Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765525 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4320 Dátum: 2010.10.19 20:07:26 »
nem tudom, de már be van rendelve....
Csak mint érdeklődés.
Jobb lesz, mint: http://cgi.ebay.co.uk/Clutch-Kit-inc-Bearing-Toyota-Avensis-1-8-03-on-/400162080974
+szállítás?

30-35K körül szereléssel együtt
és persze garosan  :yes:

Az nagyon, nagyon  jó! :yes:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4321 Dátum: 2010.10.21 01:58:42 »
Azóta szereltettünk be DRL-t (leírtam a megfelelő topikban a sztorit anno), hogy legalább napközben kíméljük a tompítottat, így takarékoskodva az élettartamával.

Vicces, mert mi anno pont a Xenon miatt rendeltünk Executive felszereltséget (hiszen szép hazánkban nem lehetett ezt külön rendelni, mint ahogy pl Ausztria van No-ban), áradozott róla mindenki, és hogy el lehet felejteni az izzócseréket és egyéb gondokat.
Ehhez képest nem ezt tapasztalja az ember.  :whistling:

De persze eddig ez az autó legnagyobb hibája, reméljük ez így is marad.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4322 Dátum: 2010.10.21 18:59:28 »
Azóta szereltettünk be DRL-t (leírtam a megfelelő topikban a sztorit anno), hogy legalább napközben kíméljük a tompítottat, így takarékoskodva az élettartamával.

Vicces, mert mi anno pont a Xenon miatt rendeltünk Executive felszereltséget (hiszen szép hazánkban nem lehetett ezt külön rendelni, mint ahogy pl Ausztria van No-ban), áradozott róla mindenki, és hogy el lehet felejteni az izzócseréket és egyéb gondokat.
Ehhez képest nem ezt tapasztalja az ember.  :whistling:

De persze eddig ez az autó legnagyobb hibája, reméljük ez így is marad.  ;)
És ez egy nagyon komoly hiba amit, kérésre (kedvező elbírálás esetén 160e Ft-ért),  "méltányosságból" rendeznek.
Kérdezem:
Amikor a cserélt lámpa is megvakul, újra fizetni kell?

A HID fényszórók hibája legalább 6 éves, de semmilyen érdemi módosítás sem történt a hiba kiküszöbölésére.
Amikor DRL-t teszel a kocsiba, csak átvállalod, egy ideig, a garancia költségeit. sztem
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4323 Dátum: 2010.10.22 19:49:24 »
Igen, nekem sem szimpatikus, hogy takarékoskodni kell a Xenonnal, nehogy baja legyen idő előtt.
Nem ezért veszi az ember, és főleg nem ezt várja el ettől a "technikai csodától"...

A pár 10e Ft-ért vásárolt Interpower szettem sokkal meggyőzőbben muzsikált 2 éven át az autómban, csak aztán a beígért razziázások miatt kiszereltettem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4324 Dátum: 2010.10.23 22:15:52 »
Van valakinek ötlete arra, hogy miként lehetne a márkaszerviz horror árain csökkenteni?

Gondolok itt arra, hogy hogyan lehetne beszerezni alkatrészeket gyári minőségben ... a gyári beszállítóktól ... mint pl a szélvédőt a Pilkington gyártja, ha tőle veszed 70e Huf, ha a Toyota márkaszervizben, akkor 120e HUF.

Ami most nekem kellene az egy motorháztető, egy klímahűtő és egy olajhűtő ... és ráadásul nem Pesten, hanem Debrecenben...


2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4325 Dátum: 2010.10.24 00:09:06 »
Végig kell telefonálni az összes márkaszervizt, hogy nincs-e valahol elfekvőben egy megrendelt, de át nem vett darab, amit esetleg beszerzési áron odaadnának. Néha meglepő tud lenni a különbség.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4326 Dátum: 2010.10.24 05:51:39 »
Az enyémbe pont ilyen Pilkington került a nagy repedés és a műszaki vizsga előtt 2 nappal, és a márkaszervizben kérdezték eleve, hogy jó lesz-e ez, vagy rendeljenek a 2x drágább gyáriból.
Gumival, ragasztóval munkadíjjal együtt volt kb 100e (fűtőszálas), a gyárival az összeg olyan 150-160e lett volna. Mindössze azzal kellett "megbarátkozni", hogy nem Toyota felirat díszeleg a szélvédőn. 50e Ft-t a zsebemben hagyva gyorsan túltettem magam ezen.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4327 Dátum: 2010.10.24 15:50:22 »
na igen, ugyan ebben spekulálnék én is csak a hűtők esetében, mert szélvédő esetén már ismerem :)

mezei autósbolt nem hiszem, hogy tud ilyet - vagy mégis?
van valakinek ilyen tapasztalata?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4328 Dátum: 2010.10.24 16:59:35 »
Most mentem egy 60km-t az autóval, hazafelé egy érdekes hangot vettem észre, halk kerepelő hang jött a motortérből, itthon felnyitottam és meghallgattam, a blokk felől jön. Eddig nem hallottam ilyent. Mi adhat ki ilyen hangot? Azt tudom, hogy a hosszbordás szíjat lassan cserélni kell, mert kicsit laza, de szerintem nem onnan jön.

Mondjuk fene se tudja, lehet eddig is ilyen hangja volt, csak nem figyeltem oda rá, mert menni szokott a zene az autóban, mondjuk mindig is furának találtam a hangját a 4A-FE után, de azt mondták ennek ilyen a hangja.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.24 17:21:22 írta diegho »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4329 Dátum: 2010.10.24 17:12:21 »
na igen, ugyan ebben spekulálnék én is csak a hűtők esetében, mert szélvédő esetén már ismerem :)

mezei autósbolt nem hiszem, hogy tud ilyet - vagy mégis?
van valakinek ilyen tapasztalata?

Bárdinál érdemes megkérdezni, biztosan kapni jóminőségü utángyártottat!
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4330 Dátum: 2010.10.24 19:35:02 »
na igen, ugyan ebben spekulálnék én is csak a hűtők esetében, mert szélvédő esetén már ismerem :)

mezei autósbolt nem hiszem, hogy tud ilyet - vagy mégis?
van valakinek ilyen tapasztalata?

Bárdinál érdemes megkérdezni, biztosan kapni jóminőségü utángyártottat!
Huhh!
Nekem a hűtőnek a tágulási tartályba visszavezető "csöcse" törődőtt le, valamilyen rejtélyes okból.
A szerelőim nagyon ridatan néztek össze, mondván: A hűtőcsere igen húzós lenne!
Végül egy darab fékcső és némi ragasztó orvosolta a problémát.
Talán a Bárdi tényleg tud megoldást, "mezei" autósboltok semmiképpen.
Esetleg net?
Amit neten vettem a kocsihoz, mind korrekt volt, a magyar bontóárak alatt.
Ami kellett a kereséshez: motorkód, évjárat, váltótípus.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4331 Dátum: 2010.10.24 20:55:20 »
Van valakinek ötlete arra, hogy miként lehetne a márkaszerviz horror árain csökkenteni?

Gondolok itt arra, hogy hogyan lehetne beszerezni alkatrészeket gyári minőségben ... a gyári beszállítóktól ... mint pl a szélvédőt a Pilkington gyártja, ha tőle veszed 70e Huf, ha a Toyota márkaszervizben, akkor 120e HUF.

Ami most nekem kellene az egy motorháztető, egy klímahűtő és egy olajhűtő ... és ráadásul nem Pesten, hanem Debrecenben...


Használtban pl. itt!
Vagy kérdezd meg a Toyota szervízben az árakat, azokról ami kell! Kérj árajánlatot! És utána hívd fel a www.toyotabontottalkatresz.hu oldalon található elérhetőségen a srácokat!
Ők új alkatrészek beszerzésével is foglalkoznak, Ausztriából szállíttatnak be hetente 2-szer. Segítőkészek.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.24 20:57:54 írta jozin-bazin »
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4332 Dátum: 2010.10.24 21:30:31 »

Használtban pl. itt!
Vagy kérdezd meg a Toyota szervízben az árakat, azokról ami kell! Kérj árajánlatot! És utána hívd fel a www.toyotabontottalkatresz.hu oldalon található elérhetőségen a srácokat!
Ők új alkatrészek beszerzésével is foglalkoznak, Ausztriából szállíttatnak be hetente 2-szer. Segítőkészek.
Tudod én kereskedő vagyok (nem autó- de mindegy) és tele a cipőm a vevőjelöltekkel akik csak 'úgy' kérnek (ellen)ajánlatot! :helpsmilie:
Aki nem tudja/akarja megfizetni a gyári alkatrészt az ne tornáztassa a céget információszerzés okán.
Keresse ki a terméket a V.terán és vegye ott, vagy a jelzett oldalon.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4333 Dátum: 2010.10.24 21:58:00 »

Nekem mindegy, hogy aTTi hogy szerzi be innen, vagy onnan. Hogy tudjon árban viszonyítani a gyári Toyota alkatrészek árához, ezért írtam le ezt a lehetőséget. Segítséget kért!
Márkakereskedésnek nem lehet akkora torna árat kreálnia -gondolom én-, mert minden darabról meg lehet az áruk a számítógépes rendszerükben!
Ezen ne vesszünk össze! Nekem is bosszantó, ha csak "úgy" kéregetnek árajánlatot, aztán meg semmi visszajelzés!
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4334 Dátum: 2010.10.24 22:21:28 »
azért keresem a megoldást, mert a márkaszerviz eléggé aranyárban mér mindent - és számla is kell róla, vatera így kiesett.
És nagyon nem mindegy nekem se, hogy valami 100e vagy csak 50e Huf - épp csak azért mert nincs rajta a Toyota felirat ;)
Bárdit megkérdezem, jó ötlet.

Amúgy a hűtők Denso márkájúak, tehát ez a cél :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8