Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3776573 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6570 Dátum: 2012.09.01 10:22:47 »
Inkább! Vagy Lexus?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6571 Dátum: 2012.09.01 10:50:25 »
Ez a jel mit jelenthet?
Ha tényleg a lambdaszonda ment tönkre, először is tudd, hogy ebben az autóban 4 azaz négy lambdaszonda található,
és ha elkezdenek bedögleni, sorba mind tönkremegy, a tulajok hozzászólásai alapján mindet ki kell cserélni.
Kérdés hogy ez hanyadik a sorban. Majd a többiek megírják az árat, de jónéhány 10ezresért kapsz egy darabot.
Ezt leszámítva viszont jó autó, csak kényes az üzemanyagra, jóminőségű benzint tankolj bele normális kútnál.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6572 Dátum: 2012.09.01 13:12:55 »
Oké, ez eddig nem vészes. Árak hogy szoktak alakulni?

Az áraktól lesz vészes.
Elöször is hibakódot kell olvasni, addig kár okoskodni. Irány egy márkaszervíz!
Xanyi

András1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6573 Dátum: 2012.09.01 17:41:48 »
Oké, ez eddig nem vészes. Árak hogy szoktak alakulni?

viccelsz? :-) ezerféle hiba lehet, ez a konkrét hibától függ

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6574 Dátum: 2012.09.01 22:39:39 »
Sziasztok!

Sokat mentem a kocsival mostanában és sajna előjött egy-két furcsaság, ami nem hinném, hogy normális. Hátha valakinek van rá ötlete...

1. észrevettem mostanában, hogy hideg motorral mikor elindulok, úgymond "beremeg" az egész kocsi, amíg kuplungolok. Pontosabban leírva, engedem fel a kuplungot, meg is indul a kocsi, de mielőtt teljesen felengedném, vagy ott tartom fogásponton pl. egy emelkedőn, akkor rázkódik a kocsi amíg a pedált teljesen fel nem engedem. Melegen a helyzet megszűnik, illetve alig észrevehető! Lehet, hogy eljött a kuplung csere ideje? De csúszni nem csúszik és fura, hogy csak hidegen csinálja.

2. üzem közben ~ 115km/h felett valami rázkódik, először azt hittem a kerekek nincsenek jól kiegyensúlyozva. Vettem új gumit és ki lett centírozva (max. 30 gr), felnik nem ütnek. Cserélgettem is, de hiba nem szűnt meg. Jobban megfigyelve észrevettem, hogy bizonyos időnként "ráz" valami, de 1 percen belül ismétlődve 3-4x, szóval nem folyamatos. Akkor is "ráz" ha kiveszem üresbe, amint 110km/h alá ér a mutató megszünik!

Avensis I., 1.6 4A-FE, 1999

Lehet, hogy ez a 2 dolog összefüggésben van? Szerelő még nem látta, gondoltam megkérdem itt először!  ::)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6575 Dátum: 2012.09.02 11:08:40 »
Üdv!
Lehet, hogy a kuplungtárcsa, szerkezet vagy a lendkerék hullámosodott fel, égett meg, érdemes lenne cserélni vagy szabályoztatni, ha még nem tûl nehéz a kuplung.

A remegést menet közben meg érezni, hallani kell.

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6576 Dátum: 2012.09.02 12:34:51 »
Üdv!
Lehet, hogy a kuplungtárcsa, szerkezet vagy a lendkerék hullámosodott fel, égett meg, érdemes lenne cserélni vagy szabályoztatni, ha még nem tûl nehéz a kuplung.

A remegést menet közben meg érezni, hallani kell.

Ma reggel mentem vele és se hidegen se melegen nem "rázott" a kuplung. Mintha érezné, hogy beszélek róla...  ::)

"ha még nem túl nehéz a kuplung" alatt mit értsek? Nem érzem nehéznek és nem is fog fent. Ha elhasználódik, akkor kemény lesz a pedál?

Ha egyszer a kuplungtárcsa, szerkezet vagy a lendkerék meghullámosodik, akkor onnantól kezdve nem mindig rezegne?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6577 Dátum: 2012.09.02 13:31:29 »
Akkor nehezedik el, amikor elfárad a szerkezet, a kiemelövillák, nyomólap elöregszik.
A tárcsa ha kopik, azért fog egyre fentebb a pedál, mert csökken a lendkerék és a szerkezet közti távolság, egyre nagyobb úton dolgozik a pedál, szélsõséges esetben annyira "felkerül"  a fogáspont, hogy elkezd csúszni a kuplung, illetve ki sem emel, recsegve veszi a fokozatot.

Ha hullámos égett a lendkerék/szerkezet/tárcsa, nehéz finoman elindulni, berázhatja a kasztnit, rángatva indulhat.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.02 13:33:15 írta kamikaze »

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6578 Dátum: 2012.09.02 16:01:54 »
ez nem ide tartozik,de ide szoktam írni...Péntek este negyed 9 kor felhív egy nő a Toyota képviselettől és kérdéseket tett fel a toyotaról... Szervíz tapasztalatok,autó megbízhatóság stb. ilyen létezik h. negyed 9 ko jutok eszükbe...?

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6579 Dátum: 2012.09.02 16:52:42 »
Akkor nehezedik el, amikor elfárad a szerkezet, a kiemelövillák, nyomólap elöregszik.
A tárcsa ha kopik, azért fog egyre fentebb a pedál, mert csökken a lendkerék és a szerkezet közti távolság, egyre nagyobb úton dolgozik a pedál, szélsõséges esetben annyira "felkerül"  a fogáspont, hogy elkezd csúszni a kuplung, illetve ki sem emel, recsegve veszi a fokozatot.

Ha hullámos égett a lendkerék/szerkezet/tárcsa, nehéz finoman elindulni, berázhatja a kasztnit, rángatva indulhat.


Értem, ezek a jelek nem állnak fent, a kuplungja szerintem könnyen működtethető és a fogáspontja is jól érezhető . És most délután sem rángatva indult.

Azért csak izgat, hogy mi lehet. Esetleg valami motortartó bak fellazulása nem okozhat ilyet?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6580 Dátum: 2012.09.02 17:11:35 »
Esetleg valami motortartó bak fellazulása nem okozhat ilyet?
üresbe téve a váltót és gázt adva beremegne a váltógomb, ha a bak lenne kiverődve.

Egyébként a régi féktárcsám pár tizedet félrekopott a merőlegeshez képest, és 110 felett már rázott fékezésnél,
állandó sebességre nem emlékszek. Erre is érdemes figyelni, hogy a tárcsa milyen állapotban van.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6581 Dátum: 2012.09.02 17:23:48 »
ez nem ide tartozik,de ide szoktam írni...Péntek este negyed 9 kor felhív egy nő a Toyota képviselettől és kérdéseket tett fel a toyotaról... Szervíz tapasztalatok,autó megbízhatóság stb. ilyen létezik h. negyed 9 ko jutok eszükbe...?
Akkor általában az emberek már otthon tartózkodnak. Ha nem jó az időpont, akkor gondolom kulturálisan közlöd és máskor hív.
Igazából nem értem, miért probléma ez...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6582 Dátum: 2012.09.02 19:10:54 »

Értem, ezek a jelek nem állnak fent, a kuplungja szerintem könnyen működtethető és a fogáspontja is jól érezhető . És most délután sem rángatva indult.

Azért csak izgat, hogy mi lehet. Esetleg valami motortartó bak fellazulása nem okozhat ilyet?

Akár lehet attól is!

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6583 Dátum: 2012.09.02 19:31:52 »
Akkor általában az emberek már otthon tartózkodnak. Ha nem jó az időpont, akkor gondolom kulturálisan közlöd és máskor hív.
Igazából nem értem, miért probléma ez...
Mivel az esti negyed 9 nem szokványos munkaidő, a mai világban talán jogosan merülhet fel, hogy tényleg az e a hívó, akinek mondja magát, ill. van-e hátsó szándéka. Persze kérdés az, hogy a feltett kérdések alapján felmerülhet-e ez a probléma. Engem halálra idegesít, hogy naponta többször hívogatnak különböző ürügyekkel ismeretlenek, ha szóba áll velük az ember, nagyon kell vigyázni, hogy ne adj ki olyan infókat magadról, amivel árthatsz magadnak. Sose tudhatod, hogy ki van a vonal másik végén.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6584 Dátum: 2012.09.02 19:37:31 »
Munkaidő?  :D Lassan ez nem értelmezhető fogalom lesz  ;)
Gondolod, hogy titkos infókat akarnak Tőled kicsalni ismeretlenek a Toyota szervizzel kapcsolatban?
Ha igen, akkor egyszerűen elutasítod és kész.