Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765519 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8100 Dátum: 2014.06.04 14:22:08 »
Értem. Ez esetben nálad azért ergy picit más lesz. Én tényleg csak gyakorlatilag induláskor hallom ezt a zajt (ami lehet, hogy csak az én hülyeségem, mert erősebb gáznál nem is lenne hallható(?) - kipróbálom még), illetve, amikor pl. egy sarkon fordulok be lassan és szinte alig gurul a jármű, de hagyom kettesben s úgy gyorsulok... 1-2 mp ideig hallani. Szerintem csak beleremeghet valahol, valamelyik részén a kipufogórendszer egyik eleme(?).
Megpróbálom felvenni estefelé ezt a zajt :)

Sziasztok!

Megpróbáltam felvenni, amiről fentebb írok. Sajnos, nem teljesen ugyanúgy hallani azt a bizonyos hangot, mint úgymond "szabad füllel", de ki lehet szűrni. Egészen pontosan, miután befordultam a sarkon, az 5. másodpercben, nagyon rövid ideig hallatszik (miközben eleve van egy folyamatos ciripielő hang, amit a hülye telefontartó okoz - de ez ne tévesszen meg senkit, nem a motor hangja természetesen).
Nagyjából - emlékeim szerint - valahol 1000 fordulatszám környékén lehettem, nem több és kettesben (vagy hármasban; sajnos nem emlékszem) adtam egy félkövér gázt.
Nem egy kifinomult vezetési technika, nyílván a sebességnek/fordulatszámnak ill. az útviszonyoknak megfelelően kell kiválasztani a megfelelő sebességet (és itt talán mimimum, hogy lehetett volna óvatosabb a gázfröccs vagy akár egy alsóbb sebességi fokozat). Azt fontos tudni, hogy állóhelyzetben, induláskor (elsőben) egyáltalán nem hallani ilyet.
Szerintem elbagatelizálom, illetve, mondhatni normális jelenség, kvázi "belefárad" a motor, de mondjátok meg Ti...
5. másodpercben, fél másodpercig hallani
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.04 14:23:47 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8101 Dátum: 2014.06.04 14:47:19 »
Sziasztok!

Megpróbáltam felvenni, amiről fentebb írok. Sajnos, nem teljesen ugyanúgy hallani azt a bizonyos hangot, mint úgymond "szabad füllel", de ki lehet szűrni. Egészen pontosan, miután befordultam a sarkon, az 5. másodpercben, nagyon rövid ideig hallatszik (miközben eleve van egy folyamatos ciripielő hang, amit a hülye telefontartó okoz - de ez ne tévesszen meg senkit, nem a motor hangja természetesen).
Nagyjából - emlékeim szerint - valahol 1000 fordulatszám környékén lehettem, nem több és kettesben (vagy hármasban; sajnos nem emlékszem) adtam egy félkövér gázt.
Nem egy kifinomult vezetési technika, nyílván a sebességnek/fordulatszámnak ill. az útviszonyoknak megfelelően kell kiválasztani a megfelelő sebességet (és itt talán mimimum, hogy lehetett volna óvatosabb a gázfröccs vagy akár egy alsóbb sebességi fokozat). Azt fontos tudni, hogy állóhelyzetben, induláskor (elsőben) egyáltalán nem hallani ilyet.
Szerintem elbagatelizálom, illetve, mondhatni normális jelenség, kvázi "belefárad" a motor, de mondjátok meg Ti...
5. másodpercben, fél másodpercig hallani

Nekem u.ez a bajom.
Jövő hét kedden viszem szerelőhőz...

Más kérdés, ki tudja:
 Akku gyárilag mekkora kell egy 1.8-asba?
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8102 Dátum: 2014.06.04 15:00:02 »
Nekem u.ez a bajom.
Jövő hét kedden viszem szerelőhőz...

Más kérdés, ki tudja:
 Akku gyárilag mekkora kell egy 1.8-asba?

Ne viccelj. Ez komoly, ezzel már szerelőhöz illik vinni? :(
Kíváncsi leszek, hogy mit mond majd... Köszi előre is.
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8103 Dátum: 2014.06.04 15:18:22 »
Ne viccelj. Ez komoly, ezzel már szerelőhöz illik vinni? :(
Kíváncsi leszek, hogy mit mond majd... Köszi előre is.

Nem illik, csak 3 hete vettem, és az olajcserét..szűrők stb megcsináltam önnmagamnak.
A futóművet akarom átnézetni, meg porvédők, szilentek aztán ha vmit kell akkor cseréljük inkább most mint később. :)
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8104 Dátum: 2014.06.04 15:22:23 »
Ez a rezonancia kis fordulaton terhelésnél nálam is megvan (Corolla E12 1.6), akartam is kérdezni, hogy másnál nincs ? :) De ezek szerint van. A kipufogórendszer valamely eleme adja ezt a hangot, sztem valamelyik dob belseje szét van már égve. Plusz nálam még ékszíjcsikorgás is jelentkezik ugyanekkor. Ez érdekes, mert 1-2 éve ez még nem tűnt fel. Tavaly cseréltem szíjat, azután kezdte, most visszaraktam a gyárit, amivel korábban nem volt ez a hang, jobb lett, de ez is csikorog kicsit..

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8105 Dátum: 2014.06.04 16:10:58 »
Hello,

Akkumulátor 1.8-as ave-ba mekkora kell?
45Ah-s van benne...

üdv,

Andor
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8106 Dátum: 2014.06.04 19:30:11 »
Járó motornál álló helyzetben a fék lassan teljesen benyomható, álló motornál teljesen kemény. A fékfolyadék a tartályba tartja a szintet, nincs a kocsi alatt olajfolt. Fékezésnél nem érzem hogy gyenge lenne a fékhatás,
a kopottas tárcsák ellenére sem. Mi lehet a gond, talán a főfékhenger, vagy ??????????????

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8107 Dátum: 2014.06.04 20:00:29 »
Járó motornál álló helyzetben a fék lassan teljesen benyomható, álló motornál teljesen kemény. A fékfolyadék a tartályba tartja a szintet, nincs a kocsi alatt olajfolt. Fékezésnél nem érzem hogy gyenge lenne a fékhatás,
a kopottas tárcsák ellenére sem. Mi lehet a gond, talán a főfékhenger, vagy ??????????????

Főfékhenger fenékszelepe átenged. Szerintem lehet kapni bele csak dugattyút tömítesekkel...legalábbis valaha vettem már így. Ha a fékolaj nem fogy, tehát nem folyik el sehol, akkor a tartályba kell, hogy visszamenjen az olaj, ami a fenékszelepen, vagy a karmantyúknál lehetséges. Ha a karmantyú okzná, akkor azt éreznéd szerintem a fékhatáson.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.04 20:03:35 írta Spet »

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8108 Dátum: 2014.06.05 08:15:16 »
Hello,

Akkumulátor 1.8-as ave-ba mekkora kell?
45Ah-s van benne...

üdv,

Andor

Kézikönyvet megnéztem nincs arra leírás, hogy gyárilag mi az ajánlott.
Nekem még szerintem gyári Toyota akksi van benne, ha gondolod du. megnézem neked.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8109 Dátum: 2014.06.05 08:16:50 »
Sziasztok!

Megpróbáltam felvenni, amiről fentebb írok. Sajnos, nem teljesen ugyanúgy hallani azt a bizonyos hangot, mint úgymond "szabad füllel", de ki lehet szűrni. Egészen pontosan, miután befordultam a sarkon, az 5. másodpercben, nagyon rövid ideig hallatszik (miközben eleve van egy folyamatos ciripielő hang, amit a...

