Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724333 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2160 Dátum: 2014.06.29 19:36:06 »
Urak! Hogyan kell beallitani, hogy 20 folott lezarjon automatikusan. Manual azt mondja, hogy touch& go-val felszerelt rendszernel lasd a touch&go fejezetnel. De nekem olyan nincs.
Mas kerdes, hogy csak touch rendszerem van :) de a konvencionalis beallitasi mod nem muxik az tuti.
Valaki tudja esetleg?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2161 Dátum: 2014.06.29 19:36:48 »

Gazdaságos vezetést elősegítő applikáció. Létezik iPhone-hoz valamint a Toyota Touch rendszerekhez is.
Kar, h nem muxik...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2162 Dátum: 2014.06.29 19:42:58 »
Miert ne letezne? Van sin es tetocsomagtarto is. Mas kerdes, hogy akkora, hogy nem kell :D
Van hát, fix pontos rögzítésű kell rá (a süllyesztett tetősíneken kell lennie kipattintható kis fedeleknek, ott vannak a rögzítő pontok).
Két méternél hosszabb dolgokhoz azért nem árt, az már sikítva megy be, teljesen előretolt utasüléssel sem tudok 210 centinél hosszabb dolgot beszuszakolni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Avensis III.
« Válasz #2163 Dátum: 2014.06.29 19:56:59 »

teljesen előretolt utasüléssel sem tudok 210 centinél hosszabb dolgot beszuszakolni.
Drama :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis III.
« Válasz #2164 Dátum: 2014.06.29 20:25:01 »
Van hát, fix pontos rögzítésű kell rá (a süllyesztett tetősíneken kell lennie kipattintható kis fedeleknek, ott vannak a rögzítő pontok).
Két méternél hosszabb dolgokhoz azért nem árt, az már sikítva megy be, teljesen előretolt utasüléssel sem tudok 210 centinél hosszabb dolgot beszuszakolni.
Vagy pl 1,07x1,07m-es lapokat? :cry: Befér?
Vagy surfdeszkát (280x70cm)+ 250cm-es árbocot, bicaj?
Max ha egyedül ülsz be :hmmmm:

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2165 Dátum: 2014.06.29 20:54:47 »
Más: az Ave Wagonhoz van tetőcsomagtartó? :hmmmm: Mert igazán tetősint se látok rajta.

Nincs síny rajta.

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2166 Dátum: 2014.06.29 20:56:40 »
Urak! Hogyan kell beallitani, hogy 20 folott lezarjon automatikusan. Manual azt mondja, hogy touch& go-val felszerelt rendszernel lasd a touch&go fejezetnel. De nekem olyan nincs.
Mas kerdes, hogy csak touch rendszerem van :) de a konvencionalis beallitasi mod nem muxik az tuti.
Valaki tudja esetleg?

A Touch and Go rendszernél a Setup menű alatt az autó beállításánál lehet ki-be kapcsolgatni.

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2167 Dátum: 2014.06.29 20:59:59 »
A appok telepítése és a térkép otthoni frissítésének menete:
- USB kulcsra (4GB nagyobb) T and G ujjlenyomat másolása,
- PC-n Toolboxba beolvasás, a programmal a frissítések és a kiválasztott appok telepítése az USB-re.
- USB-ről frissítés, és az appok telepítése a fejegységre (utóbbival többször kellet próbálkoznom, variáltam bekapcsolt és a nem bekapcsolt állapotban történő rádugással, 1x csak felment)

A Glass of Water az adatok kimentésének és részletesebb elemezhetőségének hiánya miatt semmit nem ér, inkább csak demo program.

Frissítés szervizben:
1) Toyotatech oldaláról letöltik egy USB meghajtóra az adatbázist, és a T and G beállító menüjéből kiolvasható kulccsal az oldalon egy telepítő kódot generálnak. Kulcs rádug, frissítést észlel telepítő kód bead és 5-10 perc alatt kész.
2) A T and G szervizmenüjén keresztül.

Frissíteni szigorúan csak járó motorral (hibridnél P állás) szabad, az akku lemerülése miatti megszakadás elkerülése miatt.
Ajánlott gyorsabb Pendrive-t használni, ha az ember nem akarja az éves szabadságát a frissítéssel eltölteni.-)

Én is így próbáltam de nekem még nem sikerült egyszer sem. Pedig a TadnG azt jelzi amikor visszadugom rá a pendrive-ot, hogy telepítve van és nem is engedi újra telepíteni. Igzából azért érdekel, ha később kijön egy hasznosabb alkalmazás, akkor azt át lehessen rakni a kocsira. Pedig a magát a firmwate-t frissítette  ha jól emlékszem 2.8.4-re de az nem biztos hogy eza  verzió szám.

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2168 Dátum: 2014.06.29 21:02:54 »
Remélem jól szúrtam be linket. Ezzel az árnyékolóval van valakinek tapasztalata? A gyári árnyékoló is hasonló de ez szettben olcsóbb lenne, angolok pródukálták és előnye hogy így nem kell télen is sötét kocsiba ülni mint a fóliázottnál.

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2169 Dátum: 2014.06.29 21:06:46 »
fzoli01,
Sajnos ezt tapasztaltam én is, néha nagy kerek szemekkel valami mellé beszélés a végeredmény, de van azért
pozitív tapasztalatom is, nem a reklám helye, de megérdemlik a Tsusho-nál eddig korrektek voltak velem.
Ezt a szervizre értem, az értékesítés már hagy némi kritikát ( nem szándékom részletezni )

A fekete szín nagyon szép elegáns. Ahhoz, hogy csili-vili  maradjon, van vele "munka", anno a sötét zöld nekem is sok időt igényelt, szerintem megérte mert jó volt látni a végeredményt (kívül belül)  :hug:

Köszönöm a tippet, lehet hogy szervíznél oda viszem, mert az EmilFrey-ről már több negatív véleményt hallottam és kb kettő között lakunk.

A fekete színt most megpróbálom Turtle Wax-val tartosabb tisztaságra rávenni, hátva nem kell hetente símizni.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2170 Dátum: 2014.06.30 00:53:14 »
Drama :D
:D
Csak akkor dráma, ha még előző este rájössz, mielőtt felautózol száznyolcvan kilométert az IKEA -ba. Ha ott tűnik fel, hogy vagy a Hemnes ágyat viszed haza a gyereknek, vagy az anyját, akkor az már tragédia... Aki meg lát mindeközben, annak meg vígjáték  :D
Szóval jó, ha van egy tetőcsomagtartó, még ha ritkán is van rá szükség ekkora bendőnél  :yes:
Vagy pl 1,07x1,07m-es lapokat? :cry: Befér?
Vagy surfdeszkát (280x70cm)+ 250cm-es árbocot, bicaj?
Max ha egyedül ülsz be :hmmmm:
A kerékdobnál 97 cm -re szűkül, de felette 108 cm, úgyhogy a lapok némi alátámasztással beférnének (persze kérdés, hogy mennyi, és milyen vastag lapok). A többi nyilván tetőre való.
A fekete színt most megpróbálom Turtle Wax-val tartosabb tisztaságra rávenni, hátva nem kell hetente símizni.
A por ellen nem véd  ;)  De azért éremes waxolni, nagyon jól néz ki a fekete szín, amikor rendbe van téve  :yes: Most hogy ennyit beszéltünk róla, gyorsan lemostam még sötétedés előtt, de waxolva már csak jövő hét végén lesz. :yes:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Re: Avensis III.
« Válasz #2171 Dátum: 2014.06.30 09:26:24 »
jaja,az. van ájfónra is,meg gyári is.

Jó pár hónappal letöltöttem a Storeból. Gondolom ez nem a gyári verzió, amire Te utaltál.
Te melyiket használod? Neked túllép az elején felugró biztonsági figyelmeztetésen?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis III.
« Válasz #2172 Dátum: 2014.06.30 09:32:42 »
:D
Csak akkor dráma, ha még előző este rájössz, mielőtt felautózol száznyolcvan kilométert az IKEA -ba. Ha ott tűnik fel, hogy vagy a Hemnes ágyat viszed haza a gyereknek, vagy az anyját, akkor az már tragédia... Aki meg lát mindeközben, annak meg vígjáték  :D
Szóval jó, ha van egy tetőcsomagtartó, még ha ritkán is van rá szükség ekkora bendőnél  :yes:A kerékdobnál 97 cm -re szűkül, de felette 108 cm, úgyhogy a lapok némi alátámasztással beférnének (persze kérdés, hogy mennyi, és milyen vastag lapok). A többi nyilván tetőre való.A por ellen nem véd  ;)  De azért éremes waxolni, nagyon jól néz ki a fekete szín, amikor rendbe van téve  :yes: Most hogy ennyit beszéltünk róla, gyorsan lemostam még sötétedés előtt, de waxolva már csak jövő hét végén lesz. :yes:

Minek a tetőcsomagtartó?! Ágyat berakod a kocsiba. Letekered az első két ablakot 5-5 cm-re, Anyu hasonfekvésben fel a tetőre és kapaszkodik a lehúzott ablakoknál.  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis III.
« Válasz #2173 Dátum: 2014.06.30 10:00:47 »
Köszönöm a tippet, lehet hogy szervíznél oda viszem, mert az EmilFrey-ről már több negatív véleményt hallottam és kb kettő között lakunk.

A fekete színt most megpróbálom Turtle Wax-val tartosabb tisztaságra rávenni, hátva nem kell hetente símizni.
A waxal az a baj, hogy utána jobban koszolódik, tapad rá a kosz :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Avensis III.
« Válasz #2174 Dátum: 2014.06.30 10:49:11 »
Jó pár hónappal letöltöttem a Storeból. Gondolom ez nem a gyári verzió, amire Te utaltál.
Te melyiket használod? Neked túllép az elején felugró biztonsági figyelmeztetésen?
nekünk ipad van meg a gyári progi a kocsikban.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки