Szerző Téma: Hilux (és más Pick Up-ok)  (Megtekintve 178206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #270 Dátum: 2010.12.26 09:35:10 »
Király, ez hasznos info, bár nem tudom, hogy így hat év után válaszra érdemes-e ez a gond (megvan-e még a kocsi egyáltalán).  :flowers: (2004-es hozzászólásra válaszoltál)
         

maharadzsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #271 Dátum: 2010.12.26 09:53:22 »
Újonc vagyok, ma regisztráltam. Igen, láttam, hogy 6 éves a kérdés, de másoknak is akadhat hasonló gondjuk, s talán segítséget jelent, hogy megosztottam a tapasztalatomat. Én rengeteget szívtam, mire rájöttem, s nem kívánom senkinek, hogy egy ilyen apró rugó miatt kétszeres fogyasztással járjon.  ::)
Király, ez hasznos info, bár nem tudom, hogy így hat év után válaszra érdemes-e ez a gond (megvan-e még a kocsi egyáltalán).  :flowers: (2004-es hozzászólásra válaszoltál)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #272 Dátum: 2010.12.26 10:36:15 »
Azért is írtam, hogy nagyon hasznos az ifno.  :yes:
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #273 Dátum: 2010.12.26 19:57:08 »
Ha nem, ha igen :lol:  :whistling: :lol:
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #274 Dátum: 2010.12.27 17:27:55 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #275 Dátum: 2010.12.27 17:30:53 »
Hiluxok az Antarktiszon .  ;)
top gear-be volt egy teszt, ök az északi sarkon nyomták..... e valami eszetlen modon :D
youtubon van fent video, de lehet hogy pár oldallal viszább itt is.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #276 Dátum: 2011.03.25 23:51:19 »
helló!
adjatok pár ötletet légyszi. Pest megyében kéne egy jó hely ahol meg lehet tanulni offroad alapjait. nemsokára betolnak a seggem alá egy L200at, és nem akarom majd berakni az első árokba  :wub:
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #277 Dátum: 2011.03.26 20:50:43 »
helló!
adjatok pár ötletet légyszi. Pest megyében kéne egy jó hely ahol meg lehet tanulni offroad alapjait. nemsokára betolnak a seggem alá egy L200at, és nem akarom majd berakni az első árokba  :wub:

Közútra, vagy terepre kapod???

Közúton semmi különös, csak száraz időben ne használd az összkereket, mert összefeszül a rendszer, és előbb- utóbb valami törni fog, havon viszont nagyon állat a dolog.

-Mint alapvetően hátsókerekes gép, ha üres a hátulja, esőben ésszel kel a kanyarban nyomni, különben könnyen megelőz a plató.
-Én aszfalton két okból kapcsolom csak összkerékbe, vagy havas-jeges úton, vagy ha esőben el kell indulni a megszűnő sávban.

Terepen elhagyott homokbányát keress, pl Szada mellett van hasonló, de praktikus nem egyedül menni, hogy legyen, aki megmutatja, hogy mit hogyan, meg kihúz, ha mégsem jön össze!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #278 Dátum: 2011.03.26 20:59:38 »
Hiluxok az Antarktiszon .  ;)
Láttam a műsort a TV-ben, hát, valami eszméletlen gyönyörű volt a Hilux abban a piros színben, a combos kerekekkel. :wub: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #279 Dátum: 2011.03.27 00:13:51 »
terepezni kell majd télen-nyáron (éjjszaka is  :wacko: ). valami segítség tényleg elkél, mert én nudli vagyok hardverileg (felező, difi, 4wd, csörlő), meg szoftveresen is (hol vegyem a bakhátat meg ilyenek).
azt mindenesetre már levettem hogy egy élmény lesz, mert a mostani golfban ülve a szememig ér a kerék  :D
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #280 Dátum: 2011.03.27 10:34:47 »
A terepre, ha az nem csak sima földút, hanem kicsit komolyabb erdei-hegyi ... feltétlen szükséges egy normális terepgumi, ami viszont közúton nem annyira jó!
Keréknyomban ésszel, ha túl mély, akkor felfekszik a hasa, és lehet keresni a legközelebbi traktorost, ha a bakháton mész, akkor könnyen belecsúszhat a nyomba, és akkor borulhat is, ha úgy akarja. - Ezt elég nehéz eldönteni. egyetlen megoldás a gyakorlás, ráadásul minden típus, minden gumi...  kicsit másképp viselkedik.

Éjjszakai terepezéshez elég hasznos egy normális tetőlámpa garnitura, - és hátrafelé is erősíteni kell a gyári világítást, mert annál nincs kínosabb, amikor esőben meg kell fordulni egy erdei úton, és hátul beköszön egy fa.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #281 Dátum: 2011.03.28 12:37:29 »
A terepre, ha az nem csak sima földút, hanem kicsit komolyabb erdei-hegyi ... feltétlen szükséges egy normális terepgumi, ami viszont közúton nem annyira jó!
Keréknyomban ésszel, ha túl mély, akkor felfekszik a hasa, és lehet keresni a legközelebbi traktorost, ha a bakháton mész, akkor könnyen belecsúszhat a nyomba, és akkor borulhat is, ha úgy akarja. - Ezt elég nehéz eldönteni. egyetlen megoldás a gyakorlás, ráadásul minden típus, minden gumi...  kicsit másképp viselkedik.

Éjjszakai terepezéshez elég hasznos egy normális tetőlámpa garnitura, - és hátrafelé is erősíteni kell a gyári világítást, mert annál nincs kínosabb, amikor esőben meg kell fordulni egy erdei úton, és hátul beköszön egy fa.
De kis rohadékok ezek a fák  [rohog]
Nyáriban a szokásos "all terrain" van rajta (gondolom ennek a magyar fordítása h sehol se jó igazán), és van külön téli garnitúrája, na azt is megnézném a havas erdőben...
Sárban mennyire mennek el ezek szerinted?
egyébként szokott lenni valami autónyalogatós-eszmecserélős 4x4 minitali? mert ha megkapom a dögöt, lesz még vagy 63 kérdésem.. ;)
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #282 Dátum: 2011.03.28 18:22:11 »
Az AT-s gumi normál esetben, nem extrém körülmények között jók. A télivel nagyobbat fogsz szívni az erdőben, mintha fennhagynád az AT-t. Pl A Yokohama Geolander 012-gumik elég jó AT-s 4 évszakos tappancsok, sokan dícsérik jó mindenesnek. - Valószínűleg én is erre cserélek majd a nyáron.

Terepjárós tali kevés, mert sok a mezőgazdász-erdész a Hiluxosok között, -és az nyáron elég elfoglalt ember, bár most áprilisra szerveződik valami pécs környékére, de oda szerintem én nem jutok el.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

wartowski

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #283 Dátum: 2011.06.25 15:13:48 »
Nekem egy 1994-es (2. generációs) japán piacra gyártott 4runnerem van, 2.5TD, 250 ezer kilométer van benne jelenleg.
Nem nagyon kímélem, szoktam terepezni is elég sűrűn, de a tízezres olajcserén kívül semmi gond nincs vele.
Nagyon szeretem ezt az autót, azon kívül hogy gyakorlatilag elpusztíthatatlan üresen is annyit fogyaszt mint 7 mázsa
teherrel, ráadásul a menettulajdonságok is alig változnak, fél méteres hó vagy sár, mindegy, de gázoltam már vele nyolcvan centis
vízben is. Nagyon jól tették a japánok egyébként hogy ebbe még nem raktak centrál difit, így ugyan betonon nem tud az ember négykerekezni (ami egyébként hülyeség),
de terepen óriási előny. Rakok fel egy fotót is még a télről, remélem beindul a topic.
Ha valakinek van 4runner javítással kapcsolatban kérdése, szívesen segítek. Egy másik nagy japán márkánál dolgozom szerelőként,
de benne vagyok ebben is. Mégiscsak a Toyota a szívem csücske.

[a csatolmányt egy admin törölte]

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Hilux (és más Pick Up-ok)
« Válasz #284 Dátum: 2011.07.03 11:23:25 »
Sziasztok!

Pickup vásárlás előtt állunk. Tudom kicsit talán OFF lesz ez a Toyota fórumon, a Nissan topikba is írtam, de talán itt korábban választok és jobban megfordul olyan akinek, vagy aki ismerősének van tapasztalata:
Öcsém beleszerelmesedett egy 2006-os Navara-ba (174 LE). Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel az autóval? Ami engem zavar az a motor borítón található "dci" felirat. Az eladó szerint maga a motor Nissan és japán. Csak a generátor, meg egyebek Rönók. Szétnézve a motortérben sok helyen visszaköszön a Denso felirat.
A 30.000-es szervíz periódus valós ?

Vállalható szerintetek anélkül, hogy a japán márkába vetet bizalmon csorba essen?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019