Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243116 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1965 Dátum: 2008.09.10 16:47:38 »
khm-khm...
Tipikus magyar írás, van igazság benne, de azért maga is hozzákanyarít egy adagot.
Szóval ketté kell választani a dolgot.
Az M7 hídja más tészta, mert ott a környékbeli polgármesterek hozzá nem járulása miatt - habár műszakilag nem feltétlenül volt indokolt - jogilag egyszerűen nem maradt más lehetőség,  kb. ugyanaz az eset, mint az M0 északi hídja, ahol Szigetmonostor csak azzal a feltétellel járult hozzá, ha ő kap egy külön kis hidat Szentendre felé (potom 4 milliárdért), még szerencse, hogy vannak jogi kiskapuk a zsarolás kikerülésére, de tovább ne ragozzuk, mert az már politika.
Az M6-nál azonban nincs mentség, ráadásul az ominózus alagutat a pécsi püspök is megáldotta...

Ami az M7-es völgyhídját illeti, én arra konkrétan büszke vagyok, valahányszor áthaladok rajta  :yes: ...

Az M6-os említett szakasza, ahogy leszilaci nagyon találóan írja, ugyan nem vezet át komoly szintkülönbségeken, de a lejtők szöge olyan, hogy arra nem lehetett volna autópályát építeni alagutak és hidak nélkül, túl meredekek lettek volna az emelkedők. Aki ismeri azt a terepszakaszt, tudja, miről beszélek. Más kérdés, hogy egy alternatív nyomvonallal az egészre nem lett volna szükség - a cikknek ez a része abszolút igaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1966 Dátum: 2008.09.10 16:53:05 »
Ami a nyomvonalakat illeti, az egyik régi szomszédom tervezőmérnök, többek közt az ő műve a szóban forgó M7-es útszakasz. Úgyhogy a kőröshegyi hídról biztosan tudom, hogy az adott helyzetben elkerülhetetlen volt, mellesleg én is szeretem azt a hidat. Viszont pár kilométerrel odébb az egyik kihajtó pontosan ott lett, ahol nekik a balatoni nyaralójukhoz a legideálisabb...
Tudnék mondani hasonló sztorikat vasútvonalakról, de az már politikus-rokont érintene, ezért nem mondom.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1967 Dátum: 2008.09.10 17:01:03 »
Ami a nyomvonalakat illeti, az egyik régi szomszédom tervezőmérnök, többek közt az ő műve a szóban forgó M7-es útszakasz. Úgyhogy a kőröshegyi hídról biztosan tudom, hogy az adott helyzetben elkerülhetetlen volt, mellesleg én is szeretem azt a hidat. Viszont pár kilométerrel odébb az egyik kihajtó pontosan ott lett, ahol nekik a balatoni nyaralójukhoz a legideálisabb...
Tudnék mondani hasonló sztorikat vasútvonalakról, de az már politikus-rokont érintene, ezért nem mondom.

Hát szerintem amíg a Fődön ember él, ilyen dolgok mindig is lesznek  :yes: ... Én is megtenném, ha olyan helyzetben lennék és megtehetném.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1968 Dátum: 2008.09.10 19:56:07 »
Teflonos kérdés: lelehet valahogy tiltani, hogy ismeretlen számról (alias magánszám) ne tudjanak hívni, szolgáltató vagy teflon függő?

Nem tudja valaki :helpsmilie:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1969 Dátum: 2008.09.10 19:58:57 »
Teflonos kérdés: lelehet valahogy tiltani, hogy ismeretlen számról (alias magánszám) ne tudjanak hívni, szolgáltató vagy teflon függő?

Nem tudja valaki :helpsmilie:
Hívásszűrés, ha van ilyen opció, és engedi ezt a beállítást, vagyis, hogy csak a teflonkönyvben szereplő számokat engedje be. NA akkor én sem hívlak, mert az én számomat sem írja ki... :sweatdrop:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1970 Dátum: 2008.09.10 20:01:33 »
NA akkor én sem hívlak, mert az én számomat sem írja ki... :sweatdrop:

De gondolom nem Te hívsz minden nap csont ugyanakkor és 2csengetés után leteszed :flowers:

Amúgy hétfőn kiírta a számod :sorcerer:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1971 Dátum: 2008.09.10 20:16:56 »
NA akkor én sem hívlak, mert az én számomat sem írja ki... :sweatdrop:

De gondolom nem Te hívsz minden nap csont ugyanakkor és 2csengetés után leteszed :flowers:

Amúgy hétfőn kiírta a számod :sorcerer:

Nem, csengetek, míg lesz valami. Ja igen, 7főn kiírta, mert engedtem. Amúgy alapból le van tiltva. De Téged is bevettelek a körbe, így mostmár ha hívlak, akkor Nálad jelzi a számomat. :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1972 Dátum: 2008.09.10 20:33:15 »
De Téged is bevettelek a körbe, így mostmár ha hívlak, akkor Nálad jelzi a számomat. :flowers:
A bizalom köre, mi?!  :tt2:
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1973 Dátum: 2008.09.10 20:34:03 »
De Téged is bevettelek a körbe, így mostmár ha hívlak, akkor Nálad jelzi a számomat. :flowers:
A bizalom köre, mi?!  :tt2:
:muhaha:  :ph34r: :ph34r: :clap: :1eye: :cool2: :tt2: :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1974 Dátum: 2008.09.10 21:22:51 »
Teflonos kérdés: lelehet valahogy tiltani, hogy ismeretlen számról (alias magánszám) ne tudjanak hívni, szolgáltató vagy teflon függő?

Nem tudja valaki :helpsmilie:

Ezt úgy lehet megcsinálni, hogy beállítod, melyek azok a számok, melyekről a teflon fogadhat hívást. Így a számkijelzés nélküliek automatikusan kiszorulnak - de persze mindenki más is, kivéve azokat, akik ugye engedélyezve vannak. Én ezt szoktam használni, de nem 100 % szerencsés megoldás, mert volt már olyan (nem egyszer), hogy barát hívott kölcsöntelefonról vagy épp vmiért kikapcsolt számkijelzéssel, és nem tudott elérni, pedig fontos lett volna  ::) ... Ráadásul nekünk az otthoni vezetékesünk számát sem írja ki a hívást fogadó telefon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1975 Dátum: 2008.09.10 22:21:20 »
Ezt úgy lehet megcsinálni, hogy beállítod, melyek azok a számok, melyekről a teflon fogadhat hívást. Így a számkijelzés nélküliek automatikusan kiszorulnak - de persze mindenki más is, kivéve azokat, akik ugye engedélyezve vannak. Én ezt szoktam használni, de nem 100 % szerencsés megoldás, mert volt már olyan (nem egyszer), hogy barát hívott kölcsöntelefonról vagy épp vmiért kikapcsolt számkijelzéssel, és nem tudott elérni, pedig fontos lett volna  ::) ... Ráadásul nekünk az otthoni vezetékesünk számát sem írja ki a hívást fogadó telefon.

Az sajnos nem jó, tehát -számomra- ismeretlen számról jöhet a hívás, csak rejtett számról ne.
Amúgy sejtem én, hogy mi lesz ez :detective: múlthéten egy nő felhívott (szintén zenész-rejtett számon)  hogy valami közvélemény kutatást végez, mondtam hogy most nem jó, de majd jövő héten felhívhat, ilyenkor általában leesik nekik hogy marhára nem akarok "véleményezni", azóta van ez, (kivéve hétvégén) egyszer felvettem, mert pont sms-t írtam, és ilyen kis dallam játszódott a vonal végén, aszem lambada, átgyakoroltam a tánclépéseket aztán leraktam mert unalmas volt percekig hallgatni ::) gondolom automata tárcsáz, azok meg ott ülnek aztán bekapcsolja nekik a hívásokat, csak kezd kicsit uncsi lenni a dolog :yawn:

Ui.: mondjuk azt továbbra se vágom miért jó ha össze-vissza 2-őt csörgetnek ???
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.10 22:25:55 írta Peti »

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1976 Dátum: 2008.09.10 22:23:54 »

A bizalom köre, mi?!  :tt2:

Sirály :clap: :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1977 Dátum: 2008.09.14 23:17:10 »
Tévedsz, a középkorban sokkal kevesebben értek meg magas kort. Az életforma és az egészségügyi ellátás "színvonala" miatt. Persze, voltak akkor is öregek. Csak éppen ritkaságszámba mentek. Megjegyzem, ma is jól látható az összefüggés a várható életkor és az adott ország életszínvonala között.
Kevesebben, de nem annyival, mint az a számok sugallják. Nézd végig az ismert emberek "dátumait", a 60-70 év sokkal jellemzőbb, mint a 30-40!
Az ismert ember nem jó példa, mert azok valszeg jobb körülmények között éltek, mint a pórnép.
De ha ismert, hát legyen: elég körbenézni a nagy zenészek között: Mozart pl? (oké, nem a sötét középkor...)

Nem nagyon van mit ragozni ezen... Régen tutira jóval nagyobb eséllyel kinyiffantál egy csomó minden miatt, mint ma. Wazz, elég volt elvágni a kezedet valami koszos cuccal. És off, annyi volt neked. És akkor a rengeteg betegségről még szót sem ejtettünk.

Amúgy az egyik horror számomra: abba belegondolni, hogy milyen kínokat állhattak ki a régi korok emberei a fogaik miatt  :eek:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1978 Dátum: 2008.09.14 23:21:10 »
Amúgy az egyik horror számomra: abba belegondolni, hogy milyen kínokat állhattak ki a régi korok emberei a fogaik miatt  :eek:

Ez érdekes módon nekem is azonnal beugrott. Ahol a borbély húzta a fogakat. Ott azt nem lehetett semmi egy jó kis gennyes gyulladás.

Azzal mindenesetre egyetértek, hogy a várható életkor az már születéskor eldőlt. Mert marhára nem mindegy volt, hogy az ember hol helyezkedik el a társadalmi ranglétrán.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.14 23:24:05 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1979 Dátum: 2008.09.14 23:45:02 »
Amúgy az egyik horror számomra: abba belegondolni, hogy milyen kínokat állhattak ki a régi korok emberei a fogaik miatt  :eek:

Ez érdekes módon nekem is azonnal beugrott. Ahol a borbély húzta a fogakat. Ott azt nem lehetett semmi egy jó kis gennyes gyulladás.

Azzal mindenesetre egyetértek, hogy a várható életkor az már születéskor eldőlt. Mert marhára nem mindegy volt, hogy az ember hol helyezkedik el a társadalmi ranglétrán.

Hát ja. Ma meg az nem mindegy, hogy melyik országba születsz... Kifogsz valami Bangladest vagy Afganisztánt, hát nem teljesen ugyanaz, mint mondjuk Dánia vagy Svájc  :whistling: ... Fogsz élni kb. bő feleannyi ideig.

Fogak: így-így, érzéstelenítésként max az jöhetett szóba, hogy berúgsz mint az állat, de itt megintcsak bejön a képbe az, hogy ha csóró voltál, akkor nem nagyon volt piád, amivel berúgj... Gyógymódként meg egyes-egyedül a húzás jött számításba.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.14 23:47:19 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )