Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251153 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2700 Dátum: 2009.03.29 00:18:12 »

És ha ilyen helyzetbe kerülsz elég elővenni, már a annak is erős a pszihikai hatása mivel a gázpisztolyt az igazitől még egy szakértőnek is nehéz megkülümböztetni 2-3 méterről.
Viszont minden egyéb normális helyzetben TILOS elővenni és mutogatni ! Erre ügyelni kell.

Ha elveszik a cuccost, az  minden csak nem garázdaság, sokkal inkább rablás....
És marha okos tanács a gázpisztoly is. Előveszed, aztán mégsem ijednek meg, el is veszik, és simán "lelőnek" vele. Nagy kaland.  :no:

Sajnos az ilyen szitukra igazán jó megoldás nincsen.

Ha rablásban folytatnák le az eljárást akkor nem lenne egy cigó se az utcán annyit kaphatna.
 De attól még rengetegen veszik a gázpisztolyt. És az ilyen kis koszos kormosok miatt. Ez tény. Hát el nem veszik arra vigyázni kell és gyorsan párat ellőni, utána nem lesz kedvük kötekedni az garantált.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2701 Dátum: 2009.03.29 08:07:08 »
Á, akkor nem pont 90-el kell menni, hanem annyival, hogy a kamionok ne előzzenek meg. De ez itt van valahol: tényleges 90-95 környékén.
nem biztos,h ilyen módon minimalizálod a kockázatot. :ph34r:
igen, lehet,h azon a sebességen érhet a legkisebb valószínűséggel baleset, de érhet baleset.
veszélyes üzem ez 130-nál és 90-nél is. ha durván komoly baj van, néha csak a szerencsén, őrangyalon, jóistenen (mindenki a szemlélete szerintit karikázza be) múlik.

Igaz! De nem is akartam ezzel az ellenkezőjét állítani. Amúgy szvsz pályán akkor vagy a legkisebb veszélyben, ha a zöm tempójával haladsz. Persze nyilván ekkor is leselkednek majd rád veszélyek - pl. valaki kivág eléd. De a kamion-tempónál meg kétségkívül benne van a pakliban, hogy felöklelnek hátulról, ahogy az veled is megtörtént  :wacko: ... És még a jobbik eset, ha ezt egy személyautó teszi, és mondjuk nem a mögötted lévő kamion elalvó/elbambuló/kávéval magát épp leforrázó (stb.) sőfőrje  :ph34r: ... Mert akkor aztán püré!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2702 Dátum: 2009.03.29 08:09:37 »
Ha rablásban folytatnák le az eljárást akkor nem lenne egy cigó se az utcán annyit kaphatna.
 De attól még rengetegen veszik a gázpisztolyt...

Már meg sem lepődök, hogy megint eléd kell kitenni a stop-táblát ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2703 Dátum: 2009.04.02 15:22:17 »
Felraktam a nyárigumákat :clap: :wheelchair:

Tegnap elmentem -volna- egy futómű-állításra, begurulok, full üres a műhely, mondja a főnök, most nem jó, legközelebb 2,5óra :excl: múlva van időpont :eek: de mondom ott a hely :flowers: nem jó! mert félre' várnak egy ügyfelet, (xóra37 volt) de mondom nem lehetne addig, lehet meg is csinálják mire megjön, meg különben is ha már késik várhat egy picit :whistling: ez nem így működik, be kell jelenkezni :nono: és mutogatja a tehén szájából kivett kis kockás füzetét, jah mondom akkor :fuk2:    Xéve oda járok, (egyszer se jelentkeztem, mindig utcáról estem be) de most voltam utoljára. :nonono:

Ma másik hely: még egy ezressel olcsóbb is az állítás :yes: faxa, bemegyek, egy autón éppen rajta a műszer, mondom mi a szitu, mondja: milyen autó :hmmmm:  -ott áll a kocsi 2,5méterre, látta hogy abból szállok ki :?: meg amúgy is NEM TÖKMINDEGY?? mondja jövő7 hétfőn tudja megcsinálni :eek: :eek: Miért, akkor érnek az abc vége felé vagy mi a bánat? :censored:

Azt hittem a tegnapi focimeccs=gigaszívásos dugó után lesz egy nyugodt(abb) napom, de nem :no: Újra befogom rakni a nyugtatót a kocsiba :taz:

--------------------------------------------------
Ugyanitt korrekt, jó futóműves kerestetik ::)

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2704 Dátum: 2009.04.02 15:46:06 »
Nem lett volna egyszerübb egy fix idöpontot kérni? Gondolom nem öt perc egy futomü beállitás. A mühely és az ügyfél is jobban be tudja osztani az idöt. Manapság már majdnem mindenhol idöpont kell. Ha megforditod a dolgot, lehet hogy neked se tettszene ha minden ügyfél csak ugy idöpont nélkül hozzád beesik, mert neki pont most van ideje.
Hmmm, és még a sok smiley-t meg ideget is megsporoltál volna.  ;)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2705 Dátum: 2009.04.02 18:34:19 »
Nem lett volna egyszerübb egy fix idöpontot kérni? Gondolom nem öt perc egy futomü beállitás.

Igen, nem 5perc hanem mondjuk 10. Amúgy persze hogy egyszerűbb lett volna, csak az értelmetlen dolgokat utálom, ha nincs ott senki akkor mi a jó bánatért nem állhatok be, azért mert jó Atyaúristent játszani meg x-patni? Ez igazi hungarikum.

