Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724400 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #1695 Dátum: 2012.08.07 21:46:00 »
Aham. Gondolod elenged mondjuk autónként többszázezer Ft-ot? Mert ugye hogy ne egálba legyenek, ahhoz sokat kellene...
Van pár ismerősőm aki ilyen körökben mozog, ők is ugyanazt erősítik meg amit én mondok. Vannak szép és jó autók kint, csak azt nem éri meg behozni, mert 0 haszon marad rajt.
Van amit megéri behozni, de az csak akkor lesz szép és jó mikor már itthon a piacra kerül  [rohog]

Ne értsd félre és ne feltételezz rosszindulatot. Nem a konkrét autót fikázom!
És egyébként Te, mint szakszervizben dolgozó, miről állapítanád meg, hogy egy újszerű autóban nem a mutatott km van? Mert erről nem írtál, pedig ez fontosabb info lenne.
Sok olyan nepper, amiről írsz, ezt én is tudom. De nem mindegyik ilyen szerencsére. Ismeretlenül elítélni, vagy megbélyegezni valakit nem helyes. Ez a példány pedig nagyon nem úgy tűnik, hogy bármi "gond" lenne vele, ezt a szerviz is alátámasztotta.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis III.
« Válasz #1696 Dátum: 2012.08.07 21:56:33 »
Hogy egy ilyen fiatal autóban mondjuk nem 5000 hanem 20000 km van? Valószínüleg semmiről sem szúrható ki, de nem is kell, mert tökmind1.

Nem értem miért vetted ennyire magadra.
Még1x leírom, nem a konkrét autót fikázom, így az sem állja meg a helyét, hogy bárkit is elítélnék ismeretlenül.
Általánosságba kérdeztem, hogy miért éri meg ilyesmit behozni, mert akárhogy is nézem az árakat, nem jön ki...

Az, hogy az autó jó vétel volt, egy szóval sem vontam kétségbe!!
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #1697 Dátum: 2012.08.07 22:06:56 »
Hogy egy ilyen fiatal autóban mondjuk nem 5000 hanem 20000 km van? Valószínüleg semmiről sem szúrható ki, de nem is kell, mert tökmind1.

Nem értem miért vetted ennyire magadra.
Még1x leírom, nem a konkrét autót fikázom, így az sem állja meg a helyét, hogy bárkit is elítélnék ismeretlenül.
Általánosságba kérdeztem, hogy miért éri meg ilyesmit behozni, mert akárhogy is nézem az árakat, nem jön ki...

Az, hogy az autó jó vétel volt, egy szóval sem vontam kétségbe!!
Jó, ne haragudj, túl reagáltam kicsit.
Bocs...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis III.
« Válasz #1698 Dátum: 2012.08.08 17:42:55 »
Semmi gond!  ;)
Xanyi

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Avensis III.
« Válasz #1699 Dátum: 2012.08.09 10:28:09 »
És mennyi volt a konkrét autó? Mert mikor néztem a hirdetés már nem volt fent.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #1700 Dátum: 2012.08.09 10:42:47 »
És mennyi volt a konkrét autó? Mert mikor néztem a hirdetés már nem volt fent.
5,995M
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis III.
« Válasz #1701 Dátum: 2012.08.09 18:11:20 »
Eszem ágában sincs újra elkezdeni.
De 5,9-ből ha levesszük a regisztrációs adót és feltételezzük hogy a kereskedésnek is volt némi haszna, akkor mennyiért jutott Ő kint hozzá az autóhoz?
Mennyi a regdíj egy ilyen autóra mostanság?
Mondom mégegyszer, nem folytatni akarom, csak baromi kiváncsi vagyok!!
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #1702 Dátum: 2012.08.09 18:38:58 »
Eszem ágában sincs újra elkezdeni.
De 5,9-ből ha levesszük a regisztrációs adót és feltételezzük hogy a kereskedésnek is volt némi haszna, akkor mennyiért jutott Ő kint hozzá az autóhoz?
Mennyi a regdíj egy ilyen autóra mostanság?
Mondom mégegyszer, nem folytatni akarom, csak baromi kiváncsi vagyok!!
Xanyi, már egy százassal kevesebbet írtál...
Majd hétvégén, ha átveszi az autót, kifaggatom. És persze meginvitálom közénk.
Azt is elképzelhetőnek és életszerűnek tartom, hogy nem minden behozott autóra egyforma a haszon, egyikre több, másikra kevesebb.

Még egy kérdés: az életszerű, hogy egy magyar nepper kedvéért odakint hamisítják az elektronikus szervizkönyvet?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis III.
« Válasz #1703 Dátum: 2012.08.09 19:37:49 »
.... a kereskedésnek is volt némi haszna, akkor mennyiért jutott Ő kint hozzá az autóhoz?
Haszonra sokféleképpen (törött, de megfelelően javított, körbeszámlázás, papíron utaztatás, halasztott fizetés... ) lehet szert tenni, és a felelősség alóli kibújásnak ( strómann, cégeladás Ibrahimnak, ügyes papírozás .... ) is többféle módja létezik. Találékony Kelet-Európai nép vagyunk.
Természetesen vannak akik puszta emberszeretetből minden legálisan csinálnak, sőt még a dolgozókat is teljesen bejelentik és fizetik a közterheket is utánuk (pl. édesanyám 70 éves vállalkozóként nem tudja és nem is akarja másképpen csinálni).

... életszerű, hogy egy magyar nepper kedvéért odakint hamisítják az elektronikus szervizkönyvet?
Ahhoz, hogy a el. szervizkönyvbe vmi bekerüljön márkaszervizbe kell vinni. 1 éves periódus elég nagy idő, amíg el lehet kerülni legálisan a márkaszervizt. Arról nem is beszélve, hogy nem csak márkaszervizben lehet elvégeztetni a periodikus karbantartást, hanem máshol is ( pl. Bosch szerviz) és mégis megmarad a garancia az EU-ban annak ellenére, hogy az elektronikus szervizkönyvbe nem kerül bejegyzés. Tehát az elektronikus szervizkönyv max. annyit jelent, hogy érvényes az Eurocare, mert nem tudnak róla, hogy vmi miatt meg kellene vonni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #1704 Dátum: 2012.08.09 19:53:42 »

Mennyi a regdíj egy ilyen autóra mostanság?

http://kalkulatorlap.hu/regisztracios_ado_kalkulator_2012.html
Ha minden igaz akkor 1 millio felett.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #1705 Dátum: 2012.08.09 19:54:44 »
Még egy kérdés: az életszerű, hogy egy magyar nepper kedvéért odakint hamisítják az elektronikus szervizkönyvet?
De minek hamisitani? 5 honapos nem? Valszeg semmi info nincs rola az elektronikus szervizkonyvben rola.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #1706 Dátum: 2012.08.09 20:31:52 »
Xanyi, már egy százassal kevesebbet írtál...
Majd hétvégén, ha átveszi az autót, kifaggatom. És persze meginvitálom közénk.
Azt is elképzelhetőnek és életszerűnek tartom, hogy nem minden behozott autóra egyforma a haszon, egyikre több, másikra kevesebb.

Még egy kérdés: az életszerű, hogy egy magyar nepper kedvéért odakint hamisítják az elektronikus szervizkönyvet?

Tényleg, figyelmetlen voltam.
Legyen 6 millió.
És hagyjuk is a hasznot. Tegyük fel nem keresett ezen a konkrét modellen semmit. 6 millió minusz regisztrációs adó minusz forgalomba helyezés költségeiből kellett hozzájutnia az autóhoz, úgy, hogy a hasonló autók a mobile.de-n kerek hatmillió körül indulnak átszámítva.
De oké, többet hozott, alkudott, akkor sem jön ki...

Tehát csak az lehet, hogy ezek a "tuti" vétel szerü autók valami zárt aukción vagy nem is tudom hogyan kelnek el odakint, és ez a kereskedő ilyen körökben mozog. Mert ha amúgy tuti az autó, akkor mást nem tudok elképzelni... Bár ott is furcsállom, hogy egy ilyen extra olcsón kínált autóra nem egy helybeli csap le...
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis III.
« Válasz #1707 Dátum: 2012.08.09 20:47:58 »
Múltkor láttuk a Prius topicban azt a betört szélvédős , motorházsérült Prius III-at 3 milla körül. Talán még első éves szeríz körüli lehetett. Nem márkaszervizben elvégzett szélvédő és motorháztető cserének nyoma nem lesz a Toyota nyilvántartásában.
Amennyiben van azonos színű donor, elég nehéz bármit is megállapítani.
Ez persze minden alap nélküli eszmefuttatás a konkrét autóhoz semmi köze.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #1708 Dátum: 2012.08.09 21:07:49 »
http://kalkulatorlap.hu/regisztracios_ado_kalkulator_2012.html
Ha minden igaz akkor 1 millio felett.
Laci, ekkora butaságot, gondoltam nem is írsz le.  :flowers:
EURO5 új dízelmotoros autóról beszélünk. ELárulom, 110.000Ft volt a regadó rá.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #1709 Dátum: 2012.08.09 21:08:30 »
De minek hamisitani? 5 honapos nem? Valszeg semmi info nincs rola az elektronikus szervizkonyvben rola.
Annyi van róla, hogy üzembehelyezték az adott Toyota márkakereskedésben.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i