Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765645 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8835 Dátum: 2014.11.04 16:07:34 »
Sziasztok!

Szűk két éve vettem az autónkat, de csak nemrég találtam rá erre a fórumra. 2002 decemberi gyártású T22 sedan, 1.6-os 3ZZ-FE motorral, Linea Terra felszereltséggel. Nagyon elégedett vagyok az autóval, anno Corollán tanultam vezetni, azóta szerettem volna Toyotát :) Eddig két picit bosszantó hiba jött csak elő amit már másoktól is olvastam a fórumban.

Az egyik a csomagtérben az emelő rekeszében előforduló víz, azaz beázás. Ritkán és rendszertelenül fordul elő, például rövid enyhe esőcske után van víz, máskor egész napi égszakadás után csontszáraz, semmi rendszert nem látok abban, hogy mikor ázik be és mikor nem. Nem zavar túlzottan, eső után bekukkantok az emelő rekeszébe és ha van víz akkor kitörlöm. Most már azt is tudom, hogy a szellőztető a bűnös, eddig el se tudtam képzelni, hogy honnan kerül oda víz :) mert mindenhol minden száraz volt. Kárpitot nem mertem leszedni, mert fakezű vagyok és tuti eltöröm a felfogató izéket.

A másik hibát szintén több embertől olvastam, ez már kicsit jobban bosszant. A centrálzár néha, megfigyelésem alapján főként hidegebb időben és rövid út után nem hajlandó venni a távadó jelét, nem tudom a távadóval lezárni az autót és élesíteni a riasztót. Kulccsal be tudom zárni az autót, de ekkor ugye a riasztó nem élesedik. Erre nem nagyon olvastam megoldást, illetve volt aki a gyári mellé/helyett beszereltetett egy olcsó centrálzárvezérlőt. Valószínűleg én is ezt fogom majd tenni, vagy a riasztót cserélem majd le saját távadósra, ha már kellően gyakori és idegesítő lesz a dolog.

Ezeket leszámítva csak a középkonzol izzói kezdenek kiégni, 10+ éves autónál ez szerintem természetes. Az autóval kapott számlák alapján az előző tulaj is gondos volt, én is annak tartom magam, remélhetőleg nem lesz semmi komoly baja :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8836 Dátum: 2014.11.04 16:09:33 »
Szeretnék pontos információt kapni, ezért egy jó toyota szervizre lenne szükségem, ahol korrekten átvizsgálják. Tudnátok ilyet ajánlani lehetőleg Dél-Buda/Budaörs környékén?
Keresd crew cartársat itt a fórumon. :)
         

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8837 Dátum: 2014.11.06 12:33:45 »
Sziasztok!

Budapesten keresnék megbízahtó szerelőt vagy szervizt. Nemrégiben vásároltam az autót (Avensis II 2003-as 2.0vvti) és szeretném átnézetni.
Tudna valaki ajánlani valamit vagy valakit?

Nem tudom, hogy milyen árat kérnének el ezért a márkaszervizben. Érdemes oda vinni?

Várom válaszotokat.

Üdv: T

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8838 Dátum: 2014.11.06 12:36:55 »
Sziasztok!

Budapesten keresnék megbízahtó szerelőt vagy szervizt. Nemrégiben vásároltam az autót (Avensis II 2003-as 2.0vvti) és szeretném átnézetni.
Tudna valaki ajánlani valamit vagy valakit?

Nem tudom, hogy milyen árat kérnének el ezért a márkaszervizben. Érdemes oda vinni?

Várom válaszotokat.

Üdv: T

Keresd crew cartársat itt a fórumon. :)

 :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8839 Dátum: 2014.11.06 12:47:17 »
Sziasztok!

Budapesten keresnék megbízahtó szerelőt vagy szervizt. Nemrégiben vásároltam az autót (Avensis II 2003-as 2.0vvti) és szeretném átnézetni.
Tudna valaki ajánlani valamit vagy valakit?

Nem tudom, hogy milyen árat kérnének el ezért a márkaszervizben. Érdemes oda vinni?

Várom válaszotokat.

Üdv: T
Nekem 6000 Ft- ot kértek Debrecenben egy átnézésért, diagnosztikáért... nem tudom hol vállalják olcsóbban... :) ( én meg vagyok elégedve a márka szervizzel.

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8840 Dátum: 2014.11.06 13:38:34 »
Szia!

Igen őt már többen ajánlottátok. Írtam már neki üzenetet, de még nem érkezett válasz.

Esetleg privátba nem tudná valaki átküldeni nekem crew klubbtárs telefonszámát?

Hálás lennék érte.

Üdv:T

:hug:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8841 Dátum: 2014.11.06 16:25:05 »
Sziasztok!

Budapesten keresnék megbízahtó szerelőt vagy szervizt. Nemrégiben vásároltam az autót (Avensis II 2003-as 2.0vvti) és szeretném átnézetni.
Tudna valaki ajánlani valamit vagy valakit?

Nem tudom, hogy milyen árat kérnének el ezért a márkaszervizben. Érdemes oda vinni?

Várom válaszotokat.

Üdv: T

Mielőtt Én megvettem az autóm, itt veszprémben elvittem átvizsgálásra. Én nagyon meg voltam velük elégedve. Ott voltam végig a szerelő mellett, kérdezgettem és figyeltem hogy mit vizsgál. Szinte mindent megnézett, megmozgatott, megrángatott. Motort alul-felül-körben átnézte. Elektromos vizsgálat, fékek, lengéscsillapítok, festékvastagságmérés, stb. Pontosan nem tudom mennyi időt vett igénybe(és hogy ilyen esetben óradíjat számolnak-e, vagy az állapotfelmérésre van külön költség), de kb 1 és 2 óra között tartott. A végösszeg 9.000,-Ft lett.

De ha "csak" azért szeretnéd vinni, hogy megtudd mit kell rajta cserélni és mit nem, akkor erre szerintem egy "mezei" autószerelő is alkalmas akiben megbízol. Ha szeretnéd továbbra is márkaszervizbe hordani, akkor a szerelő felmérése alapján megrendeled a szükséges alkatrészeket, bejelentkezel, viszed magaddal és kicserélteted őket a márkaszervizben. Így bejegyzésed is valós lesz mind az elektronikus rendszerben, mint a szervizkönyvben. Viszont ez a megoldás számomra nem túl etikus. Ha már valakivel felméretem mit kell cserélni, akkor vele cseréltetem is ki. Ő kikaparja a gesztenyét, más meg megeszi. :)
Nem gondolonám, hogy a márkakereskedéses állapotfelmérés annyival drágább lenne, hogy a plussz utakat és a lelkiismeretfurdalást megérje az, hogy valakivel felméreted és aztán márkaszervizben cserélteted ki az alkatrészeket. Így ha anyagilag belefér, akkor Én tuti a felméréstől a cseréig márkaszervizben intézném. Megcsináltatod a felmérést, beszerzed az anyagokat és ki is cserélik neked. Sőőőt, ha a saját olajukat kéred az olajcserébe, akkor még talán Assistance szolgáltatást is kaphatsz. Ezt viszont érdelődd meg hogy pontosan mit tartalmaz és a Te autódra érvényes lehet-e?
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.06 16:27:44 írta Pomk »

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8842 Dátum: 2014.11.06 19:27:21 »
Sziasztok!

Budapesten keresnék megbízahtó szerelőt vagy szervizt. Nemrégiben vásároltam az autót (Avensis II 2003-as 2.0vvti) és szeretném átnézetni.
Tudna valaki ajánlani valamit vagy valakit?

Nem tudom, hogy milyen árat kérnének el ezért a márkaszervizben. Érdemes oda vinni?

Várom válaszotokat.

Üdv: T

Kiegészíteném az eddigi válaszokat, mivel  a vásárlási tanácsok java azt hangsúlyozza, hogy legyen szervizkönyv, doku az előéletről stb. és az eladótól mindezt ne hidd el, mert mindenki hazudik. Ez eddig OK. De kérdem én, egy ilyen szempont szerint vett autó esetén miért kérdés az, hogy hova vidd? Természetesen ha már a tied, úgy spórolsz  ahogy akarsz, de azért kezdésként mindenképpen egy olyan felmérést javaslok, ahol nem "megrángatják" meg "körbenézik" hanem rádugnak egy kb. gyári diag eszközt, (nem hibakód olvasót!) és szépen megnézik az összes állapotot, esetleg ki is nyomtatják. Ilyen eszköz nem minden bokorban van. Na ez egy kiindulópont az autó nálad töltendő időszakához. Ha van mit javítani vagy cserére előjegyezni (akár gondolatban) akkor már képben vagy, válogathatsz  a megoldások közt a rászánt összegtől függően. De az első lépés ne a spór legyen. (szerintem)
Avensis 1.8 / 2007

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8843 Dátum: 2014.11.06 19:29:31 »
Kiegészíteném az eddigi válaszokat, mivel  a vásárlási tanácsok java azt hangsúlyozza, hogy legyen szervizkönyv, doku az előéletről stb. és az eladótól mindezt ne hidd el, mert mindenki hazudik. Ez eddig OK. De kérdem én, egy ilyen szempont szerint vett autó esetén miért kérdés az, hogy hova vidd? Természetesen ha már a tied, úgy spórolsz  ahogy akarsz, de azért kezdésként mindenképpen egy olyan felmérést javaslok, ahol nem "megrángatják" meg "körbenézik" hanem rádugnak egy kb. gyári diag eszközt, (nem hibakód olvasót!) és szépen megnézik az összes állapotot, esetleg ki is nyomtatják. Ilyen eszköz nem minden bokorban van. Na ez egy kiindulópont az autó nálad töltendő időszakához. Ha van mit javítani vagy cserére előjegyezni (akár gondolatban) akkor már képben vagy, válogathatsz  a megoldások közt a rászánt összegtől függően. De az első lépés ne a spór legyen. (szerintem)
Like! :)

xtibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8844 Dátum: 2014.11.06 23:38:43 »
Szeretnék pontos információt kapni, ezért egy jó toyota szervizre lenne szükségem, ahol korrekten átvizsgálják. Tudnátok ilyet ajánlani lehetőleg Dél-Buda/Budaörs környékén?

Toyota Mayer Budakeszi. Én oda vittem, azóta is oda járok, az most beújított Auris is odamegy. Kézségesek, nekem úgy tűnt alaposak. Az alap mottó, hogy ablak a szervíz oldalán, de bátran menj be és nézd az autód mellől miközben javítják. Bár közel ilyen lenne minden szervíz.

Átvizsgálás relatíve nem tartott túl sokáig, igaz egyben volt az autó. Ár kb. 6.000 Ft.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.06 23:48:03 írta xtibi »

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8845 Dátum: 2014.11.07 08:26:47 »
Nekem 13 ezret mondtak átvizsgálásra.

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8846 Dátum: 2014.11.07 11:43:03 »
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, a tapasztalatokat és a sok-sok infót.
Tegnap elég sok szervizt felhívtam és nagyon eltétő árakat kaptam. Sima átvizsgálás (állapotfelmérés) márkaszervizben 10000-38000Ft-ig terjed. Nem a spóroláson van a hangsúly, hanem hogy ne verjék át az embert. Telefonon a Váci úti (Toyota Super) munkafelvelő embere volt a legszimpatikusabb. A többiek akiket hívtam mind lerázó és kicsit lekezelő volt.

Olyan szervizt keresek ahol átnézetem nem túl drágán és utána kicserélteltem amit kell. Sajnos az előző 2 tulajdonostól nem tudtam meg túl sokat az autóról. A szervizköny ugyan vezetve volt, de a szerviz ahol az utolsó 10 alkalommal volt az autó, ott sem tudtak túl segítőkészek az autó előéletével kapcsolatban.

Márkaszervizekben működik az az opció, hogy megnézetem és az alkatrész beszerzése után visszaviszem és ők kicserélik? Így is van garancia.

A Budakeszin lévő szervizzel még nem beszéltem de a hozzászólások alapján pozitív kép él bennem arról a szervizről is. A probléma csak az, hogy a város másik felén lakom :S

Keresgélek még. Mindenesetre mindenkinek köszönöm az információkat.

Üdv: T

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8847 Dátum: 2014.11.07 12:21:28 »
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, a tapasztalatokat és a sok-sok infót.
Tegnap elég sok szervizt felhívtam és nagyon eltétő árakat kaptam. Sima átvizsgálás (állapotfelmérés) márkaszervizben 10000-38000Ft-ig terjed. Nem a spóroláson van a hangsúly, hanem hogy ne verjék át az embert. Telefonon a Váci úti (Toyota Super) munkafelvelő embere volt a legszimpatikusabb. A többiek akiket hívtam mind lerázó és kicsit lekezelő volt.

Olyan szervizt keresek ahol átnézetem nem túl drágán és utána kicserélteltem amit kell. Sajnos az előző 2 tulajdonostól nem tudtam meg túl sokat az autóról. A szervizköny ugyan vezetve volt, de a szerviz ahol az utolsó 10 alkalommal volt az autó, ott sem tudtak túl segítőkészek az autó előéletével kapcsolatban.

Márkaszervizekben működik az az opció, hogy megnézetem és az alkatrész beszerzése után visszaviszem és ők kicserélik? Így is van garancia.

A Budakeszin lévő szervizzel még nem beszéltem de a hozzászólások alapján pozitív kép él bennem arról a szervizről is. A probléma csak az, hogy a város másik felén lakom :S

Keresgélek még. Mindenesetre mindenkinek köszönöm az információkat.

Üdv: T

esetleg egy bosch szerviz is jó lehet.
http://www.bosch-car-service.hu/?szekcio=411&job=s


atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8848 Dátum: 2014.11.07 12:37:59 »
Korábban írtam a katalizátor hibáról (P0420) ami ha jól tudom típus hiba, és úgy tűnik nem tudom elkerülni a cserét. Létezik olyan, hogy után gyártott katalizátor? Ha nem, hol érdemes venni? Köszi

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8849 Dátum: 2014.11.07 16:07:43 »
Sziasztok! Vásároltunk, egy 2000-es Avensis kombit, nagyon szép állapot. Viszont annyi probléma lenne vele hogy 1500-2200-as fordulat körül gyorsításnál remegés tapasztalható. Mi lehet a jelenség oka?
Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.08 22:23:39 írta kleingy »