Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 725581 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2505 Dátum: 2015.08.10 13:21:51 »
Az automata központi zár értelmét értem, sőt használom is. Nálam úgy van beállítva, hogy a vezető oldali ajtó nyitása nem oldja fel a többi ajtó zárját éppen azért, hogy ne lehessen kívülről másnak kinyitni. De belülről miért nem lehet???? Az elsőket igen, a hátsókat nem. Értelmetlen.  :censored:

Ja, igen... Felfogtam :) Valóban, így nézve hülyeség, mert ha nem akarom, hogy nyíljon belülről az ajtó, akkor ott a gyerekzár.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis III.
« Válasz #2506 Dátum: 2015.08.11 13:32:23 »
Gyárilag nincs ilyen funkció,modult kell erre beszrelni.
Viszont az nem igaz, hogy a gyújtás levétele után nem lehet felhúzni az ablakokat, mert lehet  :yes:
Nem korlátlan ideig él ez a funkció, hanem kb 20-30 mp-ig (nem mértem még)

T25-ben én ezt úgy szoktam megoldani, hogy a lehúzott ablakok gombját felkattintom abba az állásba amikor automatán húzza fel az ablakot, majd kulcsot ki és megyek a dolgomra. Így, ha már a kulcs kivétele előtt nyomom meg a gombot, tuti működik.
Hogy gyújtás után működik-e, azt nem tudom. Ill. most kapcsolok, hogy szerintem én ezt már akkor szoktam megtenni, amikor a kulcs még bent van a helyén, de már nincs gyújtáson az autó.

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis III.
« Válasz #2507 Dátum: 2015.08.11 13:37:29 »
Sziasztok!

Avensis III megvásárlásán gondolkozom, és két dolog miatt szeretném kikérni a véleményeteket. Az egyik a motor, mik a hosszútávú tapasztalatok az új Valvematik motorokkal kapcsolatban? Mennyire megbízhatóak, olajfogyasztás jellemző-e? Elsősorban városi használatra lenne, így a dízelt kizárnám, én egy 1.8-asra gondoltam, mint optimális választás.
A másik kérdésem pedig a váltóval kapcsolatos. Láttam pár CVT-s példányt, soha nem volt még automata váltós kocsim, inkább a kézire esküszök, valahogy nekem a kézi váltás hozzátartozik a vezetéshez, viszont a youtube-os videókat elnézegetve eléggé megtetszett ez a fokozatmentes megoldás. Elképzelhető, hogy pár év múlva munkahelyváltás miatt a városi közlekedésből napi szintű pályázás lesz, és valami elképesztő, hogy milyen alacsony fordulaton lehet ezekkel közlekedni tartós tempó mellett. Mennyire megbízhatóak ezek a váltók, mit érdemes még tudni róluk? (Olvastam egy külföldi fórumot, ott az egyik srácnak gariban cserélték, de valami 10.000EUR lett volna a számla vége :wacko:)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2508 Dátum: 2015.08.11 14:08:16 »
Majdnem 6 év, 190e km tapasztalata a Valvematic motorral: nagyon megbízható, nem eszi az olajat és sóherül keveset fogyaszt nálam  :D
Nálam nem volt még semmilyen meghibásodás a motorral. Tervezem, hogy közel ennyit még megyek vele.
A CVT váltóval nincs tapasztalatom, ha jól tudom nincs itt a fórumon CVT váltós Ave III.

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2509 Dátum: 2015.08.11 15:37:15 »
T25-ben én ezt úgy szoktam megoldani, hogy a lehúzott ablakok gombját felkattintom abba az állásba amikor automatán húzza fel az ablakot, majd kulcsot ki és megyek a dolgomra. Így, ha már a kulcs kivétele előtt nyomom meg a gombot, tuti működik.
Hogy gyújtás után működik-e, azt nem tudom. Ill. most kapcsolok, hogy szerintem én ezt már akkor szoktam megtenni, amikor a kulcs még bent van a helyén, de már nincs gyújtáson az autó.

