Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4089748 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22876 Dátum: 2014.04.11 18:37:36 »
Sokat mond ez az egy gondolat:
"...bár a gyártók a gördülési ellenállás, illetve nedves úton fékezhetőség A-G közötti osztályzását, valamint az abroncs elhaladási zaját is meg kell, hogy adják, azokat saját maguk jelölik meg, s bizony nem minden esetben korrelálnak méréseinkkel."
Pedig a nép nagy része ez alapján választ a gumik között, ha az ár és a méret stimmel. És sajna a gyártók is a cimkére fognak gyúrni, minél közelebb legyenek az 'A' jelhez.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22877 Dátum: 2014.04.11 21:03:12 »
Az a baj, hogy a legtöbb embernek fogalma sincs a csúszáshatárról. Szárazon nem szoktak megcsúszni, ott abszolút nincs tapasztalat, esőben bizony már tapasztalhatták, na akkor jól megijednek és úgy néz ki rohannak megvenni a legjobb esőgumit, mert juj, majdnem meghaltunk. Télen meg a legdrágább tesztgyőztes gumikkal is csak az esp tartja őket az úton, ott meg a traction control lámpa állandó villogása hozza rájuk a frászt és gondolom hangosan szidják, hogy a tesztgyőztes drága gumi is milyen sz@r, az sem ér semmit, mert ajaj csúszunk, de azt sem érzi, csak a lámpa villogásából érzékeli, vagy a sípolásból/bimbammolásból (de utálom azokat az autókat, amik kikapcsolt esp-nél bimbammolnak amikor már beavatkoznának, ha be lennének kapcsolva)! Azt azért jó látni, hogy sokan nem sajnálják a drága gumigarnitúrára a pénzt, de sokszor az az érzésem, hogy hamis illúziókba kergetik magukat azzal, hogy ha megvették a drága gumit, akkor az majd minden jövőbeni vészhelyzetet megold helyettük, ahogy írtad te is, ha meg balesetet szenvednek mégis, akkor a gumi a hibás.
Én ugyanezt szoktam mondani a töréstesztek, és a biztonsági kütyükkel telezsúfolt autók kapcsán, azaz hamis (túl)biztonságérzetet kelt - Titanic-effektus. Pedig ezek nem tolják ki a fizikai határokat, csak a gyakorlatot jobban közelítik az elmélethez, sőt néha még azt sem.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22878 Dátum: 2014.04.12 10:56:08 »
Gondolkodom új légnyomásmérő beszerzésén, úgy tűnik az eddigi kezdi beadni a kulcsot.
Két lehetőség van, vagy átszaladok a szomszéd Conradba egy Dunlopért (csak nem lehet olyan gagyi ha adja hozzá a nevét), vagy irány a HomárShita tobzódni a fémvázas, bőrtokos analóg, digitális kütyük között.
Van valami bevált márka?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22879 Dátum: 2014.04.12 18:27:50 »
Na végén vettem egy ilyet a HomárShitában: a régi 2.2 bart mutatott, ez az új 35 PSI-t (2.5). Már csak arra kell rájönnöm, melyik gombbal lehet váltani a mértékegységek között, mert ugye looser manualt nem mellékeltek, az egyetlen gombjával meg csak ki-bekapcsolni lehet, semmi lenyomva tartom ficsör nincs.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

TZoli

  • Vendég
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22880 Dátum: 2014.04.12 18:50:18 »
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_16_abroncsot_vetettunk_ossze_a_hungaroringen-12139

Végre....
Annak viszont kifejezetten örülök, hogy az öcsém magától rájött/tapasztalta hogy nem jó a négyévszakos gumi (Sava Adapto HP) , hiába 1 éves és nem futott 2e km-t sem, nyúlik/sodródik aszfalton ezekben a 20 fokokban már, véleményem szerint sz.rt sem ér...csak ugy surrog lassú tempónál amikor szedi alá a kormányt.
Télen nem is engedtem ezzel menni, tettem rá normális téli szettet. De nyárra sem megoldás ez..

Még tavaly vettük ezzel a gumiszettel ezt a kocsit idősebbektől, akik sajnos valahol hagyták magukat rábeszélni arra a butaságra mint a négyévszakos gumi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22881 Dátum: 2014.04.12 19:13:01 »
Na végén vettem egy ilyet a HomárShitában: a régi 2.2 bart mutatott, ez az új 35 PSI-t (2.5). Már csak arra kell rájönnöm, melyik gombbal lehet váltani a mértékegységek között, mert ugye looser manualt nem mellékeltek, az egyetlen gombjával meg csak ki-bekapcsolni lehet, semmi lenyomva tartom ficsör nincs.

Ha hosszan nyomod, akkor vált elvileg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22882 Dátum: 2014.04.12 19:53:32 »
Ha hosszan nyomod, akkor vált elvileg.
Próbáltam, amint felengedem ki-bekapcsol, de még próbálgatom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22883 Dátum: 2014.04.12 21:48:39 »
Végre....
Annak viszont kifejezetten örülök, hogy az öcsém magától rájött/tapasztalta hogy nem jó a négyévszakos gumi (Sava Adapto HP)
Ellent kell mondjak. Debica Navigator volt a tesztben négyévszakos gumi. Azt azért nem kell ecsetelnem, hogy a Debica a 4évszakosok közt sem etalon. A Sava Adaptoval nekem is vannak gondjaim, sokkal rosszabbnak tűnik, mint a GY Vector volt, az viszont az én használati körülményeimnek teljesen megfelelt.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.12 21:52:20 írta music »
music     

TZoli

  • Vendég
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22884 Dátum: 2014.04.12 22:56:19 »
az viszont az én használati körülményeimnek teljesen megfelelt.

Nagypapás tempóban... Majd ha adódik egy váratlan akadály ami előtt meg kell állnod vagy kitérned és nem bírsz, pedig egy minőségi nyárival vagy télivel meg tudtad volna oldani akkor elgondolkozol. Már 1-2 méter is sokat számít ha kocc van.  Soha ne történjen meg!!! de esetleg valamelyik gyereked sérül az autóban emiatt.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22885 Dátum: 2014.04.12 23:14:46 »
Ma tettem egy kis túrát egy garnitúra felni miatt. Sajnos az eladó nem volt túl korrekt, az elmondása alapján az egyik felni kicsit ütött, de ezt görgőzték és már hibátlan. E helyett a javított felni pereme is sérült volt, láthatóan fel lett töltve, egy másik pedig még ütött, ez nem volt kijavítva. Így otthagytam az egészet.
Szóval továbbra is keresek R16x7 5x100 ET45-ös (vagy 6-6.5 széles, ennek megfelelően kisebb ET-jű) alufelniket.
Ha valaki tud eladó ilyenről kérem szóljon.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22886 Dátum: 2014.04.13 00:11:21 »
Próbáltam, amint felengedem ki-bekapcsol, de még próbálgatom.
Na végül sikeredett ezzel a még hosszabban nyomással. Azért írtam neki egy mailt, mert mellékelhettek volna egy lúzer gájdot, van ott még pár menüpont.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22887 Dátum: 2014.04.13 22:50:53 »
Nagypapás tempóban... Majd ha adódik egy váratlan akadály ami előtt meg kell állnod vagy kitérned és nem bírsz, pedig egy minőségi nyárival vagy télivel meg tudtad volna oldani akkor elgondolkozol. Már 1-2 méter is sokat számít ha kocc van.  Soha ne történjen meg!!! de esetleg valamelyik gyereked sérül az autóban emiatt.
A Vectorral? Sosem gondoltam rá, hogy "csak " egy 4évszakos garnitúra van az autón. A Savaval ezt sűrűbben tapasztalom...
music     

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22888 Dátum: 2014.04.14 10:22:07 »
215/45 R17 méretben milyen nyári gumit ajánlotok?
Nem száguldozok, autópályán nem járok, így sebesség indexből elég a legalacsonyabb.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22889 Dátum: 2014.04.14 11:45:31 »
Nagypapás tempóban... Majd ha adódik egy váratlan akadály ami előtt meg kell állnod vagy kitérned és nem bírsz, pedig egy minőségi nyárival vagy télivel meg tudtad volna oldani akkor elgondolkozol. Már 1-2 méter is sokat számít ha kocc van.  Soha ne történjen meg!!! de esetleg valamelyik gyereked sérül az autóban emiatt.
És tegyünk fel minden évben új téli gumit is, mert ugye az is jelentősen romlik egy év alatt és hát az az 1-2 meter is sokat számít... Vagy annyira azért nem?
(Tapasztalatom GY UG7-re vonatkozik új és ~1 éves kora között.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius