Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243217 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2295 Dátum: 2009.02.01 23:09:33 »
Láttátok a mai Australian Open döntőt? Eszméletlen jó kis meccs volt.  :clap: Csak azt sajnálom, hogy nem az nyert, aki igazán nagyon megérdemelte volna (a tizennegyediket)  :no:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2296 Dátum: 2009.02.02 09:22:04 »
Úgy látom Angliában sem futi mindenkinek téligumira...(videó)
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2297 Dátum: 2009.02.02 09:59:27 »
Úgy látom Angliában sem futi mindenkinek téligumira...(videó)

nem hiszem, hogy a 15 évenként leeső hó miatt ott bárki is fordítana erre a déli területeken!
- Egy normális 4 évszakossal bőven el lehet ott lenni - mondjuk 15évenként pár napot leszámítva. - gondolom skóciában a felföldi részeken azért több a téligumit használó!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2298 Dátum: 2009.02.02 10:06:59 »
Hááát, azért tudjuk, hogy a téli gumi előnye nemcsak havon jön elő! És az ember úgy gondolná, hogy egy a miénknél fejlettebb közlekedési kultúrával rendelkező országban erre jobban figyelnek. Ezek szerint mégse...
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2299 Dátum: 2009.02.02 11:16:58 »
ez érdekes mert sztem az angol idojáráshoz képest mi meditterán vagyunk.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2300 Dátum: 2009.02.02 12:24:53 »
Ööö, ma kaptam egy levelet... 50 helyett 70, az egyenlő 30-al, ha értitek  :whistling: ... Tényleg nem kapkodják el, mert a "csínyt" december 16.-án követtem el, ehhez képest a levél január 7.-ei keltezésű, és ehhez képest ma kaptam meg. Ami különösen azért vicces, mert azt írják: a befizetést a határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül kell eszközölni. Ez így egyébként teljesen szabályos, hogy ilyen időszakok telnek el az ügy egyes lépései között  :?: ?

A tanulság a sztoriból, hogy Balatonfűzfő belterületén, a 71-es úton valahol alkalmasint kamera lehet. Mert hogy ott sem mérőautó, sem "háromlábú", sem semmi más hasonló dolog nem volt, az holtbiztos. Úgyhogy aki arra jár: óvatosan  :excl:

(Azt meg persze megbeszéltem már magammal, hogy mi a francért nem tudok legalább úgy menni ismeretlen helyen, hogy a kritikus túllépés-százalékon belül maradjak  :hmmmm: ... Az említett esetben egyáltalán nem is siettem sehová, békésen gurulásztunk hazafelé; amiatt mentem az elkerülő út helyett arra, hogy lássam a Balatont és megállhassak kicsit a parton. Nos, elég drága megállónak bizonyult.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2301 Dátum: 2009.02.02 12:28:17 »
ez érdekes mert sztem az angol idojáráshoz képest mi meditterán vagyunk.

Nem éppen. Ott alacsonyabb az átlaghőmérséklet, gyakrabban van hűvös, esős idő; de olyan teleik, mint amilyenek nálunk azért többnyire előfordulnak, nekik csak nagyon ritkán vannak. Északabbra még csak-csak, de a tulajdonképpeni Anglia területén nem igazán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2302 Dátum: 2009.02.02 12:30:53 »
Hááát, azért tudjuk, hogy a téli gumi előnye nemcsak havon jön elő! És az ember úgy gondolná, hogy egy a miénknél fejlettebb közlekedési kultúrával rendelkező országban erre jobban figyelnek. Ezek szerint mégse...

