Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765681 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8625 Dátum: 2014.10.04 11:23:12 »
Nem éreztem, hogy erőlködne. Ugyan úgy indított, ahogy szokott, csak annyi hogy párat pörgetett és utána égett ki a biztosíték.
Ezt a kábel lehúzást megemlítem majd a szerelőnek.

Ha a behúzótekercs csere után is kimegy a bizti akkor - mivel ott nincs semmi már az áramkörben- csak a relé vagy a vezetékek, csatlakozók lehetnek zárlatosak... :hmmmm:
Ebből az következik, hogy a behúzótekercs jó volt. Szerencsére nem volt "túl" drága. :)
Persze nem lehet a szerelő szemére vetni (nagyon), mert egy időszakos hiba , amit a legnehezebb feltárni... :hmmmm: :wacko:
Meg lesz az... :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.04 11:41:17 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8626 Dátum: 2014.10.04 12:34:42 »
Milyen csapágyra gondolsz?
A meleg-hideghez köze van, uh valami mechanikai hiba lehet. Ha valami szorul és az önindító nem tudja beindítani akkor kiég a biztosíték? Viszont akkor meg miért volt az, hogy most már 2 alkalommal is folyamatosan indított gyújtásról levéve is, sőőt, még a kulcsot is kivettem!!
10.000.000 Ft-os kérdés. :)

A folyamatos indítás két ok miatt lehet.
1. Beégett a relé érintkezője és beragadt.
2. Beégett az indítómotort működtető ...(nem tudom hogy hívják)... érintkező és beragadt.

Cseréld ki a relét 1...2e HUF  , és egy újabb hibaokot kizártunk. ;)
Nem nagy hiba ez, csak nehéz nyakon csípni. :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.04 12:36:44 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8627 Dátum: 2014.10.04 13:06:18 »
Köszi, a következő lépés az lesz.
A 2. amit javasoltál az mi is pontosan?

A behúzó tekercsből legalább most már új van benne. El tudnám költeni másra is az árát, de ez van.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8628 Dátum: 2014.10.04 13:13:13 »
Én sem vagyok profi a témában. De amikor  a behúzótekercs áramot kap zár egy érintkezőt, ami működteti az indítómotort( több 100 Amperrel!) és egy fogaskereket behúz a fogaskoszorúhoz(bendix?)... így indul az autó. Ez az "érintkező" kvázi "relé" is beéghet ám, így beragadva folyamatosan indítózhat !!!
De remélem nálam tapasztaltabbak is megerősítik. ;)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8629 Dátum: 2014.10.04 13:27:47 »
Igen,bendix.

Tudom kicsit OFF a link,de nagy vonalakban az önindító működése: http://zsiguli.hu/index.php?action=cikk&id=175
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.04 13:31:34 írta Kika1 »

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8630 Dátum: 2014.10.04 13:41:56 »
Nem éreztem, hogy erőlködne. Ugyan úgy indított, ahogy szokott, csak annyi hogy párat pörgetett és utána égett ki a biztosíték.
Ezt a kábel lehúzást megemlítem majd a szerelőnek.

És amint kiég a biztosíték, meg is áll az önindító? A behúzótekercsnek egy "csapolása", tekercsvége gyakran rá van kötve a vaskos forgórész tápra, arra az oldalra, ami megy be az önindítóba a behúzótekercsről. Így az indítás pillanatában a forgórészen keresztül folyik a tekercs árama, ez kell a behúzáshoz, a harmadik leágazás van közvetlenül testre kötve, ez kell a benntartáshoz. Ilyen módon magában az önindítóban is lehet a hiba a keféknél, a tekercsben, kommutátor-szeletek között, vagy a tartó mechanizmusban.
Az önindítókat kiszerelve szokták megmérni, megtáplálva és meghajtva, akár még padon melegítve is hőlégfúvóval, miközben mérik a felvett áramot, feszültségesést...
Lehet, hogy több időt kell rászánni, de meglesz az......

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8631 Dátum: 2014.10.04 13:46:42 »
önindítómotor folyamatos működését, start-stopnál relé beragadás vagy maga az indítómotor mechanikus hibája szokta okozni. A bendix szorul, nem tud visszamenni a tengelyen és folyamatosan zárva marad a mágneskapcsoló...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8632 Dátum: 2014.10.04 14:01:31 »
A beragadás, mechanikus problémák okozhatják azt, hogy nem áll le az önindító, de ezek a hibák önmagukban nem indokolják a behúzó tekercs körében lévő bizti kiégését.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8633 Dátum: 2014.10.04 14:06:12 »
nem de mégis kimennek...mert akkor nagy áramot vesz fel az 50-es ponton is...307-es peugeotnál ez típus hiba, hogy az önindítómotor kiveri a biztosítékot...
elméletben rohadtul nem érti az ember, hogy miért megy ki ott a bizti, de kimegy  :flowers:
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8634 Dátum: 2014.10.04 18:37:11 »
Urak, meg tudja valaki mondani, hogy mennyibe kerül manapság egy 60ezres szerviz szakszervizben végeztetve.
Esetleg egy link is jó lenne, hogy a különböző időszakos szervizeknél mit kell elvégezni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8635 Dátum: 2014.10.04 20:27:49 »
A legalapvetőbb dolgok, mint az olaj, illetve még a szűrők lehetnek cserések (vagy csak lemossák őket, attól függ mennyire koszolódott).

Ezen felül persze használat függő, bizonyos tulajoknál ilyenkor már fékbetétet is kell cserélni.

Függhet még az adott kereskedés óradíjától is a végösszeg (gondolom 60e km-nél még garis az autó, szóval Toyota szervizbe mész  ;) ) , de ha semmi különleges nem csúszik be, akkor 30-40e Ft-ból már ki lehet jönni. Ha magad viszed az olajat, akkor még annyi sem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8636 Dátum: 2014.10.04 20:36:34 »
A legalapvetőbb dolgok, mint az olaj, illetve még a szűrők lehetnek cserések (vagy csak lemossák őket, attól függ mennyire koszolódott).

Ezen felül persze használat függő, bizonyos tulajoknál ilyenkor már fékbetétet is kell cserélni.

Függhet még az adott kereskedés óradíjától is a végösszeg (gondolom 60e km-nél még garis az autó, szóval Toyota szervizbe mész  ;) ) , de ha semmi különleges nem csúszik be, akkor 30-40e Ft-ból már ki lehet jönni. Ha magad viszed az olajat, akkor még annyi sem.
A garanciaidőn már túl vagyunk, 10 éves az autó. A fékbetétek még jók. Tehát 60ekm-nél csak olaj és szűrők vannak?
Éppen arra vagyok kíváncsi hogy mennyivel drágább a márkaszerviz, mint egy idegen.
A márkaszervizhez is lehet saját olajat vinni? Milyet ajánlotok?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8637 Dátum: 2014.10.04 20:57:31 »
A garanciaidőn már túl vagyunk, 10 éves az autó. A fékbetétek még jók. Tehát 60ekm-nél csak olaj és szűrők vannak?
Éppen arra vagyok kíváncsi hogy mennyivel drágább a márkaszerviz, mint egy idegen.
A márkaszervizhez is lehet saját olajat vinni? Milyet ajánlotok?
Szerintem kérj egy ajánlatot a márkaszerviztől, biztos készségesek lesznek. Olajat pedig lehet vinni.
Amúgy konkrétan milyen autóról van szó? Benzinesekhez többeknek bejött az LM Toptec 4300 (ami 5w30)
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.04 21:02:09 írta András1980 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8638 Dátum: 2014.10.04 21:37:27 »
A garanciaidőn már túl vagyunk, 10 éves az autó. A fékbetétek még jók. Tehát 60ekm-nél csak olaj és szűrők vannak?
Éppen arra vagyok kíváncsi hogy mennyivel drágább a márkaszerviz, mint egy idegen.
A márkaszervizhez is lehet saját olajat vinni? Milyet ajánlotok?
Mivel 15e km vagy 1 év a szerviz ciklus, így innen nehéz megmondani, hogy ez milyen szerviz lesz. Évente volt szervizelve? Vagy csak a km-t néztétek? Mi volt eddig? És milyen motor? Benzin? Dízel?

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8639 Dátum: 2014.10.04 23:24:52 »
Mivel 15e km vagy 1 év a szerviz ciklus, így innen nehéz megmondani, hogy ez milyen szerviz lesz. Évente volt szervizelve? Vagy csak a km-t néztétek? Mi volt eddig? És milyen motor? Benzin? Dízel?
Keveset van használva, ezért a km alapján volt/van szervizeltetve. T25, 1.8, benzin.