Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765526 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13980 Dátum: 2017.10.02 11:09:05 »
Sziasztok!
Az hogy milyenek a hazai autós hirdetések, az lassan már egy könyvet is megérne, nem is vékonyat, de a következő linknél ilyet írnak:
"A garanciális motorcsere megtörtént 150 ezernél (az összes 1.8-as motornál vol egy garanciális csere!)"

Sose értettem, hogy miért kell ez.
Még mindig keresem az igazit, azért bukkanok ilyenekre :)

Amíg nem néztem meg a típust én is alaposabban, engem is elriasztott, amikor valaki azt írta ki a hirdetésben, hogy motorcsere volt... Sajnos BMW-nél is van hasonló, csak ott konkrétan a cserélt motor sem lett jobb, mint ami előtte volt.. (ismerős 2. motorcserét csinálta a típusban visszahívás keretében, most 60 e km van a motorban, 160 az autóban, és ez a harmadik motorja..)

Egy kevésbé tájékozott vásárlót mondjuk ez elriaszt az 100%, szóval kicsit értelmetlen is kiírnia (gondolom ezt igyekezett szegény kicsit szerencsétlen módon tudatosítani az olvasóban), de aki tudja mit keres, annál pozitív lehet (nem hagyta benn a régebbi típusú motort). Főleg ha mindez a forgalmiba is bejegyzésre került, óra állásokkal, márkaszervízben ellenőrizhető, és az utána lévő km, élet is csekkolható mondjuk KEKKH adatokból, vagy a voltetorve.hu adatbázisból. A karosszéria festékmérővel megnézhető, a motor ugye kb 150 e km futott, innentől nem olyan rossz az az 1 misis ár érte. Még csekkolni kell a katalizátor elhasználtságát, meg a típushibákat, de ha tényleg valós amit ír, akkor jó gép. Nekem mondjuk a bézs kárpit az ami miatt nem az igazi, mert az könnyen koszolódhat, de legalább látszik, hogy nem egy szántásra használt autó volt.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13981 Dátum: 2017.10.02 11:20:39 »
Érdekes a szitu. Most betoltuk. Ment kb. 5 percet. Azóta ha nyögvenyelősen is de beindul.. Lehet bizonyos energia szint alatt inkább letilt és meg sem próbálja az önindítót?

Jajj, olvass vissza. Az önindító hiba pont ilyen. Egy ideig hiba nélkül indít, utána egyszer csak előjel nélkül off. Ha valaki megkocogtatja még az első jelnél (nem indításnál) az önindítót, a kefék még azt a mm pár század vagy még kisebb hézagját átugorhatják. Amikor betoltátok, kb ugyanez megtörténik, a motor járása, remegése odébbmozdítja a kefét, és még ha nehezen, de most megint indít egy ideig. Én magam cserétem benne kefét, sajnos ha kopik a kefét ráfeszítő rugó egy ideig még rászorítja az indító motor kommutátor részére, és van kontakt, de amikor már elkopik nagyon a kefe, onnantól már egyre nagyobb az esély arra, hogy ilyen hibát tapasztalsz. Ha meg megáll, akkor elfordítod a kulcsot, és semmi nem történik, mivel nincs kontakt, így a kefe sem tud mozdulni. Ég és föld az indíthatóság egy kopott és egy új kefével. A motornak is jobbat teszel vele, ha gyorsan beröffenti az önindító, mintha csak lassan és sokat tekerve.
Az akksit persze csekkolni kell (ez értelemszerű, de ezt egy multiméterrel meglátod, meg ugye gyenge akkunál halványodik műszerfal, lámpa is, ha elfordítod a kulcsot, kefe hibánál ilyen nincs!), de ha előjel nélkül egyszer csak ilyet tapasztalsz, a legtöbb esetben 10 fogorvos közül 9 ezt ajánlja -- > cserélj kefét az önindítóban.

Amúgy a 145 e km-er innentől kezdve kicsit érdekes.. Vagy eszméletlen sokat rövid távon járt az autó, vagy a km nem stimm, mert olyan 250-350 km körül szoktak elkopni a kefék, használattól függően. (Nálam 330-at mentek, és már igencsak a végén voltak, de még indítottak, viszont én vettem ki a kefesort, és gyári volt benne.)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Dömdödöm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13982 Dátum: 2017.10.02 11:37:55 »
Amíg nem néztem meg a típust én is alaposabban, engem is elriasztott...

Nem is a hirdetés miatt írtam, mert az szerintem másik topicba tartozik, (de majd a moderátor kiigazít :) )
Hanem, hogy ilyen erős túlzások vannak egyes hibákhoz kapcsolódóan, illetve inkább fogalmazna visszahívásról, mint garanciális cseréről.
de lehet én vagyok szörszálhasogató..

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13983 Dátum: 2017.10.02 12:11:38 »
Nem is a hirdetés miatt írtam, mert az szerintem másik topicba tartozik, (de majd a moderátor kiigazít :) )
Hanem, hogy ilyen erős túlzások vannak egyes hibákhoz kapcsolódóan, illetve inkább fogalmazna visszahívásról, mint garanciális cseréről.
de lehet én vagyok szörszálhasogató..

Egyetértek, bár szerintem a legtöbb autóvásárló jelöltet inkább a "motorcsere" szó riasztja. Az, hogy garanciálisan vagy visszahívásból az szerintem már szinte mindegy. Ezért nem szerencsés ilyet kiírni hirdetésbe. Aki tudja miről van szó, annak lényeges, úgyis rákérdez majd, akit meg nem érdekel, az meg nézze azt, hogy működik-e rendesen az autó vagy sem. Ha az ok érdekli, akkor meg járjon utána szerintem aki ilyen autót akar venni, ahogy én is tettem. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.02 12:13:29 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13984 Dátum: 2017.10.02 13:38:17 »
Sziasztok.

Avensis 1.8 benzin(2004) autómnál azt a jelenséget vettem észre,hogy indításnál és leállításnál a motor felől nyikkanás hallatszik. Ezt a jelenséget alacsony fordulatnál gáz visszaengedésnél is tapasztaltam ,ahogy a motor minimálisat rángat.
A motor teljesen jól működik.
Én a motor tartó bakokra tippelnék. Vagy van benne valami rezgés csillapító is?
Alapjáraton a sebváltón lehet is érezni némi rezonanciát.(Emelt fordulaton semmi)
Volt már valakinek  ilyen gondja?

Köszönöm.

Attila

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13985 Dátum: 2017.10.02 16:28:01 »


Ez így még bármi lehet. Mivel indításnál és leállításnál is tapasztalod, vagyis ha jól értem a kaszni megmozdítása nélkül is nyikkan, így a zaj forrása a motorra korlátozódhat. Ott viszont lehet elszabadult bak, laposszíj, illetve annak feszítője, kuplung, vezérműlánc, önindító, stb, elég sok minden lehet. Be kellene határolni jobban a hang forrását főként a motor indítása/leállítása esetében.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

csuhás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13986 Dátum: 2017.10.06 16:43:32 »
Szevasztok!
Visszpilantóban hogyan lehet az indexégőt cserélni.
Ha valaki tudja szívesen venném tanácsát.
csuhás
csuhás

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13987 Dátum: 2017.10.06 18:31:54 »
Ez ugyan Auris, de az Avensisé is kb. így történhet: https://www.youtube.com/watch?v=Tnha-4yyeMo
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13988 Dátum: 2017.10.06 20:20:22 »
Szevasztok!
Visszpilantóban hogyan lehet az indexégőt cserélni.
Ha valaki tudja szívesen venném tanácsát.
csuhás
Blistert innen tudsz venni. Sajnos narancsszínűt alig pár helyen lehet venni. Tokot óvatosan vedd le, mert ha eltörik, az fényezéssel bő 18k-s történet.

csuhás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13989 Dátum: 2017.10.07 07:55:54 »
Köszönöm a segítséget. Sikerült
csuhás

csuhás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13990 Dátum: 2017.10.07 07:56:45 »
Köszönet. Sikerült
csuhás

csuhás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13991 Dátum: 2017.10.07 09:10:33 »
 A fedél lejött, de nem izzó van benne, hanem 3 kis led. Azokat hogyan lehet cserélni?
csuhás

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13992 Dátum: 2017.10.07 12:39:19 »
A tükör index egyben cserélhető, a ledek barkácsolással csak.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13993 Dátum: 2017.10.07 12:46:06 »
A fedél lejött, de nem izzó van benne, hanem 3 kis led. Azokat hogyan lehet cserélni?
Páka, cin. Pl. Budán a Budafoki úton a Mikronikában biztos kapsz hozzávaló ledet. Ha még nem forrasztottál ilyesmit, akkor tetszőleges műszerész meg tudja neked csinálni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13994 Dátum: 2017.10.07 12:48:13 »
A tükör index egyben cserélhető, a ledek barkácsolással csak.
Ez így meglehetősen pofátlan. Állítólag azért van benne led, mert örökélet plusz egy nap. Kissé sokkoló lehet mikor a tulajjal közlik, hogy 200 forintos bliszter helyett 40ezer lesz a csere.