Azt már itt is megbeszéltük sokszor, hogy fagypont felett szinte minden esetben jobb a nyári gumi (tehát száraz és nedves úton is). Ott meg ritkán van fagypont alatt. Szóval nem csodálom, hogy nem favorizálják a téli gumikat. Hasonló eset a nagybátyáméké, akik az északnémet síkságon, a Ruhr-vidék és az Északi-tenger partja között laknak; ott sincs szinte soha hó és fagy. 3-4 fok alá nagyon ritkán megy a hőmérő. Nem is látsz téli gumit öt autóból négyen. Maximum négyévszakosat - de inkább csak nyárit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2303 Dátum: 2009.02.02 12:54:38 »
Sziasztok!
Ilyent tud valaki számlázni? 63.91 Hírügynökségi tevékenység  :cool2:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2304 Dátum: 2009.02.02 13:28:57 »
kaptál egy 30 ropis büntit gyorshajtásért?  :wacko:
irigyellek h ilyen vidáman fogod fel :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2305 Dátum: 2009.02.02 13:50:43 »
Ez így egyébként teljesen szabályos, hogy ilyen időszakok telnek el az ügy egyes lépései között  :?: ?
Pár éve én is hasonlóan jártam. Az eset májusban volt és augusztusban kaptam a "büntit" (több, mint három hónapra rá). Már egészen megnyugodtam, hogy nem lesz semmi az ügyből, de aztán csak-csak lett. :devil: :cry: Nálam is harminc ezer volt a kár. :censored: Részvétem!

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2306 Dátum: 2009.02.02 15:42:47 »
Ez így egyébként teljesen szabályos, hogy ilyen időszakok telnek el az ügy egyes lépései között  :?: ?

Nekem tilosban parkolás van folyamatban több mint fél éve, mivel más az üzembentartó (sógorom) mint a tulaj (én). Először kiküldték az én címemre, de az üzembentartó nevére, amit én így nem vehettem át. Szóltam a postán, hogy a címzett nem is lakott soha itt, erre pár hétre rá megint elküldték hozzánk. Kíváncsi vagyok mikor kukázzák ki az adatbázisukból a jó nevet a jó címmel.   :?:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2307 Dátum: 2009.02.02 16:50:26 »
Ööö, ma kaptam egy levelet... 50 helyett 70, az egyenlő 30-al, ha értitek  :whistling: ... Tényleg nem kapkodják el, mert a "csínyt" december 16.-án követtem el, ehhez képest a levél január 7.-ei keltezésű, és ehhez képest ma kaptam meg. Ami különösen azért vicces, mert azt írják: a befizetést a határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül kell eszközölni. Ez így egyébként teljesen szabályos, hogy ilyen időszakok telnek el az ügy egyes lépései között  :?: ?

2-3hét/1hónap alatt megy a levél, de ha tele vannak melóval akkor simán csúszhat, pl. mikor üzemelni kezdett az M1-M7 fotólabor, akkor jó 2hónap volt a kiküldési idő, mert nem győzték számlázni a  büntiket. A Te esetedben sztem bejátszhatott a kari/szilveszter is, ilyenkor sokan szabira mennek, volt egy ügyünk még ezer éve, ott is mondta az előadó csaj -dec. közepén-hogy ebből már csak jövőre lesz valami, mert gyakorlatilag mindenki szabira megy. :yes:
 

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2308 Dátum: 2009.02.02 16:52:56 »

irigyellek h ilyen vidáman fogod fel :cry:

Ha sírni kezd akkor se lesz jobb ;) be kell gigázni, nincs mese, lehet nekem is lesz egy, és ha igen akkor pont hogy 1-2km/h-val csúsztam bele a 30ezres játékba. :wacko: :death:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2309 Dátum: 2009.02.02 17:50:15 »
kaptál egy 30 ropis büntit gyorshajtásért?  :wacko:
irigyellek h ilyen vidáman fogod fel :cry:

Figyi, az esetek nagy többségében a megengedettnél gyorsabban hajtok, közel húsz évről és félmillió kilométerről beszélünk. Rengeteg időt spórolok meg így. Na most, ha két-három évente egyszer elkapnak és megbírságolnak pár tízesre, akkor az nem éri meg? Szerintem de  :yes: ... Annál is inkább, mert utálok lassan menni. Nekem utazás közben, lakott területen belül 65-70 az utazóm (ha nem sietek). Ez az ára, hát Istenem, na bumm! Meg aztán, egyébként is, ha az ember folyamatosan megszegi a szabályt, akkor az a legkevesebb, hogy vágjon hozzá jó pofát, ha elkapják. Ez benne van a pakliban  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )