Szerző Téma: IS (Altezza)  (Megtekintve 737898 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2790 Dátum: 2011.07.02 10:47:51 »
Sziasztok!

Lexus IS200-as (I. generáció `99-`05) vásárlásán gondolkodom. Ez ügyben kérném a segítségeteket.

Nem tudom melyik típust kivitelt érdemes választani...
Van ugyebár az IS SPORT és van a normál IS200 automata váltóval. Melyiket érdemes választani?
A SPORT mellett sok minden szól (sper difi, gyárilag keményített futómű, fém pedálok (gyári), hátsó sötétítés (gyári), 6 sebességes váltó).
A normál mellett pedig talán a tempomat szól... Ha jól láttam az a SPORT-ban nincs. Az automomata váltóval mennyivel több a fogyasztása mint egy kézi váltósnak?
Ill. itt nincs megerősített futómű. A magyar utakra nem lenne hátrány egy megerősített futómű...
Viszont ami meg a normál IS mellett szól, hogy ezek valószínűleg nincsenek annyira széthajtva mint az IS SPORT. Gondolom az IS SPORT-ot általában arra vették...

Nem tudom melyiket érdemes választani...         

Ill egyre több jobbkormányos IS-t láttok. Ezekről mi a vélemény? Az itthoni autókhoz képest nagyon olcsók...
Amennyire tudom, minden további nélkül forgalomba is helyezhetőek, rendes magyar rendszámmal (nem csak ideiglenessel).
Csak az a jobbkormány... Valakinek van tapasztalata jobbkormányos autót vezetni? Mennyire nehéz azt megszokni? A másik pedig az alkatrészek. Mennyiben különbözik egy balkormányostól? Sok alkatrészt kellene hozzá külön megrendelni azért mert jobbkormányos?
Szerintetek érdemes ilyenbe gondolkodni vagy felejtős?

Ha tudtok egy jó állapotú IS-t, azt nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
IS (Altezza)
« Válasz #2791 Dátum: 2011.07.02 11:34:11 »
Bár az IS terén elég hiányosak az infóim, de tudtommal a sima nem Sport-ból is létezett kézi (ugyanúgy 6 gangos) váltó. Szépen duruzsoló 6 hengeres motor, a simát is jól megkergették a tulajok, elhiheted.  ;)
Keményebb rugózás magyar utakra? Bár amíg nem száll el az ember a kerekeket illetően (18-19 és társai), addig azt mondom talán még vállalható. Az Avensis alatt 215/45 17-es gumik vannak, és lehet érezni vele az utak aktuális állapotát...

Jobb kormányos autó esetén ha nem ül valaki melletted (jelen esetben a bal 1-ben), akkor 1-1 előzésnél elég nehéz dolgod lehet, persze mindent meg lehet szokni. Műszakiztatás előtt ha jól tudom a lámopákat kellene (vagy inkább illene?  :hmmmm: ) kicserélni, hiszen mivel az út rossz oldalára vannak kalibrálva, eléggé zavaró lesz a szembejövőknek.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2792 Dátum: 2011.07.02 12:04:06 »
Köszi az infót!

Általaban amiket most a neten láttam, azok vagy Sport vagy pedig normal kivitel automata váltóval.
Azt nem is tudtam, hogy felniméretben van is különbség a két kivitel közt  :hmmmm:
Azt gondoltam, hogy csak az erősített futóműben. Én úgy gondolkodtam, hogy az jobban bírja a stapát... De ha ahhoz nagyobb felniméret is jár...  :hmmmm:

Ahhoz, hogy forgalomba lehessen helyezni a jobbkormányost persze vannak olyan dolgok, amiket cserélni kell (mint pl. amit Te is említettél az első lámpák). De sok mindent nem kell cserélni. De annyival olcsóbbak, hogy ha mindent beleszámol az ember (regadót is) akkor is a magyar autó árának max. feléjért üzembe van helyezve.
Hát igen, az az előzés... Elvileg szerintem az is megszokható, nem kell az előttem haladód annyira utolérnem. Kicsit lemaradok és akkor már van időm biztonságban kinézni..
De persze ez csak az elmélet. Gyakorlatban lehet, sőt biztos, sokkal nehezebb megszokni...   
 


KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2793 Dátum: 2011.07.02 12:08:52 »
Igen, most láttam, hogy van olyan IS is, ami nem Sport verzió de kézi váltós.
Kösz az infót!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2794 Dátum: 2011.07.02 13:33:37 »
Sok olyan IS Sport-ot hirdetnek, ami nem is Sport, legalábbis sper gyakran nincsen benne.

A kézi / automata kérdést neked kell eldönteni. Az IS azért nem egy sportautó, "csak" egy átlagosnál kicsit jobban motorizált sedan, így jól illik hozzá mindkét váltó. Bár én sportautóban is az automatát preferálom.  :innocent:
A kézi mellett az szól, hogy ezt a váltót az egyik legjobb kézi váltónak tartják, az automata mellett meg a kényelem.

Jobb kormányos kocsival itthon közlekedni szerintem erősen kompromisszumos megoldás. Hoztam haza Angliából jobbos kocsit. Autópályán mindegy, milyennel jársz, de országúton és városban a jobbra tartás miatt sok lesz az olyan szituáció, ahol sokkal rosszabbul tudod átlátni a forgalmat.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2795 Dátum: 2011.07.02 13:53:10 »
Köszönöm!

Az automata váltó konkrétan ebben a kocsiban mennyire megbízható? Hajlamos a meghibásodásra? Milyen gyakran szokott vele gond lenne? Ha gond van vele a javítatása költséges nagyon?
Igen, az a jobbos autó kérdése biztos nem egyszerű. Meggondolandó nagyon. Csak annyira csábító az az ár... 

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2796 Dátum: 2011.07.02 14:04:40 »
Ezekben 4 vagy 5 sebességes hagyományos automata váltók vannak, én nem tudok jellemző meghibásodásról. A motor teljesítménye és nyomatéka sem akkora, hogy ez problémát okozzon a váltónak.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2797 Dátum: 2011.07.02 17:43:46 »
Peety autója elkelt már? :hmmmm: Az nagyon szép állapotú gép :yes:
Szerk: beadta kereskedésbe?
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.02 17:46:40 írta Kgabe »
Gabe 254.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2798 Dátum: 2011.07.02 18:19:55 »
Ezt az autót ajánlotta egy másik clubtárs is. Kiderült, hogy az az autó egy clubtársé.
A képek alapján gyönyörűnek tűnt nekem is, de mikor láttam, hogy kereskedésben van tovább nézegettem...
De most, hogy kiderült egy clubtársé... Érdemes komolyan fontolóra venni.
Már küldtem is egy pü-t.  :innocent:
Kíváncsi vagyok, hogy megvan-e még...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2799 Dátum: 2011.07.02 20:04:08 »
Amúgy amennyire tudom, a kocsi Luxemburgból (?) jött kb 3 (?) éve. A km stimmel, mert Peety jellemzően hobbiautónak használta. A céges Fiestába gyűjtögette szorgosan a km-eket...
Gabe 254.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2800 Dátum: 2011.07.02 20:27:49 »
Köszönöm az infót!

Egyre jobban érdekel az autó...
Ezek szerint az autót nyugodt szívvel meg lehet vásárolni, nem zsákbamacska.
Remélem még nem késtem le róla és megvan még.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2801 Dátum: 2011.07.07 20:57:18 »
No most már tényleg elkezdődik a klímás időszak, és bár már eddig is lehetett volna használni, de én elég ritkán tettem, mert hűvős mélygarázsból kiállva mire odaérek általában a célomhoz, addig még nem tudott felmelegedni a kocsi (meg nem is szeretem a klímát, ha lehet, akkor inkább tetőablak...)

Mivel ma ebédnél napon állt a gép, benyomtam a rövidebb táv ellenére is az ac-t és mikor leálltam, majd később újraindultam órák után (kikapcsolt klímával), akkor éreztem enyhén a tipikus klíma szagot. Annyira nem zavar, meg lehet ez normális is, mindenesetre gyanítom, hogy nem volt még nagyon tisztítva a rendszer...

Tudtok esetleg vmi jó helyet Bp-en ahol át lehet tisztítani gyorsan? Misi, 2-3000 km múlva kell menjek a 105-ös szervízre, Ti csináltok ilyet? Ha igen, mennyiért? (220d)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2802 Dátum: 2011.07.07 21:58:49 »
Most van éppen klíma akció a reálnál, de azért máshol is kérdezz körbe az árakról.
Misi egy ideje nem ír a fórumra, de a szalonban megtalálod.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2803 Dátum: 2011.07.19 16:29:07 »
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: IS (Altezza)
« Válasz #2804 Dátum: 2011.07.19 16:39:33 »
Ex IS300 tulaj :)