Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306222 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2235 Dátum: 2009.12.04 20:50:06 »
Azon lehet vitatkozni, hogy átverték-e e a vevőt a szervízzel vagy sem. Ha azt ígérték, hogy a kocsi vezetett szervízkönyves, akkor az eladó felelőssége a dolog.

Aligha hiszem, hogy egy használtautó kereskedésnek (még ha az egy márkakereskedéssel együttműködik is) folyamatosan szervizelnie kéne a nála álló autókat.
Valóban szólhatott volna az eladó, de a vevőnek kell a szervizelésről gondoskodnia.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2236 Dátum: 2009.12.04 20:51:06 »
Ha ugyan az a két személy, akkor más a szitu. Ez esetben szerintem játszani fog a gari. Az eladónak ez az érdeke ugyanis.

Az eladó és a garanciát nyújtó cég nem ugyanaz. Az eladó csak egy kereskedő, a garanciát az importőr adja.


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2237 Dátum: 2009.12.04 20:52:12 »
Összességében: nem nagyon hiszem, hogy a későbbiekben gond lesz majd az esetleges garanciális javítás érvényesítésével.
A tanulság annyi, hogy ha autót vesz az ember, akkor oda kell ezekre is figyelnie.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2238 Dátum: 2009.12.04 20:53:25 »
Ha ugyan az a két személy, akkor más a szitu. Ez esetben szerintem játszani fog a gari. Az eladónak ez az érdeke ugyanis.
Én is ebben bízom. Igazából a munkafelvevő sem volt kétségbe esve, csak annyit mondott hogy minél előbb vigyem be. Csak minden ilyesmire rákérdezek itt a fórumon ( jó a társaság amúgy itt, eddig minden kérdésemre kaptam választ! ), mert baromira nem értek az autókhoz. Egy két évvel ezelőtt még csak nem is érdekeltek az autól, féltem a vezetéstől, és azt sem tudtam hogy van benzines meg diesel is a világon :-D Aztán született egy gyerkőc és szükség lett az autóra ( meg jogsira :-D )... A lényeg, hogy autós ügyekben TELJESEN fogalmatlan vagyok, ezért inkább megkérdezek mindent :-)

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2239 Dátum: 2009.12.04 20:56:33 »
Aligha hiszem, hogy egy használtautó kereskedésnek (még ha az egy márkakereskedéssel együttműködik is) folyamatosan szervizelnie kéne a nála álló autókat.
Ezt már túlragozzuk, meg lehet off is, de nem együttműködő kereskedés, hanem maga a márkakereskedés volt az eladó, a saját telephelyén, a szerződést is velük kötöttem. Egy náluk vásárolt és visszavitt autó volt. De részemről lezártam a dolgot, sok okosságot hallottam, de végeredményben mégiscsak Toyotáról van szó, úgysem lesz szükség arra a garanciára  :yes:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #2240 Dátum: 2009.12.04 20:58:45 »
Tehát ha a kereskedésben állva fordul a kötelező szerviz, akkor értékvesztett lesz az autó, mert ugrik a garancia? Gondolom a bizományos begbízó bukik ilyenkor. Azért ez így egy érdekes szitu  :whistling:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2241 Dátum: 2009.12.04 21:03:40 »
Sztem a kevés km futás miatt, nem vehetik el a garanciát!

Nincs olyan, hogy kevés futás. A garancia feltétele, hogy 1 évente vagy 15.000 km-ente el kell vinni kötelező szervizre. (Amelyik hamarabb bekövetkezik.) A tolerancia 1000 km vagy 0 hónap.
Tehát ha az új autót a szalonból hazaviszed egy tréleren, majd soha egy métert nem mész vele, akkor is el kell vinni 1 év múlva szervizre, különben oda a gari.
Ez a hivatalos feltétel.
Én arra gondolok, hogy az autó 15 ekm-es szervize meg volt, a 30 ekm-esig még van vissza 3 ekm tehát a km korlátot nem lépte túl. Abban igazad van, hogy az előírás 15 ekm/ 1 év, amelyik előbb teljesül. DE, azért igen rugalmatlannak kellene lennie a Toyotának ahhoz, hogy az adott esetben felmondja a garanciát, egy 27 ekm-et futott 21 hónapos TOYOTA-ra!!  :excl: 1 szó mint száz, ha így döntenének én nem hagynám annyiban... :censored: 1 példa: ismerősék C3-as citromja 2 héttel múlt 2 éves (eddig szólt a garancia) amikor 350 eHUF elektronikai hiba lépett fel...mondták: sajna lejárt a gari... cirkusz és még cirkusz... és láss csodát garanciában ingyen megcsinálták! :yes:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2242 Dátum: 2009.12.05 16:08:12 »
Az is kérdés, hogy milyen probléma lép föl mondjuk a frissen vásárolt autó esetében. Ha visszavezethető a szervíz elmulasztására, akkor lehet, hogy nincs gari, de ha mondjuk nem arra vezethető vissza, akkor más a helyzet.

Mondjuk nem hiszem, hogy ezen problémáznának, egy fél év időbeni csúszás messze nem olyan komoly, mint a km túllépése. Az olaj ami öregszik, amúgy más baja nem lehet a kocsinak. Míg a km túllépése esetén több minden válik csereéretté...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2243 Dátum: 2009.12.05 17:51:08 »
Az is kérdés, hogy milyen probléma lép föl mondjuk a frissen vásárolt autó esetében. Ha visszavezethető a szervíz elmulasztására, akkor lehet, hogy nincs gari, de ha mondjuk nem arra vezethető vissza, akkor más a helyzet.

Mondjuk nem hiszem, hogy ezen problémáznának, egy fél év időbeni csúszás messze nem olyan komoly, mint a km túllépése. Az olaj ami öregszik, amúgy más baja nem lehet a kocsinak. Míg a km túllépése esetén több minden válik csereéretté...
Az én olvasatomban az autót a 15 ekm-es olajcsereszerviz után hozta el, 23 ekm-el, ezért az olaj esetében nincs szó túlfutásról, pont ezért lenne furcsa ha ugrana a gari...  :hmmmm:

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2244 Dátum: 2009.12.11 09:55:16 »
Tud valaki egy jó, megbízható karosszériást ajánlani Budapesten ( akár privát üzenetben )? A keddi zuhogó esőben, éjszaka egy szerencsétlen kicentizős-tolatós manővernél sikerült úgy padkára futnom, hogy a jobb hátsó ajtó alatt a küszöb alatti rész pár centi mélyen ( olyan 15-20 cm szélességben ) benyomódott, persze a fényezés is lepattogott/lejött. A márkaszervíz a fénykép alapján 60-90k-ra saccolta a javítást, amit most így picit sokallok Karácsony előtt  :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2245 Dátum: 2009.12.11 10:12:12 »
Fotót tedd fel plz.
         


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Szerviz
« Válasz #2247 Dátum: 2009.12.11 10:52:02 »
A; csinaltasd meg karacsony utan
B; kerj ajanlatot meg egy par helyrol, mert szerintem 50bol illene kihozni
kisa
born to ride

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2248 Dátum: 2009.12.11 10:59:05 »
B; kerj ajanlatot meg egy par helyrol, mert szerintem 50bol illene kihozni
Szerinted miért kértem segítséget az eredeti postban? :-D Friss jogsis vagyok, sosem volt autóm, emiatt egyetlen megbízható karosszériást / műhelyt sem ismerek, gondoltam hátha valaki tud ajánlani ilyet. Pénzem meg karácsony után sem lesz sokkal több, de nem szeretném hónapokig így hagyni az autót :-)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Szerviz
« Válasz #2249 Dátum: 2009.12.11 11:17:30 »
A; csinaltasd meg karacsony utan
B; kerj ajanlatot meg egy par helyrol, mert szerintem 50bol illene kihozni

szerintem is kilehet 50böl lazán hozni, talán még kevesböl is
bár a Bp. árak valoszinüleg joval magasabbak az alföldi áraknál...

azt a horpadást szerintem az a vákumos tecnikával viszalhete hozni a helyére, lehet nagyon pici gitt az kell rá....+ a fényezés de azé a 10×30 cmes részért nemhiszem hogy sokat kérnének....ha azt nézzük hogy elemenkét  átlagba 30ropiért fujnak.....

ilyenkor jo ha van kasznis ismerös ::)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)