Az enyémben teljesen más jellegű a hang.
Megpróbálom majd én is rögzíteni.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8110 Dátum: 2014.06.05 09:04:36 »
Járó motornál álló helyzetben a fék lassan teljesen benyomható, álló motornál teljesen kemény. A fékfolyadék a tartályba tartja a szintet, nincs a kocsi alatt olajfolt. Fékezésnél nem érzem hogy gyenge lenne a fékhatás,
a kopottas tárcsák ellenére sem. Mi lehet a gond, talán a főfékhenger, vagy ??????????????
Ez probléma lenne?
Nekem minden autóm így működött (működik most is), sosem volt gondom a fékkel. A Volvo is pont ilyen, de az Avensisnél különösen tetten érhető, mivel az indításhoz nyomni kell a féket. Álló helyzetben a felső állapotban nagyon kemény, indítás után, ahogy beindul a rásegítés, felpuhul, rálépésre szépen lassan teljesen lenyomható. Épp ma volt egy satu fékem (egy jóképességű kilencvennél előbb állt a fékbe, csak utána tette ki az indexet, hogy leállna...), semmi gond nem volt, jól fogja az autót.
De ha úgy érzed, hogy másképp viselkedik, mint megszoktad, akkor vidd el mihamarabb szerelőhöz, a fék, kormány nem tréfa!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8111 Dátum: 2014.06.05 09:16:17 »
Ez probléma lenne?
Nekem minden autóm így működött (működik most is), sosem volt gondom a fékkel. A Volvo is pont ilyen, de az Avensisnél különösen tetten érhető, mivel az indításhoz nyomni kell a féket. Álló helyzetben a felső állapotban nagyon kemény, indítás után, ahogy beindul a rásegítés, felpuhul, rálépésre szépen lassan teljesen lenyomható. Épp ma volt egy satu fékem (egy jóképességű kilencvennél előbb állt a fékbe, csak utána tette ki az indexet, hogy leállna...), semmi gond nem volt, jól fogja az autót.
De ha úgy érzed, hogy másképp viselkedik, mint megszoktad, akkor vidd el mihamarabb szerelőhöz, a fék, kormány nem tréfa!
De gondolom nem motor indítás után (mert akkor ugye a szervó kezd dolgozni, azt érzed), hanem járó motor mellett folyamatosan nyomásnál megy be a fék. Ez igenis probléma.  ;)

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8112 Dátum: 2014.06.05 09:46:01 »
De gondolom nem motor indítás után (mert akkor ugye a szervó kezd dolgozni, azt érzed), hanem járó motor mellett folyamatosan nyomásnál megy be a fék. Ez igenis probléma.  ;)
Este kipróbálom mindkettőt, de úgy emlékszem, járó motornál egy határozott fogás után szépen lassan lejjebb megy.  :hmmmm:
Ez persze álló helyzetben, menet közben nem bíbelődök ilyesmivel. Meglehet, hogy menet közben nem csinálja, vagy ha mégis, rég megállt az autó, mire bemenne a pedál, sosem vettem észre, hogy ez gondot okozna.
Mindenesetre nem bagatelizálnám a dolgot, ahogy írtam is, ha gyanú van, hogy bármi gond van a fékkel, meg kell nézetni szakemberrel.

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8113 Dátum: 2014.06.05 13:23:32 »
Kézikönyvet megnéztem nincs arra leírás, hogy gyárilag mi az ajánlott.
Nekem még szerintem gyári Toyota akksi van benne, ha gondolod du. megnézem neked.

Köszi, légyszives nézd meg.
Kézikönyvben én sem találtam.
illetve még egy adat kellene.
Ablaktörlőlapátok hossza...most 60+40cm-es van fennt, de csereérettek.

köszi!
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8114 Dátum: 2014.06.05 13:45:27 »
Szerintem nem kell ezt ennyire túldimenzionálni:
- akkut megnézed milyen van benne, és "teljesítményre" pont akkorát vagy nagyobbat választasz, persze nem árt cm-rel is lemérni. Azaz, ha most 48-as van benne, akkor veszel egy std 54Ah-sat.
- ablaktörlőlapát: ha most 60 ill 40 cm, akkor olyat kell venni. Ha jól emlékszem, akkor +1-2 cm még elfér, tehát 61-62 cm ill 41 cm (asszem ilyen kapható). Márka tulajdonképpen mindegy, amelyik szimpi (Champion, Bosch, Valeo, Optifit, CarPlan, MagiCar stb), lehet akár pálcás vagy flex.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety