Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724345 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában


Lagunadci

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Avensis III.
« Válasz #2671 Dátum: 2016.02.24 20:52:33 »
A mai napon megnéztünk 2 Avensist egy 2010-est és egy 2012-es facelifteset.

most már személyes összehasonlítási alapom is van az Accord vs Avensis tekintetében és körvonalazódni látszik a döntés.
Az Accord jobban tetszik, jobban felszerelt, cserébe kevesebb van belőle és drágább is. Az Avensis mellett viszont az szól, hogy abból a keretből, amiből lenne egy 2009-2010-es Accord lenne egy faceliftes 2012-es Avensis...
Jól gondolom, hogy motorikusan és műszakilag ugyanaz a faceliftes, mint az elődje?

Illetve a kérdésem, hogy van-e ezeknél az autóknál visszatérő jellemző hiba, ami nagyobb volumenű kiadást takarhat, Gondolok itt ilyenre, mint turbó, váltó ilyesmi.....

Dizelt fogok venni és inkább a 124 vagy max a 150 lovasat nem kell az erősebb Dcat-os...
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.24 20:54:17 írta Lagunadci »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2672 Dátum: 2016.02.25 07:12:21 »
Turbó?  :?:
Bár az magasabb fordulatszámon is meglenne.
:cry: Sajnos tényleg az. :cry:
Az éjszaka húztuk haza 300 km-ről. :censored:
Mielőtt megadta magát, pár órával korábban az egyik toyota szervizben ékszíjra gyanakodtak, hogy az ad ilyen hangot. :nonono:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis III.
« Válasz #2673 Dátum: 2016.02.25 14:16:09 »
Turbo?? Mi a .... lett vele? :eek:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2674 Dátum: 2016.02.25 14:51:08 »
Turbo?? Mi a .... lett vele? :eek:
Tudja a fene.
Levszűrőt, olajat (jót!), olajszűrőt rendesen cseréltem. nem hajtom 1500 alatt és 2500 fölött, nem állítom le hirtelen, stb.
Eleinte egészen halk, huhogó hangot lehetett hallani, mintha fals levegőt szívna. Kerestük az okát, de nem leltük. Így mentem vele 1-2 ezer km-t, azután tegnap már kicsit erősebb lett, de pont emiatt már bejelentkeztem egy pesti szervizbe, hogy találjunk rá az okra. nem találták el, és 2-300 km múlva már halk lemezes ciripelés is hallatszott, 50-100 km múlva pedig leesett a teljesítmény, alig tudtam 90-nel  felmászni az M6-on, Mohács előtti partokat, a szajki elágazásnál pedig kigyúltak a karácsonyi fények. Gondoltam, hogy visszafordulok, és szép finoman hazaevezek éjszaka, de csak Dunaújig jutottam, s ott már villanyleo volt. :cry: De szerencsére már útban voltak felém a felmentő seregek, és reggel fél 7-re haza is értünk, vontatva. :wheelchair:
Ja! A gyári turbó nem is olyan drága. Alulról súrolja az 1 misit... :censored: :gun_bandana: :taz: :fuk2:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2675 Dátum: 2016.02.25 18:30:31 »
Ja! A gyári turbó nem is olyan drága. Alulról súrolja az 1 misit... :censored: :gun_bandana: :taz: :fuk2:
A smiley-k alapján már nem garanciális? Mintha láttam volna a múltkor turbó felújítással foglalkozó céget, az esetleg opció?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis III.
« Válasz #2676 Dátum: 2016.02.25 19:19:41 »
Tudja a fene.
Levszűrőt, olajat (jót!), olajszűrőt rendesen cseréltem. nem hajtom 1500 alatt és 2500 fölött, nem állítom le hirtelen, stb.
Eleinte egészen halk, huhogó hangot lehetett hallani, mintha fals levegőt szívna. Kerestük az okát, de nem leltük. Így mentem vele 1-2 ezer km-t, azután tegnap már kicsit erősebb lett, de pont emiatt már bejelentkeztem egy pesti szervizbe, hogy találjunk rá az okra. nem találták el, és 2-300 km múlva már halk lemezes ciripelés is hallatszott, 50-100 km múlva pedig leesett a teljesítmény, alig tudtam 90-nel  felmászni az M6-on, Mohács előtti partokat, a szajki elágazásnál pedig kigyúltak a karácsonyi fények. Gondoltam, hogy visszafordulok, és szép finoman hazaevezek éjszaka, de csak Dunaújig jutottam, s ott már villanyleo volt. :cry: De szerencsére már útban voltak felém a felmentő seregek, és reggel fél 7-re haza is értünk, vontatva. :wheelchair:
Ja! A gyári turbó nem is olyan drága. Alulról súrolja az 1 misit... :censored: :gun_bandana: :taz: :fuk2:

Sajnálom,hogy beleszaladtál... Álmomban sem gondoltam volna az autódnál erre a hibára...
A felújítás szerintem is jó megoldás lehet,illetve azt hiszem úgy van,h viszed a cseredarabot és hozod a másikat.
Én a http://www.ferrykerturbo.hu/ hallottam jókat.Nagy cégek is velük dolgoztatnak.
Remélem talász gazdaságosabb megoldást,mert az a milliós ár horror...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2677 Dátum: 2016.02.25 20:39:28 »
Sajnálom,hogy beleszaladtál... Álmomban sem gondoltam volna az autódnál erre a hibára...
A felújítás szerintem is jó megoldás lehet,illetve azt hiszem úgy van,h viszed a cseredarabot és hozod a másikat.
Én a http://www.ferrykerturbo.hu/ hallottam jókat.Nagy cégek is velük dolgoztatnak.
Remélem talász gazdaságosabb megoldást,mert az a milliós ár horror...
Bp-en, Angyalföldön van egy felújító cég, és nagyon új gépparkkal rendelkezik, és ez fontos! Majd referálok. 35 - 135e közötti árat mondtak. A gyári árhoz képest a magasabb is barátinak tekinthető.
Este megbontottuk a turbót. Lóg a levegőt betoló propellere, de nagyon. Holnap fogja kiszerelni a szerelő barátom, a jövőhéten kész is lesz, és mehet a háztól, Isten hírével... Veszek egy benzinest, az tuti! :tt2:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2678 Dátum: 2016.02.25 20:52:21 »
Két napja km-eken keresztül ment előttem egy kis furgon turbó felújítással foglalkoznak a matricázás szerint, de a nevükre nem emlékszem (pesti volt, azt tudom). A franc sem gondolta volna, hogy most aktuális lenne itt valakinek  :wacko:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2679 Dátum: 2016.02.26 09:12:12 »
Bp-en, Angyalföldön van egy felújító cég, és nagyon új gépparkkal rendelkezik, és ez fontos! Majd referálok. 35 - 135e közötti árat mondtak. A gyári árhoz képest a magasabb is barátinak tekinthető.
Este megbontottuk a turbót. Lóg a levegőt betoló propellere, de nagyon. Holnap fogja kiszerelni a szerelő barátom, a jövőhéten kész is lesz, és mehet a háztól, Isten hírével... Veszek egy benzinest, az tuti! :tt2:

hát ez szörnyű...sajnos a turbót villamgyorsan tönkre lehet tenni... MILLIÓS tétel a gyári?  :wacko:

ha már megcsináltatod, nem akarod leautózni az árát, mielőtt eladod? vagy most elszakadt benned valami és érzelmi alapon fogsz kiszállni?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2680 Dátum: 2016.02.26 11:02:45 »
Bp-en, Angyalföldön van egy felújító cég, és nagyon új gépparkkal rendelkezik, és ez fontos! Majd referálok. 35 - 135e közötti árat mondtak. A gyári árhoz képest a magasabb is barátinak tekinthető.
Este megbontottuk a turbót. Lóg a levegőt betoló propellere, de nagyon. Holnap fogja kiszerelni a szerelő barátom, a jövőhéten kész is lesz, és mehet a háztól, Isten hírével... Veszek egy benzinest, az tuti! :tt2:
A százas ár még nem is  vészes. Az már inkább meglepő, hogy ezt 5 évesen produkálta. Az igazi bizalomvesztést gondolom az okozta, hogy otthagyott az út szélén. Toyota Assistance hogyhogy nincs rajta? Az elvileg 12 éves korig van, ha náluk csináltatsz egy szimpla olajcserét 25k HUF-ért évente.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2681 Dátum: 2016.02.26 11:50:52 »
A százas ár még nem is  vészes. Az már inkább meglepő, hogy ezt 5 évesen produkálta. Az igazi bizalomvesztést gondolom az okozta, hogy otthagyott az út szélén. Toyota Assistance hogyhogy nincs rajta? Az elvileg 12 éves korig van, ha náluk csináltatsz egy szimpla olajcserét 25k HUF-ért évente.
Nem 5, hanem 3 és fél éves... Kérdeztem a toyotában, van-e valami méltányosságból történő eljárás, hiszen épp hogy átlendült a garancián az autó (126e km), de nem biztattak azzal, hogy pozitívan bírálnák el.
Éjfél körül -2 C°-ban nem gondolkodtam assistance-ban, és én évente 6-szor cserélek olajat... (1000 forintos "munkadíjért") ;)
Egyéb "apróságok" is vannak (a kuplungszerkezet ára pl.: 400e.) ami miatt visszaváltok benzinesre.
Én és az olajkályha nem vagyunk összeillő pár. :no:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2682 Dátum: 2016.02.26 11:55:22 »
hát ez szörnyű...sajnos a turbót villamgyorsan tönkre lehet tenni... MILLIÓS tétel a gyári?  :wacko:

ha már megcsináltatod, nem akarod leautózni az árát, mielőtt eladod? vagy most elszakadt benned valami és érzelmi alapon fogsz kiszállni?
Kb. 150e Ft-os költséget 15e km alatt le lehet autózni, mivel minimum 10 Ft/km az amortizációs kts. ennél az autónál.
Csak még azt nem tudom, hogy mi legyen az eladási stratégiám: Magas ár a tökéletes autóért, vagy alacsony ár és nem engedünk belőle. :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2683 Dátum: 2016.02.26 12:50:39 »
Kb. 150e Ft-os költséget 15e km alatt le lehet autózni, mivel minimum 10 Ft/km az amortizációs kts. ennél az autónál.
Csak még azt nem tudom, hogy mi legyen az eladási stratégiám: Magas ár a tökéletes autóért, vagy alacsony ár és nem engedünk belőle. :hmmmm:
azt a tizenötezret beleteszed két hónap alatt és nem került pénzedbe a turbócsere...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2684 Dátum: 2016.02.26 14:05:13 »
Kb. 150e Ft-os költséget 15e km alatt le lehet autózni, mivel minimum 10 Ft/km az amortizációs kts. ennél az autónál.
Akkor itt valami olyasmi lesz, hogy ez volt az utolsó csepp a pohárban?