Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1158805 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #315 Dátum: 2004.05.12 08:17:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "Palaczk"

Jaja , jó kis cucc volt az  :shock:  ... Nem is árulják már , én legalábbis egy ideje nem láttam sehol . Pedig arra , amire kitalálták (festékmarás) első osztályú volt - csak nagyon ésszel kellett vele bánni  :?


Pl. óvatosan jól kifigyelve, hogy senki ne lássa mikor leöntik a zsír új BMW-t a lakótelepen  :lol:


Hhhhúúú , hát a Kromofággal lelöttyintés csakugyan az egyik legegyszerűbben kivitelezhető , és ugyanakkor a leggonoszabb ***ás , amit egy autóval (pontosabban a gazdájával) szemben el lehet követni  :shock:


Na ja de a kakaós tej se rossz ha már nincs kéznél kromofág :twisted:
Igen én is nagy bunkóságnak tartom... de ide sorolhatnék bármit ami más értékében szándékosan kárt tesz :shock:  Undorítónak tartom ezt a megdöglött a tehenem dögöljön meg a szomszédé is hozzáállást.
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #316 Dátum: 2004.05.12 08:51:43 »
Én írtam vhol a coláról, hogy a csontot megpuhítja pár hét alatt.
Asszem a kalciumot bontja le vagy tünteti el. Nem vagyon kémiazseni :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #317 Dátum: 2004.05.12 08:57:19 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Én írtam vhol a coláról, hogy a csontot megpuhítja pár hét alatt. Asszem a kalciumot bontja le vagy tünteti el. Nem vagyon kémiazseni :-)

Igen, de nem erre gondoltam, valaki kifejezetten azt írta pont Rád reagálva, hogy vízkö ellen is jó.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #318 Dátum: 2004.05.12 09:02:57 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Én írtam vhol a coláról, hogy a csontot megpuhítja pár hét alatt.
Asszem a kalciumot bontja le vagy tünteti el. Nem vagyon kémiazseni :-)

A savas anyagok oldják a sóféléket (általában) Minél savasabb, annál jobban. A kalcium nem bomlik, mert elem, a sav kioldja a csontból  :lol: De nemcsak a kalciumot, hanem egyéb szervetlen összetevőket is. Így a csontban csak a szerves mátrix marad hátra, ami egy lágy szövet.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #319 Dátum: 2004.05.15 01:41:04 »
Voltam alvázmosatni. Nem jó helyre mentem, - csak pont útba esik, így legalább nem került extra benzinbe - mert szép kis árat kért. 2300 volt kiírva, de mivel számlát kértem, kiderült, hogy ez nettó ár, és 2880 volt a vége. Ehhez azért pofa kell - nem is megyek oda soha többé!
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #320 Dátum: 2004.05.15 08:19:56 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "SZegecs"
Én írtam vhol a coláról, hogy a csontot megpuhítja pár hét alatt.
Asszem a kalciumot bontja le vagy tünteti el. Nem vagyon kémiazseni :-)

A savas anyagok oldják a sóféléket (általában) Minél savasabb, annál jobban. A kalcium nem bomlik, mert elem, a sav kioldja a csontból  :lol: De nemcsak a kalciumot, hanem egyéb szervetlen összetevőket is. Így a csontban csak a szerves mátrix marad hátra, ami egy lágy szövet.  8)


na hát ennyire nem értek hozzá, de legalább ezt is tudom :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #321 Dátum: 2004.05.15 20:58:02 »
Idézetet írta: "music"
Voltam alvázmosatni. Nem jó helyre mentem, - csak pont útba esik, így legalább nem került extra benzinbe - mert szép kis árat kért. 2300 volt kiírva, de mivel számlát kértem, kiderült, hogy ez nettó ár, és 2880 volt a vége. Ehhez azért pofa kell - nem is megyek oda soha többé!

És ennyi pénzért legalább szivaccsal, kefével és minden csodaszerszámmal mosta le, vagy csak ráengedte a vizet 40 barral?  :shock:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #322 Dátum: 2004.05.15 21:42:22 »
Nem tudom ki hogy van vele, én nem sajnálom az autót gépi mosóban mosatni. A RAV4-et és a Starletet is ott szoktuk mosni. Az OMV mosói váltak be nagyon. Egy ezresért úgy lemossa, hogy még pöttyös sem szokott lenni az ablak se! Hiába nézem napfényben, nem látszanak rajta karcok, még olyan nagyon aprók se...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #323 Dátum: 2004.05.15 21:58:31 »
Én sajnálom, úgyhogy kézzel mosom. Van egy hely, ahol 500-ért kikapcsolják az automatát a pénzbedobós nagynyomásúból, és szabad a pálya.  :lol:  Ma este voltam, 7-kor nem volt már senki, úgyhogy 1 óráig tudtam mosni. Bár a bogarak leszedésére az elejéről már nem volt türelmem... De azért csili-vili lett  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #324 Dátum: 2004.05.15 22:55:33 »
Idézetet írta: "whis"
És ennyi pénzért legalább szivaccsal, kefével és minden csodaszerszámmal mosta le, vagy csak ráengedte a vizet 40 barral? :shock:  8)

Csak ráengedte.  A végén nyomás nélkül slaggal is átmosta, itt-ott a kezével is besegítve.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #325 Dátum: 2004.05.15 22:56:55 »
Gépi mosó : a Carina egyáltalán nem szereti . Ősszel hosszadalmas , verítékes munkával ragyogóra políroztam a gépet . A legdurvább karcokat leszámítva makulátlan lett ! ... A tél folyamán kábé egy tucatszor megjártam vele a gépi mosót (egy amúgy új , meglehetősen hatékony és ugyanakkor kímélőnek tűnő IMO állomást) - és a kocsi teljesen opálos lett , sokkal csúnyább , mint polírozás előtt volt  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #326 Dátum: 2004.05.15 22:58:28 »
Idézetet írta: "music"
Voltam alvázmosatni. Nem jó helyre mentem, - csak pont útba esik, így legalább nem került extra benzinbe - mert szép kis árat kért. 2300 volt kiírva, de mivel számlát kértem, kiderült, hogy ez nettó ár, és 2880 volt a vége. Ehhez azért pofa kell - nem is megyek oda soha többé!


Ez gáz  :x  ... Én itt Pécsett tudok helyet , ahol 1500-ért lemossák az alvázat - alaposan és szépen  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #327 Dátum: 2004.05.15 23:00:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez gáz  :x  ... Én itt Pécsett tudok helyet , ahol 1500-ért lemossák az alvázat - alaposan és szépen  :!:

Lett volna itt is, csak messze tölem, és idöt akartam spórolni. Azt sikerült, pénzt nem.
music     

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #328 Dátum: 2004.05.16 08:21:58 »
A profik hogyan és mivel tartják karban az ajtón (pl. Corolla) lévő, nem színre fújt műanyag védőcsíkot? Először a fényezést kezelitek és utána a műanyagot vagy fordítva? Mit kezdtek a két felület találkozásával?
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #329 Dátum: 2004.05.16 17:26:49 »
Idézetet írta: "dió"
A profik hogyan és mivel tartják karban az ajtón (pl. Corolla) lévő, nem színre fújt műanyag védőcsíkot? Először a fényezést kezelitek és utána a műanyagot vagy fordítva? Mit kezdtek a két felület találkozásával?


A nem fényezett műanyagot műanyagápolóval kell kezelni (ugyanazzal , mint amivel a műszerfalat) , méghozzá a fényezés polírozása/waxolása előtt - különben nehéz lesz eltávolítani az esetlegesen a műanyagra jutó polírpasztát , ami csúnya fehér nyomokat hagy rajta . Arra kell törekedni , hogy polírpaszta/wax ne kerüljön a fényezetlen műanyag felületekre ,
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )