Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243099 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2190 Dátum: 2009.01.07 22:25:39 »
Peti!

Szerintem egy ehez hasonlót kellett volna venned, nem jelentene gondot néhány elédparkoló:


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2191 Dátum: 2009.01.07 22:30:17 »

Ha ez nem közterület, akkor ezt jelzi valami ?

Mi időnként kirakuhk egy megállni tilos műanyag kistáblát a kapura vagy "Autókijárat" feliratút. Ált. ez már elég.



Valahol a kreszben le van írva, hogy kapubejáróba - a garázs is az!!! - nem állhatsz meg!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2192 Dátum: 2009.01.07 22:31:50 »
Valahol a kreszben le van írva, hogy kapubejáróba - a garázs is az!!! - nem állhatsz meg!

Pontosan :excl: erről van szó, csak sokan behajtanak egy parkolóba és azt hiszik a KRESZ megszűnt létezni és a prérin vannak :2guns:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2193 Dátum: 2009.01.07 22:34:12 »
Mi időnként kirakuhk egy megállni tilos műanyag kistáblát a kapura vagy "Autókijárat" feliratút. Ált. ez már elég.

Tudod mi a vicces, hogy nem rakhatsz ki ilyen tiltó táblát, hogy megállni/várakozni tilos, na erre varrj gombot :flowers:

Táblát már raktunk ki, hogy garázskijárat, sokat ért :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2194 Dátum: 2009.01.07 22:35:45 »
Peti!

Szerintem egy ehez hasonlót kellett volna venned, nem jelentene gondot néhány elédparkoló:
:punk:
Jah, vagy kéne egy forgalomból kivont Niva, ráhegeszteni egy vadrácsot és….:devil:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2195 Dátum: 2009.01.07 22:41:55 »

Jaja, emlékszem egy korábbi hsz-odban is egy nőt izéltél mert a parkolóban nem adott jobbkézszabályt és tökre kiakadtál rá. Kifogod mindig.......


Jah, jól emléxel, a másik vesszőparipám a jobbkéz elfelejtése parkolóban :gun_bandana: (bár sztem azok a forgalomba se adják meg, azt se tudják mi fán terem :surrender:)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2196 Dátum: 2009.01.07 22:48:04 »
Peti!

Szerintem egy ehez hasonlót kellett volna venned, nem jelentene gondot néhány elédparkoló:
:punk:
Jah, vagy kéne egy forgalomból kivont Niva, ráhegeszteni egy vadrácsot és….:devil:

Én folyamatosan szemezek valami normális varáccsal, csak mindíg lebeszélem magam róla, mert akkor nem félteném a gép elejét, és néha meg-megtólnék az autópálya belsősávjaban ragadókat  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2197 Dátum: 2009.01.07 22:52:05 »

Jaja, emlékszem egy korábbi hsz-odban is egy nőt izéltél mert a parkolóban nem adott jobbkézszabályt és tökre kiakadtál rá. Kifogod mindig.......


Jah, jól emléxel, a másik vesszőparipám a jobbkéz elfelejtése parkolóban :gun_bandana: (bár sztem azok a forgalomba se adják meg, azt se tudják mi fán terem :surrender:)

Azokal vigyázni kell, mert ahol a parkolósorok széles szaggatottal vannak az összekötőúttól elválasztva, az ott nem jobbkéz, de ahol nincs semmi, vagy az összekötőutak találkoznak ott jobbkéz ( lásd soroksári Auchan)
azért értelmesebb lenne a dolgot egyértelmüsíteni táblákkal - mint az USA-ban -STOP mind a 4 irányból  :lol:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2198 Dátum: 2009.01.07 22:57:07 »
Nálunk most épült tuskó-Vögele-stb központ. Minden bejárónál ki van rakva egy nagyon jól látható sárga tábla, ami a jobbkéz-szabály betartására figyelmeztet. Azt hiszitek ér egyeseknek valamit is?!
A garázs elé parkolást pedig a KRESZ tiltja, csakúgy, mint a kapubejáró elé parkolást. Érthető Peti felháborodása. És szerintem nem a a garázstulajdonos vonzza a parasztokat... :whistling:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2199 Dátum: 2009.01.07 23:01:23 »

Azokal vigyázni kell, mert ahol a parkolósorok széles szaggatottal vannak az összekötőúttól elválasztva, az ott nem jobbkéz, de ahol nincs semmi, vagy az összekötőutak találkoznak ott jobbkéz ( lásd soroksári Auchan)

Igen, ezt beszéltük akkor is...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2200 Dátum: 2009.01.07 23:02:06 »
Mi időnként kirakuhk egy megállni tilos műanyag kistáblát a kapura vagy "Autókijárat" feliratút. Ált. ez már elég.
Tudod mi a vicces, hogy nem rakhatsz ki ilyen tiltó táblát, hogy megállni/várakozni tilos, na erre varrj gombot :flowers:
A burkolatra rá kell festeni a várakozni tilost, vagy az önkormányzatot kérni, hogy fessenek oda valamit ők. :otlet:
music     

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2201 Dátum: 2009.01.07 23:03:37 »
A garázs elé parkolást pedig a KRESZ tiltja, csakúgy, mint a kapubejáró elé parkolást. Érthető Peti felháborodása. És szerintem nem a a garázstulajdonos vonzza a parasztokat... :whistling:

A felháborodás mellé jön még a tehetetlenség is, az jobban dühít, mondom: állítólag jönnek megint a lopós autók, és ellehetet majd vitetni ezeket a cowboyokat, kíváncsi leszek.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2202 Dátum: 2009.01.07 23:23:32 »
Mi időnként kirakuhk egy megállni tilos műanyag kistáblát a kapura vagy "Autókijárat" feliratút. Ált. ez már elég.

Tudod mi a vicces, hogy nem rakhatsz ki ilyen tiltó táblát, hogy megállni/várakozni tilos, na erre varrj gombot :flowers:

Táblát már raktunk ki, hogy garázskijárat, sokat ért :whistling:

Miért nem hívtál rendőrt? Rátett volna egy büntető cetlit a kocsijára. Igaz ettől még te sem tudtál volna kiállni. Viszont legalább nem vigyorgott volna a képedbe az az idétlen paraszt. Viszont megtanulta volna, hogy mi az a közterület és mi a magánterület. És hogy a másik garázsajtaja elé parkolni TILOS!!!

Amúgy ha büntetni akarod a parasztot ne szúrd ki a kerekeit vagy karistold össze a kocsiját. Mert az szándékos károkozásnak minősül. Viszont a kerekeiből le tudod engedni a levegőt roncsolás nélkül is. :) ÉS a levegő na az köztulajdon. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.07 23:36:08 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2203 Dátum: 2009.01.07 23:46:57 »
Amúgy ha büntetni akarod a parasztot ne szúrd ki a kerekeit vagy karistold össze a kocsiját. Mert az szándékos károkozásnak minősül. Viszont a kerekeiből le tudod engedni a levegőt roncsolás nélkül is. :) ÉS a levegő na az köztulajdon. :)


Egyik barátom vett egy üzlethelységet egy társasház aljában, és nem ismerte a "parkolási szokásokat" (ki hol szeret megállni-közterületről van szó). Úgy gondolta, hogy a saját üzlete előtt jó lesz neki... Kis buta....
Fényes nappal engedték le mind a 4kerekét, de ha idáig szerinted normális dolog, akkor még hozzáteszem, hogy két gyerekülés volt az autóban rögzítve, amiről lehet következtetni......
Tudom, hogy szabály szerint elindulás előtt ellenőrízni kell az abroncsok állapotát minden alkalommal. (nem ismerek olyat, aki ezt megteszi).
Nem tudom mit mond erre pontosan a magyar jog, de az én értékrendemben a veszélyeztetés fogalmát kimeríti, és úgy derékon rúgnám azt, aki az autóm mellett térdel, hogy maga alá.......ik  :censored:
kisa
born to ride

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2204 Dátum: 2009.01.08 10:07:04 »
Amúgy ha büntetni akarod a parasztot ne szúrd ki a kerekeit vagy karistold össze a kocsiját. Mert az szándékos károkozásnak minősül. Viszont a kerekeiből le tudod engedni a levegőt roncsolás nélkül is. :) ÉS a levegő na az köztulajdon. :)


Egyik barátom vett egy üzlethelységet egy társasház aljában, és nem ismerte a "parkolási szokásokat" (ki hol szeret megállni-közterületről van szó). Úgy gondolta, hogy a saját üzlete előtt jó lesz neki... Kis buta....
Fényes nappal engedték le mind a 4kerekét, de ha idáig szerinted normális dolog, akkor még hozzáteszem, hogy két gyerekülés volt az autóban rögzítve, amiről lehet következtetni......
Tudom, hogy szabály szerint elindulás előtt ellenőrízni kell az abroncsok állapotát minden alkalommal. (nem ismerek olyat, aki ezt megteszi).
Nem tudom mit mond erre pontosan a magyar jog, de az én értékrendemben a veszélyeztetés fogalmát kimeríti, és úgy derékon rúgnám azt, aki az autóm mellett térdel, hogy maga alá.......ik  :censored:

ÉS el tud valaki indulni négy full lapos gumival? A barátod sem indult el. A veszélyeztetés az ha valakit olyan helyzetbe hozol, hogy menet közben derül ki, hogy nem jó a kocsi.Ez viszont az első méteren kiderül. Amúgy nem azt mondtam, hogy ez egy követendő és hű de helyeselendő cselekedet. De ha kiszúrják a gumidat annál azért egy fokkal jobb. És bár még én sem csináltam hasonlót de őszinte leszek sokszor megfordult már az én agyamban is hasonló. Mert nekem is elegem van a köcsögökből. Akik a garázsajtóm előtt parkolnak. Nálam is volt már mindenféle nép. A kocsiban szexelő párocskától a szolgálaton kívüli tanulóvezető oktatóig. Ezeken még csak úgy röhög is az ember. Egyszer mondjuk rányitottam a garázsajtót egy kisebbségi gyerekre. Viszont alacsony vékony volt és nem mellékesen egyedül. Csak a hangja volt nagy. Amíg le nem ordítottam. Hozzáteszem nálunk a lejáratnál ott a tábla, hogy magánút behajtani tilos. De ez sem érdekel senkit.

Amúgy a barátod kinek a nem hivatalos helyét állta el? Mert ha az ő üzlete előtt parkol valaki állandóan akkor lehet sejteni a dolgot, hogy ki volt. És az ilyesmit én vissza is adnám. Utálom ha valaki olyan helyet sajátít ki amire semmi joga nincsen.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.