Akkor nálam valami nem kerek... Tegnap direkt megnéztem, nem működik az ablak felhúzás. 2009-es AVE III, járó motornál ablak lehúz (teszt jelleggel vezető oldali, és a jobb hátsó is), majd motor leállít (kulcs a helyén), majd ablak felhúz, semmi. Gyújtás után természetesen működik. Természetesen ha kiveszem a kulcsot, akkor sem működik :) Ellenben az elektromos kéziféket tudom aktiválni. Ki érti ezt?

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2510 Dátum: 2015.08.12 09:53:18 »
Ki érti ezt?

Én már igen :D A trükk az volt, hogy nem kellett volna össze-vissza nyomkodnom mindent, de a kulcsot ki kell venni az indítóból, úgy működik :)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2511 Dátum: 2015.08.20 07:08:41 »
A téli gumihoz veszek lemezfelnit. Az lenne a kérdésem, hogy van-e gyári dísztárcsa a t27-hez? Nem találtam csak könnyűfém-kerekű gyári fotókat, illetve ezt: https://da.wikipedia.org/wiki/Toyota_Avensis#/media/File:Toyota_Avensis_rear_20090814.jpg
Ez lenne a gyári ajánlat?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2512 Dátum: 2015.08.20 11:22:39 »
Találtál 17" lemezfelnit Avensishez???
Kerestem rövid ideig, aztán feladtam, vettem használt könnyűfémet.
Fery

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2513 Dátum: 2015.08.20 20:43:13 »
Találtál 17" lemezfelnit Avensishez???
Kerestem rövid ideig, aztán feladtam, vettem használt könnyűfémet.
Nekem 16-os van rajta. Mivel elég sűrűn lefutom a gumikat, én örültem neki, igaz a 17-es sokkal szebb lenne rajta. De egy gázolajos (teher)autónál nem a szépség, hanem a gazdaságosság az elsődleges szempont. ;)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2514 Dátum: 2015.08.20 20:56:41 »
Nekem 17" ez a gyári ajánlás. A 16" gazdaságosabb tényleg  ;) és egyben egyet is veled.
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2515 Dátum: 2015.08.21 18:58:36 »
Nekem 16-os van rajta. Mivel elég sűrűn lefutom a gumikat, én örültem neki, igaz a 17-es sokkal szebb lenne rajta. De egy gázolajos (teher)autónál nem a szépség, hanem a gazdaságosság az elsődleges szempont. ;)

mi lett a 600 pluszos avensissel? eladtad?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2516 Dátum: 2015.08.21 23:32:29 »
mi lett a 600 pluszos avensissel? eladtad?
Még csak most rendeltem meg hozzá a főtengely jeladót. Az ac zúg, tehát valszeg működik, gyertyánál nincs szikra, meg állítólag a jeladó néha megadja magát. Majd meglátjuk :?: Van aki lottót vesz, én jeladót. Ez is a szerencsejáték-függés egyik formája. Egyébként a ebay-en 30-40 € környékén már használt üaszivattyút is lehet kapni. Az lesz a következő lépcső, ha ez nem jön be.
A t25-tel meg úgy vagyok, ha nem veszik meg 500e fölött, akkor meghagyom a családban. Annyit nekünk is megér egy jó tartalék autó. Egyszer kicsit megtörtem a feleségem autóját egy tél végi latyakban, és elkótyavetyéltem, amit azóta is bánok, mert később jól jött volna. Az okos más hibájából tanul, a hülye a sajátjából sem...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2517 Dátum: 2015.08.22 09:12:34 »
én is valami ilyet gondolnék, ezt a kocsit érdemes lehet megtartani, ha járóképes, mert a használati értéke sokkal magasabb a bekerülésinél  :yes:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2518 Dátum: 2015.09.01 20:59:35 »
én is valami ilyet gondolnék, ezt a kocsit érdemes lehet megtartani, ha járóképes, mert a használati értéke sokkal magasabb a bekerülésinél  :yes:
A főtengelyjeladóm (sajnos) jó. Konklúzió: az élet nem egyszerű.