Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765520 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8370 Dátum: 2014.08.30 19:08:36 »
Ilyen olajcsere emlékeztető a benzinesben is van?Vagy csak facelift után,vagy csak dieselben? :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8371 Dátum: 2014.08.30 19:21:43 »
Ilyen olajcsere emlékeztető a benzinesben is van?Vagy csak facelift után,vagy csak dieselben? :)

Szerintem csak egyes dízelekben van (mintha a kézikönyv is ezt írná). Én még nem találkoztam vele.

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8372 Dátum: 2014.08.30 19:24:45 »
Szia.
Igen, az lesz az.

Nézd meg ezt, vszínű segít. (hang kell  :))


Ha mégse, akkor gugli és több helyen, igaz eddig csak angolul találtam, de le van írva mit és hogyan.
Nagyon jó, és gyorsan megcsinálta, csak egy mukkot sem értetteb belőle :cry: :cry:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8373 Dátum: 2014.08.30 19:32:58 »
Nagyon jó, és gyorsan megcsinálta, csak egy mukkot sem értetteb belőle :cry: :cry:

Majd kijavít vki ha vmit nem jól értettem:
Gyújtást ráadod, majd a bal pöcökkel kiválasztod az odo km számlálót. Ez kell, hogy a kijelzőn legyen, majd gyújtás le.
Folyamatosan nyomod a bal pöcköt és ráadod a gyújtást, és még nyomva tartod a bal pöcköt mindig. Látni kell egy kis villogást és a kis csíkoknak el kell tűnni, majd a 000... felirat jelenik meg, aztán pedig az odo, és végül kész.

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8374 Dátum: 2014.08.30 19:40:05 »
Majd kijavít vki ha vmit nem jól értettem:
Gyújtást ráadod, majd a bal pöcökkel kiválasztod az odo km számlálót. Ez kell, hogy a kijelzőn legyen, majd gyújtás le.
Folyamatosan nyomod a bal pöcköt és ráadod a gyújtást, és még nyomva tartod a bal pöcköt mindig. Látni kell egy kis villogást és a kis csíkoknak el kell tűnni, majd a 000... felirat jelenik meg, aztán pedig az odo, és végül kész.
Köszönöm szépen, holnap megpróbálom. :yes:

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8375 Dátum: 2014.08.31 13:34:15 »
Köszönöm szépen, holnap megpróbálom. :yes:
Sikerült a törlés, gyorsan megvolt :clap: :clap: :clap:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8376 Dátum: 2014.08.31 13:58:48 »
Sikerült a törlés, gyorsan megvolt :clap: :clap: :clap:

Örülök, hogy sikerült.  :)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8377 Dátum: 2014.08.31 17:11:48 »
Megint kigyulladt a check engine lámpa. Az előző óta k.b 150 km-t mentem.

Gondolkodtam, hogy milyen szituációban gyulladt ki a check engine (P0172 túl dús keverék). Mindkét esetben meleg motornál fél-egy órás állás után, újraindításkor "maradt égve" a lámpa. Tehát nem menet közben gyulladt ki. Nem tudom ez mire utal, de remélem a szerelőnek segítség lesz.
Lehet hőérzékelő? :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8378 Dátum: 2014.09.01 16:50:10 »
Gondolkodtam, hogy milyen szituációban gyulladt ki a check engine (P0172 túl dús keverék). Mindkét esetben meleg motornál fél-egy órás állás után, újraindításkor "maradt égve" a lámpa. Tehát nem menet közben gyulladt ki. Nem tudom ez mire utal, de remélem a szerelőnek segítség lesz.
Lehet hőérzékelő? :hmmmm:
Ma nem jutottam el a szerelőhöz, DE megint kigyulladt a check engine :(
Most viszont úgy történt, hogy meleg motort újraindítottam, tötymörögtem 1500...2000 körül ötvennel a városban két kilométert és kigyulladt ???
Hogy ez mire utal nem tudom. :otlet: :hmmmm:
Szóval kis fordulaton lehet a probléma. Tehát mintha kevés lenne ilyenkor a levegő. :otlet: Hiszen túl dús keveréket jelez! (benzin/levegő arány) :otlet:
Levegőmenyiség mérő? Levegő szűrő? :hmmmm:

« Utoljára szerkesztve: 2014.09.01 17:22:46 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8379 Dátum: 2014.09.02 14:41:11 »
Ma nem jutottam el a szerelőhöz, DE megint kigyulladt a check engine :(
Most viszont úgy történt, hogy meleg motort újraindítottam, tötymörögtem 1500...2000 körül ötvennel a városban két kilométert és kigyulladt ???
Hogy ez mire utal nem tudom. :otlet: :hmmmm:
Szóval kis fordulaton lehet a probléma. Tehát mintha kevés lenne ilyenkor a levegő. :otlet: Hiszen túl dús keveréket jelez! (benzin/levegő arány) :otlet:
Levegőmenyiség mérő? Levegő szűrő? :hmmmm:

Nekem volt ilyesmi csak pont az ellenkezője, túl szegény keverék.
Soha semmit nem éreztem ebből, aztán egyszer elaludt a checkengine és azóta se jött vissza a hiba.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8380 Dátum: 2014.09.02 19:11:10 »
Tettem üzemanyag rendszer tisztítót(PRO-TEC) a tankba hátha segíthet valamit. Most nem töröltettem a hibát, a szerelő szerint nem tragikus, lehet, hogy magától "kitisztul". Azért majd átnézi valamikor. Addig is használjam, nem lesz gond. :otlet:
A szerelő szerint ez nem egy "állandó" hiba, tehát törlés után nem azonnal jelenik meg, csak, ha újra fenn áll a hiba ok.
 :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.02 19:22:21 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8381 Dátum: 2014.09.03 12:31:25 »
Sziasztok!
A riasztó élesítésekor a lentmaradt ablakokat felhúzása, a riasztó vagy a komfort elektronika tudása?
Ez programozható utólag? Mert egy másik, szintén META riasztóval szerelt, de e ficsőrrel bíró autóhoz szokva, tegnap nyitott ablakokkal sikerült magárahagynom az Ave-t.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.03 12:35:34 írta kugyu21 »

Adamoooo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8382 Dátum: 2014.09.03 14:17:13 »
Sziasztok!

Nemrég büszke tulajdonosa lettem egy 2003-as kombi D4D-s még első generációs avensisnek. Attól eltekintve hogy kb 2 hét után a generátorban gajra ment a diódasor, és feszültségszabályzó, semmi váratlan hibája nem volt. A legjobb megoldás az volt, hogy kapott egy új generátort. Persze szokásos olajcserén, szűrőcserén, stb. átesett.
A problémám a következő: a generátor cseréje után a cd lejátszó lemezbehúzó/kitoló motorja nem működik. Azelőtt tökéletesen működött. Gyújtásnál mindig pontosan 4-szer kerreg, mintha próbálna behúzni/kilökni egy lemezt. Van akinek ismerős ez a hiba? Úgy érzem valamit elegendő lenne csak beállítani, de nem tudom mihez nyúljak. Abból gondolom, hogy ha egyszerűen csak tönkre ment volna, akkor gyújtásnál miért kerreg?

Köszi a segítséget előre is!  ::)



andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8383 Dátum: 2014.09.03 15:48:36 »
Sziasztok!
A riasztó élesítésekor a lentmaradt ablakokat felhúzása, a riasztó vagy a komfort elektronika tudása?
Ez programozható utólag? Mert egy másik, szintén META riasztóval szerelt, de e ficsőrrel bíró autóhoz szokva, tegnap nyitott ablakokkal sikerült magárahagynom az Ave-t.  :clap:

Azt nem tudom, hogy a te riasztód, vagy a te autód komfort elektronikája tud-e ilyet.
Utólag azonban bármely központi záras autóhoz lehet ilyen kütyüt szerelni. ;) Én is gondolkodom hasonló projekten.
pl.: http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Aut%C3%B3elektronika__Aut%C3%B3riaszt%C3%B3k__Kieg%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91k?cikkkod=WL001+*BA
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8384 Dátum: 2014.09.03 15:53:37 »
Sziasztok!

Nemrég büszke tulajdonosa lettem egy 2003-as kombi D4D-s még első generációs avensisnek. Attól eltekintve hogy kb 2 hét után a generátorban gajra ment a diódasor, és feszültségszabályzó, semmi váratlan hibája nem volt. A legjobb megoldás az volt, hogy kapott egy új generátort. Persze szokásos olajcserén, szűrőcserén, stb. átesett.
A problémám a következő: a generátor cseréje után a cd lejátszó lemezbehúzó/kitoló motorja nem működik. Azelőtt tökéletesen működött. Gyújtásnál mindig pontosan 4-szer kerreg, mintha próbálna behúzni/kilökni egy lemezt. Van akinek ismerős ez a hiba? Úgy érzem valamit elegendő lenne csak beállítani, de nem tudom mihez nyúljak. Abból gondolom, hogy ha egyszerűen csak tönkre ment volna, akkor gyújtásnál miért kerreg?

Köszi a segítséget előre is!  ::)

Az én autómban (is) gyári CD van. Ha nincs benne lemez, akkor keresi, cicereg, zörög, vacakol :wacko: Mindíg tartok benne lemezt, ha hallgatom/ hanem. Így kussba van. :wacko:
Hátha ez segít :) :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.03 15:59:26 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.