akkor is ki kell fizetnem, ha a kocsi a garázsban áll, én meg járok vonattal meg BKV-val.
Plusz, ha reggel lekésem a kiszemelt vonatot, akkor 30 perc plusz bukta, ha meg este maradok le, akkor plusz 60 perc. Nekem nem éri meg.  :no:

Persze, csakhogy akkor nem kéne autó sem. Kettő semmiképp.

Kb. 2,5 éve járok minimum heti 2x a nagyfaluba vonattal, de még sose késtem le. Itteni városi buszt már igen, és annak nem örültem, de legalább elolvastam plusz egy fejezetet a megállóban. Szerintem nem tragikus dolog, de megértem ha valaki máshogy gondolja.