Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243121 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2955 Dátum: 2009.06.16 23:16:34 »
Még a törvények, szabályok betartásáról és a példamutatásról.

Nem tudom írtam-e, de pár hónapja volt az első szondázós közúti ellenőrzésem, mikor pont egy olyan alkalommal "fogtak meg", mikor egy kissé késében voltam (csak annyira, hogy pöccre érkezzek, ne hamarabb, mint ahogy szeretem) Szóval a lényeg, hogy maga az ellenőrzés eltartott vagy 15 percig, mialatt sikerül ellenőrizni a papírokat (minden rendben) valamint magfújatni egy szondát (no alkohol. Akkor éppen már vagy két hónapja nem ittam egyátalán :D )

Ami ez alatt felháborított, az nem is az volt, hogy olyan munkát végeztek el negyed óra alatt, aminek 2 percig kellett volna tartania, hanem az a tény, hogy a jó kis klasszikus szondának mikor levágta a tetejét, annak rendje-módja szerint el is hajította a parkoló melletti "susnyásba", majd mikor végzett magának a szondának az ellenőrzésével, akkor azt is. Erősen gondolkdotam, hogy megkérdezzem, hogy "szabad-e elvinnem az elhasznált szondákat a néhány lépésre található kukáig? esetleg rakjam-e el az autómban található szemetesnek rendszeresített nejlonzacskóba, melyet később egy erre a célra kialakított konténerbe fogok kiüríteni?"

Természetesen a kérdéseimet megtartottam magamnak, mert nem kívántam egy "szigorított" közúti ellenőrzésen részt venni, ahol kiderül számomra, hogy minden megvan az izzókészletben, valamint az elsősegély csomygom is érvényes még több, mint egy évig...Így is elég időt töltöttem az urakkal. Ez a történet egyébként azért volt különösen bosszantó (és itt jön be a szabályok betartatása), mert a heyl, ahová a cuccost eldobálta egy természetvédelmi terület, melyet pontosan ott hirdet egy tábla, ahol az éber barátunk a szemeteit eldobálta.

Nem tudom, milyen szabályok vonatkoznak egy tájvédelmi, természetvédelmi területi esetleg nezeti parki szemetelésre, de ha jól sejtem kissé szigorúbbak, mint ha valaki a VIII. kerületben dobna el egy csikket.

Persze lehet, hogy csak az én környezetet védő mimóza lelkem ennyire érzékeny az ilyen esetekre...
Gabe 254.

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2956 Dátum: 2009.06.17 00:00:16 »
Ide a csendőrség a jó megoldás, és igen tőlünk nyugatabbra az van és tényleg bevált. :yes:

Ja, ezért vonták össze Ausztriában is 2005-ben...  Az  nyugatabbra van, ugye?
És a német szövetségi államokban sincsen csendőrség. Asszem, az is nyugatabbra van.

Kíváncsiságból kicsit utánanéztem... Elég sok helyen van csendőrség Nyugaton: Franciaország (Gendarmerie), Olaszország (Carabinieri), Hollandia, Portugália, Spanyolország (Guardia Civil), Svájc. Ezen kívül van pl. Romániában, Szerbiában, Bulgáriában és Lengyelországban is. Meg még egy rakás más helyen a világon. A közelmúltig volt Belgiumban, Ausztriában és Luxemburgban is. A nagy eltérés köztük és a rendőrség között tulajdonképpen az, hogy a csendőrség jellemzően a fegyveres erők közé tartozó, katonai szervezet, amely közrendvédelmi, tehát kvázi rendőrségi feladatokat lát el az ország területén belül. Ebből adódóan sok országban a csendőrség nem a bel-, hanem a hadügyminisztérium fennhatósága alá tartozik; bár ez alól is vannak kivételek (pl. Románia).

Megjegyzem, nálunk az RBSZ tulajdonképpen ebbe a kategóriába sorolható.

Na erről beszéltem. De Trotternek csak a németek jelentik a nyugatot. OLaszországot , Franciaországot biztosan tudtam meg a keletre lévő Romániát is.
A csendőrség főleg a falvakban, kisebb településeken  vigyáz a rendre, olyan helyeken hol drága lenne rendőrségi objektumokat fenntartani.
Plusz hozzájön a lakosság spontán, önként szerveződő rendszeres esti járőrözése, bcs-k. észlelése, elkövetők megfogása majd visszatartása a hatóság kiérkezéséig stb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2957 Dátum: 2009.06.17 00:04:42 »
Na erről beszéltem. De Trotternek csak a németek jelentik a nyugatot. OLaszországot , Franciaországot biztosan tudtam meg a keletre lévő Romániát is.
A csendőrség főleg a falvakban, kisebb településeken  vigyáz a rendre, olyan helyeken hol drága lenne rendőrségi objektumokat fenntartani.
Plusz hozzájön a lakosság spontán, önként szerveződő rendszeres esti járőrözése, bcs-k. észlelése, elkövetők megfogása majd visszatartása a hatóság kiérkezéséig stb.

Mondjuk azt kötve hiszem, hogy nagyon lenne összefüggés a két dolog között. Ahogy music írta: nem az a lényeg, hogy mi a neve az adott szervezetnek. Hogy mást ne mondjak, Romániában pl. van csendőrség, mégis szarabb a közbiztonság még hozzánk képest is. Ausztriában meg pár éve megszüntették, mégis jó a közbiztonság. Dániában szuper a közbiztonság, pedig ott egyáltalán nincs csendőrség. Stb... Nem ezen múlik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2958 Dátum: 2009.06.17 00:16:16 »
Na erről beszéltem. De Trotternek csak a németek jelentik a nyugatot. OLaszországot , Franciaországot biztosan tudtam meg a keletre lévő Romániát is.
A csendőrség főleg a falvakban, kisebb településeken  vigyáz a rendre, olyan helyeken hol drága lenne rendőrségi objektumokat fenntartani.
Plusz hozzájön a lakosság spontán, önként szerveződő rendszeres esti járőrözése, bcs-k. észlelése, elkövetők megfogása majd visszatartása a hatóság kiérkezéséig stb.

Mondjuk azt kötve hiszem, hogy nagyon lenne összefüggés a két dolog között. Ahogy music írta: nem az a lényeg, hogy mi a neve az adott szervezetnek. Hogy mást ne mondjak, Romániában pl. van csendőrség, mégis szarabb a közbiztonság még hozzánk képest is. Ausztriában meg pár éve megszüntették, mégis jó a közbiztonság. Dániában szuper a közbiztonság, pedig ott egyáltalán nincs csendőrség. Stb... Nem ezen múlik.

biztos ?

Die Presse (Diepresse.com)

A konzervatív bécsi napilapban Heinz-Christian Strache Drasztikusan nőtt a belföldiek diszkriminációja című cikkében ismerteti a szabadságpárt álláspontját a bevándorlók által elkövetett erőszakos cselekmények kapcsán. A szerző szerint a bevándorlók által elkövetett erőszak rémítő méreteket öltött. Erre a következtetésre jutott az FPÖ az általa működtetett „belföldi diszkriminációt megfigyelő állomás” adatai alapján. Az állomást 2008. február 27-én hozták létre, azóta 2217 panaszt kaptak – nyilatkozta hétfőn Heinz-Christian Strache, a szabadságpárt elnöke. Olyan jelentéseket kapnak, amelyektől „a hideg futkos a hátamon” – fogalmazott Strache.

A legtöbb panasz fiatal bevándorlóbandák garázdálkodásáról érkezett, akik osztrák gyerekektől ellopják a mobiljukat, vagy elzavarják őket a játszóterekről. Az iskolákban piszkálják őket, lökdösik a parkolókban és a tömegközlekedési eszközökön. ( mint nálunk a cigányok...) A lakótelepeken mindennaposok a verekedések. Az osztrákok más kultúrát képviselnek, nem lépnek fel csoportosan, ezért a bevándorlókból álló fiatal bandákkal szemben alulmaradnak.

