Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765659 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10215 Dátum: 2015.10.21 12:51:59 »
Nagycitromnak adok igazat, de nehogy összevesszetek már:) Ez a topik a avékról szól, és nem a közüzemi díjakról:) hehe
Lényeg az, hogy egy mezei autószerelő nyilvan olcsóbban megcsinálja mint egy toyota szervíz...

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10216 Dátum: 2015.10.21 14:41:48 »
Srácok! 2.0 VVTi motorban lehet valahogy szelephézagot állítani?  :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10217 Dátum: 2015.10.21 14:52:43 »
Lehetséges megfelelő lapkákkal, de gyakorlatilag nem kell.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10218 Dátum: 2015.10.21 18:55:42 »
Szerintetek elképzelhető,hogy egy lengéscsillapító rossz,miközben a mért értékeik jók?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10219 Dátum: 2015.10.21 19:07:50 »
...mert nem kell bejelentett munkahely, járulékok, ÁFA, jövedelem adó, nem kell szerszámot, műszert venni, azok nem avulnak és az épület is igyen volt, sőt az állaga sem romlik soha, örökélet, sőt nyugdíjra sem gyűjt, dolgozik míg él
Tehát kicsit több, mint fűtés, világítás  ;)
Közel jársz a valósághoz. ;) A felsorolásból a szerszámpótlás, mint költség jogos. De. Mivel a szerszámok kiválasztásánál nem az ára, hanem a valódi értéke számít, így viszonylag ritka annak selejtezése. És az általad felsorolt képlethez még az is hozzátartozik, hogy nem fog átverni, nem vetet meg velem fölösleges alkatrészeket/nem lopja ki azt. Ezt az utolsó 3 kritériumot kevés szerviz teljesíti. ;) Vagy csak nekem vannak rossz tapasztalataim? :?:
A "dolgozik míg él" telibe talált! Ez az én (és a szerelőm) életfilozófiám egyik alappillére. Tetszik!!! :clap:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10220 Dátum: 2015.10.21 19:15:09 »
Nagycitromnak adok igazat, de nehogy összevesszetek már:) Ez a topik a avékról szól, és nem a közüzemi díjakról:) hehe
Lényeg az, hogy egy mezei autószerelő nyilvan olcsóbban megcsinálja mint egy toyota szervíz...
Nem veszekszünk, csak beszélgetünk. Soha senkit nem sértek meg szándékkal. Nem úgy vagyok szocializálva. Ugyanakkor, elég nehezen is sértődök meg. Eszmét cserélni meg senkinek nem válik a hátrányára. Nekem se. :hug:

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10221 Dátum: 2015.10.22 08:19:08 »
És az általad felsorolt képlethez még az is hozzátartozik, hogy nem fog átverni, nem vetet meg velem fölösleges alkatrészeket/nem lopja ki azt. Ezt az utolsó 3 kritériumot kevés szerviz teljesíti. ;) Vagy csak nekem vannak rossz tapasztalataim? :?:
Én mindig is maszek szerelőhöz jártam, amióta autóim vannak...
De egyik munkatársam Toyota-janak a hátsó féke beragadt tavaly, dugattyú be volt rohadva. Elvitte márkafüggetlen szervizbe, ahol megcsinálták Neki.
Visszahozza a kocsit, mondja mennyit fizetett, kicserélték a dugattyút. Kérdeztem, megkapta-e a régit. Nem kapta meg. Mondtam, menyjen vissza és kérje el.  :szemez: Visszament. Elkérte, nem adták oda, azt mondták már ki is dobták... Mondtam kérdezze meg, honnan vették az újat és milyen márkát. Azt mondták neki Unixból. Unixnál van regem, megnéztem, az említett márkából sem, de még a típushoz való SEM VOLT raktáron, csak rendelésre.  ::) Balhécsinálás, bevallás hogy nem is cserélték csak felpolírozták. 18000 pénz visszajárt azonnal!!!  :clap:  :nonono:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10222 Dátum: 2015.10.22 09:45:22 »
Én mindig is maszek szerelőhöz jártam, amióta autóim vannak...
De egyik munkatársam Toyota-janak a hátsó féke beragadt tavaly, dugattyú be volt rohadva. Elvitte márkafüggetlen szervizbe, ahol megcsinálták Neki.
Visszahozza a kocsit, mondja mennyit fizetett, kicserélték a dugattyút. Kérdeztem, megkapta-e a régit. Nem kapta meg. Mondtam, menyjen vissza és kérje el.  :szemez: Visszament. Elkérte, nem adták oda, azt mondták már ki is dobták... Mondtam kérdezze meg, honnan vették az újat és milyen márkát. Azt mondták neki Unixból. Unixnál van regem, megnéztem, az említett márkából sem, de még a típushoz való SEM VOLT raktáron, csak rendelésre.  ::) Balhécsinálás, bevallás hogy nem is cserélték csak felpolírozták. 18000 pénz visszajárt azonnal!!!  :clap:  :nonono:

Megérdemelné a szerviz, hogy megnevezd melyik az.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10223 Dátum: 2015.10.22 10:02:06 »
Megérdemelné a szerviz, hogy megnevezd melyik az.
+1!
Fery

Sz.Gergő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10224 Dátum: 2015.10.22 12:56:46 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, olvasom sok helye, hogy az autóban van tükör fűtés, de hol tudom bekapcslni?
Előre is köszönöm

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10225 Dátum: 2015.10.22 13:03:37 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, olvasom sok helye, hogy az autóban van tükör fűtés, de hol tudom bekapcslni?
Előre is köszönöm

Nálam egyetlen gomb van, ami a hátsó ablaktörlő fűtést is kapcsolja. :) Az kapcsolja a tükör fűtését is. :) Napokig kerestem, még meg nem nyomtam, hátha...  :clap:

Sz.Gergő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10226 Dátum: 2015.10.22 13:07:40 »
A hátsó ablaké az megvan nekem is, de van olyan gomb is ami az első ablakot fűti, vagyis inkább az ablaktörlő lapátokat, lehet, hogy az kapcsolja be a tükörét is?!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10227 Dátum: 2015.10.22 13:08:29 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, olvasom sok helye, hogy az autóban van tükör fűtés, de hol tudom bekapcslni?
Előre is köszönöm
Válasz a másik topikban.

Sz.Gergő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10228 Dátum: 2015.10.22 13:10:16 »
Megvan Köszi!

horesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10229 Dátum: 2015.10.23 08:58:58 »
Sziasztok
Az természetes,hogy a  jobb oldali lámpa állító motor nagyobb magasságot tud állítani mint a bal ?
Nálam majd 1,5 az 1-hez az arány.
Vagy a bal motornál valami szorulás lehet ?