Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 725450 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mikey Bük

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis III.
« Válasz #1500 Dátum: 2010.12.08 13:21:56 »
Szia Nagycitrom!
Az autómatikus zárás vagyonvédelmet szolgál,hogy az értékeidet,vagy téged támadás ne érjen magyarul ne rángathassanak ki a kocsidból a pirosnál.
A jelenlegi specifikáció szerint a csomagtérben elhelyezett 12V os csatlakozó jelenleg nincs bent a kocsiban de lehet,hogy jövőre alaptétel lesz vagy a belső kromatikus tükör vagy éppen a külső behajtható tükrök.Pl az Aurishoz alapban is már rendelhető extra.Ez egyedül a TMC n múlik vagy a TME hatásköre ezt nem a TMH találja ki.A kezelési könyv igen hasznos.Az átlagsebességet és átlag fogyasztást nullázni úgy tudod,ha a a Disp gombot hosszan nyomod egyet csippan és lenullázza.A hatótávolság nullázása a tankoláskor lehetséges a kézifék behúzása után.Ez még a Yarisban is így működik.A csomagtartóban lévő kézifék kiengedő pedig szerintem előrelátás volt a tervezők részéről.
A navi kérdésedet tolmácsoltam a TMH felé a válszt megírom.
Az ,hogy a tesztem ujjongósra sikerült annak az az oka,hogy örültem nagyon amikor szóltak Szombathelyről ,hogy elvihetem a kocsit.
Meg az Avensis a szívem csücske még akkor is,ha nem az van nekem.
Én nagyon kedvelem a szombathelyi Autófókusz Kft minden munkatársát és baráti a kapcsolatunk.Lassan 16 éve járok oda.
Mikey Bük

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1501 Dátum: 2010.12.08 20:36:05 »
Szia!
Az miért vagyonvédelem az, hogy belülről nem nyitható kilinccsel a hátsó ajtó? Nehogy megszökjenek az utasok :lol:
A 12V hiánya a csomagtérben eléggé megdöbbentett (egy bő évtizeddel korábbi autómban is már alap volt) és nem csak engem, hanem a kereskedőt is.
A kromatikus belső tükör nálam a SOL felszeltség része volt.
A használati útmutatást köszi, de 14 hónapja használom az autót és már az első nap végigolvastam a ~600 oldalas manualt, így nagyon újat nem tudsz említeni a kezelésében  ;)  Viszont nálam a nullázásokat csendben végzi, nem csippant  és a hatótávolságot miért is kellene nullázni?  :hmmmm:
Az elektromos kézifék manuális kiengedése egy mentő funkció. Remélem soha nem kell használni, mert kb 15-20 perc mire kézzel kioldod (~600 fordulat).

A szombathelyi szervizzel teljesen elégedett vagyok, de a kereskedéssel nem. Nem nagyon akartak eladni nekem tavaly júniusban egy új Aensist, finoman szólva nem álltak a helyzet magaslatán (teljes tájékozatlanság volt a típussal, felszereltséggel, árakkal kapcsolatban), így máshol vettem meg  :whistling:


01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #1502 Dátum: 2010.12.08 22:11:58 »
Az miért vagyonvédelem az, hogy belülről nem nyitható kilinccsel a hátsó ajtó? Nehogy megszökjenek az utasok :lol:

Ez engem is kikészít...
A Volvo ezt úgy oldotta meg iszonyú praktikusan, hogy ilyen esetekben az ajtó belülről a nyitókar első meghúzására nem nyílik, de a másodikra igen.
Ezt miért nem lehetne?...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #1503 Dátum: 2010.12.09 10:15:55 »
Az autót beindítva a digitális klímát bekapcsolva az első és hátsó szélvédőre irányítva kiváncsi voltam milyen gyorsan takarítja lea kocsi üvegeit.
Tenyleg hatso ablakra lehet iranyitani a szellozest?  :eek:
Bevallom a sorokat olvasva egy elfogult, tegnap kocsit atvevo tulaj ugrott be  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1504 Dátum: 2010.12.09 10:31:22 »
Bevallom a sorokat olvasva egy elfogult, tegnap kocsit atvevo tulaj ugrott be  :flowers:
Miért, én is ilyen voltam anno?  Jaaaj :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #1505 Dátum: 2010.12.09 10:36:23 »
Te most is ilyen vagy  :tt2: :tt2: :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1506 Dátum: 2010.12.09 10:38:03 »
Ezt vártam  :lol:

Mikey Bük

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis III.
« Válasz #1507 Dátum: 2010.12.09 10:42:08 »
Szia Nagycitrom!
A Sol ban lévő kromatikus belső tükör gyártás specifikus volt vagyis volt olyan Sol ami az nélkül érkezett.A Travel Editionban sincs bent.
Sajnálom,hogy negatív volt az értékesítésnél a tapasztalatod.Miért nem beszéltél Cseri Úrral,a problémáról? Ismerem Őt annyira biztos tudott volna olyan ajánlatot adni a kocsira ,hogy ne keserű szájízzel távozz.
A belső nyitásos kérdésed is tolmácsoltam a TMH részére amikor választ kapok publikálom.Megjegyzem,hogy a kollégám 2004 es Renault Megane jában is az autómata ajtózárt csak gombnyomással lehet kioldani és ott se tudod a belső kilinccsel az ajtókat nyitni de még elől sem. A hatótáv kijelző nullázása csak abban az esetben lényeges ha kíváncsi vagy,hogy a kocsi üzemanyagtartályában lévő üzemanyaggal autóddal még mennyi km t tudsz megtenni.
Jelenleg a Verso ban van a hátsó 12V os csatlakozó egyenlőre.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis III.
« Válasz #1508 Dátum: 2010.12.09 10:42:18 »
Ma reggel Érden az alagútban jött szembe velem egy Ave III és pont az jutott eszembe, hogy ennyi használat után vajon mi a véleményed most az Avensisről Nagycitrom? Emlékszem, azért az elején sokat "szidtad", hogy sok mindent adott a tíz évvel öregebb Picassod, amit ez nem tud.  :szemez:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #1509 Dátum: 2010.12.09 10:47:24 »
Az miért vagyonvédelem az, hogy belülről nem nyitható kilinccsel a hátsó ajtó? Nehogy megszökjenek az utasok :lol:
Gondolom azert, hogy amig kiszallsz pl. kaput (tudtad, hogy torokul a kapu ugy van, hogy kapu mert eredetileg torok szo? :D ) kinyitni (tegyuk fel nem elektromos) addig ne szedjek ki a plazmatevet a csomagtartobol.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Avensis III.
« Válasz #1510 Dátum: 2010.12.09 10:53:42 »
Nem rossz ez a lezárósdi, mert pl így forgalomban lámpánál állva sem tudnak az anyós felőli oldalról az ajtót kinyitva kirabolni, ha mondjuk menet közben az ülésen tartod a laptoptáskádat. Most csak mondtam egy példát hasra ütve, de ez az ok. Én is anno a OFF Mégane Grantourban ON eleinte szidtam ezt, de aztán rájöttem, hogy tényleg jó dolog. A műszerfalon ott volt a nyitó gomb, ami oldotta a hátsó ajtókat is. De amikor a sofőr nyitotta ki a saját ajtaját belülről, akkor is oldott a többi is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1511 Dátum: 2010.12.09 11:06:24 »
A hatótáv kijelző nullázása csak abban az esetben lényeges ha kíváncsi vagy,hogy a kocsi üzemanyagtartályában lévő üzemanyaggal autóddal még mennyi km t tudsz megtenni.
Azt nem értem, mit jelent a nullázás a range funkciónál? Az mindig az aktuális ü.a mennyiség és a vezetési stílus alapján megsaccolja, hogy mennyit lehet menni még. A vezetési stílus részt nullázza? És az mire lenne jó?

... mi a véleményed most az Avensisről Nagycitrom? Emlékszem, azért az elején sokat "szidtad", hogy sok mindent adott a tíz évvel öregebb Picassod, amit ez nem tud.  :szemez:
Mikor 1 éves volt, leírtam itt. Nem szidtam én, csak ugye egészen más elveken alapul egy japán autó és egy francia (főleg egy Citroen). Palaczk kollégával már kitárgyaltuk, hogy a Citroen a leginnovatívabb gyártó, nem kellene ahhoz hasonlítani egy Toyota-t. Én csak azt nem értem, hogy a filléres, ötletes dolgokat miért nem lopják el a többi gyártó  ;) Nagyon élhetővé lehet ám tenni ezekkel egy autót  :yes:

Az miért vagyonvédelem az, hogy belülről nem nyitható kilinccsel a hátsó ajtó? Nehogy megszökjenek az utasok :lol:
Gondolom azert, hogy amig kiszallsz pl. kaput (tudtad, hogy torokul a kapu ugy van, hogy kapu mert eredetileg torok szo? :D ) kinyitni (tegyuk fel nem elektromos) addig ne szedjek ki a plazmatevet a csomagtartobol.
Nem érted, mi a problémám. Nagyon jó funkció ez (és ha nem tartanám annak, kikapcsolhatnám)
Mint írtam, a megoldás az, hogy belülről nyitható, kívülről nem. Nem bonyolult, más gyártók megoldották, sőt a Toyota is, de csak az első ajtónál, Miért csak ott??? A hátsó ajtókat miért nem lehetett ugyanúgy megcsinálni? Van külön gyerekzár,tehát ez nem arra való. Nekem már nagy gyerekeim vannak és gondoljunk a felnőttekre is, akik hátra ülnek. Miért kell őket bezárni?

De amikor a sofőr nyitotta ki a saját ajtaját belülről, akkor is oldott a többi is.
Ezt is be lehetne állítani, de szerintem nem jó. Attól, hogy én (vezető) kiszáll, még ne lehessen a másik oldalon kinyitni kívülről az ajtót. A trükkös embereknek ne adjunk ilyen esélyt (vagy paranoiás vagyok-é  :D )!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.09 11:10:11 írta Nagycitrom »

Mikey Bük

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis III.
« Válasz #1512 Dátum: 2010.12.10 11:22:04 »
Sziasztok!
Megérkezett a TMH tól a válasz!

Íme!

Kedves Miklós,
 
Köszönjük az észrevételeket!
Kérdéseidre az alábbi válaszokat tudjuk adni:

   1. Nincs 12V-os csatlakozó a csomagtérben.
   2. TNS510: jelenleg nem tud magyarul, nincs infónk róla, hogy magyarosítják (más rendszerek magyarosításának fejlesztésén dolgozik a gyár)
   3. A térképfrissítés ára: 2010-11-es frissítés ára: 49.384 + ÁFA / SD kártya. Jeleleg 3 SD kártya érhető el: K-EU, NY-EU. Oroszo.
   4. A térképadatbázisunk NAVTEQ rendszeren alapul, magáról a keretprogramról nincs infónk. A kártyán tudomásunk szerint csak a térképadatbázis található.
   5. Az automatikus zárás valóban azt a célt szolgálja, hogy ne lehessen kinyitni kívülről az ajtót pl. piros lámpánál.
   6. Egyelőre nem tervezünk jelentősen módosítani a felszereltségen.

Üdv,
Richárd
 
-------------------------------------------------
Richárd LÁSZLÓ
GM Vehicle Sales & Marketing / Értékesítési és marketing igazgató

Toyota Motor Hungary Kft.
Address: HU 2040 Budaörs, Budapark, Keleti 4.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1513 Dátum: 2010.12.10 12:00:25 »
...
   5. Az automatikus zárás valóban azt a célt szolgálja, hogy ne lehessen kinyitni kívülről az ajtót pl. piros lámpánál.
...
   3. A térképfrissítés ára: 2010-11-es frissítés ára: 49.384 + ÁFA / SD kártya. Jeleleg 3 SD kártya érhető el: K-EU, NY-EU. Oroszo.

Ezt mindenki érti, csak azt nem, hogy ezért miért nem lehet belülről kilinccsel kinyitni a hátsó ajtókat, az mi célt szolgál  :?:

A gyári naviknak ez az fő baja: annyiért frissítenek, amennyiért vehetsz egy új, nem integrált navigációs készüléket kétéves ingyenes térképfrissítéssel  :whistling: Kártyán megvásárolható új iGo szoftver árai: Magyarország: 22.992 Ft
Kelet-Európa: 39.900 Ft, Nyugat-Európa: 39.900 Ft, Európa: 59.892 Ft. Kevesebbe kerül megvenni mindig egy újat, mint frissíteni (~61e egy frissítés). A NAVTEQ téképekhez nüMaps Lifetime kártya bruttó 26.900Ft-ért vásárolható meg, amivel a készülék élettartamáig ingyenes frissítést biztosítanak... Szóval kifizettetik veled apránként az "ingyen" beépített navi árát.

Köszönöm az utánajárásodat  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.10 12:25:57 írta Nagycitrom »

Mikey Bük

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis III.
« Válasz #1514 Dátum: 2010.12.10 12:38:59 »
Szia Nagycitrom!
Szívesen! Majd ha megyek  Szombathelyre az Afo ba majd megkérdezem,hogy lehet megoldani,hogy a hátsó zárat is lehessen nyitni ne kelljen a belső központi zár nyitógombja.