Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1567644 alkalommal)

1 tag és 6 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7080 Dátum: 2012.01.16 22:37:55 »
Lényeg hogy most megint elgondolkodtam ezen a benzin-gáz üzemen, legalább autopályán megspórolnám a matrica árát, bár ki tudja állambá mikor jön rá hogy gáznak is növelni kéne az árát. Nameg sok csomaggal szoktam olyankor utazni, így is ül a fara, hát még ha a gázpalack is ott lenne ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7081 Dátum: 2012.01.17 11:39:10 »
Én elég sokat járok Brüsszelben és azt tudom, hogy a lakásbérlet drágább, de például az élelmiszer nem lényegesen drágább (úgy értem nem többszöröse, hanem modjuk 30-50%-al drágább). Ezt azért mondom, mert pl a múlt héten is voltam kint és vásároltam egy supermarketben.
én meg itt lakom  :lol: de én meg az otthoni árakat nem ismerem. de mondom, itt négy főre 800 körül van a kaja + tisztítószerek havonta. úgy, hogy semmilyen készételt nem veszünk, feleségem mindent maga készít. én qúrva soknak érzem...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7082 Dátum: 2012.01.17 11:41:44 »
én meg itt lakom  :lol: de én meg az otthoni árakat nem ismerem. de mondom, itt négy főre 800 körül van a kaja + tisztítószerek havonta. úgy, hogy semmilyen készételt nem veszünk, feleségem mindent maga készít. én qúrva soknak érzem...

Sok is. Itthon mondjuk szerintem 4-600 euró körül jönne ki ez. Ezért mondom, hogy nincs többszörös különbség.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7083 Dátum: 2012.01.17 11:48:41 »
Ja-ja, ez a legtutibb  :yes: ... Van egy rokonom: svéd állampolgár, kapja a svéd nyugdíjat, és itthon él belőle. Nem rosszul  :D
Nekem meg van pár évnyi nyugdijjárulékbefizetésem Görögországban. Azután  ha nyugdijba megyek járna havi pár ezer Ft :yes:
Ahogy elnézem nem sok esélyem  van rá :devil: Szerintem ha a Magyar Nyugdijintézet benyujtja az igényt  [rohog] lesz.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7084 Dátum: 2012.01.17 15:10:38 »
én mindkettőt hagynám... [rohog] [rohog] :hmmmm: :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7086 Dátum: 2012.01.23 13:25:56 »
"Az utóbbi hetek sorozatos üzemanyagár emeléseit követően úgy tűnik végre fújhatnak egyet az autósok, hiszen az előttünk álló héten nagy valószínűség szerint csökkenni fognak az árak a hazai kutakon. A gázolaj esetében nagyobb, míg a benzinnél csupán kisebb árcsökkentésre kerülhet majd sor."

Eredmény:
- gázolaj: -5 Ft/l.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7087 Dátum: 2012.01.23 19:41:19 »
Az ilyenektől sem lesz épp olcsóbb az üzemanyag  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7088 Dátum: 2012.01.23 20:12:14 »
Az ilyenektől sem lesz épp olcsóbb az üzemanyag  ::)
Az a baj, hogy ez esetben én nem is a benzin ár miatt aggódom... én nem szeretnék Izraelért háborúzni, az tuti. És ahogy látom, mivel az iráni atom veszélyes Izraelre, az USA szövetséges egyből rávetette magát, és követi hűen az EU is mindenben... mi meg Nato és Eu tagok is vagyunk, ez a nagy helyzet.  :helpsmilie:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7089 Dátum: 2012.01.23 20:44:07 »
Az a baj, hogy ez esetben én nem is a benzin ár miatt aggódom... én nem szeretnék Izraelért háborúzni, az tuti. És ahogy látom, mivel az iráni atom veszélyes Izraelre, az USA szövetséges egyből rávetette magát, és követi hűen az EU is mindenben... mi meg Nato és Eu tagok is vagyunk, ez a nagy helyzet.  :helpsmilie:
hát ez nem egészen van így, az EU pont hogy a rengeteg arabja miatt sokkal mértéktartóbb. gondoljál csak a palesztinok elismerésére...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7090 Dátum: 2012.01.23 20:44:08 »
Az a baj, hogy ez esetben én nem is a benzin ár miatt aggódom... én nem szeretnék Izraelért háborúzni, az tuti. És ahogy látom, mivel az iráni atom veszélyes Izraelre, az USA szövetséges egyből rávetette magát, és követi hűen az EU is mindenben... mi meg Nato és Eu tagok is vagyunk, ez a nagy helyzet.  :helpsmilie:
Ó... régi sztori ez már. Izrael meg tudja oldani magától is a problémát (ahogy megoldotta már az épülő iraki atomerőmű esetében is, anno). Itt az olajról van szó... És leginkább tényleg arról, hogy Irán szeretné drágábban eladni az olaját.

Amúgy én személy szerint nem bánom, ha minden eszközzel megakadályozzák, hogy Iránnak atomfegyvere legyen. Egy ilyen eszeveszett rezsim irányította országnak ne legyen a kezében atomfegyver. Már csak azért sem, mert ugye Európától sincsenek annyira messze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7091 Dátum: 2012.01.23 20:51:03 »
Sok nem megbízható országnak van atomja, viszont Irán direkt Izraelre koncentrál vele. Annyira megoldotta Izrael, hogy az EU is bojkottálja az iráni olajat, és az eu katonái is már ott vannak az usa mellett.
De mindegy, neked legyen igazad, én csak annyit mondtam, hogy én személy szerint nem szeretnék sem háborúzni, sem atomot kapni, sem rettegni az utcán vagy repülőn.  :hug:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7092 Dátum: 2012.01.23 20:52:26 »
hát ez nem egészen van így, az EU pont hogy a rengeteg arabja miatt sokkal mértéktartóbb. gondoljál csak a palesztinok elismerésére...
Mértéktartó? Akkor miért vezet be embargót Irán ellen, és miért vannak a Perzsa öbölben ott, ahol Irán le akarja zárni az öblöt - francia és angol hadihajók?  :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7093 Dátum: 2012.01.23 21:23:52 »
Ákos, a Teljesen OFF topikban válaszolok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7094 Dátum: 2012.01.28 23:10:26 »
music