Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724397 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Re: Re: Avensis III.
« Válasz #2175 Dátum: 2014.06.30 10:51:08 »
nekünk ipad van meg a gyári progi a kocsikban.
Hogyan, hová rögzíted a "padot"?
Fery

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis III.
« Válasz #2176 Dátum: 2014.06.30 10:54:09 »
müszerfalon van egy állvány. vagy ablakra.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Re: Re: Avensis III.
« Válasz #2177 Dátum: 2014.06.30 13:52:04 »
nekünk ipad van meg a gyári progi a kocsikban.

Ok, nekem csak a Storeból letöltött, de az nem akarózik működni.

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2178 Dátum: 2014.07.01 11:54:32 »
Sziasztok,

Az első lökhárító alsó részén van az a műanyag rácsos rész alul. Ez nekem mindig kiugrik a helyéről, de visszapattintható. Erre van vmilyen végleges megoldás? (Gondolom anno padkáztak vele egyet és nem szerette)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2179 Dátum: 2014.07.01 19:52:34 »

A Touch and Go rendszernél a Setup menű alatt az autó beállításánál lehet ki-be kapcsolgatni.
Koszi szepen, sikerult :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2180 Dátum: 2014.07.01 21:32:03 »
Na adtam a feketeségnek egy gyors waxot, gyorsan be is álltam vele a garázs mélyére.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis III.
« Válasz #2181 Dátum: 2014.07.01 21:48:27 »
Na adtam a feketeségnek egy gyors waxot, gyorsan be is álltam vele a garázs mélyére.

Én is waxolom a fekete autót rendszeresen.  Gyönyörű, amíg nem lesz koszos és poros, utána persze fáj a szívem, hogy mi lett vele. Viszont, ami további pozitívum mellette, hogy egy kiadós eső könnyebben és nagyon szépen lemossa a koszt az autóról és normálisan, cseppmentesen meg is szárad utána. Ez volt most, egy közel kéthetes retket mosott le a tegnap délelőtti eső.  :)

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2182 Dátum: 2014.07.02 10:28:04 »
Én is waxolom a fekete autót rendszeresen.  Gyönyörű, amíg nem lesz koszos és poros, utána persze fáj a szívem, hogy mi lett vele. Viszont, ami további pozitívum mellette, hogy egy kiadós eső könnyebben és nagyon szépen lemossa a koszt az autóról és normálisan, cseppmentesen meg is szárad utána. Ez volt most, egy közel kéthetes retket mosott le a tegnap délelőtti eső.  :)
Egy kiadós eső az lemossa, de ha csak csepereg pár szem, akkor jó kis pöttyös lesz az autó (wax -al vagy anélkül) Pont így jártam az esti mosás után  :cry: Reggel újra áttöröltem, erre telibe kapott az eső az úton - tényleg addig tiszta, míg mosod  :D De jó ez így, legalább gyakrabban tisztítja az ember  :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis III.
« Válasz #2183 Dátum: 2014.07.02 12:02:17 »
Oximoron kolléga, most látom, hogy Avensist vettél? Ennyi lett a Lexus projectből?  :devil:

Bocs, de nem követtem az eseményeket, majd 5 és fél hónapig távol voltam.  :innocent:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2184 Dátum: 2014.07.02 15:28:53 »
Oximoron kolléga, most látom, hogy Avensist vettél? Ennyi lett a Lexus projectből?  :devil:

Bocs, de nem követtem az eseményeket, majd 5 és fél hónapig távol voltam.  :innocent:  ;)
Üdv újra itthon  :clap: Gondoltam, hogy megint úton vagy  :yes:
Jah, végül engedtem a páromnak, és Ave lett. A GS hibrid kiesett, mivel nem túl családbarát a csomagtartója, az RX -el pedig valamiért nem békélt, pedig én lassan hajlottam affelé. A felszereltségben viszont végül olyat kerestem, hogy  belülről ez is csaknem Lexus  :devil:  De a benzines hibrid nagyon hiányzik belőle  :yes: 

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2185 Dátum: 2014.07.02 21:35:02 »
Csak nem adom fel, és próbálkztam felrakni az ingyenes Weather és Glass of Watger progikat. Sikertelenül. Viszont rátaláltam, hogy hol kellene megjelennie (miután a Toll Boxon keresztül letöltöttem a pen drive-re és bedugtam a kocsiba).
A telefonálási gomb kétszeri megnyomása kidobja az extra menüt. Itt pl meg is jelenik az üzemeanyag progi (de persze nem indul mivel nem vettem meg) és a provider update, ami szintén lefut de semmi. Próbáltam járó motorral, ahogy tanácsoltátok de úgy se. Természetesen az internet megosztás okés volt, és most már hiába ingyense rendeltem hozzá paypal account is.
Van valakinek ötlete, hol akad el a telepítés, mert a pendrive- ra amin az újlenyomat van pl nem engedi újra telepíteni, kiírja hogy már rajta van?
Ui: sikerült ma megpadkáznom az alufelni, csúnya 4 betűs szavakat mormoltam egy darabig(((

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis III.
« Válasz #2186 Dátum: 2014.07.03 00:50:59 »
Jah, végül engedtem a páromnak, és Ave lett. A GS hibrid kiesett, mivel nem túl családbarát a csomagtartója, az RX -el pedig valamiért nem békélt, pedig én lassan hajlottam affelé. A felszereltségben viszont végül olyat kerestem, hogy  belülről ez is csaknem Lexus  :devil:  De a benzines hibrid nagyon hiányzik belőle  :yes:

Az Avensis sem egy rossz autó, és az Aut váltó is jó választás hozzá.  :yes:
Exe vagy Premium felszereltség?
Kíváncsi vagyok mennyivel fogyaszt kevesebbet a 2.4-esnél.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2187 Dátum: 2014.07.03 09:04:55 »
Az Avensis sem egy rossz autó, és az Aut váltó is jó választás hozzá.  :yes:
Exe vagy Premium felszereltség?
Kíváncsi vagyok mennyivel fogyaszt kevesebbet a 2.4-esnél.  ;)
Az automata tényleg jó, hamar megszoktam, roppant kényelmes.
A felszereltség itthon alighanem Prémium, a Németeknél TEC Edition néven fut (onnan érkezett az autó).
Fogyasztás eddig  6,7 és 7,5 között (mért értékek), 7 l körüli lesz a hosszú távú átlag.
Az autó egyébként tökéletes arra, amire szántuk, családi autóként nemigen hagy kívánnivalót maga után. Az élményautózást azért nem Avéval kell keresni. :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis III.
« Válasz #2188 Dátum: 2014.07.03 11:33:19 »
Sedan vagy Wagon?  ;)
És ez legalább még a hagyományos értelemben vett Aut váltó (ha jól rémlik már 6 gangos). Mert vezettem én 1.8-as CVT váltós Avensist, de fejcsóválva szálltam ki belőle, meg se közelíti azt az élményt.
Az itthoni Premium bőrbelsős volt, a vezetőoldalon memóriával és elektromos kormányoszlop-állítással (Wagon esetében panoráma tetővel, Sedan-nál pedig kézi állítású oldalsó napfényvédő rolókkal).
Felesleges apróságok, de végre elérhetőek egy középkategóriás japán autóban is.  :yes:

Remélem ennek a Xenonjával már nem lesz gáz  :hug: , igaz ez már egy modernebb változat a kanyarkövetéssel.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2189 Dátum: 2014.07.03 11:50:31 »
Sedan vagy Wagon?  ;)
És ez legalább még a hagyományos értelemben vett Aut váltó (ha jól rémlik már 6 gangos). Mert vezettem én 1.8-as CVT váltós Avensist, de fejcsóválva szálltam ki belőle, meg se közelíti azt az élményt.Az itthoni Premium bőrbelsős volt, a vezetőoldalon memóriával és elektromos kormányoszlop-állítással (Wagon esetében panoráma tetővel, Sedan-nál pedig kézi állítású oldalsó napfényvédő rolókkal).
Felesleges apróságok, de végre elérhetőek egy középkategóriás japán autóban is.  :yes:

Remélem ennek a Xenonjával már nem lesz gáz  :hug: , igaz ez már egy modernebb változat a kanyarkövetéssel.
Én éppen egy ilyenre vágyom kombiban...  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i