Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 263543 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Suzuki
« Válasz #285 Dátum: 2005.08.24 16:20:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Nem tom, nekem hiányozna a csomagtér világítás, meg az autó arányaihoz képes bunkó nagy tükör. Tény abban a színben jól néz ki, meg fehérben. A dizájn tényleg sokat fejlődött, a korszakba illő, biztos sokan veszik emiatt, de az ára miatt inkább Dácsiát, meg Rönót, meg Fiatot vesznek majd.


Csomagtér-világítás csak a full-fapad alapváltozatban nincs . Úgysem olyat vennék - pl. kéne legyen benne klíma .

Fehérben a Swift ? Hát ... ebben nem értünk egyet , egy kisautó legyen vidám (tehát ne legyen se fehér , se fekete , se semmilyen szürke)  :) - dehát ez persze ízlés dolga .

A fehéret csak azé mondtam, mert a Yarisnak nem áll jól, viszont ha nincs pénze valakinek metálra, legalább ne szűrke legyen :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #286 Dátum: 2005.08.24 22:54:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát az én esetemben roppant egyszerű, hogy miért nem az van. Mert annyi pénzért, amennyim nekem volt, nem nagyon lehetett valóban jó állapotú dízel autót találni; és főképp nem olyat, amelynek elegendő lenne a teljesítménye számomra.

Kacérkodnék egy Avensis dízellel (előző), de ez a lendkerék-dolog, amit többen panaszoltak, egy kicsit elriaszt, és a dízelek zömmel külföldről behozottak, és nehéz kideríteni az előéletét.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #287 Dátum: 2005.08.24 22:57:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Persze, a dízelt többért lehet meghírdetni majd, de nem biztos, hogy előbb meg is veszik. Használtan elég kevés dízel fogy legalábbis szerintem, de cáfolj meg.

Megcáfollak.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #288 Dátum: 2005.08.24 23:06:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az új Swift bennem teljesen korrekt benyomást kelt - ráadásul nagyon jó színekben nyomják . Ha most új kisautót akarnék venni , komolyan gondolkodnék rajta .

Nem is annyit fogyaszt, mint a régi!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #289 Dátum: 2005.08.27 16:40:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Nem tom, nekem hiányozna a csomagtér világítás, meg az autó arányaihoz képes bunkó nagy tükör. Tény abban a színben jól néz ki, meg fehérben. A dizájn tényleg sokat fejlődött, a korszakba illő, biztos sokan veszik emiatt, de az ára miatt inkább Dácsiát, meg Rönót, meg Fiatot vesznek majd.


Csomagtér-világítás csak a full-fapad alapváltozatban nincs . Úgysem olyat vennék - pl. kéne legyen benne klíma .

Fehérben a Swift ? Hát ... ebben nem értünk egyet , egy kisautó legyen vidám (tehát ne legyen se fehér , se fekete , se semmilyen szürke)  :) - dehát ez persze ízlés dolga .

A fehéret csak azé mondtam, mert a Yarisnak nem áll jól, viszont ha nincs pénze valakinek metálra, legalább ne szűrke legyen :D


Ne is - hanem piros , sárga , kék , zöld  :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #290 Dátum: 2005.08.27 16:42:04 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az új Swift bennem teljesen korrekt benyomást kelt - ráadásul nagyon jó színekben nyomják . Ha most új kisautót akarnék venni , komolyan gondolkodnék rajta .

Nem is annyit fogyaszt, mint a régi!


És nem is töröd magad össze benne , amikor 30-al elütsz egy délibábot ,) ...

A régi azért evett olyan nagyon keveset , mert könnyű volt . De azért is törött annyira .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #291 Dátum: 2005.08.29 17:41:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És nem is töröd magad össze benne , amikor 30-al elütsz egy délibábot ,) ...
A régi azért evett olyan nagyon keveset , mert könnyű volt . De azért is törött annyira .

Ez pontosan így van; de hát: valamit valamiért...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #292 Dátum: 2005.08.29 17:44:33 »
Viszont még valami az új Swifthez. (Most nincs időm képeket belinkelni, de ha valakinke van fölös ideje, érdemes megtenni!)
Valahonnan nagyon gyanús volt a formája, mintha már láttam volna valahol. Na, ma jöttem rá, hogy hol van a kutya elásva. Az új Mini!
Teljesen ugyanaz a fazon, csak éppen a lámpatestek mások, és ezáltal nem lehet észrevenni...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #293 Dátum: 2005.08.30 22:34:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
És nem is töröd magad össze benne , amikor 30-al elütsz egy délibábot ,) ...
A régi azért evett olyan nagyon keveset , mert könnyű volt . De azért is törött annyira .

Ez pontosan így van; de hát: valamit valamiért...


Ja . Ha 500 kilós lenne , még kevesebbet fogyasztana . És már attól is összetörne , ha elütnél vele egy lepkét . Ahogy mondod : valamit valamiért !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #294 Dátum: 2005.08.31 09:54:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja. Ha 500 kilós lenne, még kevesebbet fogyasztana. És már attól is összetörne, ha elütnél vele egy lepkét. Ahogy mondod: valamit valamiért!

Hát nem is sorakoznak otthon a nemlétező garázsomban...
Egyébként ebből derül ki, hogy milyen benzinfalók (voltak) a Trabik, meg a Kispolákok, hiszen azok még ennél is könnyebbek voltak, és ennek ellenére a 7 liter alatti fogyasztás már jónak volt nevezhető, sőt nem egy trabantostól hallottam téli 10 literekről...
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Suzuki
« Válasz #295 Dátum: 2005.08.31 10:00:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja. Ha 500 kilós lenne, még kevesebbet fogyasztana. És már attól is összetörne, ha elütnél vele egy lepkét. Ahogy mondod: valamit valamiért!

Hát nem is sorakoznak otthon a nemlétező garázsomban...
Egyébként ebből derül ki, hogy milyen benzinfalók (voltak) a Trabik, meg a Kispolákok, hiszen azok még ennél is könnyebbek voltak, és ennek ellenére a 7 liter alatti fogyasztás már jónak volt nevezhető, sőt nem egy trabantostól hallottam téli 10 literekről...

Hát igen, nekünk a kispolák megevett 9 litert, 13 éves korában, és 80ezer kilóméterrel. Hasonló stílusban a Yaris 6 litert eszik :) De micsudi különbség :)
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Suzuki
« Válasz #296 Dátum: 2005.08.31 10:06:05 »
Idézetet írta: "KLaco"
De micsudi különbség :)

Hát az a több mint 20 év nagy idő... :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #297 Dátum: 2005.08.31 10:40:44 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "KLaco"
De micsudi különbség :)

Hát az a több mint 20 év nagy idő... :-)

ha még csak 20 év lenne - hiszen egy 20 éves Starlet nem fogyaszt ennyit, pedig nehezebb - de a Fiat 126 ennél jóval régebbi autó a Trabanttal egyetemben.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #298 Dátum: 2005.08.31 17:17:08 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja. Ha 500 kilós lenne, még kevesebbet fogyasztana. És már attól is összetörne, ha elütnél vele egy lepkét. Ahogy mondod: valamit valamiért!

Hát nem is sorakoznak otthon a nemlétező garázsomban...
Egyébként ebből derül ki, hogy milyen benzinfalók (voltak) a Trabik, meg a Kispolákok, hiszen azok még ennél is könnyebbek voltak, és ennek ellenére a 7 liter alatti fogyasztás már jónak volt nevezhető, sőt nem egy trabantostól hallottam téli 10 literekről...


Nem voltak azok benzinfalók a maguk idejében . Mindkét autó gyakorlatilag az ötvenes évek technikáját képviseli - ugye , a Trabant 601 gyakorlatilag a P 50-es evolúciója , a Kispolák (azaz a Fiat 126) pedig az ötszázas továbbfejlesztése . Mármint műszakilag . Az akkori mezőnyben pedig minden átlagfogyasztás , ami lényegesen 10 liter alatt volt , igen kicsinek számított .

Ráadásul ezeknél az autóknál gyakori és gondos beállításra , és kínosan precíz karbantartásra volt szükség ahhoz , hogy hozni tudják a "bennük lévő" potenciálisan legkisebb fogyasztást .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Suzuki
« Válasz #299 Dátum: 2005.09.01 00:58:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem voltak azok benzinfalók a maguk idejében. Mindkét autó gyakorlatilag az ötvenes évek technikáját képviseli - ugye, a Trabant 601 gyakorlatilag a P 50-es evolúciója, a Kispolák (azaz a Fiat 126) pedig az ötszázas továbbfejlesztése.

Akkor nem volt sok, de nem kevés még ma is szaladgál az utakon. A szegényegnek még ma is ez az egyetlen autó lehetőség.
music