Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765661 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3720 Dátum: 2010.04.24 14:02:00 »
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem ha a jobb első kerék belső része el van kopva szinte teljesen az ugye futóműhibár ad okot?! A kérdésem az lenne hogy állítani kell a futóművön és előtte egy új gumit kell felrakni?! Mert evvel a gumival már nem akarok állítattni! Meg hogy télen alá lett nézve nem lóg semmi egybe van minden akkor valószínű hogy csak állítás igaz? Meg mennyibe kerül egy ilyen állítás kb?

Nálunk a céges terepjáró koptatta rosszul a gumikat, ott a futóművön állítottak és jó lett, de a kereket nem cserélték ki.
Jó, tudom céges autóknál nem jellemző hogy a mindent kicseréljenek, de szerintem a beállításig nem kell új gumit venned.
Egy futómű állítás 5-10ezer forint közt változik, attól függőn hol mennyit kérnek el érte.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3721 Dátum: 2010.04.24 17:43:25 »
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem ha a jobb első kerék belső része el van kopva szinte teljesen az ugye futóműhibár ad okot?! A kérdésem az lenne hogy állítani kell a futóművön és előtte egy új gumit kell felrakni?! Mert evvel a gumival már nem akarok állítattni! Meg hogy télen alá lett nézve nem lóg semmi egybe van minden akkor valószínű hogy csak állítás igaz?
Igen, valószínűleg. De be lehet állíttatni gumicsere előtt is.

Meg mégvalami! Elég alacsony fordulatnál valami a motortérből rezonál! Én olyasmire gondolok hogy valami esetleg kicsit lóg vagy ilyesmi! Esetleg valaki tudna segíteni hogy mi lehet ez? Motrobak adhat ilyen hangot ki? Vagy alá kéne nézni?
köszönöm!!
Ennyi alapján úgy kb. bármi lehet. Meg kéne próbálni jobban lokalizálni, körülírni a hangot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3722 Dátum: 2010.04.30 17:40:21 »
Ma világosban tüzetesen átvizsgáltam a motorteret, és arra lettem figyelmes, hogy a váltó kissé olajos.Egy kis bordában össze is gyűlt kb. egy teáskanálnyi.Szerintetek komoly probléma előjele lehet?Mindenesetre elviszem megnézetni, legalább nézzenek egy olajsziintet a váltónál.A motorban maximumon van már 6000 km óta, onnan nem szivároghatott ki.
99' Avensis 1.6 4A-FE

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3723 Dátum: 2010.05.01 19:01:08 »
Ma világosban tüzetesen átvizsgáltam a motorteret, és arra lettem figyelmes, hogy a váltó kissé olajos.Egy kis bordában össze is gyűlt kb. egy teáskanálnyi.Szerintetek komoly probléma előjele lehet?Mindenesetre elviszem megnézetni, legalább nézzenek egy olajsziintet a váltónál.A motorban maximumon van már 6000 km óta, onnan nem szivároghatott ki.
Én pár napja cseréltettem le a téligumikat nyárira. Fel volt emelve a kocsi és amikor alánéztem észrevettem hogy olajos a váltó és az olajteknő alja.
Korábban irtam is, hogy nem hinném hogy normális dolog hogy 4-5000 km alatt elfogy 4 deci olaj. Egyelőre az olajteknő tömítést cseréltetem ki, aztán meglátom hogy megszűnik-e a olajfogyás, mert ha nem, akkor a szimmeringeket kell cserélni ami elég körülményes :(

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3724 Dátum: 2010.05.01 19:04:01 »
Gázadásnál sziszegést, meg fémes rezonálást is hallok egyszerre, de ha elveszem a lábam a gázról, csönd van.
Valoszinü ennek meg van az oka - a kipufogóra rá van hegesztve egy rezgéscsillapító tag, nagyjából a váltó alatt található. Ez a hegesztés fáradt el, és zörgött ez az alkatrész. Levettem, azóta csöndesebb a kocsi, igy már csak egy zörgést hallok a kalaptartó felől, de azt is megoldom egy kis ablaktömítéssel. :D

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3725 Dátum: 2010.05.01 19:54:57 »
Ma világosban tüzetesen átvizsgáltam a motorteret, és arra lettem figyelmes, hogy a váltó kissé olajos.Egy kis bordában össze is gyűlt kb. egy teáskanálnyi.Szerintetek komoly probléma előjele lehet?Mindenesetre elviszem megnézetni, legalább nézzenek egy olajsziintet a váltónál.A motorban maximumon van már 6000 km óta, onnan nem szivároghatott ki.
Én pár napja cseréltettem le a téligumikat nyárira. Fel volt emelve a kocsi és amikor alánéztem észrevettem hogy olajos a váltó és az olajteknő alja.
Korábban irtam is, hogy nem hinném hogy normális dolog hogy 4-5000 km alatt elfogy 4 deci olaj. Egyelőre az olajteknő tömítést cseréltetem ki, aztán meglátom hogy megszűnik-e a olajfogyás, mert ha nem, akkor a szimmeringeket kell cserélni ami elég körülményes :(
Na igen, de nekem a motorból nem hiányzik.Valószínű, hogy a váltó tömítésénél ereszt egy picit.
99' Avensis 1.6 4A-FE

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3726 Dátum: 2010.05.02 12:21:58 »
Na igen, de nekem a motorból nem hiányzik.Valószínű, hogy a váltó tömítésénél ereszt egy picit.
Lehet hogy a főtengely szimmering (a váltó felől) ereszti az olajat, de ehhez a váltót ki kell szedni, jó kis meló :( Kiváncsi leszek a megoldásra, majd számolj be róla, köszi.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3727 Dátum: 2010.05.02 17:10:06 »
Fuuuh vminek nagyon nincs jó hangja az Ave-n kollégák....  :wacko:
Most volt műszakin de ott nem jeleztek semmi problémát a futómű felől (nem tudom,hogy egyáltalán ránéztek-e)
Valami az elsőfutóműben igencsak beteg hangot ad. Főleg egyenleteln útfelületen történő kanyarodásnál produkál egy erős koppanó hangot...mikor már tekerem vissza egyenesbe a kormányt,de még vissza üt az út kissé...valamint teljes autó szélességébe nyúló úthibákon ( hosszanti útborda)...jövő héten megpróbálom jobban behatárolni a hiba jelentkezését, 1 hétig megint nem fogok ülni benne...
2 hete nem ültem a kocsiban,eddig csak halkan hallottam,de most már nagyon....
Kormánymű ugye csak nem ment gallyra?
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.02 17:12:13 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3728 Dátum: 2010.05.03 20:16:27 »
Valami az elsőfutóműben igencsak beteg hangot ad. Főleg egyenleteln útfelületen történő kanyarodásnál produkál egy erős koppanó hangot...mikor már tekerem vissza egyenesbe a kormányt,de még vissza üt az út kissé...valamint teljes autó szélességébe nyúló úthibákon ( hosszanti útborda)...jövő héten megpróbálom jobban behatárolni a hiba jelentkezését, 1 hétig megint nem fogok ülni benne...
Ha egyhelyben állsz, és kitekerged a kormányt teljesen jobbra majd vissza balra és meignt jobbra... akkor hallassz koppanó hangokat? Ha igen akkor lehet tippelni kormányműre. Ha nem, akkor valami más lesz.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3729 Dátum: 2010.05.03 21:21:26 »
Hétvégén megnézem majd!
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3730 Dátum: 2010.05.04 11:41:11 »
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem ha a jobb első kerék belső része el van kopva szinte teljesen az ugye futóműhibár ad okot?! A kérdésem az lenne hogy állítani kell a futóművön és előtte egy új gumit kell felrakni?! Mert evvel a gumival már nem akarok állítattni! Meg hogy télen alá lett nézve nem lóg semmi egybe van minden akkor valószínű hogy csak állítás igaz? Meg mennyibe kerül egy ilyen állítás kb?


Futómű beállítás. Én is így jártam, nekem a két első gumi külseje kopott meg elég szépen. Azóta új gumik kerültek az autóra utána rögtön futómű állítás következett.
RAV4 HYBRID 2020

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3731 Dátum: 2010.05.04 17:19:24 »
Rossz hírek:
1.Ajánlottak ma egy jó szerelőt,aki meghallgatná az Ave csúnyán csörömpölő motorját.Gyorsan el is szaladtam hozzá,meghallgatta,őszerinte egyértelműen a dugattyúk csilingelnek----csere :ph34r:Járt-e valaki hasonló cipőben,mekkora összegre számíthatok?
2.Vasreszeléket találtam a frissen cserélt olajban :eek:Szemmel szinte nem látható méretűek,fehér papírlap és alá egy mágnes,ami kimutatja.
A szerelő látatlanban az olajpumpára,vagy az azt hajtó láncra tippel/szűrő természetesen új Japanparts/.Arra kérnélek benneteket,Ti is nézzétek meg a Tiéteken,mennyire lehet ez általános jelenség.3-4 csepp olaj a nívópálcáról rögtön a motor leállítása után(mert később leülepedhetnek a szemcsék)fehér papírlapra.Az alatta mozgatott mágnes kimutatja,ha van valami.Várom a fejleményeket.Köszi

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3732 Dátum: 2010.05.05 13:51:02 »
Sziasztok!

Azt hiszem megint zsebbenyúlós problémám van... Ha dugnám be a kulcsot a gyújtáskapcsolóba, az erősen tíltakozik. Némi mozgatás után sikerül csak, de úgy érzem egyre nehezebb. Rájöttem, hogy ez összefüggésben van azzal a mostanában feltűnt jelenséggel, hogy néha ha kihúzom a kulcsot, akkor nem veszi észre, és bimbammol mikor kinyitom az ajtót. Van valami retesz a zárban. Ez nem csukódik vissza ilyenkor, gondolom azért mert nehezen mozog. Ebből következtetek arra, hogy ezért nehéz bedugni is a kulcsot. Mivel a retesz nehezen mozog, így nyitni is nehezebben lehet. Remélem érthető voltam :-) Retesz ide, retesz oda a lényeg, hogy mit lehet vele csinálni? Gondolom szervízbevinni és csere sok pénzért... De hátha tudtok jobbat, esetleg már találkozott valaki ilyennel. Arra is gondoltam hogy zárolajozóval finoman megkínálom, de azért ehhez még kéne némi bíztatás...
Ja, mielőtt elfelejtem 2003-as 1.6-os Ave II.

Előre is köszi a segítséget!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3733 Dátum: 2010.05.05 17:08:19 »
Szerintem első körben a zárolajozás nem lenne rossz ötlet... ha viszont nem oldódik meg és van egy kis kézügyességed akkor szedd szét és nézd meg a hibás részt. Az biztos viszont hogy az AVE I-nek ez valamilyen szinten típushibája lehetett, mert több ilyenről hallottam és az enyémben is cserélték a gyújtáskapcsolót... mivel a tiéd 2003as ezért elképzelhető, hogy a tiédben is még ez a régi került beszerelésre anno...

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3734 Dátum: 2010.05.05 17:27:09 »
Szerintem első körben a zárolajozás nem lenne rossz ötlet... ha viszont nem oldódik meg és van egy kis kézügyességed akkor szedd szét és nézd meg a hibás részt. Az biztos viszont hogy az AVE I-nek ez valamilyen szinten típushibája lehetett, mert több ilyenről hallottam és az enyémben is cserélték a gyújtáskapcsolót... mivel a tiéd 2003as ezért elképzelhető, hogy a tiédben is még ez a régi került beszerelésre anno...
Megpróbálom köszi. Bár kicsit tartok tőle hogy utána állandóan olajos lesz a zsebem... :-) Nálad mi volt a hibajelenség?