Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243190 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2100 Dátum: 2008.11.23 11:05:49 »
Ez ennél azért bonyolultabb kérdés. Szép dolog, hogy mennyi a befektetett idő, tudás, energia, de az sem utolsó szempont, hogy mindebből mi jön át a gyakorlatba. És sajnos, azt kell mondanom, hogy manapság az orvos társadalom egyre nagyobb részére jellemző, hogy gyógyítás mellett, vagy helyett gyógyszergyári ügynökként funkcionál: nem a te betegségedet akarja meggyógyítani, hanem egy adott gyógyszert eladni, ami a te betegséged tüneteinek kezelésére is jó. Amivel összességében nem az emberek gyógyulását szolgálja - merthogy a gyógyszerlobbinak sem az az érdeke, hogy mindenki egészséges legyen, hiszen akkor ki venné meg a gyógyszereket...?

Szóval ha már az felmerül, hogy kit kéne megfizetni, szerintem két foglalkozást nagyon: a rendőrt és a pedagógust, - és természetesen a mostaninál jóval nagyobb szabadságot, ha úgy tetszik hatalmat is adnék nekik - és akkor sokkal nagyobb rend lenne az országban. A betegségek terén is, mert sok betegség mentális eredetű.

A gyogyszer temara annyit mondanek, hogy adott tipusu gyoszeren belul nekem jogom van kerni a legolcsobbat, es forditva is az orvos felirhatja, mert joga van hozza, de ha nekem nem tetszik hat fel kell irjon masikat. Ez teny. Amelyik beteget igy megvezetik az bocsanat de hulye. Egyebkent betig azert ugye tisztelet a kivetelnek, nagyon kozelrol ismerek nem egy orvost, akik nem azt irajak fel, amit a ceg(ek) szeretnenek, hanem amit a beteg szempontjabol jonak lat.

Kulonben nyilvan kar lenne dobalozni a szamokkal, de a betegek donto (!) tobbsege ragaszkodik a dragabbik gyoszerhez!

A pedagogusok is alul vannak fizetve ez is teny. Pedig esetukben nagyon fontos lenne lenne a penz, mert a felelosseguk magas. Nagyon nem mindegy, hogy mekkora idiotakat nevelnek ki, marpedig a mai altalanos iskolasok es kozepiskolasok igen-igen hulyek. Altalanosban irni olvasni nem tudnak nagyon sokan, kesobb pedig.... nezzuk csak meg milyen szintje van a mai erettseginek...  :whistling: Elkepeszto! 

Ami a rendoroket illeti, tobb hatalmat en nem adnek nekik, igy is tobb van mint kellene. Tobb fizetest? Talan. Bar ha belegonolok mennyi mindent kapnak... Szolgalati lakas, rengeteg kedvezmeny, idoeleotti nyugdij, stb-stb. -  mindez az  atlagos fizetes melle. Akkor tulajdonkeppen tobbet tutira nem fizetnek. Ellenben az oktatasuk, na arra bizony forditanek, mert sem a szakmai felkeszultseguk nem elegseges, sem pedig foleg az alt. muveltseguk - gondolok itt foleg a nyelvtudasra, ami finoman szolvan is siralmas. Nemetroszagban pl. egy atlagos autopalya rendor 2-3 nyelven beszel. Egy magyar rendor alt. nem beszel idegen nyelvet (nem olyat, ami hasznalhato  :whistling: idosebb korosztaly), a fiatalabbak kozott mar jobb az arany. A masik pedig a hozzallasuk. Faragatlan az atlag magyar rendor, ezen is surgosen valtoztatni kellene, es erre is a legjobb alkalom az oktatasuk alatt lenne. Ja, es szvsz. nem lenne rossz bevezetni egy min. magassagot is, nagyon jot tenne a szerv tekintelyenek! Meg egy dolog. Szolgalunk es vedunk - ez a szlogen ugye majd mindenhol a vilagon. Nos idehaza max. vedenek, bar ebben sem vagyok biztos. Ha odamegyek egy idegen varosban idehaza a rendorhoz, es megkerdem, hogy hol talalom XY utcat, akkor ne az legyen a valasz, hogy ott a parkolo vegen van egy taxis, kerdezd meg ot! Megtortent velem, pedig normalis voltam es tisztelettudo. Felhaborito!  Egyreszt biztosan tudja hol van, masreszt ez is a dolga lenne kerem szepen. Szolgaljanak is, vagy irjak at a szlogent mondjuk "Szop@tunk es vedunkre".  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.23 11:10:04 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
!Teljesen OFF
« Válasz #2101 Dátum: 2008.11.23 12:49:24 »
De akkor miből él? Kipakolja a páciensek zsebét?

Ő speciel nem, és tudtommal mások sem. Kénytelenek beletörődni, ez van.  :no:
Persze szinte mindenkinek van másodállása is, ő speciel egy nagyon gazdag családnál áll készenlétben, tehát ha mondjuk a gyerek csak egyet is köhög, akkor máris rohannia kell. Megvizsgálni, gyógyszert felírni, stb.
Vagy pl egy jogot is végzett mérnöknő ismerősünk takarít egy családnál hetente 2x.

És vannak olyan munkahelyek, ahol már 5 hónapja nem kaptak fizetést az emberek. A nyugdíj nevetséges mivoltáról (15-20e Ft) már nem is beszélek.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2102 Dátum: 2008.11.23 14:44:26 »
a magam szemszögéből ezt nem látom meglapozottnak, hogy "az orvosokat sehol nem fizetik meg"; véleményem szerint a megfelelő megfizetettség megvalósul, ha ad 1. egy eleve magas átlagos bérszínvonalú országról beszélünk, és ad 2. ott az orvos megkapja azt a fizetést, ami az adott országban egy diplomás ember számára korrektnek minősül.

Az nem baj, hogy nem latod megalapozottnak. Sokan, sok mindent nem veszunk eszre eletunk soran.  :winkiss: "ami az adott országban egy diplomás ember számára korrektnek minősül" - itt magad sem mertel kevesbe finoman fogalmazni. En ebben nem hiszek. Ez hulyeseg. Az adott orszagban korrektnek minosul ilyen nincs. Ne az adott orszagban minosuljon korrektnek!  Ezt objektiven kell(ene) nezni pontosan ugy, ahogyan magat az egeszsegugyet sem lehet az adott orszag szemszogebol nezni, hanem egysegesnek kene lennie a vilagon barhol. Egysegesen magasan fejlettnek. Persze markans kulonbsegek vannak, de ez baj. Kulonben a rezidensi dijnal kb. max 50 %-al szoktak tobbet fizetni a kezdo orvosnak, az meg meg mindig nem lesz egy hatalmas penz... a befektetett evek, es paratlan felelosseg ismereteben.   :whistling:

Anélkül, hogy részletesebben belemennék, a "páratlan felelősség"-et megintcsak nem látom megalapozottnak. Számtalan más szakma is van (sok esetben nem is kell hozzá felsőfokú végzettség), ahol óriási felelősség nyugszik az ember vállán, mert a munkájával potenciálisan óriási veszélyt tud okozni. Minden tiszteletem az orvosoké (ezt őszintén mondom), de ezt a szöveget a páratlan felelősséggel sosem tartottam jogosnak. Amikor egy adott ember egy adott országban egy adott hivatás mellett dönt, akkor azért az esetek nagy többségében elég jól átláthatja, hogy ezzel később milyen anyagi lehetőségei lesznek. Ezzel az erővel, kis túlzással bárki mondhatja utólag, hogy ja bocs, ő márpedig nem dolgozik, mert őt "nem fizetik meg". Különben is - mit jelent ez? Egyénileg keményen mást és mást.

Félre ne érts: azt minden további nélkül aláírom, hogy nálunk valóban nem fizetik meg az orvosokat (sem). De Ausztriában, Németországban... Nem akarok senkit megbántani, de én erről azt gondolom, hogy nem is veszik észre, mennyire jó dolguk van :yes: ... Uncsitesóm kezdő (szakvizsgás) orvosként kap majd, mondjuk, 3500-4000 eurot? Ez nem jó pénz? Na neee  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2103 Dátum: 2008.11.23 14:48:39 »
Ami a rendoroket illeti, tobb hatalmat en nem adnek nekik, igy is tobb van mint kellene.

Magyarországról beszélünk  :eek: ?

Visszaemlékszem a beszélgetéseinkre, amelyekben összehasonlítottuk az amerikai, és a magyar rendőrök jogkörét, cselekvési, mérlegelési szabadságát  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2104 Dátum: 2008.11.23 16:14:09 »

Félre ne érts: azt minden további nélkül aláírom, hogy nálunk valóban nem fizetik meg az orvosokat (sem). De Ausztriában, Németországban... Nem akarok senkit megbántani, de én erről azt gondolom, hogy nem is veszik észre, mennyire jó dolguk van :yes: ... Uncsitesóm kezdő (szakvizsgás) orvosként kap majd, mondjuk, 3500-4000 eurot? Ez nem jó pénz? Na neee  :tt2:

Mondom akkor meg1szer. Kezdo kozgazdasz es jogasz is annyit kap, ha nem tobbet. Gondolom nem akarunk azon vitazni, hogy a harom kozul ki tanult es tanul tobbet?!
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2105 Dátum: 2008.11.23 16:18:23 »
Ami a rendoroket illeti, tobb hatalmat en nem adnek nekik, igy is tobb van mint kellene.

Magyarországról beszélünk  :eek: ?

Visszaemlékszem a beszélgetéseinkre, amelyekben összehasonlítottuk az amerikai, és a magyar rendőrök jogkörét, cselekvési, mérlegelési szabadságát  ::) ...

En sosem mondtam az ellenkezojet. Elismertem, hogy egy amerikai rendor jogkore kiterjedtebb. Ez teny. No de ertelmesebb is, es kevesbe el vissza vele. Tudod, emlekszel? Meseltem parszor, hogy ok szolgalnak is. De nem csak ok, hanem a nemet is. Ja es a nemet eloszor magat igazolja szo nelkul, es csak aztan igazoltat engem. Ez igy helyes, ha en bemutatkozok neki, akkor tegye mar meg O is.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2106 Dátum: 2008.11.23 16:27:13 »
A gyogyszer temara annyit mondanek, hogy adott tipusu gyoszeren belul nekem jogom van kerni a legolcsobbat, es forditva is az orvos felirhatja, mert joga van hozza, de ha nekem nem tetszik hat fel kell irjon masikat. Ez teny. Amelyik beteget igy megvezetik az bocsanat de hulye.

Hat nezd ha szuleid, nagyszuleid majd abban a korban lesznek, hogy nem merlegelnek ilyeneken hanem siman meg akarnak majd bizni az orvosukban beszeljunk errol...
Arrol nem is beszelve, hogy az "egysszeru"embereknek amit az orvos mond sokszor szent - bar tegyuk hozza en bizom benne, hogy a tobbseg nem vezeti meg a beteget

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2107 Dátum: 2008.11.23 16:38:50 »
Félre ne érts: azt minden további nélkül aláírom, hogy nálunk valóban nem fizetik meg az orvosokat (sem). De Ausztriában, Németországban... Nem akarok senkit megbántani, de én erről azt gondolom, hogy nem is veszik észre, mennyire jó dolguk van :yes: ... Uncsitesóm kezdő (szakvizsgás) orvosként kap majd, mondjuk, 3500-4000 eurot? Ez nem jó pénz? Na neee  :tt2:
Hat ez azert nem tunik allati sok penznek bar a nemet viszonyokat en annyira nem ismerem.
Van viszont egy jelentos kulonbseg "nyugat" es kishazank kozt. En Angliaban / Irorszagban azt lattam, hogy egyszeruen csak helyen vannak a tarsadalmi normak. Azaz egy gimnaziumi tanar (hatmeg egy orvos) tarsadalmi megbecsulese (tarsadalmi pozicioja brr..) el nem itelheto modon nem azonos a zoldsegesevel vagy az epitoipari vallalkozoeval. Nalunk pont forditva. A tanar / orvos az hulye luzer bezzeg a vallakozo az igen, annak van egy fecoja huvosvolgyben meg dragabb a kocsija mint a tanarunk lakasa

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2108 Dátum: 2008.11.24 00:47:37 »
Ami a rendoroket illeti, tobb hatalmat en nem adnek nekik, igy is tobb van mint kellene.

Magyarországról beszélünk  :eek: ?

Visszaemlékszem a beszélgetéseinkre, amelyekben összehasonlítottuk az amerikai, és a magyar rendőrök jogkörét, cselekvési, mérlegelési szabadságát  ::) ...

En sosem mondtam az ellenkezojet. Elismertem, hogy egy amerikai rendor jogkore kiterjedtebb. Ez teny. No de ertelmesebb is, es kevesbe el vissza vele. Tudod, emlekszel? Meseltem parszor, hogy ok szolgalnak is. De nem csak ok, hanem a nemet is. Ja es a nemet eloszor magat igazolja szo nelkul, es csak aztan igazoltat engem. Ez igy helyes, ha en bemutatkozok neki, akkor tegye mar meg O is.  :flowers:

Nekem csak egyszer volt dolgom német rendőrrel, de az az egy nem igazolta magát, annyi biztos. Viszont bunkó volt, bunkóbb, mint bármelyik a legalább ötven magyar rendőr közül, aki eddig megállított és ellenőrzött. Bunkó volt és fenyegető. "Stehenbleiben" wazzeg, na ilyet mástól nem éltem meg. Nemhogy magyar, de román rendőrtől sem.

Egyetlen bunkó magyar rendőrrel futottam össze 18 (!) év alatt: azzal, aki kijött, mikor Z.ék a parkolóban "találkoztak" a Suzukissal. Ez egy, kb. ötvenből. Nem rossz arány.

És, hogy egy amerikai rendőr "értelmesebb" lenne  :eek: ? ugyan mégis mitől?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2109 Dátum: 2008.11.24 00:51:52 »

Félre ne érts: azt minden további nélkül aláírom, hogy nálunk valóban nem fizetik meg az orvosokat (sem). De Ausztriában, Németországban... Nem akarok senkit megbántani, de én erről azt gondolom, hogy nem is veszik észre, mennyire jó dolguk van :yes: ... Uncsitesóm kezdő (szakvizsgás) orvosként kap majd, mondjuk, 3500-4000 eurot? Ez nem jó pénz? Na neee  :tt2:

Mondom akkor meg1szer. Kezdo kozgazdasz es jogasz is annyit kap, ha nem tobbet. Gondolom nem akarunk azon vitazni, hogy a harom kozul ki tanult es tanul tobbet?!

Kezdő közgazdászról nincs infóm, de hogy egy kezdő jogász nem kap ennél többet (sőt), az hétszentség. Amúgy meg, ez szerinted egy mérhető dolog, hogy ki tanult többet? Hivatalosan nincs semmiféle rangsor ilyen téren az egyetemek között. Továbbá nem hiszem, hogy a "rendesen meg vagyok-e fizetve vagy sem" megítélésére ez a mérce, hogy a másik diplomás mennyit kap hozzám képest. Úgy gondolom, a mérce az, hogy az adott fizetésből az adott országban megélek-e tisztességesen, avagy sem. Ha megélek, akkor rendesen meg vagyok fizetve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2110 Dátum: 2008.11.24 07:27:24 »
A gyogyszer temara annyit mondanek, hogy adott tipusu gyoszeren belul nekem jogom van kerni a legolcsobbat, es forditva is az orvos felirhatja, mert joga van hozza, de ha nekem nem tetszik hat fel kell irjon masikat. Ez teny. Amelyik beteget igy megvezetik az bocsanat de hulye.

Hat nezd ha szuleid, nagyszuleid majd abban a korban lesznek, hogy nem merlegelnek ilyeneken hanem siman meg akarnak majd bizni az orvosukban beszeljunk errol...
Arrol nem is beszelve, hogy az "egysszeru"embereknek amit az orvos mond sokszor szent - bar tegyuk hozza en bizom benne, hogy a tobbseg nem vezeti meg a beteget


 :) Van egy 102 eves nagyim. Szerintem okos vagy, biztosan kitudod szamolni, hogy kb. mennyi idosek lehetnek a szuleim.  :) Kulonben orvosok...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2111 Dátum: 2008.11.24 07:29:21 »

És, hogy egy amerikai rendőr "értelmesebb" lenne  :eek: ? ugyan mégis mitől?

Szakmailag? Boritekolhatod!
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2112 Dátum: 2008.11.24 07:34:40 »
Továbbá nem hiszem, hogy a "rendesen meg vagyok-e fizetve vagy sem" megítélésére ez a mérce, hogy a másik diplomás mennyit kap hozzám képest.
Nem hiszed, de ket kategoriat siman osszemernek igy.



Úgy gondolom, a mérce az, hogy az adott fizetésből az adott országban megélek-e tisztességesen, avagy sem. Ha megélek, akkor rendesen meg vagyok fizetve.

Semmi gond, rosszul gondolod. Ez nem az a kategoria, ahol ha megelsz akkor eppen jo. Kozel sem! A lakas pedig szep dolog, meg a Passat is, csak kozben hasonlo koru kozgazdaszok es jogaszok 3-as BMW-vel jarnak. Persze a 3-as meg mindig atlag auto kint, de azert mar jelzeserteke van.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2113 Dátum: 2008.11.24 09:13:37 »
Továbbá nem hiszem, hogy a "rendesen meg vagyok-e fizetve vagy sem" megítélésére ez a mérce, hogy a másik diplomás mennyit kap hozzám képest.
Nem hiszed, de ket kategoriat siman osszemernek igy.

Rendben, OK, de én csak a magam nevében beszélek. Nekem nem ez lenne a mérce.

Úgy gondolom, a mérce az, hogy az adott fizetésből az adott országban megélek-e tisztességesen, avagy sem. Ha megélek, akkor rendesen meg vagyok fizetve.

Semmi gond, rosszul gondolod. Ez nem az a kategoria, ahol ha megelsz akkor eppen jo. Kozel sem! A lakas pedig szep dolog, meg a Passat is, csak kozben hasonlo koru kozgazdaszok es jogaszok 3-as BMW-vel jarnak. Persze a 3-as meg mindig atlag auto kint, de azert mar jelzeserteke van.

Nem mondhatjuk erre azt, hogy "rosszul gondolom", mert tényleg csak a magam nevében beszélek, és ez nem egy objektív dolog. ÉN úgy érezném, hogy rendesen meg vagyok fizetve, ha a leírt feltételek teljesülnének - akkor is, ha orvos lennék. Nekem ez a mércém - nem folyton másokhoz viszonyítok, hanem ahhoz, hogy én az adott helyen az adott pénzből mennyire jövök ki.

És azt tudom, hogy Németországban az adott összegből prímán ki lehet jönni. Ha már pályakezdőként megkapnék ennyit, biztos, hogy nem jutna eszembe, hogy "nem fizetnek meg". Úgy érezném, hogy igenis megfizetnek. Persze lehet, hogy túl szerény vagyok e téren  ::) ... de valahol ez az elégedettség kulcsa is.

Uncsitesóm az összegből, amiből megvette a Passatját, vehetett volna 3-as BMW-t is, maximum nem egy, hanem két éves lett volna az autó. Na bumm. Passatot akart.

Ami a másik két szakmát illeti: továbbra is azt mondom, kizárt, hogy egy elsőéves ügyvédbojtár, vagy pláne ügyészségi vagy bírósági fogalmazó Németországban jobb anyagi helyzetben lenne, mint egy első éves rezidens. Közgazdásznál már bonyolultabb a helyzet, ott nyilván sok múlik azon, hogy milyen céghez kerül. De nem gondolom, hogy kapásból nagyobb kezdő fizetésekkel dobálóznának, mint 2000-2500 euro nettó. Bakker, ez 4-5000 márka, akármit is mondasz, nem rossz pénz egy kezdőnek!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2114 Dátum: 2008.11.24 09:17:50 »

És, hogy egy amerikai rendőr "értelmesebb" lenne  :eek: ? ugyan mégis mitől?

Szakmailag? Boritekolhatod!

Ja, ha így értetted, akkor stimmel :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )