Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578730 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7125 Dátum: 2012.02.02 18:48:27 »
hát a mazda4 hónapja van meg, azalatt mentem 7000 km-t és tankoltam tízszer (ebben benne van az is, hogy kihoztam), ez "kicsit" más, mint az avéval volt :D az autós költségeim szinte már súrolják a cégautósokét :D
Képzeld mig itt csevegünk, helyette is kocsikáznál össze vissza :lol:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7126 Dátum: 2012.02.02 20:28:55 »
Csak tudnám hány Ft egy krumpli? :hmmmm:
Komolyan kérdezem :1eye:
az tök mindegy... lényeg a lényeg, mikor jobban ment a szekér, kevés pénzekért tankoltam, most meg telitankot nyomok..  :hug:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7127 Dátum: 2012.02.02 21:24:59 »
az tök mindegy... lényeg a lényeg, mikor jobban ment a szekér, kevés pénzekért tankoltam, most meg telitankot nyomok..  :hug:
dehát attól még nem autózol kevesebbet...én legalábbis minden hónapban ugyanakkor kapok ugyanannyi fizetést, úgyhogy tökmindegy, mikor tankolok...nem is értettem sose azokat, akik saját kocsit nem tankolnak tele...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7128 Dátum: 2012.02.02 21:28:39 »
dehát attól még nem autózol kevesebbet...én legalábbis minden hónapban ugyanakkor kapok ugyanannyi fizetést, úgyhogy tökmindegy, mikor tankolok...nem is értettem sose azokat, akik saját kocsit nem tankolnak tele...
Nekem régebben volt egy olyan elméletem, hogy az ember kevesebbet megy a kocsijával, ha 1/3-ig van a tank, mintha teli lenne.  :hug:
Ez olyan lélektani dolog. Ma meg csak melózni megyek vele,meg olyan kötelező dolgokra, ami nem opciós. Szóval nincs az, hogy unatkozunk, menjünk el ide meg oda, hisz teli van a tank.  :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7129 Dátum: 2012.02.02 22:00:45 »
Ha sose töltöd tele, nem tudhatod pontosan, mennyit fogyaszt az autód. A mostani autómnál például a BC nem megbízható, így arra nem lenne okos hagyatkozni. Most például 6,9-en áll, hát ha tényleg ennyi lenne...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7130 Dátum: 2012.02.03 08:37:29 »
Nekem régebben volt egy olyan elméletem, hogy az ember kevesebbet megy a kocsijával, ha 1/3-ig van a tank, mintha teli lenne.  :hug:
Ez olyan lélektani dolog. Ma meg csak melózni megyek vele,meg olyan kötelező dolgokra, ami nem opciós. Szóval nincs az, hogy unatkozunk, menjünk el ide meg oda, hisz teli van a tank.  :whistling:

Ez a "Palacz-féle" elmélet.  :D

Én akkor sem értettem, amikor annó felvetette, most sem értem.  Pontosabban értem én, csak nem tudok a logikájával azonosulni.  :hug:
Különbözőek vagyunk, nade túl unalmas lenne, ha mindenben mindig egyetértenénk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7131 Dátum: 2012.02.03 12:04:29 »
Egészen régen (25+ éve) tényleg volt ilyen nálunk is, hogy "most tele a tank, menjünk valamerre". De ez csak akkor állt, amikor a kocsit nem napi szinten használtuk, hanem amolyan hétvégi-kéthetenkénti beüzelemésben használtuk.
Most, hogy napi használatban van, így teljesen természetes, hogy a hónap bizonyos napján tele van, aztán meg fokozatosan lemegy 0-ra a range  ;)
A Corolla például nem volt teletöltve két évig, amíg az asszony otthon volt a gyerekkel, mivel csak ritkán indítottam be és egyszer-egyszer azzal mentem mumkába vagy bevásárolni. Akkor tényleg csak 15-20 literek kerültek bele alkalomadtán és az ki is tartott 2-3 hónapig.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7132 Dátum: 2012.02.03 12:20:01 »
Egészen régen (25+ éve) tényleg volt ilyen nálunk is, hogy "most tele a tank, menjünk valamerre".
Nálam ez volt még 4-5 éve is... Már azt is meggondolom, hogy az 1 km-re lévő Tacskóba vagy az 5 km-re lévő Auchanba bemenjek-e külön és igyekszem mindent egy út alatt lezavarni, összeszervezni a dolgokat nagyon. Rosszul is vagyok tőle.  :cry: :no: :nono: :ph34r:
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7133 Dátum: 2012.02.03 21:01:18 »
Ebben a csak néhány litert tankolok a majdnem üres tankba elméletben az is nehezítő körülmény, hogy gyakorlatilag állandóan napirenden kell tartani a tankolás lehetőségét, ami egy ponton túl engem idegesítene. Állandóan számolgatni kéne, hogy mi fér még bele, mikor töltsem meg - oké, hogy Palaczknak sokszor útba esik egy-egy kút, és az áraik sem nagyon különböznek - nekem jobb a békesség, meg hát a pontos fogyit is szeretem tudni, az Avensisnél elég megbízható volt a BC, de a Versoban nem az, a Corsában meg nincs is...
music     

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7134 Dátum: 2012.02.04 11:46:58 »
Mostanában nem volt gázolaj problémátok? Tegnap reggel a -14 fokban főnököm RAV4-esével 50-80-as tempóval tudtuk megtenni a Hajdúnánás-Gyöngyös szakaszt az M3-on. Friss tankolás után. A gyöngyösi Toyotánál üzemanyag szűrőt cseréltek és jelezték, hogy ez nem az első ilyen esetük aznap. Menet közben egy flakon STP adalék illetve a gázolajhoz kevert 4-5 % benzin sem segített semmit. Bár lehet, ennek köszönhető, hogy odáig eljutottunk. Szűrőcsere után, ugyanazzal az üzemanyaggal már semmi gond nem volt.
A RAV4-gyel ez a második ilyen eset volt, miközben a többi céges dízellel, - Skodák, Toyoták, Renaultok is - ugyanazon márkát tankolva semmi gond nem volt.
1.4VVti (2004)

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7135 Dátum: 2012.02.04 11:49:56 »
Sajna amúgy mégiscsak sikerült még az este két vállra fektetni a RAV4-et. Valami buta félreértés folytán a kutasnak sikerült több mint 10 liter benzint tölteni a gázolajra. Ilyenkor mi károsodik? Hogy lehet ezen segíteni?
1.4VVti (2004)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7136 Dátum: 2012.02.04 11:59:13 »
Sajna amúgy mégiscsak sikerült még az este két vállra fektetni a RAV4-et. Valami buta félreértés folytán a kutasnak sikerült több mint 10 liter benzint tölteni a gázolajra. Ilyenkor mi károsodik? Hogy lehet ezen segíteni?
Ki kell szedni!
Hugomnak C270 CDI-ből már többször beletöltöttek benzint. A kutas volt a hibás, az ő költségére kiszedték a benzint.
Én nem mennék egy métert se benzinnel vele. Max ha a szakszerviz garantálja , hogy nem gond a mennyiség.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7137 Dátum: 2012.02.04 12:16:24 »
Felhívtuk útközben a szakszervizt, ők azt mondták, hogy "maximum 5 % benzin".

Az esti "kutas afférnál" viszont nem voltam jelen. Összefutottam egy kollégával, aki éppen trélerért ment, hogy a "vezér" autóját a helyi Toyotához vigyék. Hogy be volt-e indítva az autó a nagy adag benzinnel, nem tudom. De talán nem károsodott semmi. Remélem.  :devil:
1.4VVti (2004)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7138 Dátum: 2012.02.04 12:59:20 »
Nálam ez volt még 4-5 éve is... Már azt is meggondolom, hogy az 1 km-re lévő Tacskóba vagy az 5 km-re lévő Auchanba bemenjek-e külön és igyekszem mindent egy út alatt lezavarni, összeszervezni a dolgokat nagyon. Rosszul is vagyok tőle.  :cry: :no: :nono: :ph34r:

Megéri havi szinten 1-2ezer forintért idegeskedni? Én inkább kifizetném ha ez a nyugalmam ára.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7139 Dátum: 2012.02.04 13:05:34 »
Felhívtuk útközben a szakszervizt, ők azt mondták, hogy "maximum 5 % benzin".

Az esti "kutas afférnál" viszont nem voltam jelen. Összefutottam egy kollégával, aki éppen trélerért ment, hogy a "vezér" autóját a helyi Toyotához vigyék. Hogy be volt-e indítva az autó a nagy adag benzinnel, nem tudom. De talán nem károsodott semmi. Remélem.  :devil:
Akkor a 10 liter mindenképpen több mint 5% (mégha csak az a 10 l hiányzott volna belőle akkor is)