Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724366 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2730 Dátum: 2016.03.13 23:16:19 »
A te használatodban a Prius sem enne 4,5-nél többet, és sokkal kevesebb hibalehetősége van, mint egy dizelnek, vagy, akár egy modern benzinesnek.
A hibrid aksi cellái darabonként cserélhetők, ha jól tudom 10000Ft körüli összegért. Váltó-kuplung nincs, EGR van, azt kellhet tisztítani. Örök élet, meg egy nap a te használatodban...
A Prius sajna nem opció az esetemben :no:, mert az ave kombi is néha kicsi... Talán az Auris kombi. Kár, hogy az új Auris kombi (se az új Ave) nem tetszik. :no: Az új Corolla bejönne  :wub:, de abból meg nincs kombi. :no: Hogy miért ? :?: :hmmmm: Kacérkodok az e-s merdzsóval is  :wub:(az jó nagy :yes:), de eddig csak lestrapált példányokat láttam megfizethető áron.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2731 Dátum: 2016.03.13 23:23:26 »
Így éves viszonylatban kb 360e Ft az üa megtakarítás a dízellel.
Abból máris le is vonhatunk 2 kilót a beállt turbó végett, és még nem telt el az 1 év...
Megpróbálom mihamarabb eladni, mert 2 hónap múlva már 20ezerrel több lesz benne.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2732 Dátum: 2016.03.14 06:37:24 »
A te használatodban a Prius sem enne 4,5-nél többet, és sokkal kevesebb hibalehetősége van, mint egy dizelnek, vagy, akár egy modern benzinesnek.
A hibrid aksi cellái darabonként cserélhetők, ha jól tudom 10000Ft körüli összegért. Váltó-kuplung nincs, EGR van, azt kellhet tisztítani. Örök élet, meg egy nap a te használatodban...
:hug:
Az éjszaka utánaolvastam. :smartass:
Nagyon tetszik a technika. (Már amit megértettem belőle... :eek:)
Nagy valószínűséggel 1.8 hybrid Auris kombim lesz! :yes:
Bár egy kicsit lehetne szebb, de az 1650 literes csomagtartó :clap: ezt feledteti!
Köszönöm a tippet! :hug:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2733 Dátum: 2016.03.14 11:18:33 »

Köszönöm a tippet! :hug:

szívesen  :hug:
kíváncsi leszek majd a fogyasztására

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2734 Dátum: 2016.03.14 11:59:41 »
szívesen  :hug:
kíváncsi leszek majd a fogyasztására
Bocsánat! A tiéd volt az Auris tipp.
Természetesen neked is hálás vagyok az együttgondolkozásért. :hug:

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis III.
« Válasz #2735 Dátum: 2016.03.16 22:06:10 »
Sziasztok!
Van egy kis gondom  a T27-es Avéval. Valószinűleg egy kátyu az oka mindennek, mert nagyjából onnan indultak a dolgok. Jelenség: kormány folyamatosan jobbra húz /nem durván, de azért zavaró/ és időnként valami koppanást érzek a kormányon parkolások, éles kanyarodások alkalmával. Nem mindig, de sokszor.
Futóműnél nem találtak lógó gömbfejet, szilentet. Gumik rendben. Egy gumis rátette a futómű állító műszert a kererkekre és akkor derült ki, hogy a bal első kerekemnek nagyon nagy a dőlése / 1,4 fok/ Tehát valami valószinűleg engedhetett a kátyuzás alkalmával.
A kérdésem az lenne, hogy milyen problémák lehetnek és hogyan lehet ezeket ellenőrizni? Semmi mást nem tapasztalok a leírtakon kívül.  Nincs folyamatos kopogás csak parkolások alkalmával és akkor sem mindig.
Köszönöm a segítséget!
Csak óvatosan!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2736 Dátum: 2016.03.19 17:54:30 »
:hug:
Az éjszaka utánaolvastam. :smartass:
Nagyon tetszik a technika. (Már amit megértettem belőle... :eek:)
Nagy valószínűséggel 1.8 hybrid Auris kombim lesz! :yes:
Bár egy kicsit lehetne szebb, de az 1650 literes csomagtartó :clap: ezt feledteti!
Köszönöm a tippet! :hug:
Na, elmentem egy szalonba, és megnéztem az Aurist. :eek:
Kicsi. :cry:
Jóval kisebb, mint az ave. Az egybenyitott csomagtér köbméterre lehet, hogy ugyanakkora, de nekem, az én cuccolásomhoz az alapterület számít, és abban sokkal kisebb az Auris. Odáig el sem jutottam, hogy kipróbáljam, mert fölöslegesen nem akartam fárasztani a dílert.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2737 Dátum: 2016.03.27 22:22:30 »
Na, elmentem egy szalonba, és megnéztem az Aurist. :eek:
Kicsi. :cry:
....
Néha eszembe jut a régi T25-ösöd. Meg az a mondatod, hogy amíg valami megy, addig nem bántjuk...  :devil: Ok, tudom, hogy váltójavításra mondtad és nem egy komplett kocsira, de akkor is....
Kicsit ágyúval verébre, de nemrég láttam egy LandCruisert. Igen-igen kívánatos, árban alig-alig(ok-ok, +30%....) van a kombi Ave felett és a fogyasztása se halálos. A raktere meg... :hug:
Erősen fontolgatom, hogy a következő cserénél egy ilyen nagy behemót dög legyen a családi batár. Ha addig nem találok racionális érveket, akkor az lesz hogy csakmert.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2738 Dátum: 2016.03.27 22:59:07 »
Néha eszembe jut a régi T25-ösöd. Meg az a mondatod, hogy amíg valami megy, addig nem bántjuk...  :devil: Ok, tudom, hogy váltójavításra mondtad és nem egy komplett kocsira, de akkor is....
Kicsit ágyúval verébre, de nemrég láttam egy LandCruisert. Igen-igen kívánatos, árban alig-alig(ok-ok, +30%....) van a kombi Ave felett és a fogyasztása se halálos. A raktere meg... :hug:
Erősen fontolgatom, hogy a következő cserénél egy ilyen nagy behemót dög legyen a családi batár. Ha addig nem találok racionális érveket, akkor az lesz hogy csakmert.
Van az 50, az a 30 %...(mármint az ára) Amúgy jók. Az egyik partnerem vett egy újat, aztán 1 év múlva el akarta adni (még megvan neki, nem bírja megemészteni, hogy mennyit bukna rajta), mert nagyon drága szervizelni. Kihordja Lengyelbe, mert ott mínusz 30-40% a szerviz, és amúgyis gyakran van ott dolga.
Nem kicsi... ;) viszont nagy :yes:
Ja! És a fogyasztás is plusz 30-40% az avéhoz képest. De ha nem jársz vele sokat, tökmindegy... :otlet: Ha mondjuk bróker lennék a szomszéd utcában, és évi 10ezret mennék vele, akkor tuti, valami 5000 ccm-s állattal járnék. :wub:
A régi t25-ömet egyébként még mindig árulják. Ha azt annyiért el lehet adni, akkor én 6-ért teszem fel az enyémet. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.27 23:05:12 írta Izso »

Cutter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis III.
« Válasz #2739 Dátum: 2016.05.30 21:07:37 »
Sziasztok!

2.0 D4D, probléma:
Check parking brake system
Check vsc system

Kinek volt ilyen problémája és mi lett a megoldás?

Köszi előre is :-)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2740 Dátum: 2016.05.30 21:09:15 »
Sziasztok!

2.0 D4D, probléma:
Check parking brake system
Check vsc system

Kinek volt ilyen problémája és mi lett a megoldás?

Köszi előre is :-)
Lemerült az akksid.

Bikázd be, töltsd fel vagy cseréld ki

Cutter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis III.
« Válasz #2741 Dátum: 2016.05.30 21:23:48 »
Lemerült az akksid.

Bikázd be, töltsd fel vagy cseréld ki

És ha 2 hónapja ez a probléma?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2742 Dátum: 2016.05.30 21:26:45 »
És ha 2 hónapja ez a probléma?
Kérdezted, hogy kinek volt ilyen problémája és mi a megoldás.
Nekem volt és ez volt a megoldás.

Ha 2 hónapig nem zavart, most miért?  :surrender:

Mike81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis III.
« Válasz #2743 Dátum: 2016.06.12 21:34:56 »
Sziasztok!

Szeretnék információt kérni. Idén autót szeretnénk cserélni, de az éves km fogyasztásunk kb 10-15000 között van, ezért én úgy gondolom hogy a disel nem lenne kifizetődő nekünk. Inkább maranánk benzines vonalon. A mostani autónk egy 1.6 Fokusz MK1 kombi ami néha már kicsinek bizonyul 2 picivel plusz csomagokkal. Egy kategóriával feljebb nézelődők, viszont nem sok típust lehet találni aminek van benzines változata is. Így került képbe 2009-tól a Toyota Avensis kombi 1.8 vagy 2.0 benzines motorral. A kérdésem az  lenne, hogy ezek a motorok mennyire megbízhatóak? Esetleg van olyan széria amit kerülni kell?
A benzines motorok is kettős tömegű lendkerékkel rendelkeznek?
egy avensisnek a szervizelése mennyire költségesebb egy hasonló kategóriájú más típushoz képest?

A válaszokat előre is köszönöm és elnézést a béna kérdésekért, de a Toyota eddig teljesen kimaradt nekem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2744 Dátum: 2016.06.12 23:08:25 »
Ha a Focus kombi kicsi, akkor lehet inkább egy CoV vagy egy Verso lenne a nyerő. De ha a Focus bevált és amúgy nem cserélnéd, csak kevés a hely, akkor egy síbox is lehet a válasz.