Különösen sok esetet jelentettek a 2008-as labdarúgó-Eb alatt, hála a randalírozó szurkolóknak és a ramadán miatt este ünneplő muzulmánoknak. A bejelentések 90 százaléka Bécsből származott, főként a külső kerületekből. Az érintettek többsége a bosszútól való félelmében meg kívánja őrizni a névtelenségét – fogalmazott Strache.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2959 Dátum: 2009.06.17 15:46:59 »
Összehasonlítani csak összehasonlítható dolgokat érdemes.
Mondhatnánk azt, hogy amióta kinyíltak a határok nyugat felé is, azóta a nyarak sokkal forróbbak - csak ennek nincs semmi értelme, jóllehet a két dolog időben egybeesik.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2960 Dátum: 2009.06.17 16:07:18 »
Na erről beszéltem. De Trotternek csak a németek jelentik a nyugatot. OLaszországot , Franciaországot biztosan tudtam meg a keletre lévő Romániát is.
A csendőrség főleg a falvakban, kisebb településeken  vigyáz a rendre, olyan helyeken hol drága lenne rendőrségi objektumokat fenntartani.
Plusz hozzájön a lakosság spontán, önként szerveződő rendszeres esti járőrözése, bcs-k. észlelése, elkövetők megfogása majd visszatartása a hatóság kiérkezéséig stb.

Nem, csak pongyolán fogalmaztál és kicsit élcelődve kívántam a hibára rámutatni.  Nem ment át, azt látom. :no:  De sebaj.

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2961 Dátum: 2009.06.17 20:22:14 »
Ez a történet egyébként azért volt különösen bosszantó (és itt jön be a szabályok betartatása), mert a heyl, ahová a cuccost eldobálta egy természetvédelmi terület, melyet pontosan ott hirdet egy tábla, ahol az éber barátunk a szemeteit eldobálta.
Lehangoló és dühítő. És tényleg nem tehetsz semmit, ha nem akarod megszívni. Persze ha valami dörzsölt jogmókus lenne épp az alany, akkor esetleg rá tudna pirítani az intézkedőkre.
De mit is várunk, amikor a gyorshajtásról készült felvétel sem volt megtekinthető a helyszínen.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2962 Dátum: 2009.06.19 15:45:58 »
http://belsoseg.blog.hu/2009/06/18/hogyan_ne_vegyunk_toyotat?fullcommentlist#comments igen erdekes, kulonosen a hozzaszolasokat is elolvasva  :hmmmm:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2963 Dátum: 2009.06.19 17:13:45 »
http://belsoseg.blog.hu/2009/06/18/hogyan_ne_vegyunk_toyotat?fullcommentlist#comments igen erdekes, kulonosen a hozzaszolasokat is elolvasva  :hmmmm:

Már megtárgyaltuk az Általános/Beszélgessünk topikban. Ha ez tényleg így zajlott le, akkor szánalmas az értékesítő részéről; mindenesetre ha valami, akkor ez biztosan nem nevezhető márkaspecifikusnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2964 Dátum: 2009.06.19 17:16:18 »
Egészen pontosan innen kezdődött a téma. (Bocs, baromira unatkozom... :) )
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2965 Dátum: 2009.06.26 17:12:19 »
Huuu gyerekek ma olyan etteremben ebedeletm... Bock Bisztro! Ismeri valaki? Miert nincs egy ettermes topic? Tudnank egymasnak ajanlgatni meg velemeny meg stb.. Kirandulasok alkalmaval nemrosz tudni hogy hova erdemes beterni vagy akar unnepnapokon is.. Mit szoltok? Hulyeseg? Kerek velemenyeket! Koszi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2966 Dátum: 2009.06.26 17:17:48 »
Van Gasztro topic az OFF-ban...
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2967 Dátum: 2009.06.26 17:22:42 »
Jóóó de ez nem olyan... valami olyan kéne hogy étterem ajánló és kritika :excl: :excl:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2968 Dátum: 2009.06.26 17:31:40 »
Jóóó de ez nem olyan... valami olyan kéne hogy étterem ajánló és kritika :excl: :excl:
Bőven elfér abban, az ötlet különben jó, de nem nyitogatunk hasonló, vagy átfedéses topicokat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2969 Dátum: 2009.06.26 18:17:53 »
jo par evvel ezelott amikor pesten meloztam, a szent jupat etterem volt a kedvencem. hatalmas es profin elkeszitett adagokat lehetett ott kapni egeszen barati aron. 8]]  a szena ternel volt a retek utcaban ha jol tevedek, nehanyan biztosan ismeritek. 
Lehettem volna halasz ...