Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243243 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2010 Dátum: 2008.10.22 22:48:09 »
Pont az egeszsegugy az egyik szent tehen..
Ez baj szerinted ? Maradjon is az. A betegeken ne nyerészkedjen senki.
Szerintem ez nagyon-nagy baj. Nem arrol van szo, hogy "nyereszkednek" a betegeken (bar ne ringasd magad illuziokban a betegseg  ma is az egyik legnagyobb uzlet) vagy sem, hanem arrol, hogy maradunk e a demagog kepmutatasnal ("ingyenes" brrr egeszsegugy) vagy kimondjuk ami mar nagyon reg igy van; akinek tobb penze van tobb egeszsege is van. Nezd azt az oldalat, hogy ma irrealisan sokat fizetsz egy olyan szolgaltatasert amit hacsak nem muszaj inkabb nem is veszel igenybe (magan fogorvos, nogyogy, belgyogyi mittudomen) ezzel szemben van olyan model is ahol nem fizetsz, de "ingyen" nem is igen kapsz semmit (en dolgoztam irorszagban ahol a a legmagasabb adosavban hazaviszed a bruttod cca 80%at. ha ebbol levonsz 5%-ot azert mar a legjobb minosegu egeszsegugyi ellatas jar)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2011 Dátum: 2008.10.22 22:51:47 »
Csak jelzem, még nincs gond, de a politikával óvatosan.
Aztat itten csak korlátozottan szeretjük.
De legjobb sehogy.
Mondom, még nincs gond.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2012 Dátum: 2008.10.22 23:28:26 »
Egy kisebb keresetűt nem lehet rosszabbul gyógyítani, mint egy jobban keresőt csak emiatt.
Hat szerintem ma engem sokkal rosszabbul gyogyitanak mint a Csanyit es sokkal jobban, mint egy tisztesseges (nalam tobbet dolgozo) paraszembert Szabolcsban.
Teccik nem teccik, ez van

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2013 Dátum: 2008.10.22 23:29:50 »
Csak jelzem, még nincs gond, de a politikával óvatosan.
Aztat itten csak korlátozottan szeretjük.

A politikat en is csak korlatozottan szeretem  :rockon:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2014 Dátum: 2008.10.23 00:07:54 »

The Money Masters I-II   (angol, DivX) A történelmet a hatalom megkaparintására és kiterjesztésére irányuló erőfeszítések alakították. Az 1700-as évek óta ennek módja a pénz forgalomba hozásának átjátszása magánbankoknak, amik a pénzt adósságként teremtik, így az adósság nagyobb a bankok felé, mint az általuk teremtett, még forgalomban levő pénzmennyiség. Eredmény: a társadalom menthetetlenül eladósodik, és a termelő vagyon megkaparintása, koncentrálása igen kevés kézben.
Ennek meghonosítása újabb és újabb országokban. Soha sehol nem kérdezték meg a népet, hogy akarnak-e olyan pénzrendszert, ahol örökké fizetniük kell a visszafizethetetlen adósság kamatait a bankárok felé ahhoz, hogy egyáltalán legyen pénz a gazdaságban. Ennek a bevezetése a megtévesztés (média-felvásárlás és manipuláció) és korrupció eszközeivel történt. A film, bár más országokra is kitér, alapvetően az USA gyarmatosítását mutatja be:

Ez megint egy olyan hsz, amire a válasz már kvázi automatikusan politizálás lenne  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2015 Dátum: 2008.10.23 11:45:48 »
Beszélgettem a fórum oldalain történő politizálásról személyesen tutinettel, szerintem világosak a határok és a mezsgyék e kérdésben. :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2016 Dátum: 2008.10.23 12:54:45 »
Beszélgettem a fórum oldalain történő politizálásról személyesen tutinettel, szerintem világosak a határok és a mezsgyék e kérdésben. :sorcerer:

Jaja, így volt. Megbeszéltük a nyugdíjpénztártémát is.

És végre egy dögös avatar-kép a verdádról! :10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2017 Dátum: 2008.10.23 15:37:44 »
Csak hogy kicsit szétoffoljam az off topikot :clap: gondoltam ma kiporszívózom az autót, mivel a megvétel óta talán félszer ha kivolt.
Le a garázsba, porszívó elő, becsületére legyen mondva 1mp-re beindul, majd se kép se hang, a hiba nem az én készülékembe van, levágta a biztosítékot, na most tudni kell, hogy a kapcsolótábla a garázs mögött van, a gondnok folyosóján, ill. ez múlt időbe értendő, mert a lakás közbe eladva, kínaiak vették meg, becsöngetek, (ilyen tejüveg ajtó van, tehát az árnyakat lehet látni, hogy mit csinálnak. :shifty:)
Első csöngetés: valaki kirohan a konyhából be a szobába, közbe halk tanakodás,
2. csöngetés (kisvártatva): semmi reakció, aztán néhány mp múlva két kicsi fej kibújik a sarok mögül :clap:
3. csöngetés: két kicsi fej eltűnik, na mondom így nem megyünk előrébb, bekiabáltam, hogy csak a biztosítékot akarom visszakapcsolni, mert nincs áram a garázsban, (megint tanakodás) majd megjelenik egy fiú, kinéz, mondja: bisztoszitász? Mondom nem, biztosíték, vissza kéne kapcsolni, jah, beenged, visszakapcsoltam azt szeva :winkiss:

Ja, a slusszpoén: a porcívó továbbra se ment, na én áramot szerelni nem fogok :surrender: úgyhogy akkor menjünk ki a kútra, kiállok, abba a pillanatba elkezd esni az eső :clap: :clap:
De azért jó napnak indult :yes:

Ui.: ezt a fotót a csengős játék közbe csináltam :clown:


[a csatolmányt egy admin törölte]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2018 Dátum: 2008.10.23 15:51:27 »
Erre egy közgazdász egyszer visszakérdezett, hogy mégis akkor kin, ha nem a bérből-fizetésből élőkön?
Nézzem szét az a közgazdász. Kik játszanak nagy pénzzel, hát nem a bérből élők és a nem a nyugdíjasok az biztos.
Ez rendben van, de hogy szeded be tőlük?
music     

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2019 Dátum: 2008.10.23 22:43:53 »
Politikamentes :)

Megy a szőke csaj az M7esen Kispolákkal. Egyszer csak kifogy a benzin. Szőke cica leáll a leállósávba.
Nem érti, hogy mi van, csak néz bután a csomagtartóba. Megáll mellette egy másik szőke, szinten polskival.
- Szia, mi a baj? Segíthetek?
- Húúúú, képzeld, kiesett a motor!
Mire a másik sugárzó arccal kinyitja a motorháztetőt.
- Tök jó, nekem pont van egy a csomagtartóban

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2020 Dátum: 2008.10.23 22:49:07 »
Ui.: ezt a fotót a csengős játék közbe csináltam :clown:
:clap: multikulti  :clap:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2021 Dátum: 2008.10.23 23:53:40 »
Szereltessétek ki a kapcsolót a közös térbe.


Közös térbe volt, csak "kitolták" az ajtójukat és elnyelték a táblát :ph34r: full szabálytalan, de senki se foglalkozik vele :turned:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2022 Dátum: 2008.10.27 16:41:04 »
Ui.: ezt a fotót a csengős játék közbe csináltam :clown:
:clap: multikulti  :clap:

Mégis, hányan lehetnek már BP-en  :eek: ? Unokatesómék az Örs mellett laknak, az ő házukban is már egy csomó lakásban kínaiak vannak. Vannak erről egyáltalán hivatalos számok?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2023 Dátum: 2008.10.27 19:21:34 »
Ui.: ezt a fotót a csengős játék közbe csináltam :clown:
:clap: multikulti  :clap:

Mégis, hányan lehetnek már BP-en  :eek: ? Unokatesómék az Örs mellett laknak, az ő házukban is már egy csomó lakásban kínaiak vannak. Vannak erről egyáltalán hivatalos számok?

Nemtudom, -túl sokan. Múlthéten a kőbányai úton mondtam is a mellettem ülőnek, hogy egy-két sárgán  még átmegyek - de aztán elugráltak. - Baromi fürgék tudnak lenni :D
 ( lazán kersztbe - hosszában rohangálnak a 2x2sávon)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2024 Dátum: 2008.10.27 19:27:46 »
Nemtudom, -túl sokan. Múlthéten a kőbányai úton mondtam is a mellettem ülőnek, hogy egy-két sárgán  még átmegyek

Sargan buntetlenul at lehet menni, de piroson mar nem  :hang: :death:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX