Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243214 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2055 Dátum: 2008.11.17 16:42:11 »
És mi van, ha szülés után csak 60-at kap? Földhöz csapja a gyereket?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2056 Dátum: 2008.11.17 16:47:03 »
És mi van, ha szülés után csak 60-at kap? Földhöz csapja a gyereket?

 :clap: :clap: :clap:
Belopakodik  :ph34r: az ujszulottekhez es osszecserelgeti a karszalagokat.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2057 Dátum: 2008.11.17 16:49:42 »
Esetleg utána nem mehet asszony vissza hozzá mint fizetett nőgyógyászhoz, akiben feltehetően megbízik, hisz a gyerekét is rábízta, nem kezeli megfelelően a későbbiekben (pl a drágább gyógyszert íratja fel), soha nem ér rá, gyors panasz esetén később ad időpontot és kereshet asszonypajtás másik dokit, stb.
Vagy pont azért, mert keveset kapott, elintézi, hogy sűrűn vissza kelljen menni hozzá "ellenőrző" vizsgálatra és úgyis megkapja a lóvét.
         

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2058 Dátum: 2008.11.17 20:30:49 »
És mi van, ha szülés után csak 60-at kap? Földhöz csapja a gyereket?
Azt talan nem, de ha hozza akar jarni kesobb is az asszony es/vagy vannak meg tervek ;) inkabb odadadod a 100at
Egyebkent ez az egesz egy rakas szar. En allatira UTALOM/tam ezt az egesz szitut. Semmi gondom azzal, hogy adjak 100at a dokinak kulonosen ha elegedett az ember vele es meg akarod / tudod fizetni a szakertelmet (ha a toyotanal ott lehet hagyni egy 100ast konnyeden talan mar a csaladomtol sem sajnalom :) de ezt a boritekolgatas botrany. Miert nem lehet azt mondani, hogy egy szules 100 ropi, ballagj el a kasszahoz azt fizesd be.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2059 Dátum: 2008.11.17 22:04:19 »
Azért, mert az én dolgom megfizetni a dokit, hanem arra ott az állambácsi. A fizetésem felét az adó és tb, eü járulékok teszik ki ezenkívül a munkáltató is fizet utánam nem kevés many-t.  Egy bruttó 100 ezres fizu kb. 300 ezerbe kerül. Na ebből kéne kifizetni az orvost is rendesen, nem olyan megalázóan kevés pénzért, mint ma ebben az országban az orvosok kapnak. De ide sorolhatnám, a tanárokat, oktatókat, közalkalmazottakat, rendőröket, tűzoltókat, mentősöket, szociális munkát végzőket stb...
Nem kell semmilyen jutalom se 13. vagy 14. havi bér nem kellene , gázár meg más ártámogatás se kell. Tisztességes fizetés kell és akkor meg lehet élni. Legalábbis, aki tett érte valamit, hogy elérjen egy szintet, eljusson valahová azt fizessék is meg.
Bírom, mikor az olyanok mint a mostani jegybankelnök a havi 8 milliós fizetésével amellett érvel, hogy nem kéne emelni a 69 ezer ft-os minimálbért. Vajon ő mit csinálna ennyiből havonta ?
100ezres brutto cca 140 ezerbe kerul, de nem ez a lenyeg. Es nem is az, hogy nem igy kene lennie. Ha egyszer az allam nem tudja megfizetni a dokikat, de te meg en ugyis megfogod, akokr miert kell ezt sunnyogva egy boritekkal uldozve tennem. Ettol most akkor jobb?  :eek:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2060 Dátum: 2008.11.17 22:40:44 »
Ez szerintem ugyanolyan urban-legend...

Az hát... Már vagy 3x-4x hallottam full különböző helyekről :yawn:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2061 Dátum: 2008.11.17 22:41:18 »
Marha nehezen tudom elképzelni a szitut, hogy az orvos kap egy qrva nagy ajándékcsomagot, és erre nekiáll pampogni, hogy neki pénz kell.

Höhö :) Láttam már olyat hogy a zsebbe dugott borítékos sorsjegyet kivette a doki, és megnézte mennyit nyert :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2062 Dátum: 2008.11.17 22:51:02 »
És mi van, ha szülés után csak 60-at kap? Földhöz csapja a gyereket?

Most komolyan: a hálapénzt nem előre kéne adni? Különben hogy tudják hogy milyen szintű ellátást kapjál :whistling:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2063 Dátum: 2008.11.17 23:00:46 »
Hálás csak valami után lehetsz...
 :online2long:
Nálunk nem fogadott el előre semmit az orvos, utólag is ránk bízta. Előtte-utána-azóta is hihetetlenül korrekt volt!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2064 Dátum: 2008.11.17 23:28:59 »
Hálás csak valami után lehetsz...
 :online2long:
Nálunk nem fogadott el előre semmit az orvos, utólag is ránk bízta. Előtte-utána-azóta is hihetetlenül korrekt volt!

Orvosa válogatja, én ismeretlen helyen előre adnám a pénzt, jobb a békesség, mikor műtöttek én előtte lerendeztem ezt, érezhetően oldódott is a hangulat, meg mikor kötözésre jártam: meglátott a műtős fiú és egyből behívott, (kb. 15en vártunk) mielőtt valaki nekem támadna :excl: nem azt mondom hogy ez huh de jól van így...
 

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2065 Dátum: 2008.11.17 23:34:17 »
Kötelesek ellátni ha van érvényes biztosításod. Nincs mérlegelési lehetőség, legalábbis nem szabadna, hogy legyen. Ennyi.


Ez évben még akkor is ellátnak ha nincs érvényes TB-d, de a lényeg itt a hogyan látnak el-ben van, sokan panaszkodnak hogy adtak pénzt az orvosnak/nővérnek miután kijött xy hozzátartozó a kórházból, pedig olyan rosszul látták el, nem foglalkoztak vele stbstb sztem ha előre adták volna, más lenne helyzet, ennyit akartam mondani.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2066 Dátum: 2008.11.17 23:38:54 »
...maga az eljárás a lényeg.

Most melyik eljárás??? Mert ha az hogy "illik" pénzt adni az orvosnak, az talán az újszülöttnek újdonság, akit világra segített a doki ::)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2067 Dátum: 2008.11.17 23:43:48 »
Kötelesek ellátni ha van érvényes biztosításod. Nincs mérlegelési lehetőség, legalábbis nem szabadna, hogy legyen. Ennyi.
Ez évben még akkor is ellátnak ha nincs érvényes TB-d, de a lényeg itt a hogyan látnak el-ben van, sokan panaszkodnak hogy adtak pénzt az orvosnak/nővérnek miután kijött xy hozzátartozó a kórházból, pedig olyan rosszul látták el, nem foglalkoztak vele stbstb sztem ha előre adták volna, más lenne helyzet, ennyit akartam mondani.
A szules csak azert mas kategoria, mert ugye jarsz a dokihoz 2-3 hetente ami 10 korul van, szal 100 korul mar akkor vagy amikor jon a szules.
Mi mar regota ismerjuk a dokit szal gondolom nem aggodott, de allitolag o a szulesert senkitol nem "ker" - azt nemtom mennyire lett volna lelkes kesobb ha nem kap

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2068 Dátum: 2008.11.18 08:01:11 »
Esetleg utána nem mehet asszony vissza hozzá mint fizetett nőgyógyászhoz, akiben feltehetően megbízik, hisz a gyerekét is rábízta, nem kezeli megfelelően a későbbiekben (pl a drágább gyógyszert íratja fel), soha nem ér rá, gyors panasz esetén később ad időpontot és kereshet asszonypajtás másik dokit, stb.
Vagy pont azért, mert keveset kapott, elintézi, hogy sűrűn vissza kelljen menni hozzá "ellenőrző" vizsgálatra és úgyis megkapja a lóvét.

Egy ilyen sztori után nekem biztos ugrana a bizalmam... :no:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2069 Dátum: 2008.11.18 08:04:31 »
Hálás csak valami után lehetsz...
 :online2long:
Nálunk nem fogadott el előre semmit az orvos, utólag is ránk bízta. Előtte-utána-azóta is hihetetlenül korrekt volt!
Hát persze, miután látta, hogy a 10 db 10ezres helyett véletlenül 500 eurósokat raktatok a borítékba  :tt2:
Gabe 254.