Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243235 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2070 Dátum: 2008.11.18 21:36:48 »
Kötelesek ellátni ha van érvényes biztosításod. Nincs mérlegelési lehetőség, legalábbis nem szabadna, hogy legyen. Ennyi.
El is látnak. Csak nem mindegy, hogy fél nyolctól fél egyig ülsz egy  pár perc alatt elintézhető ultrahangra várva, vagy 10-15 perces várakozással megúszod.
Persze az az igazán pofátlan - és hallottam ilyenről - aki a magánrendelésére járat alkalmanként 7-8-9e forintért, és ott ugyanúgy ki kell várnod a 2-3 órát, mire sorra kerülsz.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.18 21:43:33 írta music »
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2071 Dátum: 2008.11.18 22:23:57 »
Barátnőm dokija kerek-perec megmondta, hogy ő száz ropiért vállalja el a szülést (meg ami ezzel jár). Pont.

Ez egy egeszen mas dolog. Tudod mit? Megteheti. Meg a baratnod is, hogy nem hozza megy. Pont.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2072 Dátum: 2008.11.18 22:27:55 »
Esetleg utána nem mehet asszony vissza hozzá mint fizetett nőgyógyászhoz, akiben feltehetően megbízik, hisz a gyerekét is rábízta, nem kezeli megfelelően a későbbiekben (pl a drágább gyógyszert íratja fel), soha nem ér rá, gyors panasz esetén később ad időpontot és kereshet asszonypajtás másik dokit, stb.
Vagy pont azért, mert keveset kapott, elintézi, hogy sűrűn vissza kelljen menni hozzá "ellenőrző" vizsgálatra és úgyis megkapja a lóvét.

Az orvos nem irhat fel dragabb gyoszert, csak ha en is igen-t mondok ra. Es nincs olyan, hogy elintezi, hogy surun kelljen visszamenni. Ezek urban legendek, valos alapjuk nincsen.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2073 Dátum: 2008.11.18 22:59:53 »
Más a szándékosság és más a helyhiány, finanszírozási gond, felelőtlenség...
És a jóindulat hiánya.
Ez utóbbit nem tudom miért írtam.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2074 Dátum: 2008.11.18 23:29:13 »
Csak jelzem, hogy közeledünk egy ponthoz, amikor az egész egy pillanat alatt átcsaphat politikába. Az egészségügy finanszírozása például egy ilyen téma
Egyébként pedig a pénz nem minden. Amikor a Zeneakadémián tanítottam bruttó három számjegyű óradíjért, nem csináltam kevésbé lelkesen, mintha egy nullával több lett volna az összeg végén.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2075 Dátum: 2008.11.18 23:30:45 »
Én a helyedben mindig kettőt lapoztam volna.
 :whistling:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2076 Dátum: 2008.11.18 23:39:25 »
ÁÁá nincsen, a gyöngyösi kórházban se a folyosón voltak elhelyezve a betegek, vagy embereket törött kézzel 7 órát várattak mert egyszerűen elfelejtkeztek róla, vagy egy embert azért nem látott el egy orvos, mert épp rendőr volt, te hol élsz ? Burokban ? Szerinted mindez csupán összeesküvés elmélet meg urban legend.
Az egészségügyben nagy visszaélések, disznóságok lenyúlások vannak de ezt nem lehet csak az orvosok számlájára írni, ők ugyanúgy megsínylik az elmúlt 5-6 év rombolását, züllesztését.
Elképesztő állapotok vannak az egészségügyben, dehát ezek urban legendek. Bárcsak azok lennének.


Pontosan jol latod a dolgokat, ezeket a dolgokat nem lehet az orvosok szamlajara irni. Na nem mintha a gyongyosi korhaz sokat szamitana, de nem csak ott esik meg az ilyesmi. Viszont ennek semmi koze az orvosokhoz. Ez penzhiany. Ja igen, es orvos nem helyez el beteget. Nem az O hataskoruk. Lehet te elsz burokban, vagy tulsagosan a media hatasa alatt allsz. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2077 Dátum: 2008.11.18 23:42:22 »
Csak jelzem, hogy közeledünk egy ponthoz, amikor az egész egy pillanat alatt átcsaphat politikába. Az egészségügy finanszírozása például egy ilyen téma
Egyébként pedig a pénz nem minden. Amikor a Zeneakadémián tanítottam bruttó három számjegyű óradíjért, nem csináltam kevésbé lelkesen, mintha egy nullával több lett volna az összeg végén.

Koze nincs ennek a politikahoz. Politikatol fuggetlenul az egesz vilagon ez a helyzet. Sehol sincsen eleg penz az egeszsegugyre es sehol sem fizetik meg rendesen az orvosokat. Errol van szo, a magyar orvos is dolgozik, ezert a rohejes osszegert is. Gyakorlatilag hobbybol dolgoznak. Lelkesedesben nincsen hiany. Megjegyzem nagyon-nagyon porul jarnank ha lelkesedes sem lenne...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2078 Dátum: 2008.11.19 01:15:18 »
Bocsánat, de a szülészektől indultunk. Azokat aligha kell sajnálni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2079 Dátum: 2008.11.19 01:16:23 »
Koze nincs ennek a politikahoz.
Még nincs. Ezért szóltam, hogy ne is legyen.
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2080 Dátum: 2008.11.19 07:07:24 »
Koze nincs ennek a politikahoz.
Még nincs. Ezért szóltam, hogy ne is legyen.

Szerintem nincs. Vagy nem kimondottan. Vagy leginkabb geopolitikai jelentosege van. Ezzel csak azt szerettem volna jelezni, hogy en tuti nem fogok elkezdeni politizalni.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2081 Dátum: 2008.11.19 09:24:23 »
Szerintem nincs. Vagy nem kimondottan. Vagy leginkabb geopolitikai jelentosege van. Ezzel csak azt szerettem volna jelezni, hogy en tuti nem fogok elkezdeni politizalni.
Nem is neked szólt, hanem általánosságban mindenkinek. Magamnak is. :winkiss:
music     

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2082 Dátum: 2008.11.19 10:10:20 »
Bocsánat, de a szülészektől indultunk. Azokat aligha kell sajnálni.

Én kevés orvost tudok sajnálni, a betegszállítókat, ápoló/ápolónőket stbstb már annál inkább...

Szerkesztve ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.19 10:18:57 írta Peti »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2083 Dátum: 2008.11.19 10:13:27 »
Én valahogy egyik orvost se tudom sajnálni, a betegszállítókat, ápoló/ápolónőket stbstb már annál inkább...

Azert rontgenorvos nem lennek... Na ott telleg semmi halapenz nem csurran-cseppen. Ul egy monitor elott napi x oraban orvosi diplomaval es dr-i ranggal, azt jol megkeres havi 80 koruli nettot.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2084 Dátum: 2008.11.19 10:14:39 »
Persze az az igazán pofátlan - és hallottam ilyenről - aki a magánrendelésére járat alkalmanként 7-8-9e forintért, és ott ugyanúgy ki kell várnod a 2-3 órát, mire sorra kerülsz.

Mondjak pofátlanabbat, mikor rendelési időben "magánrendelést" csinál, Te meg ott állsz vagy jobb esetbe ülsz kint, mert a rendelés ugye nem érkezési sorrendben történik :flowers: