Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3776451 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8685 Dátum: 2014.10.08 15:37:11 »
Ha a starter relé behúzva marad a beégéstől, akkor a folyamatos indítózás probléma áll fenn...de ettől miért megy ki a bizti?  :hmmmm:
CSak hangosan gondolkodom.... reméljük azért van összefüggés... :yes:
Valamikor írtad, hogy 30A helyett 25A-est raktál. Mostmár a megfelelő Érték van benne?

SZurkolok, hogy jó legyen :)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8686 Dátum: 2014.10.08 16:19:06 »
Ha jól gondolom, ezeken az érintkezőkön minden indításkor átmegy sok-sok amper szikra kíséretében.
Ezért azt gondolom, hogy az égett kinézett akár normális is lehet. Persze az égés mértéke nem mindegy. :)
Ez a kör van 30A-es biztivel védve? Mert akkor ez a sok-sok amper max 30 lehet... :hmmmm: :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8687 Dátum: 2014.10.08 18:31:16 »
Örülök, hogy megvan a hiba oka....azért várjunk még pár kilométert, ne kiabáljuk el. Az, hogy szenes, az ekkora áramoknál akár normális is lehet, de egy jó relénél működik a szikraoltás, szóval igazából csak a közvetlenül érintkező felületeken szokott korom lenni.
Viszont okozhatott nagy áramot a kontakt hiba, ugyanis minden egyes be- és kikapcsoláskor (a behúzótekercs induktivitásán) akkora feszültség indukálódik, ami önmagára kapcsolódva olyan lengéseket okozhat, ami miatt megnő az áram pillanatértéke. Kontakt hiba esetén a gyors, sűrű áram változás adott, így a nagy áramok is kialakulhatnak.

endre11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8688 Dátum: 2014.10.08 20:03:06 »
Üdv mindenkinek!
Bízom benn hogy valaki tud rajtam segíteni  :helpsmilie: A hétvégén Pakoltam ki a csomagtartóból miután végeztem lecsuktam de le nem zártam. Mikor legközelebb kimentem (kb. 5 perc) már nem nyílt a csomagtartó a kulcs se megy bele és a központi zár is felmondta a szolgálatot.  Remélem tudok valami okosat mondani  99-es 1.6-os Avensis

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8689 Dátum: 2014.10.08 20:43:11 »
Gondolom eddig központizárat használtad, ezért nem is próbáltad a kulcsot...
Elemet cseréltél a távirányítóban?
A kocsit amúgy tudod használni kulccsal (a csomagtartót leszámítva)?

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

endre11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8690 Dátum: 2014.10.08 21:14:57 »
Tudom használni a kulcsot. De, ha kulccsal nyitom is ki akkor is csak azt az ajtót nyitja a többit kézzel kell kinyitogatni. A biztosítékokat már megnéztem és azok is rendben vannak.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8691 Dátum: 2014.10.08 21:36:50 »
Vidd el autovillamosságishoz! Az tud adni egy impulzust a központizár motorokra, így kinyílik a csomagtér is. Ekkor meg lehet javítani a zárját.
A központizár javítás (vagy vezérlő csere) sem megoldhatatlanul drága probléma.
Elem jó?
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8692 Dátum: 2014.10.09 08:08:01 »
Ha a starter relé behúzva marad a beégéstől, akkor a folyamatos indítózás probléma áll fenn...de ettől miért megy ki a bizti?  :hmmmm:
CSak hangosan gondolkodom.... reméljük azért van összefüggés... :yes:
Valamikor írtad, hogy 30A helyett 25A-est raktál. Mostmár a megfelelő Érték van benne?

SZurkolok, hogy jó legyen :)

Folyamatos indítózással indult az egész probléma ~2-2,5 hónapja. Akkor ~fél perc indítózás után(miután kivettem a slusszkulcsot még úgyis indított!!) kiégett a biztosíték. Hogy akkor miért égett ki, nem tudom. De valami biztosan megvédett az önfeláldozáásával. :)
Igen, most 30-as van benne.
Köszönöm!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8693 Dátum: 2014.10.09 08:11:33 »
Örülök, hogy megvan a hiba oka....azért várjunk még pár kilométert, ne kiabáljuk el. Az, hogy szenes, az ekkora áramoknál akár normális is lehet, de egy jó relénél működik a szikraoltás, szóval igazából csak a közvetlenül érintkező felületeken szokott korom lenni.
Viszont okozhatott nagy áramot a kontakt hiba, ugyanis minden egyes be- és kikapcsoláskor (a behúzótekercs induktivitásán) akkora feszültség indukálódik, ami önmagára kapcsolódva olyan lengéseket okozhat, ami miatt megnő az áram pillanatértéke. Kontakt hiba esetén a gyors, sűrű áram változás adott, így a nagy áramok is kialakulhatnak.

Közvetlen csak az érintkező felületeken volt szenesedés.
Mi is úgy beszéltük meg a szerelővel, hogy most hétvégén úgyis megyünk haza szülőkhöz. 145 km, tartósteszt. :)
Múltkor is akkor jött elő a probléma, amikor ilyen sokat mentem vele. Arra is gondoltam, hogy a városban ugyan bemelegszik a motor a 7-7 km-en, de lehet, hogy tartósabban melegnek kell lennie ahhoz, hogy valami átmelegedjen és ez okozza a hibát. Már csak azt kéne megtalálni, hogy mi ez. :)
Hétvégén kiderül. Csinálunk egy start-cél utat és amikor már otthon leszünk akkor fogok vele csak próbálkozni, nehogy lerohadjak a puszta közepén.  :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10703
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8694 Dátum: 2014.10.09 17:44:12 »
Kész az autó, meg se lehet mondani, hogy valaki kedvesen nekitolatott az autónak, majd mint aki jól végezte dolgát szépen odébbállt mindenféle telefonszám és betétlap nélkül...  :no:

Illetve a korábban jelzett motordiagnosztikai hibakódot is kiütötték. A legnagyobb megdöbbenésemre a hibakódot a fékrendszer nyomását felügyelő szenzor okozta (vagy mi a szösz, hozzáértőbbek majd kijavítanak, ha máshogy nevezik  :D ) .  :hmmmm: Az autót rátették fékpadra, nagyon jó értékeket produkált, és utána már nem is sikerült újra előcsalogatni a hibakódot. Azt mondják nagy valószínűség szerint porszem/kosz érhette az érzékelőt, és ez jelezhetett hibát. Úgy legyen!  :innocent:
A kontómra nem akarnak cserélni feleslegesen semmit, ha jól értettem az a szenzor 200 valahány ezer Ft lenne.  :innocent:

Szóval marad a figyelés, hogy újra felvillan-e a hibakód. Mindenesetre megnyugtattak, hogy nem kell attól tartani, hogy egyszer csak nem lesz fékem.  :sorcerer:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8695 Dátum: 2014.10.09 18:11:13 »
Kész az autó, meg se lehet mondani, hogy valaki kedvesen nekitolatott az autónak, majd mint aki jól végezte dolgát szépen odébbállt mindenféle telefonszám és betétlap nélkül...  :no:

Illetve a korábban jelzett motordiagnosztikai hibakódot is kiütötték. A legnagyobb megdöbbenésemre a hibakódot a fékrendszer nyomását felügyelő szenzor okozta (vagy mi a szösz, hozzáértőbbek majd kijavítanak, ha máshogy nevezik  :D ) .  :hmmmm: Az autót rátették fékpadra, nagyon jó értékeket produkált, és utána már nem is sikerült újra előcsalogatni a hibakódot. Azt mondják nagy valószínűség szerint porszem/kosz érhette az érzékelőt, és ez jelezhetett hibát. Úgy legyen!  :innocent:
A kontómra nem akarnak cserélni feleslegesen semmit, ha jól értettem az a szenzor 200 valahány ezer Ft lenne.  :innocent:

Szóval marad a figyelés, hogy újra felvillan-e a hibakód. Mindenesetre megnyugtattak, hogy nem kell attól tartani, hogy egyszer csak nem lesz fékem.  :sorcerer:
Akkor minden a helyén, szuper.

Fékszenzor hibajelem nekem is volt. Rögtön miután megvettem az autót.  :devil: Aztán betudtam annak, hogy rengeteget állt mielőtt hozzám került. Törölve lett a hibakód, illetve az akkori szerviz alkalmával kapott friss fékfolyadékot és azóta sose jött elő. Ez volt több, mint két éve.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10703
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8696 Dátum: 2014.10.09 18:14:37 »
Amúgy ilyen volt szegénykém  :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8697 Dátum: 2014.10.09 18:59:31 »
Mintha egy vonóhorog lenne... :no:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10703
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8698 Dátum: 2014.10.09 23:50:43 »
Nekem is annak tűnik, illetve akik látták mind azt mondták rá, a horpadás formája és magassága is erre enged következtetni. Kár, hogy nem a rendszámot kapta el, akkor talán jobban jártam volna - bár lehet akkor meg kilyukad a hűtő is...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8699 Dátum: 2014.10.10 10:22:34 »
És ilyen lett?  :sorcerer: