Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724393 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensis III.
« Válasz #2145 Dátum: 2014.06.29 08:41:58 »
az a vizespohár faja.
céges kocsinál mi is használjuk.;)

Glass of water alkalmazásra gondolsz?
Nekem a biztonsági figyelmeztetésen nem nagyon akar túllépni. :/

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2146 Dátum: 2014.06.29 08:49:47 »
fzoli01,
Sajnos ezt tapasztaltam én is, néha nagy kerek szemekkel valami mellé beszélés a végeredmény, de van azért
pozitív tapasztalatom is, nem a reklám helye, de megérdemlik a Tsusho-nál eddig korrektek voltak velem.
Ezt a szervizre értem, az értékesítés már hagy némi kritikát ( nem szándékom részletezni )

A fekete szín nagyon szép elegáns. Ahhoz, hogy csili-vili  maradjon, van vele "munka", anno a sötét zöld nekem is sok időt igényelt, szerintem megérte mert jó volt látni a végeredményt (kívül belül)  :hug:
Fery

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Avensis III.
« Válasz #2147 Dátum: 2014.06.29 10:38:26 »
Glass of water alkalmazásra gondolsz?
Nekem a biztonsági figyelmeztetésen nem nagyon akar túllépni. :/
jaja,az. van ájfónra is,meg gyári is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2148 Dátum: 2014.06.29 11:01:05 »
A fekete szín nagyon szép elegáns. Ahhoz, hogy csili-vili  maradjon, van vele "munka", anno a sötét zöld nekem is sok időt igényelt, szerintem megérte mert jó volt látni a végeredményt (kívül belül)  :hug:
Ááá, semmi dolog nincs vele. Beletörődsz, hogy addig tiszta, amíg mosod.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2149 Dátum: 2014.06.29 14:48:55 »
A mostani frissítés 0Ft mert gari időn belül van, és még egy lehetséges januárban aztán fizetős lesz, ha olyen régi az adatbázis mint legutóbb
akkor nem sokra megyek vele!  :devil:
Kíváncsi vagyok mit válaszol a Toolbox ügyfélszolgálat, leírhatnád majd.
(Csak egy gondolat, az új navigációk már magyar nyelven jönnek ki, de a korábbi típusú fejegységek nem fogadják el, tehát hiába fullos a felszerelés
nem fog felkúszni rá a magyar nyelvi frissítés, gyári módszerrel. Lehet, hogy a weather és glass of water alkalmazás is ilyen akadályba ütközik.)
Melyik szervíz?
Jó ez relatív, mert mondjuk pl. 200 euroért veszek egy 8" navi/tablet valamit és lehet, hogy megoldva a frissítés körüli mizéria!  :otlet:
Közben meg van az autóban egy spéci navi amire évente minden kiadáson felül még (jó esetben "csak") 80Ft -ot költsek mert... miért is?  ;)
Ez épp Miskolc, de gondolom máshol is ennyi. Azt nem tudom, hogy ez magyarította volna -e a menüt  :hmmmm:
Ááá, semmi dolog nincs vele. Beletörődsz, hogy addig tiszta, amíg mosod.  :D
Bizony, ez így van... :yes: Lemosom, és másnap reggelre már ott a vékony porréteg... De amíg tiszta, addig szép  :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.29 14:52:13 írta Oximoron »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2150 Dátum: 2014.06.29 16:39:24 »
2m-ről porosan is szép.  ;) Az enyém, ugyan sötét kék metál, de ilyen szempontból pontosan annyira látványosan koszolódik, mint a fekete.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis III.
« Válasz #2151 Dátum: 2014.06.29 17:30:00 »
2m-ről porosan is szép.  ;) Az enyém, ugyan sötét kék metál, de ilyen szempontból pontosan annyira látványosan koszolódik, mint a fekete.
Porossan menni kell vele és akkor lefújja a menetszél :whistling:
De nem csak 50-el :no: ::)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis III.
« Válasz #2152 Dátum: 2014.06.29 17:49:51 »
Porossan menni kell vele és akkor lefújja a menetszél :whistling:
De nem csak 50-el :no: ::)

A statikus töltődés az általad javallot körülmények között erőteljes, ezért az ellenkező töltéssel bíró porfrakciók az autón halmozódnak. :) vö; az elektrosztatikus légszűrők működése 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis III.
« Válasz #2153 Dátum: 2014.06.29 18:18:49 »
A statikus töltődés az általad javallot körülmények között erőteljes, ezért az ellenkező töltéssel bíró porfrakciók az autón halmozódnak. :) vö; az elektrosztatikus légszűrők működése
Nem beszélgettem a porral ;), de tapasztalat, hogy hosszú út után a por nagy része eltűnik az autóról :hug:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2154 Dátum: 2014.06.29 18:32:37 »
Melyik szerviz az ahol a navi frissítés garanciális munkának számít?
A Plus-os navikban:
- a vásárlástól számított 3 éven keresztül ingyenes a frissítés (sajnos egyes típusoknál 2 év is eltelik a következő térképverzió kiadásáig),
- működik a magyar TMC is, nem csak a külföldi;
- 3D-s nézet is választható.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis III.
« Válasz #2155 Dátum: 2014.06.29 18:57:33 »
Ha váladzol a Tool Box ügyfélszolgálat majd megosztom azonnal. Mondjuk legtöbb esetben a tájékozottabb ügyfél többet tud az online-os ügyfélszolgálatoknál. Emilfrey- nél egy szervizes azokra amire ti válaszoltatok nem tudta a választ.
Ez a fekete szin tényleg macera, eddig soha nem samponoztam meg törölgettem, most meg a párom már féltékeny a gépre))
Más: az Ave Wagonhoz van tetőcsomagtartó? :hmmmm: Mert igazán tetősint se látok rajta.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis III.
« Válasz #2156 Dátum: 2014.06.29 19:01:28 »
3, A Touch and Go rendszerre toolboxról USB-n keresztül pendrive-val felakartam tölteni a weather alkalmazást. Nem sikerült. (Természetesen párosítva volt a telefonon is és megosztva az internet, előtt pedig a Touch and Go ujj lenyomatát is látta a Toolbox.
A appok telepítése és a térkép otthoni frissítésének menete:
- USB kulcsra (4GB nagyobb) T and G ujjlenyomat másolása,
- PC-n Toolboxba beolvasás, a programmal a frissítések és a kiválasztott appok telepítése az USB-re.
- USB-ről frissítés, és az appok telepítése a fejegységre (utóbbival többször kellet próbálkoznom, variáltam bekapcsolt és a nem bekapcsolt állapotban történő rádugással, 1x csak felment)

A Glass of Water az adatok kimentésének és részletesebb elemezhetőségének hiánya miatt semmit nem ér, inkább csak demo program.

Frissítés szervizben:
1) Toyotatech oldaláról letöltik egy USB meghajtóra az adatbázist, és a T and G beállító menüjéből kiolvasható kulccsal az oldalon egy telepítő kódot generálnak. Kulcs rádug, frissítést észlel telepítő kód bead és 5-10 perc alatt kész.
2) A T and G szervizmenüjén keresztül.

Frissíteni szigorúan csak járó motorral (hibridnél P állás) szabad, az akku lemerülése miatti megszakadás elkerülése miatt.
Ajánlott gyorsabb Pendrive-t használni, ha az ember nem akarja az éves szabadságát a frissítéssel eltölteni.-)


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis III.
« Válasz #2157 Dátum: 2014.06.29 19:04:36 »
Na most már meséljétek el mi ez a Glass of Water funkció? :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis III.
« Válasz #2158 Dátum: 2014.06.29 19:32:05 »
mi ez a Glass of Water funkció?
Gazdaságos vezetést elősegítő applikáció. Létezik iPhone-hoz valamint a Toyota Touch rendszerekhez is.

(Szerintem a Torque sokkal jobb, a hybridekhez biztosan.)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2159 Dátum: 2014.06.29 19:33:18 »

Más: az Ave Wagonhoz van tetőcsomagtartó? :hmmmm: Mert igazán tetősint se látok rajta.
Miert ne letezne? Van sin es tetocsomagtarto is. Mas kerdes, hogy akkora, hogy nem kell :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX