Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724370 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2190 Dátum: 2014.07.03 14:24:37 »

Én éppen egy ilyenre vágyom kombiban...  :wub:
Ilyen osszeallitas csak importbol letezik.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2191 Dátum: 2014.07.03 14:39:46 »
Sedan vagy Wagon?  ;)
És ez legalább még a hagyományos értelemben vett Aut váltó (ha jól rémlik már 6 gangos). Mert vezettem én 1.8-as CVT váltós Avensist, de fejcsóválva szálltam ki belőle, meg se közelíti azt az élményt.
Az itthoni Premium bőrbelsős volt, a vezetőoldalon memóriával és elektromos kormányoszlop-állítással (Wagon esetében panoráma tetővel, Sedan-nál pedig kézi állítású oldalsó napfényvédő rolókkal).
Felesleges apróságok, de végre elérhetőek egy középkategóriás japán autóban is.  :yes:

Remélem ennek a Xenonjával már nem lesz gáz  :hug: , igaz ez már egy modernebb változat a kanyarkövetéssel.
Wagon, ezekkel a felesleges apróságokkal  :yes: Szerintem csak állófűtés nincs benne, minden egyéb létezőt belezsúfoltak. A pályán majdhogynem szabadjára lehet engedni, annyi féle elektronika van benne. A váltó nem rossz, talán egy dupla kuplungossal még jobb lenne, nem a vezetési élmény, hanem a fogyasztás miatt.
Azért a GS450h CVT váltóját elviselnéd...  :devil:
Ilyen osszeallitas csak importbol letezik.
Könnyen lehet, én sem találtam itthon pont ilyet, pedig kerestem. :no:
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.03 14:47:56 írta Oximoron »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2192 Dátum: 2014.07.03 20:16:16 »

Könnyen lehet, én sem találtam itthon pont ilyet, pedig kerestem. :no:
Mert nem letezik. Wagon 1.8 benya csak manuallal van. Legalabbis facelift elott biztosan. Nemeteknel viszont van.
Ez kb annyira erthetetlen, minthogy a beepitett napvedo rolo is csak sedanban van.... Mert a csaladosoknak hatulra nyilvan nem kell a gyerekhez...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Re:Avensis III.
« Válasz #2193 Dátum: 2014.07.04 00:13:25 »
Mert nem letezik. Wagon 1.8 benya csak manuallal van. Legalabbis facelift elott biztosan. Nemeteknel viszont van.
Ez kb annyira erthetetlen, minthogy a beepitett napvedo rolo is csak sedanban van.... Mert a csaladosoknak hatulra nyilvan nem kell a gyerekhez...

A mi piacunkra sosem jutott el a teljes paletta, pl már a II.-es Avensisből is létezett 1.8-as benzines Aut váltóval (kérésre napfénytetővel, Navival és Xenonnal) - na ez hozzánk a büdös életben nem jutott el. Pedig még az ukránok is forgalmazták ezt a kivitelt...  :no:

Az oldalsó napvédő roló valóban érthetetlen, gyakorlatilag talán már egy Astrába is rendelhető volt már ez az extra, de most a facelifttel az Exe felszereltség megkapta végre ha jól rémlik (de mire azoknak emészthető lesz az áruk még el kell telnie néhány évnek  :hmmmm: ). Én a panoráma tetőt se igazán értem, ki se lehet nyitni - de persze királyság lehet feltekinteni az égre.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis III.
« Válasz #2194 Dátum: 2014.07.04 00:17:55 »
Wagon, ezekkel a felesleges apróságokkal  :yes: Szerintem csak állófűtés nincs benne, minden egyéb létezőt belezsúfoltak. A pályán majdhogynem szabadjára lehet engedni, annyi féle elektronika van benne. A váltó nem rossz, talán egy dupla kuplungossal még jobb lenne, nem a vezetési élmény, hanem a fogyasztás miatt.
Azért a GS450h CVT váltóját elviselnéd...  :devil:Könnyen lehet, én sem találtam itthon pont ilyet, pedig kerestem. :no:

Na, akkor a sávelhagyás és a követőradaros tempomat is benne van, tényleg fullos.  :wub: Gratula hozzá!  :yes: ;)

A GS már valóban más tészta és dimenzió, de GS hibridet én nem vennék a csomagtartó mérete miatt, akkor már egy RX-et inkább.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis III.
« Válasz #2195 Dátum: 2014.07.04 05:35:07 »
Mert nem letezik. Wagon 1.8 benya csak manuallal van. Legalabbis facelift elott biztosan. Nemeteknel viszont van.
Ez kb annyira erthetetlen, minthogy a beepitett napvedo rolo is csak sedanban van.... Mert a csaladosoknak hatulra nyilvan nem kell a gyerekhez...
Gondolom mert a kombiban a csomagtérre sütne a nap nem a hátul ülőkre  ;)
Ha LB-re gondolsz ott jogos, de van az Ave 3-asban?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2196 Dátum: 2014.07.04 08:57:09 »

Gondolom mert a kombiban a csomagtérre sütne a nap nem a hátul ülőkre  ;)
Ha LB-re gondolsz ott jogos, de van az Ave 3-asban?
Nem a leghatso ablakra! A b es c oszlop kozotti hatso ablakokrol beszelunk kollega.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis III.
« Válasz #2197 Dátum: 2014.07.04 09:33:00 »
öreg peti el van varäzsolva;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis III.
« Válasz #2198 Dátum: 2014.07.04 09:34:41 »
A mi piacunkra sosem jutott el a teljes paletta, pl már a II.-es Avensisből is létezett 1.8-as benzines Aut váltóval (kérésre napfénytetővel, Navival és Xenonnal) - na ez hozzánk a büdös életben nem jutott el. Pedig még az ukránok is forgalmazták ezt a kivitelt...  :no:

Az oldalsó napvédő roló valóban érthetetlen, gyakorlatilag talán már egy Astrába is rendelhető volt már ez az extra, de most a facelifttel az Exe felszereltség megkapta végre ha jól rémlik (de mire azoknak emészthető lesz az áruk még el kell telnie néhány évnek  :hmmmm: ). Én a panoráma tetőt se igazán értem, ki se lehet nyitni - de persze királyság lehet feltekinteni az égre.  ;)

A panoráma tető azért kell, hogy a menyecske tudja nézni a csillaghullást miközben hanyatt van vágva.  :clap: :D :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2199 Dátum: 2014.07.04 09:36:05 »
A panoráma tető azért kell, hogy a menyecske tudja nézni a csillaghullást miközben hanyatt van vágva.  :clap: :D :devil:
;) ;)
úgyvan.
vagy hogy te tudd nézni a csillagokat,ha fel vagy nyergelve;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2200 Dátum: 2014.07.04 09:37:01 »
Gondolom mert a kombiban a csomagtérre sütne a nap nem a hátul ülőkre  ;)
Ha LB-re gondolsz ott jogos, de van az Ave 3-asban?
ave3-ban én csak kombit meg sedant láttam eddig.
a kombi még tetszik is.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2201 Dátum: 2014.07.04 09:41:58 »
Urak, ne legyetek már ennyire tájékozatlanok! 2009 óta gyártják az Ave 3-at, nem furcsa, hogy eddig egyetlen LB kasztni Ave 3-at nem láttatok? Hogy lehet még MA is ilyen butaságokat kérdezni, hogy "Ha LB-re gondolsz ott jogos, de van az Ave 3-asban?:eek: :censored:

Ez az info, hogy az Ave 3-as gyártásával megszűnt az LB kasztni annyira evidens, minthogy az Avensist továbbra is a Toyota gyártja, nem a VW.  :ph34r: :yawn:

...mintha legalábbis nem fórumoznátok évek óta itt...  :no:  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2202 Dátum: 2014.07.04 10:16:51 »
az Avensist továbbra is a Toyota gyártja, nem a VW.  :ph34r: :yawn:
Uppsz ... tényleg? Mióta?!  :eek:
Engem akkor átvertek!  :D

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2203 Dátum: 2014.07.04 21:37:29 »
Mert nem letezik. Wagon 1.8 benya csak manuallal van. Legalabbis facelift elott biztosan. Nemeteknel viszont van.
Ez kb annyira erthetetlen, minthogy a beepitett napvedo rolo is csak sedanban van.... Mert a csaladosoknak hatulra nyilvan nem kell a gyerekhez...
Ez érdekes, pedig a korabeli (hazai) katalógus egyértelműen külön veszi a Sedan és a Wagon karosszériát a 2ZR-FAE motor és M/DS váltó esetén... Ezek szerint csak katalógusban volt, de valójában nem jött hozzánk (?) (az enyém mondjuk nem benzines, de dízel automata sincs sok itthon ilyen felszereltséggel, én legalábbis nem találtam, mikor kerestem  :no:)
A kombiban van sötétített hátsó üveg - nem olyan jó, mint a roló, de azért a sima üvegnél sokkal jobb  :yes:
Én a panoráma tetőt se igazán értem, ki se lehet nyitni - de persze királyság lehet feltekinteni az égre.  ;)
Az ám, de nem a sofőrnek... Az elöl ülőknek jól hátra kell csapni a fejét, hogy az eget lássa, vezetés közben pedig az nem túl egészséges... :whistling: A gyerek viszont roppant mód élvezi, állandóan le kell húzni a tetőrolót... :yes:
Na, akkor a sávelhagyás és a követőradaros tempomat is benne van, tényleg fullos.  :wub: Gratula hozzá!  :yes: ;)
A GS már valóban más tészta és dimenzió, de GS hibridet én nem vennék a csomagtartó mérete miatt, akkor már egy RX-et inkább.  ;)
Bele is piszkál a kormányba a kis huncut, ha kibóklászol a vonalak közül  :D :yes:
No igen, az a fránya csomagtartó. De a 4 gen már nagyobb  :whistling:
A panoráma tető azért kell, hogy a menyecske tudja nézni a csillaghullást miközben hanyatt van vágva.  :clap: :D :devil:
Hmmm, OK, de ehhez minek az autó?  :D
Uppsz ... tényleg? Mióta?!  :eek:
Engem akkor átvertek!  :D
De nagyon  :yes: Sokak nagy szívfájdalmára a 3. széria búcsúztatta az LB változatot... :cry: Pedig az egy nagyon hasznos - és szép - megoldás. Nem mintha a hármas kombi nem lenne szép  ;)





« Utoljára szerkesztve: 2014.07.04 22:02:32 írta Oximoron »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis III.
« Válasz #2204 Dátum: 2014.07.05 00:23:25 »
Azért a Sedan se ronda, egy szép felni és a gyári króm csomag pedig tovább tudja fokozni az élményt.  :wub:
A későbbi ráncfelvarrás is jót tett az autónak, bejövős az is.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61