Amin kiakadtam az inkább az hogy odajárok már jópár éve, két autót hordok (hordtam) hozzájuk, jattoltam is, úgy hogy tudom simán van olcsóbb hely náluk, ezek után elvártam volna egy kis protekciót, de nincs itt semmi baj, majd megcsináltatom máshol, nem én vagyok ő értük...
Amen

Amúgy Te mit csináltál volna?? Elzavarod a tuti fuvart, vagy vársz egy link, késő ügyfélre???

(bocs a sok szmájliért az előbb :szemez:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2706 Dátum: 2009.04.02 18:49:25 »
Peti, ne idegeskedj, hanem hívd fel ezt:
http://www.futomuallitas.hu/

Jeletkezz be, és kész. Én már vagy 15 éve ide hordom. Korrekt, normális fazon, nem horroráron.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2707 Dátum: 2009.04.02 20:03:46 »
Amúgy Te mit csináltál volna?? Elzavarod a tuti fuvart, vagy vársz egy link, késő ügyfélre???

Csak 10 perc egy futomü beállitás?  :?:
Nem zavartam volna el a tuti fuvart (mint ahogy neked is fel lett ajálva 2,5 ora mulva az idöpont) de nem vettem volna be senkit soron kivül. Talán a késö link ügyfél már telefonon jelezte is hogy késik. Viszont mit szolnál ha neked van egy idöpontod, és mivel pont egy dugo miatt pár percet késel, mire ott vagy már más van soronkivül a helyeden?
Az én szememben ez teljesen korrekt dolog.
Ach, ezen nem idegesiteném magam, mint ahogy Trotter ajánlotta (link), egyeztess egy idöpontot, és nyugodtan is el lehet mindent intézni.  ;)
(ja, meg a borravalo is felesleges)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2708 Dátum: 2009.04.02 20:14:04 »
én is megyek szomabton gumicserére már elöre félek mi lesz...
ott meg szigoruan érkezési sorrend van, nincs idopontkérés
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2709 Dátum: 2009.04.02 20:19:52 »
Mitöl félsz? Elöbb vagy ott, elöbb vagy soron  :D

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2710 Dátum: 2009.04.02 21:03:04 »
Peti, ne idegeskedj, hanem hívd fel ezt:
http://www.futomuallitas.hu/

Jeletkezz be, és kész. Én már vagy 15 éve ide hordom. Korrekt, normális fazon, nem horroráron.

Faxa :punk: útba is esik, kösz Trotter!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2711 Dátum: 2009.04.02 21:32:44 »
Csak 10 perc egy futomü beállitás?  :?:

Ha nem tököl az ember, meglehet csinálni 10perc alatt, de megtudom csinálni 45perc alatt is, ráadásul csak a kerékösszetartáson kellett -volna- állítani...


Idézet
...mint ahogy neked is fel lett ajálva 2,5 ora mulva az idöpont.

Teljesen szürreális, mit csináljak 2,5óráig? Fessem át a kocsit hupililára?

Idézet
Talán a késö link ügyfél már telefonon jelezte is hogy késik. Viszont mit szolnál ha neked van egy idöpontod, és mivel pont egy dugo miatt pár percet késel, mire ott vagy már más van soronkivül a helyeden?

Ezt én nem így látom, időpont pont azért időpont hogy időben odaérj, de inkább 5 perccel előtte, ha késnék 15percet (vagy kitudja mennyit) akkor teljesen normálisnak venném hogy bement már más helyettem, ugyanúgy ahogy ez egyszer a fodrászomnál is előfordult... ( :D)

(Olyan xóra:45körül mentem el onnan, tehát szűk 10percet voltam ott, senki sem jött, még az utcába se nemhogy a műhelybe.)

Idézet
(ja, meg a borravalo is felesleges)
Na ebben most már egyetértek, úgy voltam vele hogy pont az ilyen szituk miatt adok borravalót, ha valami gáz van, netán vissza kell menni, vagy mondjuk 'beesel az utcáról bejelentkezés nélkül, és pont késik a bejelentkezett' :whistling: akkor bevesznek mert van egy kis csókod, erről úgy látszik le kell szokni mert nem sokat ér...

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2712 Dátum: 2009.04.03 09:26:07 »
Peti, ne idegeskedj, hanem hívd fel ezt:
http://www.futomuallitas.hu/

Jeletkezz be, és kész. Én már vagy 15 éve ide hordom. Korrekt, normális fazon, nem horroráron.

Faxa :punk: útba is esik, kösz Trotter!
jó fej az öreg, nem kapkod, nyugis...viszont 3szor vittem vissza a yarist és még mindig nem áll egyenesen a kormány :flowers:
remélem csak yarist nehéz beállítani...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2713 Dátum: 2009.04.03 09:47:16 »
jó fej az öreg, nem kapkod, nyugis...viszont 3szor vittem vissza a yarist és még mindig nem áll egyenesen a kormány :flowers:
remélem csak yarist nehéz beállítani...

No igen. a Kormányt mindig utána kell állítani, és mindig balról 1 fokot....  Tudod miért van ez? Mert kívülről állítja egyenesbe, az ablakon benyúlva, onnan egyenes...

Nade, kiméssz a Megyerire, oszt ellenőrzöd. Majd vissza és állítja azonnal. Neki könnyű, bemegy alá, és oldja az anyát, korrigál és  :clap::D :D

Peti, majd figyelj erre!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2714 Dátum: 2009.04.03 10:06:44 »
3szor vittem vissza a yarist és még mindig nem áll egyenesen a kormány :flowers:
remélem csak yarist nehéz beállítani...

Ilyen autot sem szeretnék.   ;)